Zielona Mgła

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Zielona Mgła

Postprzez Doctor Who w 02 Sie 2014, 14:40

Takie dla jajek trochę ;)

:

W Dolinie Mroku zaległa zielona mgła. Schronieni w hermetycznie szczelnym budynku Generatorów, obserwowaliśmy przez kamerę zamontowaną przed budynkiem jak wiruje wielkim kłębami, tworząc co chwila przesmyki wolnej przestrzeni. O ile nie działała w żaden sposób na przedmioty martwe, obejrzeliśmy co zrobiła z kilkoma stalkerami, którzy się spóźnili. Wiecie co to znaczy się ''spóźnić'' w Zonie, nie? No właśnie. Mgła błyskawicznie otuliła nieszczęśników pozostawiając z nich po chwili krwawe szkielety i resztki ekwipunku. Wcale w nią nie weszli, nie: ona po prostu ich dopadła. W Zonie każda nowość pociąga za sobą trupy i z mgłą nie było inaczej.

Na dzień dzisiejszy(a siedzimy tutaj od dwóch dni), żaden z nas nie ma już ochoty patrzeć na mgłę. Sam fakt, że dysponuje czymś w rodzaju inteligencji, całkowicie by nam wystarczył. Ale doszło coś jeszcze: obrazy w głowie, natrętne myśli. Fakt, że mgła jest telepatką, odkryliśmy wczoraj. Ciągle wirują mi w głowie fragmenty piosenek mówiących o szczęściu i miłości. Raz nawet zobaczyłem wielki znak drogowy z napisem BRAK ZAGROŻENIA, franca wykorzystuje ludzkie wspomnienia i zasoby których sama nie posiada. Stara się do nas dobrać w tak prymitywny sposób, że z początku tego nawet nie zauważyliśmy.


Dzisiaj czwarty dzień uwięzienia. Żarcie się skończy za jakieś dwa dni. Bardziej jednak obawiam się telepati. Zew w głowie przybiera na sile, obrazy stają się tak natrętne, że w końcu któryś z chłopców pęknie i wybiegnie prosto w zielone opary. Jestem tutaj jedynym Polakiem wśród ośmiu Ukraińców i jednego zezowatego Czecha. pie*dolę. Życie potrafi rozpieszczać.


Dzień piąty. Wania dzisiaj dostał jebca – musieliśmy zabrać mu broń i go związać kiedy chciał otworzyć właz i wyjść. Kiedy patrzę jak skrępowany rzuca się pod ścianą i mamrocze o bramach raju, mam ochotę strzelić sobie w łeb z makarowa. Komedia. Po prostu komedia. Wszyscy siedzimy pod ścianą z głowami zwieszonymi ponuro w dół. Brak planu, brak pomysłu.


Dzień szósty. Żarcie się skończyło. Mamy wódkę i lekarstwa. Dużo. Boimy się pić aby nie osłabić czujności. Zrozumiałem, że nie wygramy za pomocą karabinów, tylko wyłącznie podstępem. Wymyśliłem pewien plan i opowiedziałem chłopakom. Zgodzili się bez wahania. Musimy tylko nabrać odwagi by zrobić to, co stalkerzy umieją najlepiej.



Siódmego dnia rano obudziliśmy się z ciężkim kacem, budziki nastawione wczoraj przezornie na piątą rano nie zawiodły. W miarę jak piliśmy poprzedniego wieczoru, zawodzenie mgły w naszych głowach robiło się coraz bardziej bełkotliwe i słabe a my trzymaliśmy się twardo. Teraz pocierając obolałą głowę, stwierdziłem z radością, że mgła ucichła całkowicie. Rzut oka na obraz z kamery i mówię do podnoszących się kolegów:

- Dobra nasza, chłopaki. Przepiliśmy francę wódą z antyradami. Osiadła schlana na ziemi i długo nie wstanie, jakoś przejdziemy. Bierzemy Wanię i dyrdamy póki śpi.

Za ten post Doctor Who otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Mila, Omnibus, Gość.
Awatar użytkownika
Doctor Who
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 28 Lut 2014, 15:10
Ostatnio był: 21 Gru 2014, 15:16
Miejscowość: Jebłem
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Zielona Mgła

Postprzez Mila w 02 Sie 2014, 18:33

Czytałem to z uśmiechem. :D Naprawdę... ciekawe. Sama mgła, mogłaby być jakąś... nową anomalią, jeśli ktoś chciałby ją wykorzystać w swoich innych, stalkerskich opowiadaniach. Niepotrzebnie tam zagwiazdkowałeś jedno przekleństwo, nie ma po co. ^^
Aha i jedyne co rzuciło mi się w oczy, to:
[...] że mgła ucichła całkowicie.

Mgła ucichła? Ciężko to zrozumieć, bo nie wiem czy miałeś na myśli to, że ucichły jej "telepatyczne" zdolności, czy jak... No, ale poza tym fajnie się to czytało. ^^ :wódka:
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: Zielona Mgła

Postprzez scigacz1975 w 02 Sie 2014, 19:39

Ucichł przekaz telepatyczny jaki wywierała.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Zielona Mgła

Postprzez Doctor Who w 03 Sie 2014, 04:20

A to fajnie że komuś był zaciech ;) Zwłaszcza, że pisałem to pijany w trupa.
Pomysł na mgłę ukradłem z opowiadania S. KInga, to raczej niezbyt orginalne, tylko wsadziłem to w stalkera : D
A wulga forum wygwiazdkowało :e Admina na rożen
Awatar użytkownika
Doctor Who
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 28 Lut 2014, 15:10
Ostatnio był: 21 Gru 2014, 15:16
Miejscowość: Jebłem
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Re: Zielona Mgła

Postprzez stalker hubert w 17 Sie 2014, 01:45

Nawet spoko tekst tylko troche gdybyscie sie nacpali (pozadnie) jakiegos yfu i zniwelowali to :wódka: wodka.

Uwagi moderatora:

Złe było podwozie też. Pisz jak człowiek. - Wheeljack
stalker hubert
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 15 Sie 2014, 17:11
Ostatnio był: 20 Kwi 2015, 11:58
Miejscowość: Gdansk
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość