The Godfather Game

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez SaS TrooP w 29 Gru 2007, 15:14

Mafia jest zbyt liniowa, przeciwnicy za wytrzymali, policja za upierdliwa ( a podobno biorą łapówki) i zadnego wyboru, a broń nierealistyczna.

Ale sama gra niezła
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Reklamy Google

Postprzez Infernal w 29 Gru 2007, 15:38

SaS TrooP napisał(a):Mafia jest zbyt liniowa, przeciwnicy za wytrzymali, policja za upierdliwa ( a podobno biorą łapówki) i zadnego wyboru, a broń nierealistyczna.

Ale sama gra niezła

Rozwaliłeś mnie doszczętnie :D Liniowość to można powiedzieć, że jedna z jej zalet, gdyż GTA nie jest liniowa i wyszła rozpierduszka. Wytrzymalsi przeciwnicy= gra trudniejsza i na dłuższą chwilę, a nie jak w GTA jeden strzał i koleś leży... Policja upierdliwa? To jest jeden z największych plusów! Spróbuj takie piruety jak w innych grach poodwalać w Warszawie, to zobaczymy jak szybko cię złapią. A chyba nie czytałeś zbyt uważnie wypowiedzi, bo łapówki biorą tylko, żeby cię nie męczyć jak już im uciekniesz. Wtedy powiedzą, że zgubili trop i sprawa zamknięta. Toć właśnie nie ma wyboru, a jakoś przeszedłem tą grę pewnie z 10 razy i mi się nie znudziła. Właśnie fabuła tam jest cudna. Często przez te właśnie "wybory" fabuła się pie*rzy. Jak tam jest broń nierealistyczna to niech mnie piorun strzeli, dobrze? Tyle. Ale to temat o Ojcu, anie o Mafii :wink:
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez nagyatsu w 30 Gru 2007, 22:17

Tak nadajecie na Ojca.... Owszem miasto jak z kartonu samochody chyba z 5 w całej grze, ale cała fabuła gry i historia trylogii Ojca Chrzestnego mi całkowicie wystarcza.... Nie musi być system i wygląd rewelka... Mi wystarczyło to, że gra mnie wciągnęła i cieszyła mnie możliwość po objerzeniu i zapoznaniu z trylogią zagrać sobie w tą historię... ;)
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Adam w 31 Gru 2007, 18:45

Jak ktoś tysiąc razy obejrzał trylogię i jest zagorzałym fanem Corleone (np. ja :D) to umie nie narzekać na grafikę gry. Owszem, samochody są do d***, ale ten klimat! Nie do opisania!
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Postprzez SaS TrooP w 31 Gru 2007, 19:49

Infernal napisał(a):
SaS TrooP napisał(a):Mafia jest zbyt liniowa, przeciwnicy za wytrzymali, policja za upierdliwa ( a podobno biorą łapówki) i zadnego wyboru, a broń nierealistyczna.

Ale sama gra niezła

Rozwaliłeś mnie doszczętnie :D Liniowość to można powiedzieć, że jedna z jej zalet, gdyż GTA nie jest liniowa i wyszła rozpierduszka. Wytrzymalsi przeciwnicy= gra trudniejsza i na dłuższą chwilę, a nie jak w GTA jeden strzał i koleś leży... Policja upierdliwa? To jest jeden z największych plusów! Spróbuj takie piruety jak w innych grach poodwalać w Warszawie, to zobaczymy jak szybko cię złapią. A chyba nie czytałeś zbyt uważnie wypowiedzi, bo łapówki biorą tylko, żeby cię nie męczyć jak już im uciekniesz. Wtedy powiedzą, że zgubili trop i sprawa zamknięta. Toć właśnie nie ma wyboru, a jakoś przeszedłem tą grę pewnie z 10 razy i mi się nie znudziła. Właśnie fabuła tam jest cudna. Często przez te właśnie "wybory" fabuła się pie*rzy. Jak tam jest broń nierealistyczna to niech mnie piorun strzeli, dobrze? Tyle. Ale to temat o Ojcu, anie o Mafii :wink:


Fabuła jest świetna, nie powiem. Na końcu to sie prawie popłakałem. A broń to bez żartów. Zwłaszcza ten Thompson z szybkostrzelnością rzutu kamieniem.
Co do policji to chociaż przekroczenie prędkości mogliby usunąc.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Infernal w 31 Gru 2007, 21:42

A gdzie jak przekroczysz prędkość obok policji to cię nie zaczną ścigać? ;) Zatrzymujesz się i mandacik :P No chyba, że ci żal kasy, a nie wozu to uciekasz. Przynajmniej jest realistycznie, a nie przejedziesz sobie 120 km/h obok gliniarza i jeszcze pasażer strzela z karabinu, a ten nawet nie zareaguje. Albo zabijesz gliniarza i sobie dają spokój po minucie... Nareszcie w grze trzeba trochę pomyśleć. Jedzie policja to włączasz ograniczenie, chowasz broń itp. A to z thompsonem to nie bardzo załapałem co ma szybkostrzelność do odległości...A końcówka faktycznie smutna. W sumie nigdy nie spotkałem smutniejszej.
W każdym razie może oddzielny temat o Mafii, a nie wykłócamy sie w Ojcu :wink: Demony wyjdą i będą złe :)
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Adam w 31 Gru 2007, 21:52

Co??? Gdzie??? W Ojcu chrzestnym nie ma, że gliny cię zatrzymują za przekroczenie prędkości. Jakby tak było to dawno nie mielibyśmy kasy. W końcu w grze jest strasznie dużo pościgów i przyjazdu na czas. Gliny ścigają cię tylko za: rozjechanie jakiegoś gościa, uderzenie w radiowóz i sieke na ulicy.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: The Godfather Game

Postprzez MalinaOSG w 14 Lut 2011, 18:43

Grałem przez ostatni tydzień i cóż mogę rzec. Gra jest bardzo wciągająca, jeśli chodzi o misje są niemalże odwzorowane na filmie. Dodatkowe misje czyli zlecenia zabójstwa, są bombowe przez to że każde zlecenie wymaga innego sposobu zabicia ofiary by dostać premię np: Jeden strzał w głowę, strzał w kolano ramie i głowę po kolei, przejechanie ofiary, spalenie w piecu itd. Po za głównymi zadaniami i pobocznymi jest możliwość przejmowania lokali i melin konkurencyjnych pięciu rodzin. A także ich magazynów, węzłów i posiadłości. Nie wspominając o możliwości napadania na ciężarówki z towarami wrogich rodzin. Dzisiaj właśnie przeszedłem Ojca Chrzestnego i zostałem Donem Nowego Jorku. Moje osiągnięcia: Misje 100 % Zlecenia na Zabójstwo 100 % Wymuszenia 100 % Lokale 100 % Przejęte Magazyny 100 % Przejęte Węzły 100 % Zdobyte Posiadłości 100 % Osiągnięcia 82,5 % Ogólny Postęp w Grze 97,0 % Czas Spędzony w Grze 50:52:22. A to wszystko dzięki kolegom którzy mówili że im się nie chciało robić już nic po fabule, to mnie zmotywowało do zostanie D.N.J.
Zona jest darem tego świata, a my wolność jesteśmy jej obrońcami, będziemy ją chronić bezapelacyjnie do samego końca a wrogowie zony będą skończeni gdy my z nimi skończymy.

Cytat. Życie jest jak bycie stalkerem zawsze trzeba walczyć oto by móc żyć oto by móc stać się kimś lepszym.

Cytat. Negatywne skutki picia radioaktywnej wódki.
Awatar użytkownika
MalinaOSG
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 20 Kwi 2012, 08:40
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: The Godfather Game

Postprzez Piterxd w 15 Lut 2011, 16:19

Grało mi się bardzo fajnie (mam na PS2). Jak dla mnie najciekawsze było "przekonywanie" właścicieli sklepów do płacenia kasy itd :D Druga część to totalne dno
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: The Godfather Game

Postprzez Kpuc w 15 Lut 2011, 16:25

Świetna gra , najbardziej podoba mi się fizyka postaci i wymuszenia na sklepikarzach i jak widać grafika nie jest najważniejsza ! :E Szkoda ze kontynuacja była tylko dla kasy kompletnie nie grywalna gra . Grałem w obydwie części na PC i Ps2 i x360 w dwójeczkę .Kto nie grał niech żałuje :D .
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: The Godfather Game

Postprzez Adam w 31 Lip 2020, 19:35

Warto przypomnieć sobie ten niedoceniony tytuł. Gierka dość brutalna, intuicyjna, ale pozwalająca rozwijać postać.

Jak śpiewał Wodecki: "Lubię wracać tam gdzie byłem już" :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 2 gości