Potrzebuje porady

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Potrzebuje porady

Postprzez Grosso w 15 Maj 2014, 16:30

Witam, seria STALKER jest mi dobrze znana, wszystkie 3 czesci skonczylem juz dawno temu ale szczerze powiem ze Lost Alpha mnie zagina, jestem po misji z zagazowanym budynkiem (zbierz 3 PDA poleglych powinnosciowców) i pozbyciu sie pijawek z tego terenu, wlasnie wrocilem do baru 100 radow po klucz do lidera tejze frakcji, zeby wybrac sie do X17 i zabic tam królową pijawek : o jednak tutaj w sumie zaczalem sie zastanawiac, co z moim ekwipunkiem, jest to juz kawalek gry ktory zaliczylem, dalej latam w merc suicie ze snajperskim obokanem -.- a w ekwipunku ilosc rubli rzadko kiedy przekracza 10tys, moze ktos sensownie poradzic jak sie dorobic troszke wiekszej ilosc gotowki czy tez gdzie moge znalesc jakis lepszy suit/giwere ? badz z jakiej pobocznej misji moge taki sprzet otrzymac, dodam tez ze ilosc apteczek tez nie grzeszy iloscią xd nie wspomne o antybiotykach anty-radiacyjnych ktore skonczyly mi sie dawno temu i totalnym braku bandazy ^^ taka gra jest dosyc irytujaca bo gine praktycznie od 2 strzalow, rozrzut mojej broni jest kosmiczny a wejscie w jakie kolwiek napromieniowane miejsce rowna sie dluga smierc poniewaz albo spadnie mi HP do zera albo wyczerpią sie apteczki, wiec jestem otwarty na propozycje i rady :))

Uwagi moderatora:

Łomujborze, co to za post... Za takie coś to pała z polaka i wróć z ojcem. - ati

Za ten post Grosso otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia,
Negative Cromm Cruac.
Grosso
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:05
Ostatnio był: 02 Lip 2017, 01:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Potrzebuje porady

Postprzez DiegtiariowTM w 15 Maj 2014, 17:25

Jeśli potrzebujesz kasy zbieraj artefakty które sprzedaj i za tą kasę kup leki (apteczki, bandaże i leki na chorobę popromienną). Po kupieniu ich szukaj starcia z wrogimi ludźmi żeby zdobyć broń i amunicję. Kombinezony czy jak wolisz suity kup za kasę zebraną z artefaktów. Nic i nikt ci nie da zadarmo broni ani kombinezonów.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Grosso w 15 Maj 2014, 17:59

wiadomo ze nie ma nic za darmo, tylko z kim ja mam walczyc tutaj na aktualnym poziomie gry ? wytłukłem monolitowcow z ich bazy w dolinie smierci, tak samo z bandytami, fakt monolitowcy mieli nieco lepsze giwery ale tez bez szalu, a jak juz byly to praktycznie nie do uzyktu bo tak bardzo uszkodzone, artefakty to jedynie chyba w podziemiach agropromu są, tam gdzie znajdujemy note Streloka jak i pena z informacjami, to jedyne miejsce gdzie sensownie do tej pory znalazlem artefakty, na zadnej innej mapie (nie wliczajac pierwszej misji w kordonie) nic jeszcze nie znalazlem (no moze 1 gora 2 artefakty) mimo wlazenia w anomalie (ze stalkerowego punktu widzenia wlasnie tam powinny byc) niestety nic nie znajdywalem, wiec moze ktos ma jakies konkretne miejscowki ? bo lazic po calej mapie na chybil trafil to by zeszlo z kilka dni ;s a nie mam az tyle wolnego czasu zeby od tak sobie biegac po calutkiej zonie ;p i nie mowie ze chce zaraz kox eq tylko po prostu zeby bylo na te podstawowe srodki do grania, bo nawet z tym jest naprawde krucho, biore ze sobą zawsze pare giwer jak id do Barkeepa ale no wiadomo max 50kg, nic z tym nie zrobie ;s
Grosso
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:05
Ostatnio był: 02 Lip 2017, 01:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Potrzebuje porady

Postprzez DiegtiariowTM w 15 Maj 2014, 18:11

Nie wiem czy w LA są detektory artefaktów ale jeżeli są to jeśli masz słaby detektor to rzadko coś znajdziesz.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Grosso w 15 Maj 2014, 18:27

Narazie latam z tym podstawowym, jednak w opcjach nie ma zadnego klawisza odpowiadającego za wyjecie detektora, wydaje mi sie ze nie ma tej opcji poniewaz zostalo to wykonane jak w pierwszej czesci czyli SoC, gdzie artefakty po prostu sobie lezaly na glebie, ale czy jakos detektora ma wplyw na to ile artefaktow widze, o tym jeszcze nie slyszalem :D moze to ktos potwierdzic ?
Grosso
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:05
Ostatnio był: 02 Lip 2017, 01:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Potrzebuje porady

Postprzez DiegtiariowTM w 15 Maj 2014, 18:36

Za wyjęcie detektora odpowiedzialny jest bodajże klawisz "O", przynajmniej tak było w S.T.A.L.K.E.R.'ze Czyste Niebo oraz Zew Prypeci.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Crisu w 15 Maj 2014, 18:39

Detektora artefaktów nie ma, zatem DiegtiariowTM - jeśli nie grasz w LA, to nie podejmuj dyskusji związanej ściśle z LA dając rady, które wprowadzają w błąd.

Artefakty tak samo, jak w SoC, wypoczywają na ziemi, co więcej widać je nawet z kilkudziesięciu metrów. Świecą się (w większości) jak psie jajca na wiosnę, wystarczy tylko podbiec i podnieść, ot cała filozofia. Najwięcej dorwiesz w podziemiach Agropromu, na powierzchni (również Agroprom) i w Dark Valley. X18 również obfituje w kilka ciekawych sztuk.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Mara w 15 Maj 2014, 19:04

Zwróć też uwagę na ceny. Czasami warto pobiegać i sprzedać fanty innym stalkerom zamiast np Barmanowi, który skupuje sprzęty za niższą cenę. Naukowcy płacą więcej za części ciał mutantów. Jak brakuje Ci udźwigu, to skołuj sobie auto, najlepiej z Darkscape. Spakuj wszystkie giwery to bagażnika i dzida do Baru sprzedawać. No i rozglądaj się. W bazie bandytów masz od cholery zapasów (w podziemiach). To samo u Monoliciarzy. W Agropromie po akcji z wojskiem jest tyle sprzętu, że można by wyposażyć pluton żołnierzy. :) Warto też się rozglądać za schowkami, które nie są zaznaczone w PDA, bo można znaleźć wartościowe rzeczy.

Swoją drogą, nie myślałem, że ktoś może mieć problem z pieniędzmy w Stalkerze. Ja z reguły zastanawiam się, na co je wydawać. :D
Awatar użytkownika
Mara
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Sty 2014, 09:14
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Crisu w 15 Maj 2014, 19:08

Szczerze mówiąc, nie polecam metody ładowania fantów w bagażnik z tego względu, że LA ma ten sam pochrzaniony system spawnu, co czysty (i patchowany :suchar:) SoC, który potrafi pozbawić pojazd wszelkich drzwi, a nawet zderzaków. Przy śmiganiu autem po jednej lokacji, bez wyjeżdżania poza jej obręb (na inną lokację oczywiście) ten sposób może i zda egzamin, ale sam przekonałem się boleśnie, że jest się w głębokiej dupie, gdy bagażnik wypełni się po brzegi lootem, po czym ten loot straci się przy przejściu na inną lokację, ponieważ odpadający bagażnik uniemożliwia całkowicie naprawę pojazdu, tankowanie i - co jest oczywiste - zaglądanie do bagażnika.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Mara w 15 Maj 2014, 19:13

Crisu napisał(a):Szczerze mówiąc, nie polecam metody ładowania fantów w bagażnik z tego względu, że LA ma ten sam pochrzaniony system spawnu, co czysty (i patchowany :suchar:) SoC, który potrafi pozbawić pojazd wszelkich drzwi, a nawet zderzaków. Przy śmiganiu autem po jednej lokacji, bez wyjeżdżania poza jej obręb (na inną lokację oczywiście) ten sposób może i zda egzamin, ale sam przekonałem się boleśnie, że jest się w głębokiej dupie, gdy bagażnik wypełni się po brzegi lootem, po czym ten loot straci się przy przejściu na inną lokację, ponieważ odpadający bagażnik uniemożliwia całkowicie naprawę pojazdu, tankowanie i - co jest oczywiste - zaglądanie do bagażnika.

Dlatego lepiej nie jeździć UAZem, bo tam jedno stuknięcie = utrata koła zapasowego = brak możliwości wejścia w opcje bagażnika. Z Ładną nie mam takich problemów, aczkolwiek faktycznie trzeba uważać, bo byle stłuczka może się równać eksplozji. ;)
Awatar użytkownika
Mara
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Sty 2014, 09:14
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Grosso w 15 Maj 2014, 19:21

No ja wlasnie tak juz stracilem caly swoj dobytek... niestety :/ mlody bylem i glupi, robilem questy, pakowalem all na pake (nawet suit stalkera wladowalem jak robilem misje u bandytow) a potem baaardzo zalowalem -.- bo mialem tam wszystkei artefakty, swoje zapasy, apteckzi itp nazbeirane na poczaktu gry (bylo tego sporo) i wszystko poszlo z dymem, i dlatego teraz mam takie problemy bo sie odbic nie moge :P coz aktualnie siedze w X14 i jak bede wracal to zajde do agropromu :P ale musze sie pomeczyc z drzwiami ktore zablokowaly mi szczury -.-
Grosso
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:05
Ostatnio był: 02 Lip 2017, 01:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Potrzebuje porady

Postprzez Kpuc w 15 Maj 2014, 19:42

To jeżeli wybuchło ci auto to wystarczyło wczytać save :)
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość