Kiedy zwolnić rozgrywkę

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Kiedy zwolnić rozgrywkę

Postprzez Demo8 w 16 Lip 2017, 23:51

Skończyłem cień Czarnobyla, właśnie kończę czyste niebo. W obu grach miałem ten sam problem, czyli w pewnym momencie gra odcinała mi możliwość powrotu do handlarzy i wykonywania misji pobocznych. Na początku wszystko miało swój powolny rytm, aż nagle fabuła zaczynała gnać do przodu. W obu przypadkach byłem kompletnie nie przygotowany do podjęcia trudnych misji końcowych. Zostałem bez amunicji, apteczek, pancerza. W czystym niebie nie mam nawet artefaktów. A w 1. Części ominąłem wątek doktora i strieloka, bo już fabuła pognała mnie za daleko, by się wycofać.

Możecie podać mi taki monet w zewie prypeci, o ile występuje? Dokąd ciągnąć fabułę, żebym nie został wydymany przez grę jak w poprzednich częściach?
Demo8
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 16 Lip 2017, 23:38
Ostatnio był: 17 Lip 2017, 19:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kiedy zwolnić rozgrywkę

Postprzez Mito w 17 Lip 2017, 01:08

Trochę dziwne podejście, robić najpierw wątek główny, a później resztę. Niewiele gier pozwala na ujrzenie całości ich contentu w taki sposób, a i to też nie do końca. Zwykle nie odwlekając głównych zadań ile wlezie traci się sporo możliwości zdobycia sprzętu, rozwoju postaci...

W Cieniu Czarnobyla punkt bez powrotu to przejście z Czerwonego Lasu do Prypeci. W Czystym Niebie jest to chyba wejście do Limańska.
W Zewie Prypeci radziłbym Ci rozwiązać wszystkie zadania, dopełnić swój ekwipunek i przygotować się psychicznie zanim wejdziesz do tunelu Jupiter -> Prypeć razem z całą "ekipą", którą miałeś skompletować. Nie jest to punkt bez powrotu, bo później w Prypeci pojawi się przewodnik (o ile dobrze pamiętam), a po zakończeniu ostatniego zadania głównego wątku masz opcję Zonę opuścić - lub w niej zostać i dokończyć, co zacząłeś, poszwędać się itp. Jednak sam tunel jest dość trudny i irytujący, a później w samej Prypeci jest ogólnie dość ciężko, na pewno ciężej, niż wcześniej.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Demo8.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Kiedy zwolnić rozgrywkę

Postprzez Demo8 w 17 Lip 2017, 08:01

W żadnej innej grze nie miałem z tym problemu (Gothic czy inne takie).
W każdym razie problem rozwiązany, dzięki za pomoc. ;)
Demo8
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 16 Lip 2017, 23:38
Ostatnio był: 17 Lip 2017, 19:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Kiedy zwolnić rozgrywkę

Postprzez Leo0502 w 17 Lip 2017, 12:20

Mito napisał(a):W Cieniu Czarnobyla punkt bez powrotu to przejście z Czerwonego Lasu do Prypeci.

Nie zgodzę się, z Prypeci można wrócić. Punktem bez powrotu jest wejście na stadion na końcu lokacji, co automatycznie wrzuca nas na teren elektrowni.

Mito napisał(a):W Zewie Prypeci radziłbym Ci rozwiązać wszystkie zadania, dopełnić swój ekwipunek i przygotować się psychicznie zanim wejdziesz do tunelu Jupiter -> Prypeć razem z całą "ekipą", którą miałeś skompletować. Nie jest to punkt bez powrotu, bo później w Prypeci pojawi się przewodnik (o ile dobrze pamiętam), a po zakończeniu ostatniego zadania głównego wątku masz opcję Zonę opuścić - lub w niej zostać i dokończyć, co zacząłeś, poszwędać się itp. Jednak sam tunel jest dość trudny i irytujący, a później w samej Prypeci jest ogólnie dość ciężko, na pewno ciężej, niż wcześniej.

Sprecyzuję: jeśli nie chcesz kończyć gry (czyli mieć możliwość opuszczenia Prypeci) nie wykonuj misji "Zakłócenia radiowe". W przeciwnym wypadku przewodnik zniknie i nie wróci, aż do ewakuacji wojskowych.

Za ten post Leo0502 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito, Demo8.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości