1‰

Twórczość nie związana z uniwersum gry S.T.A.L.K.E.R.

Moderator: Realkriss

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 16 Paź 2020, 13:52

.
Ostatnio edytowany przez MordercaBezSerca 20 Sty 2021, 11:02, edytowano w sumie 2 razy
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: 1‰

Postprzez KOSHI w 17 Paź 2020, 12:31

Serio liczysz, że kogoś jeszcze obchodzi ten dział? Czasy opków skończyły się wraz z antologią. Każdemu przeszło bycie pisarzem, a większość piszących bywa na forum od wielkiego dzwonu. Widziałem, że wrzuciłeś tekst też na Weryfikatorium. Tam szukaj pomocy chociaż nie wiem czy u nich dalej nie mają pie*dolca na punkcie tego, że jak się u nich wystawiasz to nie wstawiaj tekstu nigdzie indziej bo cię nie obsłużą... :pogarda: Dział literatury jest martwy i tyle. Z mojej strony mogę powiedzieć, że tekst nie zgorszy, chociaż 1 cz. ostatniego rozdziału mnie zmęczyła. 2 cz. natomiast już była git od akcji na moście. Trochę mi nie pasuje uniwersum. Czuję klimat koronawirusa. Mi się na przykład podoba jak bohater jest samotnikiem i unika ludzi. Im więcej ludzi tym klimat siada - 1 cz. ostatniego rozdziału. Mam wrażenie, że pisana na szybko przez co dość miałka. Dialogi też drętwawe. Lepiej prezentowały się w relacji bohater - mosiek i ciućma. Tekst ma potencjał ale im dalej w las to też staje się coraz słabszy stylistycznie. Podoba mi się za to humor chociaż wątpię czy stary znałby teksty z Killera. Zgrzyta mi ten fragment.

No i nie pisz o paprykarzu bo wywołasz wilka z lasu. Przyjdzie Boris Dżonson, spojrzy na tekst z prawie 1 piętra i się zacznie... :u3:
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MordercaBezSerca.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 18 Paź 2020, 12:25

Dzięki KOSHI, dostałem co chciałem :D
Tutaj mam nadzieję na konstruktywną krytykę n/t fabuły, a na Wery otrzaskają mnie za stylistykę. Taki mam niecny plan. Nie robią problemów z publikacją na innych forach, trzeba tylko zaznaczyć to w temacie. Z swojej strony rozumiem, bo inaczej gimbusy kopiowałyby tam teksty znalezione w sieci i wystawiały klaty po ordery, a dla weryfikatorów byłaby to robota głupiego.
Jeśli chodzi o fabułę, to próbuję nieudolnie modulować tempo. Nie da się cały czas jechać na wysokich obrotach, bo się zarżnie czytelnika, tak przynajmniej twierdzą mądrzejsi ode mnie. Dialogi, które na chwilę spowalniają, ale i wzbogacają akcję, są ważne w tym procesie. Pod warunkiem, że nie są drewniane, bo wtedy męczą. Zdecydowanie jeden z najsłabszych elementów mojego warsztatu, ale myślę że warto próbować dalej. Ten samotniczy temat był już w jednej z książek, gdzie stalker, nie wiem – chory, czy napier…lony jak szpak idzie do centrum Zony, żeby przeprosić chimerę. No żesz qr…a! Wszystko rozumiem, ale bez przesady. Pół książki tylko o tym?

Dział literatury na stalker.pl nie jest do końca martwy. Ja mam nadzieję na resuscytację, bo ma kto czytać. Jak byłem ostatnio w empiku, to w drodze od półek z grami do kas zatrzymało się dwóch z przełomu gimbaza/licbaza i zaczęło przeglądać KSIĄŻKI z FZ. „Ty paaa, to z tej nowej, co zaraz ma wyjść na boxa”. Chwile postali, poczytali fragmenty z okładki i już mieli kupić jedną z tych, ostatnio wydanych, które poszły od razu na przecenę, ale wciąłem się chamsko i poleciłem im „Ślepą” Noczkina. Szkoda, żeby się od razu zrazili.

Pamiętam sobie całą akcję z antologią, bo zaglądałem tutaj jako niezalogowany i patrzyłem z podziwem na Was Wielkich, co to z misiem jak równi z równym dyskutują i rzucają propozycjami swoich opowiadań. Nawet miałem już pomysł na swoje, tylko śmiałości brakło, żeby skończyć i się zgłosić. Obiecywałem sobie, że w tej pierwsze to może jeszcze nie, ale jak wyjdzie druga antologia to ja już na pewno, choćby skały srały wyślę swoje. I co? I dupa blada, wyszło jak wyszło. Ale KOSHI, powiedz mi : je*ło to je*ło, na hu… drążyć? Widzę co wstawiałeś Ty, co wstawił Uni. Lubicie pisać, a przynajmniej lubiliście. To, że FS zrobiła tu syf, to znaczy, że trzeba się obrazić i przestać pisać? To nie jest ich forum tylko Wasze (nasze?). I nikt nie czyta, bo nic nowego nie wstawiacie – to jest jedyny powód.
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady

Za ten post MordercaBezSerca otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac, Wheeljack.
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: 1‰

Postprzez KOSHI w 19 Paź 2020, 11:54

Nie o to chodzi, że FS odje*ała manianę i wszyscy strzeliliśmy focha bo polecieli w hugona. Nie wiem jak reszta, ale ja pisanie traktowałem jako zabawę i nigdy się nie nastawiałem, że coś wydam. Jak wyszła sprawa z antologią to pojawiło się jakieś światełko w tunelu, ale nic sobie nie obiecywałem. Nawet się nie zdziwiłem jak I stalker odwalił moje teksty na starcie. Ja pisałem zawsze jakieś dziwne opowiadania w klimacie realizmu magicznego zamiast stalkerskich historyjek więc nie było zdziwka. Gdzieś tam Meesh podał opki, które przeszły u niego. Można by polemizować nad zasadnością wyboru ale po co? Wg. mnie najlepiej czuł Zone Canthir. Ric, Voldi, Fender też nie najgorzej pisali. Czyli coś się pokryło z tym, co Meesh typował, ale skoro się zesrało to się zesrało i nie ma co drążyć. Mi nie chce się pisać w innym uniwersum i nie mam parcia na wydanie czegokolwiek. Patrząc jak to teraz wygląda inni pewnie też. Nie ma żadnego odzewu do nowych opków (pisałem coś jeszcze po failu antologii - odzew znikomy) to po co pisać, jak nikt nie komentuje. Dla samego jarania się odsłonami? Proszę Cię... Zresztą o czym to ma świadczyć? O niczym. Sam sobie mogę nabić odsłon. Dlatego dalej twierdzę, że drzwi zwane Literatura się na tym forum zamknęły na zawsze.

O Misiu napisze tylko tyle, że Gołkowski ma dryg do stalkerzenia, ale fabuły sensownej nigdy nie umiał zrobić. Jak się do tego dorzuci grafomanię i megalomanie to wychodzi co wychodzi. Ołowiany świt był przeciętny jako książka, ale stalkersko najbardziej klimatyczny, bo Michał pisząc 1 książkę miał zajawkę i to było widać. Potem było odcinanie kuponów i równia pochyła. A akcje z chimera i tym podobne gunfa to już niestety Meesh style przewijający się wszędzie. Ja dalej uważam, ze ślepa była co prawda za bardzo growa, ale trzymała najbardziej równy poziom i słusznie, że poleciłeś.

Co do pisania- dialogi są potrzebne i ja to rozumiem. Nie mozna też lecieć z akcja jak w Die Hard 5 i tego ci tez nie zarzucam. Mi twoje dialogi nie przeszkadzają tyle, że nie podoba mi się cały fragment z wojskiem do akcji na nasypie. Tak po prostu... ;)
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 19 Paź 2020, 14:10

Ja wierzę, że to forum ma potencjał. Trochę dopracować parę kwestii i można tu zrobić całkiem niezły portal dla ludzi lubiących zone, metro, post-apo i pokrewne. Jak popatrzysz na inne fora tematyczne to naprawdę, nie ma gdzie wstawić tekstu. Te nowsze jak np.M2033? Zdechło jak wydawnictwo ich skomercjalizowało. Te wszystkie starsze, nadęte? Wejdź i zobacz sobie jak wyglądają tam opowiadania, bo ja to widzę tak:
Znajdujesz ciekawą pozycję; tytuł trochę dziwny w stylu „Wektor Przeczyszczenia”, albo inna „Czarna Dziura”. „Dobra” – myślisz – „nie ocenia się książki po okładce” i jedziesz dalej. Autor we wstępniaku opisuje jak to w Międzyzdrojach w `87 pił piwo, a dwa stoliki dalej siedział kuzyn sąsiada brata samego S.Lema, co samo przez się ma sugerować, że cząstka talentu Mistrza spłynęła na niego niejako samoistnie. „Dobra” – myślisz sobie po raz drugi – „Lem był fantastą, tak śpiewali przynajmniej, to może będzie dobre”.
Uwaga-kamera-akcja i pierwszy akapit: „ Na planecie ∆∏∑-69 [nazwy planet zawsze zaczynają się jakimś krzoczkiem, a kończą liczbą – jeden z wyznaczników tzw. ”Fantastyki Wysokiej”] trwa wojna.…” – Dalej idą jakieś tam opisy, w których Wielki i Mądry Autor wyjaśnia tępemu czytelnikowi, jak krowie na rowie, co to za planeta i czemu jest wojna. Trochę razi szyk przestawny w co 2gim zdaniu, przez co bezwiednie zaczynasz czytać narrację głosem tego gościa z „Rolnik z Podlasia, co nie szuka żony”, ale jeszcze jest strawnie. Autor wprowadza w narrację Guffnego Bohatera. W prawidłach Fantastyki Wysokiej jest zapisane, że Guffny Bohater to musi być pilot, kapitan, albo co najmniej porucznik. „Kapitan Rico Sinxyix” – chwilę się zastanawiasz, czy to nazwisko, zapis jakiejś funkcji trygonometrycznej, czy też może nazwa chińskiej zupki. „Dobra” – myślisz po raz trzeci – „ch… z nazwiskiem, żeby tylko akcja była”. „Kapitan Sinxyix ma jedyną szansą, aby przechylić losy wojny na stronę Rebeliantów [trochę ograne, ale ujdzie]. Wyrusza w niebezpieczną misję [taaak?]. Musi odnaleźć dawno zaginiony, starożytny artefakt [taaak?] – POTĘŻNY [taaak?] TRÓJFAZOWYBULBULATORKWANTOWOBRZOSKWINIOWO-JONOWY [ noszzzz kutfamać bez przesady...]. I jak to się zgrabnie mówi - ch… bąbki szczelił! Masz poczytane.

Oczywiście opowiadań na stronie jest tylko pięć, słownie:”5”, bo „RĘDĄKCJĄ” bardzo surowo selekcjonuje teksty, zarówno pod względem stylistycznym, jak i fabularnym przez co, każdy z nich jest dokładnie taki sam. Czasem zamiast planety jest starożytna kraina, a bohaterem jest nie pilot, a krasnolud, czy tam jakiś inny wyrwichrust. No powodzenia…
Popatrz ilu jest teraz ludzi porozpieprzanych po jakiś blogach, stronach seriali albo forumach interiów czy innych gazetów. I wszędzie jest tak samo – nie ma się gdzie przytulić z nowym opowiadaniem.
A co jeśli by stworzyć tutaj takie miejsce? Dla ludzi z m2033, Wolking Dedów, Łorhammerów. „STALKER.PL – FORUM POSTAPO FAN-FICTION” – jak to brzmi?
Mam nawet sposób jak przyciągnąć autorów. Pogadać z Adminem, żeby wydzielił nam na forum „Strefę Premium”, „Bonus Content”, czy coś w ten deseń. Tylko bez gówna typu płatne smsy! Zamiast tego wyświetlasz info, że w tej części forum [ i tylko tej], wyświetlamy przez 10sek wielkoformatową reklamę przed każdym z opowiadań, z której dochód jest przekazywany twórcom, a później dziękujemy, zapraszamy do lektury. Wyskakuje lista działów z opowiadaniami: ZONA, M2033, TWD, Inne itd. i sobie ludkowie czytają. Można dodać jeszcze np. twórczość grafików, komiksy czy tam coś jeszcze. Ludzie generują ruch na tym podforum. Zliczarki nabijają wyświetlenia pod każdym tematem i przypisują do autora. To się przekłada na zysk z reklam. Admin płaci z tego haracz na te wszystkie swoje hostingi, serwery i szamanów, co kręcą internetem [nie znam się], a z tego co zostaje to : jedna sztabka – pan Siara, jedna sztabka – pan Lipski, fifty/fifty z autorem. Żeby się nie pier…lić z ZUSem i USem to raz na miesiąc, albo na rok jak się uzbiera min 50 PLN przysyła kartę podarunkową do Media Marketu, albo inny prepaid na STEAMA, czy Xboxa- Live, co tam chcesz. Zdaję se sprawę, że Aston-Martina za to nie kupisz, nawet takiego na baterię, ale na same baterie może wystarczyć.
Żeby się nie robił burdel w postach i gówniażeria nie wstawiała bełkotów, w regulaminie piszemy, że tekst ma spełniać minimalne standardy języka polskiego tj. ortografia, fleksja, składnia, a jak nie wiedzą, co to znaczy, to wypad, iść dowiedzieć i dopiero wstawiać. Niebiescy mają prawo nakładania warnów na artykuły niezgodne z w/w i jak gniot zarobi trzy to zostaje zawieszony i odstawiony od korytka dopóki autor nie poprawi. Bo staramy się trzymać przynajmniej minimalny poziom.
Tyle, taki pomysł. Wszystko działa na zasadzie piramidy finansowej, więc co może pójść nie tak? :D
Nie jest to może wspólne wydanie ebooka, ale dla mnie wygląda obiecująco, bo nie pe….limy się z nadętym „WYDAFFCOM”, tylko od razu mamy relację autor-platforma-czytelnik.

Przemyśl, opij, zastanów się. Nie musi to być już, teraz, czy w przyszłym tygodniu, ale może warto?
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady

Za ten post MordercaBezSerca otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 21 Paź 2020, 08:24

.
Ostatnio edytowany przez MordercaBezSerca, 20 Sty 2021, 11:01, edytowano w sumie 1 raz
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: 1‰

Postprzez KOSHI w 22 Paź 2020, 14:40

Wierzyc możesz. :E Niebieskich tu nie ma jak ci pisałem. Każdy poszedł swoją drogą i raczej nie wróci. Chyba ja najczęściej tu bywam z blue. Nie liczyłby, ze komukolwiek będzie się chciało aktywować dział, a tym bardziej naszej administracji. Mieliśmy moderatorkę, RK, ale się też zawinęła. Z racji, że ja co najwyżej mogę ci opka ocenić, pisz do władz z pomysłami. Już widzę jak Kowasz Tomieszko w Wheeluniem robią grand reaktivation. :pogarda: Nie bywam na innych forach więc nie wiem co wrzucają tam ludzie, ale pewnie nic szałowego. Może w Fantastyce czy nowej Fantastyce albo właśnie na Weryfikatorium bo czytałem tam trochę naprawdę dobrych opków. Za długo to forum znam i za dużo tu widziałem, żeby uwierzyć, że to się uda. Forum to głownie śmieszkowanie na SB. Reszta leży i kwiczy. Nawet u Portalsów wiecej się z modami dzieje. Masz flaszkę za dobre opowiadanie SF - poziom płaczącego fryzjera z 20 bochnami. Dawno się tak nie uśmiałem...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 23 Paź 2020, 13:41

No nic, trudno. Ja tu w każdym razie będę siedział i knuł :E Jak wam się odmieni to może wtedy zrobimy ten revolusion jak to mawiają w Kalifacie Francuskim.

Zostało mi jeszcze ponad 20 rozdziałów do publikacji. Kisił w szufladzie tego nie będę.

BTW- o soo chozzzi z tym fryzjerem? Już któryś raz natrafiam na ten temat w Waszych komentach do opków i nie panimajet? :/
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 26 Paź 2020, 12:02

.
Ostatnio edytowany przez MordercaBezSerca, 20 Sty 2021, 11:01, edytowano w sumie 1 raz
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 28 Paź 2020, 13:21

.
Ostatnio edytowany przez MordercaBezSerca, 20 Sty 2021, 11:01, edytowano w sumie 1 raz
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady

Za ten post MordercaBezSerca otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: 1‰

Postprzez marcel w 29 Paź 2020, 15:46

Zaglądam tu średnio raz na pół roku, nie logowałem się niemal dokładnie od czterech lat, ale jak zauważyłem ruch w tym dziale, postanowiłem się bliżej przyjrzeć. Wtem:

Jak zacząłem pisać tak mi niechcący 117 840 słów i 27 rozdziałów wyszło ;) .


No no, panie dziejaszku, gratuluję wytrwałości. Szkoda, że z FS nie wyszło, ale może to nie oznacza, że tekst musi już trafić do szuflady. Możesz próbować rozreklamować go na forach, FB – gdziekolwiek jeszcze toczy się jakieś życie w tym temacie. Za jakiś czas będzie premiera S2, to dobra okazja, żeby zainteresować innych swoją twórczością. Albo zaprezentować nową, mając już coś na koncie.

Póki co flacha i ukłony ode mnie :kozak:

Aha - tutaj jest przełomowy dla forumowej literatury tekst o piekarzu-fryzjerze (czy też odwrotnie): https://www.stalker.pl/forum/viewtopic.php?f=85&t=18737

Pozdrowienia ;)
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MordercaBezSerca.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: 1‰

Postprzez MordercaBezSerca w 29 Paź 2020, 17:41

Aha - tutaj jest przełomowy dla forumowej literatury tekst o piekarzu-fryzjerze (czy też odwrotnie): viewtopic.php?f=85&t=18737


@marcel Dzięki. Teraz mogę umrzeć spełniony. Dotknąłem Boga. :E


Do FSu nie mam żalu. Tekst był za słaby. Trochę go podpiłowałem tu i tam, poprawiłem co bardziej oczywiste błędy i sobie tutaj publikuję po kawałku. Nie mam parcia, żeby to wydać. Po prostu taka terapia pisaniem przy ogólnej sytuacji społecznej. :facepalm: Rzeczywistość :/ mnie przerasta i potrzebuję :+: albo :kozak: . A jak mam powyżej 1‰ to mi takie coś wychodzi :E

Jak masz jakieś uwagi do tekstu to się nie krępuj. Jestem otwarty na krytykie nawet złośliwą. Parę lat temu czytałem to forum i wiem na co stać niebieskich i się nie boję :E
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zero z Zony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość