Najsmutniejsze momenty w grach [SPOILERY!]

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Najsmutniejsze momenty w grach [SPOILERY!]

Postprzez Yoavek w 03 Sie 2014, 21:48

Zdarzyły się Wam najsmutniejsze momenty w grach? Gdzie nie mogliście powstrzymać łez? Opowiedzcie :D

W pierwszej części Mass Effecta jak lecieliśmy na tą planetę gdzie trzeba było wysadzić atomem (nie pamiętam bo długo nie grałem). Jako, że grałem pierwszy raz niczego się nie spodziewałem i byłem cholernie wciągnięty w fabułę. Przypływamy do bazy Salarian i tam gadam z Wrexem o leku na Genofagium (oczywiście z broniami wycelowanymi) i nagle bum. Ashley go zastrzeliła. Oczy wielkie i załzawione, buzia otwarta i zwiecha na parę minut. Pierwsza myśl "Co do ch**a" zaraz słyszę ten tekst Ashley "Tak trzeba było". Ja głowa w biurko, rękoma wale we wszystko wokół i tylko takie "SUKA SUKA SUKA...". Cały poziom przeszedłem z taką adrenaliną, że na poziomie trudnym i Garrusie pokonałem go w 20 sekund max. Potem jak musiałem wybrać między Ashley a Williamem (?) to po prostu...
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Szagart w 03 Sie 2014, 21:58

Mi się takowe momenty zdarzają tylko w SWAT 4 i CoH 1/2 w SWAT-cie gdy muszę zabić kogoś a w CoH-ach gdy masowo giną moi podkomendni w sytuacji np. ostrzału artyleryjskiego.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Karo Zilla w 03 Sie 2014, 22:06

Metro 2033 Last Light, kiedy to samolot z pasażerami i załogą spada na ruiny miasta.-według mnie jest ot smutne...choć może inni tak nie sądzą.
Pozdro.
Siadam i myślę: "O czym mam pisać?” – i nagle to przychodzi. Jest już pierwsza linijka, a cała piekielna reszta płynie za nią...
Awatar użytkownika
Karo Zilla
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 28 Lip 2014, 23:23
Ostatnio była: 16 Sty 2015, 20:16
Miejscowość: Reaktor nr 4
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -4

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Pangia w 03 Sie 2014, 22:35

Może nie stricte w grze, ale przy pierwszym czytaniu The Sacrifice (komiks uzupełniający kampanie L4D1) ścisnęło mi się gardło. Chyba nawet jakaś łza poleciała.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Woland w 03 Sie 2014, 22:59

Gdy gra wywali do pulpitu/ma buga/ twórcy gry wprodzadzją rozwiązanie wybitnie kretyńskie.


A tak na serio: prawie nigdy. Jedyne co wywołało u mnie stan który mogę określić jako wzruszenie to gra Wiedźmin. Mianowicie to co Geralt mówi w retrospekcjach i opowieść typa z knajpy w Odmętach o Ciri. No i w tych historiach, sposób ujęcia, było coś wzruszającego.

W grach brakuje jakiegoś naturalizmu. Wszelkie dramatyczne sceny są powiedziałbym... podręcznikowe, nijakie.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez smichal74 w 03 Sie 2014, 23:06

Call of duty modern warfare 2:

zdrada Shepherda i śmierch Roacha i Ghosta :(

Call of duty Ghosts:

Zasadzka w Las Vegas :(

Metro last light:

złe zakończenie :(

Uwagi moderatora:

Ale spoilera to ty używaj. - xKoweKx
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez KoweK w 03 Sie 2014, 23:21

Końcówka pierwszego sezonu The Walking Dead. ;_; Jestem ciekaw czy drugi sezon też zaserwuje coś podobnego.

Oprócz tego odczuwałem uczucie przykrości i współczucia podczas grania we wszystkie części Metra. Twórcom idealnie udało się odwzorować świat, który ostro daje w kość, co było widać na każdym kroku. Płacze dzieci w obozach, które właśnie zostały zniszczone przez mutanty tym bardziej potęgowały klimat.

Taki klimat świetnie odwzorował jeden z trailerów Last Light:



- - -
Aha, jak napie*dalacie spoilerami to chociaż umieśćcie je w odpowiednim tagu, bladź!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Cze 2024, 23:29
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez ZiomB w 04 Sie 2014, 00:33

Raczej każdy się spodziewa co będzie w spoilerze, no ale co tam, poruszył mnie ten moment.
Call of Duty: Modern Warfare 3:

Śmierć Soapa
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Imienny w 04 Sie 2014, 09:25

Moim zdaniem smutnym momentem była końcówka CoD : MW
:

Kiedy główny bohater wyrusza z kumplami, by zgładzić wariata - w rezultacie Price daje mu Colta, Soap sam wykańcza sprawę i obolały wraca do domu - kiedy pierwszy raz ją kończyłem, to aż łezki mi poleciały.


Co do MW 3:
:

Szkoda gościa - niestety po tym co przeszedł było to raczej prawdopodobne.


Wzruszyła mnie także końcówka LA.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez kajzerPL w 04 Sie 2014, 10:43

Dla mnie smutne było dobre zakończenie Infamous2.
:

Poświęcenie Cola.


Również nie do końca udane wskrzeszenie Nikolaja i rozpacz Izabeli w Heroes 5 M&M mnie poruszyły. Tyle trudu na nic :/ .
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 26 Kwi 2024, 21:36
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Adam w 04 Sie 2014, 11:32

Metro Last Light:
:

Za pierwszym razem grania, śmierć Artioma i Anna jako samotna matka, ryczałem wniebogłosy...


Mafia 2:
:

Prawdopodobna śmierć Joe Barbaro i okłamanie Vita...


Call of Juarez:
:

Śmierć Raya MCalla...


Ojciec chrzestny:
:

Zdrada Mnicha Malone i jego likwidacja (podczas egzekucji błagał o litość)


SWAT 4:
:

Misja z sektą Tarronne'a i okryte groby dzieci w piwnicy...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Najsmutniejsze momenty w grach

Postprzez Pangia w 04 Sie 2014, 12:19

A, no właśnie, jeszcze Adam mi przypomniał ostatnią cut-scenkę w Mafii i Mafię II, a dokładniej…
:

całokształt gry, bo okazała się :kupa: niedorównującą nawet w 10% do wielkiego poprzednika
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości