Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Szweminek999 w 01 Maj 2012, 22:46

S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

PROLOG

Deszcz głośno dudnił w blaszane drzwi bunkra Sidorowicza, gdy jego właściciel zorientował się, że ktoś do niego idzie. Usłyszał stukot wojskowych butów, i zobaczył ich właściciela. Odruchowo sięgnął po szybkostrzelnego kałasznikowa, którego kupił wieki temu od Nazna... to znaczy Striełoka. Wracając do tematu, zobaczył człowieka w kombinezonie Monolitu. Człowiek powiedział spokojnie "Spokojnie, jestem neutralny. Mam do ciebie sprawę. Nazywam się Szary."

ROZDZIAŁ 1

Z rozmowy Sid dowiedział się, że Szary chce spotkać się ze stalkerami i porozmawiać, bo chce zorganizować wyprawę do centrum Zony. Powiedział też, że nie uciekł od Monolitu, a przyszedł tu ponieważ tak mu On przykazał. Monolit rozkazał przyprowadzić do siebie kilku stalkerów, pierwszych lepszych, ponieważ zlitował się nad stalkerami i chciał spełnić im życzenia. Sidorowicz zaproponował, że sam się tam z nim wybierze, na co usłyszał "Stalkerów, nie handlarzy. Ty masz dość pieniędzy i artefaktów." Sid musiał się z nim zgodzić. Szary kupił od handlarza kombinezon Stalkera, lekko ulepszony, tak, że parametrami i wagą przypominał kombinezon Wolności. Wygląd pozostał niezmieniony. Gdy wychodził, spytał jeszcze, czy Sid nie mógł umówić paru godnych zaufania stalkerów na spotkanie z nim gdzieś poza barem. Dodał jeszcze, czy nie powiadomiłby także Striełoka i Przewodnika. "To poważna wyprawa, biorę tylko najlepszych. Najlepiej, żeby w drużynie był przedstawiciel każdej frakcji w Zonie. Stalker, Bandyta, żołnierz Wolności i Powinności, Wojskowy ("Z tym będzie problem" - zapewnił Sid), członek Czystego Nieba, najemnik, naukowiec niekoniecznie. Stalkerów będzie dwóch (Striełok i Przewodnik). Handlarza też nie potrzebujemy". Ja jestem z Monolitu. Zamów też najlepszą broń i kombinezony , jaką można dostać w Zonie. Jak wszystko będzie dobrze, dostaniesz trzy miliony dolarów. Sidorowiczowi zaświeciły się oczy. Wreszcie jakieś poważne zlecenie.
S.T.A.L.K.E.R.

Za ten post Szweminek999 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive r4inb0wTM.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2012, 12:51

Przede wszystkim:

1. Skandalicznie krótkie
2. Interpunkcja
3. Fabuła

Poza tymi oczywistymi błędami, parę rzeczy które mi nie pasują.

Szweminek999 napisał(a):Deszcz głośno dudnił w blaszane drzwi bunkra Sidorowicza, gdy jego właściciel zorientował się, że ktoś do niego idzie


Czy widziałeś w jaki sposób zrobiony jest bunkier Sida? To jakim niby sposobem miałby on słyszeć dudnienie deszczu w drzwi? :P

Szweminek999 napisał(a):Wracając do tematu, zobaczył człowieka w kombinezonie Monolitu.


Sidorowicz wrócił do tematu? Jako narrator nie możesz pisać czegoś takiego, chyba że masz specyficzny typ narracji - niestety, tu go nie widać, więc to zdanie jest po prostu oczywistym błędem.

Szweminek999 napisał(a):Szary kupił od handlarza kombinezon Stalkera, lekko ulepszony, tak, że parametrami i wagą przypominał kombinezon Wolności.


Jak kupujesz skórzaną kurtkę, to na metce masz wypisane statystyki i osiągi kombinezonu? Litości. Poza tym - co to za porównanie z d*** do stroju Wolności?

Szweminek999 napisał(a):Najlepiej, żeby w drużynie był przedstawiciel każdej frakcji w Zonie. Stalker, Bandyta, żołnierz Wolności i Powinności, Wojskowy ("Z tym będzie problem" - zapewnił Sid), członek Czystego Nieba, najemnik, naukowiec niekoniecznie.


Frakcje w Zonie to bardzo luźne pojęcie - funkcjonuje tylko na potrzeby gry. W realnym świecie, a także w opowiadaniu, nie ma to zbytniej racji bytu. No wybacz, FRAKCJA BANDYTÓW?

Podsumowując - wypisałem tylko niektóre z błędów, jest ich tam jeszcze trochę. Po prostu albo ćwicz i wymyśl coś z polotem, albo po prostu przestań pisać opowiadania, żeby łapać kozaki za free :wink: Napisz coś, czym uważasz, że warto się pochwalić, a dopiero potem to wrzuć :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Szweminek999 w 02 Maj 2012, 14:37

O człowieku... Fabuła jest powiązana z grą, więc frakcje jak najbardziej są na miejscu. Kilka błędów jest oczywiście, jestem początkujący. Długość pozostawia wiele do życzenia, tu się zgodzę, ale wytknąłeś mi wiele nieprawdziwych błędów np: Bunkier Sida ma przy wejściu otwarte drzwi. Nie zdarza się to podczas gry, ale przypuszczam, że można go zamknąć. Parametry kurtki? Nie mam ich wypisanych, ale myślę, że ktoś taki jak Sidorowicz powinien znać parametry kombinezonu. Tak czy inaczej dziękuję za krytykę, postaram się poprawić moje błędy. :D
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez r4inb0wTM w 02 Maj 2012, 14:59

Opowiadanie mi się podobało, ale czy czasem koty nie powinny zobaczyć Monolitu ? Jak wiadomo w Zonie każdy lubi odstrzelić Monolit :D Rób dalej. :wódka: dla ciebie.

r4inb0wTM
Wygnany z Zony

Posty: 81
Dołączenie: 12 Lut 2012, 08:30
Ostatnio był: 18 Maj 2012, 19:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -5

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Gizbarus w 02 Maj 2012, 17:28

Szweminek999 napisał(a):Bunkier Sida ma przy wejściu otwarte drzwi.


Jeśli już, to nie drzwi, a właz, mój drogi. Poza tym, jak chciałbyś, żeby słyszał deszcz uderzający we właz, skoro od niego daleka droga w dół, do jego dziupli, która dodatkowo ze względów bezpieczeństwa ma swoje własne pancerne drzwi? :P

Szweminek999 napisał(a): Nie mam ich wypisanych, ale myślę, że ktoś taki jak Sidorowicz powinien znać parametry kombinezonu.


Nie rozumiesz - nie ma czegoś takiego jak "parametry" :P To istnieje tylko w grach :P Dlatego to brzmi głupio, że nagle narrator mówi o parametrach zbliżonych do kombinezonu innej frakcji - poza tym, samo porównanie z rzyci wzięte :P

Pisz dalej, to będziemy oceniać. I poczytaj stare opowiadania weteranów, wiele się można nauczyć :wink:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Alchemik w 03 Maj 2012, 01:37

Jeżeli o te parametry chodzi...To zamień to na ''(...)ktoś taki jak Sidorowicz powinien ocenić wartość kombinezonu'' i będzie git. :P
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Ojciec Grigori w 03 Cze 2012, 21:27

Mi się jak najbardziej spodobało, chętnie bym przeczytał dalsze części, bo fabuła wydaje się móc rozwinać i to w dobrym kierunku :D :wódka:
A nu cheeki breeki i v damki
Ojciec Grigori
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 22 Wrz 2011, 10:10
Ostatnio był: 10 Maj 2015, 13:29
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Szweminek999 w 09 Cze 2012, 20:02

Hej , wybaczcie, że dłuuuugo nie pisałem, ale wpadłem na taki pomysł, żebyście wy wymyślili dalsze części. Jak myślicie?
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez qcyk0015 w 09 Cze 2012, 20:17

Ja uważam, że jeśli to twoje opowiadanie to ty powinieneś wymyślać dalsze częsci a nie inni. Jak ci wena gdzieś uciekła to lepiej nie pisać aż przyjdzie spowrotem.
Awatar użytkownika
qcyk0015
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 16 Kwi 2010, 20:57
Ostatnio był: 22 Kwi 2016, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 18

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Gizbarus w 09 Cze 2012, 20:23

Ktoś najwyżej może dać sugestię, co chciałby w takim opowiadaniu zobaczyć i podsunąć jakiś pomysł - jednak pisanie pod dyktando odpada.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez KOSHI w 10 Cze 2012, 11:46

Szczersze, to opowiadanie powinien pisać sam twórca bo inaczej wyjdzie galimatias, jak zacznie wrzucać do niego różne pomysły innych ludzi. A jak nie ma pomysłu na fabułę, to niech nie pisze najlepiej wcale. Poza tym ktoś słusznie zauważył, że pierwszy rozdział niezbyt ujmujący i skandalicznie krótki. Może jak napisze drugi rozdział to coś się ruszy bo na razie kompletnie mnie nie zainteresowało.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Szweminek999 w 14 Cze 2012, 20:58

Nieważne. Sorki, poprostu nie umiem wymyślić nic dobrego. Na razie kończę pisanie, dzięki za komentarze!
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Następna

Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości