Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez iwan-iwanowicz w 14 Cze 2012, 21:41

Gościu pisz na papierze daj znajomym oni ci doradzą, pózniej daj na stronkę nie poddawaj się tak łatwo! Było kilka błędów ale nawet fajnie się zapowiada ;)
Awatar użytkownika
iwan-iwanowicz
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 25 Lut 2010, 22:29
Ostatnio był: 23 Gru 2014, 23:09
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -3

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Szweminek999 w 17 Cze 2012, 20:52

Nie poddaję się, tylko nie chcę pisać na siłę, bo wtedy to już w ogóle byłby fail. Poczekam, pomyślę, jak coś napiszę to wstawię. :D
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez tmatrix7 w 05 Sie 2012, 22:02

Nie będę bawił się w krytyka, więc szybko podsumuję:

1. Takie opowiadanie o wyprawie do centrum to całkowity standard. Musisz wymyślić coś wyjątkowego, czego nikt inny nie wymyślił. Poza tym historyjki o paru stalkerach, którzy wędrują po Zonie to nudy :( i zapewne tylko dla Ciebie jest czymś poruszającym zmysły.( o moim opowiadaniu myślałem podobnie do czasu, kiedy opisałem szturm wojska na wszystkich stalkerów - a to już mi się wydaje wyjątkowe)

2. Z parametrami czegokolwiek możesz się pożegnać, inaczej opowiadanie będzie przypominało jakąś prezentację gry na papierze lub opis działań gracza w grze. Radzę, żebyś ulepszenia opisywał inaczej np. zamontował dodatkową płytkę kavelaru, wymienił lufę karabinu na dłuższą i zamontował celownik optyczny z większym przybliżeniem. ( Rozumiesz o co mi chodzi?)

3. To, co opublikowałeś to stanowczo za mało na rozdział. Możesz zachować podział rozdziałów na konkretny temat, czy działanie, lub niech pobyt w jednej lokacji będzie rozdziałem.

4. Co do fabuły to pomyśl, czy poszedłbyś pieszo do Chin, gdyby jakaś całkiem obca osoba, którą widzisz pierwszy raz na oczy powiedziałaby, że w Pekinie schowała coś wartościowego( Może przesadzam z tym porównaniem, ale wiesz chyba o co mi chodzi?)

5. Pamiętaj, że wprawdzie jedynymi, zwartymi frakcjami są: Powinność, Wolność, Czyste Niebo i Monolit. Reszta, jak Najemnicy, Bandyci, Samotnicy to po prostu zwykły status społeczny w Zonie. Jesteś Bandytą, czyli jesteś oszustem i złodziejem, jesteś Samotnikiem to nie należysz do ŻADNEJ frakcji, jesteś Najemnikiem, po prostu jesteś otwarty na wszelkie zlecenia( no, czasami najemnicy są wynajęci w grupach i mają wspólny cel)

Ogółem: Dużo nie jest tego opowiadania, więc wszystko powyżej to jedynie porady, jeżeli będziesz kontynuował pisanie. Nie pisz nic na siłę, czekaj na wenę twórczą, która powinna z czasem powrócić.

P.S. Dobrze będzie, jak przed pisaniem pograsz chwilę w jakiegokolwiek STALKERA i w trakcie pisania posłuchasz nieco jakiś piosenek, ze STALKERA. To wszystko bardziej Cię wprowadzi w klimat i pisanie będzie szło łatwiej. :D

Pozdro i powodzenia w dalszym pisaniu ;)
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Szweminek999 w 06 Sie 2012, 10:42

Zwracam uwagę, że dawno skończyłem pisać to totalnie nieudane opowiadanie...więc po co ta krytyka? Sam teraz widzę, że to co napisałem jest naprawdę bez sensu... :/
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Centrum Zony

Postprzez Hrabia w 16 Wrz 2012, 13:16

Szweminek999 napisał(a):Zwracam uwagę, że dawno skończyłem pisać to totalnie nieudane opowiadanie...więc po co ta krytyka? Sam teraz widzę, że to co napisałem jest naprawdę bez sensu... :/


Dzięki Bogu xD

Uwagi moderatora:

Cudowny post, milordzie. - Cysiu
To ja rozpalę ognisko a wy wyciągnijcie flaszeczki!
Awatar użytkownika
Hrabia
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 06 Sty 2010, 20:48
Ostatnio był: 26 Gru 2013, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości