Rachunek

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Rachunek

Postprzez Floor w 03 Gru 2014, 18:08

Rachunek
Zośka to facet. Gender :suchar:

:

Szybkim gestem daje znać barmanowi, by podał mi setkę. Dosiadam się do pewnych mężczyzn, niemogących poradzić sobie z opiekaniem dzika. Pytam się, czy im pomóc. Niestety, drwiąco mi odmawiają, co wywołuje u mnie wściekłość. Nie mogę uwierzyć. Jak mogłem trafić do tak cholernego miejsca? Od kiedy tu przyjechałem, psychika w mojej głowie odmawia posłuszeństwa. Każdej cholernej nocy śni mi się ten sam sen - zmasakrowana przez anomalię twarz "Zośki". Wywołuje u mnie to wielkie przerażenie, potrafię zerwać się każdej, nawet najcichszej nocy, czym doprowadzam do wielkiego zdenerwowania innych śmiałków. I po co się tu pchałem?
Po "Zośce" został mi już tylko ten sygnet umieszczony na moim serdecznym palcu u prawej ręki, na znak, że zawsze będę jego przyjacielem.

Po chwili czuję, że ktoś mnie szturcha w lewy bark. Sądząc po sile, było to jakieś chucherko. Odwracam się, po chwili nieznajomy mówi do mnie, że ktoś czeka na mnie przed Barem. "Dobra" odpowiadam, nieco zdziwiony, gdyż od czasu śmierci "Zośki" kompletnie z nikim nie rozmawiałem. Może mam długi? Nie, przecież raty za karabin spłaciłem. A może chcą odsetki? Nie, nie ma mowy, nic odemnie nie dostaną. Nie ma co się zastanawiać, mimo, że myśli na okrągło krążą mi po głowie, wstaję i udaję się w stronę drzwi wyjściowych.

Kilka kroków dalej czeka na mnie już wysoki blondyn ubrany w spodnie moro i szarą kurtkę. Mówi mi, że jest bratem "Zośki" i oddał mi drugą część sygnetu. Dziwne, nie znałem brata mojego przyjaciela. Jest to dla mnie szokiem i przez chwilę się nie odzywam. Mężczyzna się zaniepokoił i spytał się mnie, czy wszystko w porządku. Odpowiadam, że jak najbardziej i pytam, skąd ma sygnet. Nie odpowiada i odwracając się na pięcie zaczął kroczyć do Wysypiska. Moje myśli coraz bardziej się plączą. "Skąd ma sygnet?" "Może to on zabił "Zośkę" i zabrał sygnet?".

Będąc coraz bardziej ciekawy czegoś o tym osobniku, idę do miejscowej straży i pytam się o tego mężczyznę. Mówią, że nie widzieli, by ktoś dziś wychodził. Dziwne. Pytam się, czy uważają mnie za idiotę, po czym jednocześnie stwierdzili, że nie. Nic z tego nie rozumiem. Kim był mężczyzna, który przyniósł sygnet? I czy "Zośka" naprawdę zmarł? Teraz nic nie wydaje mi się już takie pewne.



Z góry sorry jak za dużo znaków, ale popsuł mi się Word i nie mogę obliczyć.

Komentujta, hejtujta, pochwalajta. Pozdrawiam.

Kod: Zaznacz wszystko
2014-12-04 Drobne poprawy
Ostatnio edytowany przez Floor, 04 Gru 2014, 18:50, edytowano w sumie 1 raz
Image

A lamusy dupa cicho!

Za ten post Floor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Floor
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 26 Paź 2014, 11:13
Ostatnio był: 09 Gru 2014, 18:43
Miejscowość: Kolno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Rachunek

Postprzez Universal w 03 Gru 2014, 22:10

Bollsa

Jedno "l"! :caleb:

Z grubsza - pomysł zacny, wykonanie nie (tj. "poprawne", bo dzisiaj mi się nie chce cisnąć po ludziach :caleb:). Proponuję napisać od nowa, na spokojnie, rozwijając pomysł. Bo jak dla mnie, jako czytelnika, jest potencjał na ciekawą historię. Póki co tylko jakbyś mi pomachał przed nosem plikiem banknotów i uciekł w podskokach - już się zainteresowałem, a i tak gówno wyszło z zarobku :E

Floor napisał(a):Z góry sorry jak za dużo znaków

Image Ledwo 2186, jeszcze niespełna 3000 znaków do wykorzystania miałeś! Poza tym wpisujesz w google "licznik słów" i wyskakuje Ci taki magiczny jednorożec: http://ile.liter.pl/
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Rachunek

Postprzez Wiewi0r w 03 Gru 2014, 22:48

Kilgore Trout. :D

A licznik nawet w Google Docsach jest, więc liczenie znaków to żaden problem. :P

Popieram Uniego, pomysł mógłby być ciekawy, ale wykonanie... niestety.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Rachunek

Postprzez Floor w 04 Gru 2014, 17:24

Zasiądę do tego drugi raz, na spokojnie. :) Dzięki Uni.
Image

A lamusy dupa cicho!
Awatar użytkownika
Floor
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 26 Paź 2014, 11:13
Ostatnio był: 09 Gru 2014, 18:43
Miejscowość: Kolno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

Re: Rachunek

Postprzez Nieznany w 04 Gru 2014, 18:23

Bollsa w Zonie a to nowość.
Nieznany
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 15 Lis 2014, 16:23
Ostatnio był: 18 Sty 2015, 15:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -3

Re: Rachunek

Postprzez Grzechu300 w 04 Gru 2014, 18:26

Zaraz, czy to jest jakiś tekst konkursowy, że jest limit znaków, czy znowu się coś pozmieniało w dziale? Nie nadążam. :omatko:
Floor napisał(a):Szybkim gestem zawiadamiam barmana

To zawiadamiam jakoś mi nie pasuje. Raczej daję znać.
Floor napisał(a):by podał mi setkę Bollsa.

Bladź...
Floor napisał(a):Po "Zośce" został mi już tylko ten sygnet,

A może tamten sygnet?
Floor napisał(a):Po chwili czuję, że ktoś mnie szturcha w lewy bark. Sądząc po sile, było to jakieś chucherko.

Co on, ludzi ocenia po szturchnięciach? To jak się z kimś witam to mam mu od razu wyje**ć działo na ryj, żeby nie pomyślał że jestem chuchro? :D
Floor napisał(a):Kilka kroków dalej czeka na mnie już wysoki blondyn ubrany w spodnie moro i szarą kurtkę. Mówi mi, że jest bratem "Zośki" i oddał mi drugą część sygnetu. Dziwne, nie znałem brata mojego przyjaciela. Jest to dla mnie szokiem i przez chwilę się nie odzywam.

Jakaś dziwna ta narracja. :/
Floor napisał(a):idę do miejscowej straży i pytam się o tego mężczyznę.

Pożarnej czy miejskiej?
Floor napisał(a): I czy "Zośka" naprawdę zmarł? Teraz nic nie wydaje mi się już takie pewne.

Skoro był zmasakrowany jak lewak po spotkaniu z Korvinem, to chyba raczej tak. Dziwne.

Pomysł fajny, wykonanie kuleje - więcej opisów, zwolnij tempo, więcej szczegółów i dialogów. Pisz dalej, tylko zwolnij. :kotek:

I wciąż mi ta narracja jakoś nie pasuje. Taka... dziwna. :caleb:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Rachunek

Postprzez Floor w 04 Gru 2014, 18:48

Skoro był zmasakrowany, to główny bohater mógł go pomylić z kimś innym :piesek:
Image

A lamusy dupa cicho!
Awatar użytkownika
Floor
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 26 Paź 2014, 11:13
Ostatnio był: 09 Gru 2014, 18:43
Miejscowość: Kolno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

Re: Rachunek

Postprzez Nieznajomy X w 07 Gru 2014, 12:47

Dobre, tylko krótkie jak cholera.
Czekam na ciąg dalszy.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość