Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Kudkudak w 04 Lis 2018, 12:22

Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Cromm Cruac w 04 Lis 2018, 13:17

No, i to jest dokładnie to co ten launcher powinien robić. Tylko po co to naprawiać skoro to jedyny jedyny przydatny ficzer? :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mCq.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Fallout

Postprzez Kudkudak w 04 Lis 2018, 13:46

oraz to https://kotaku.com/fallout-76-betas-phy ... 40345?IR=T

może lepiej dla bethesdy byłoby, gdyby wydali na nowo nowe wydanie nowego wydania skyrima
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Fallout

Postprzez Imienny w 19 Lis 2018, 22:36

No i pojawiły się pierwsze recenzje od portali, średnie: OpenCritic: poniżej 60 https://opencritic.com/game/6227/fallout-76, na Metacritic - niezależnie od platformy - nie przekracza 65. Czytaj - jest źle. A nawet można by rzec - fatalnie.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Fallout

Postprzez Mito w 22 Lis 2018, 03:03

Ten filmik mnie rozbawił pomimo tego, że już widziałem sporo takich oraz związanych z nimi memów. Każdy, kto to coś kupił zamiast obiecanego obsypania złotym deszczem został pogrzebany pod całym rozrzutnikiem obornika. Szczerze, ktoś się czegokolwiek lepszego po tym producencie spodziewał?

Ja tam wracam do pomodzonych gierek sprzed czegoś pomiędzy jedną z dwiema dekadami. Ta premiera tylko uświadczyła mnie w przekonaniu, że trzeba trzymać się z dala od podejrzanie nowych i popularnych rzeczy.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, Imienny.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Fallout

Postprzez Imienny w 26 Lis 2018, 22:20

Pewnie spodziewano się czegoś w stylu Transformersów - "guilty pleasure", czyli większość graczy raczej dobrze się bawiła (zwłaszcza po drobnym modyfikacjach), choć pewnie otwarcie by tego nie powiedzieli. Tutaj mamy natomiast coś, co jest na pograniczu pojęcia "crap". Jak ktoś myślał, że premiera Fallouta 4/Skyrima/Obliviona miała problemy, niech poczyta o tym tworze. Bethesdzie udało się coś w stylu "Nie miałem oczekiwań, ale i tak mnie zawiedliście". No i chyba żadna poprzednia gra studia nie miała aż takich problemów sprzedażowych, że już teraz mamy ceny obniżone o 40-50 procent (tydzień po premierze).


"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Fallout

Postprzez tom3kb w 27 Lis 2018, 15:40

Może ktoś chce dołączyć do pozwu zbiorowego :D
https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=112214
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Fallout

Postprzez Pilot w 27 Lis 2018, 21:29

Oj tam. Tod wypuści jakąś nową wersję Skyrima i da za free jako zadośćuczynienie i wszyscy będą zadowoleni.

To było dla Bethesdy zbyt oczywiste, by nie zauważyli jak fatalna jest gra, którą wypuszczają.

Niektórzy przypuszczają, że to "badanie rynku", czyli jak bardzo można odwalić "asset flipa" z kilkoma dodatkami i starymi bugami. Są obrońcy tej "produkcji", bo jak twierdzą: "Z kolegami to fajna gra", pomijając fakt, że nawet puszczanie kaczek przez kilka godzin dziennie, codziennie może być fascynującym przeżyciem w gronie przyjaciół.
Z pozwu pewnie nic nie wyjdzie, bo na bank jest gdzieś w licencji kruczek, który będzie rozwiewał wszelakie wątpliwości o tym, czy jest to "nielegalne"

Ja osobiście mógłbym wystrzelić w internet jakieś artykuły o "nowej" grze, kilka skradzionych screenów z odwołanych gier i zaśpiewać sobie 30 dolarów. Wpisałbym gdzieś pod tonami zdań w licencji, że transakcja dotyczy zdjęcia mojej osoby z wyprostowaną ręką i wystawionym środkowym palcem z podpisem "FUCK YOU".
Nikt nie mógłby mi nic prawnie zrobić, było w licencji jasno napisane, nie moja wina, że nie chcę się komuś czytać.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Fallout

Postprzez Mito w 28 Lis 2018, 02:39

Skoro zagościła już tu taka wymiana materiałów z YouTube, to i ja coś wrzucę...

Zasadniczo - kontrola uszkodzeń. Ale nie dało się 95% z tego domyśleć jeszcze przed premierą? A sporą część błędów można było spokojnie zidentyfikować, gdyby Bethesda zrobiła sobie jakiś wewnętrzny alfa-test z udziałem tuzina z haczkiem ludzi, którzy po prostu by w to pograli te kilkanaście godzin i wyrazili zdanie na temat. A nie że marketing i smyranie się pałkami pomiędzy szefostwem, że specjalnie musieli dołożyć pracy żeby produkt skiepścić...
---------------------
Z góry przepraszam za podwójnego posta, może nikt mnie za to nie ubije...

Zasadniczo to kosztująca $200 kopia F76 z bajerami miała być zapakowana w jakiejś tam specjalnej materiałowej torbie, ale Bethesda nie wyrobiła się z ich produkcją i użytnicy dostali brzydką nylonową kupę. Tak więc użytnicy masowo powysyłali zgłoszenia niezgodności towaru na stronę wsparcia Bethesdy. Tak się akurat składa, że był tam bardzo poważny błąd w oprogramowaniu ich baz danych, co pozwoliło użytnikom na otwarty wgląd w dane osobowe i bankowe innych zgłaszających (m.in. imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail, numer telefonu, 4 ostatnie cyfry karty kredytowej i bank, do której ona należy), a poza tym użytkownicy mogli też usuwać zgłoszenia innych i tworzyć "w ich imieniu" nowe. :u3: :u3: :u3:
Link do gównoburzy: https://bethesda.net/community/topic/293127/bethesda-is-leaking-your-personnal-informations-through-tickets/4 i filmik:

Czyżby Bethesda próbowała pobić rekord największej ilości pozwów w jak najkrótszym czasie? :E
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Fallout

Postprzez Imienny w 10 Gru 2018, 22:57

Niby firma będąca na rynku +30 lat, a błędy takie, że nawet twórca "indyków" mógłby się tego wstydzić. Ale plus dla Blizzarda, bo nikt nie mówi o Diablo na komórki. :P Co do toreb - ludziom poskąpili, ale niektórym wpływowym użytkownikom platform typu Twitch to dali te porządne, bo wiecie - reklama.

Zasadniczo - kontrola uszkodzeń. Ale nie dało się 95% z tego domyśleć jeszcze przed premierą?

Trzeba dodać do tego, że wybitnie nieudolna kontrola uszkodzeń, bo wygląda to bardziej na machanie rękami niż jakieś zaplanowane działanie.

Co do błędów - słysząc, jakie kurioza mają miejsce w Fallout 76, ciężko nie odnieść wrażenia, że premiera powinna zostać dość solidnie przesunięta. Poza tym - ile rzeczy w tej produkcji, jak chociażby leciwego silnika, nie da się naprawić? Dodatkowo TES VI oraz Starfield ma korzystać z tej samej technologii, co F76. Co pozwala przypuszczać, jaka będzie jakość tych produkcji.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Fallout

Postprzez Mito w 12 Gru 2018, 01:59

[*]
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Fallout

Postprzez Imienny w 30 Sty 2019, 20:43

Jakby ktoś reflektował na darmową kopię Fallout 76 :P (he he he):
Image

https://www.reddit.com/r/gaming/comment ... ut_76_for/
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości