Partycje

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Partycje

Postprzez megashooter w 25 Mar 2014, 20:16

Witam.
Mam pytanie. Moje partycje na dysku wyglądają tak:
C/ ma 26,1 gb wolnych ze 111 gb
D/ ma 19 gb wolnych z 165 gb
Na C/ mam system i chyba w cholerę plików jeżeli jest tak zapchany, a na D/ trzymam wszystkie gry i również pliki.
I teraz pytanie:
Czy zmniejszanie C/ do 20 gb i zwiększanie D/ do pozostałej ilości oraz wrzucenie wszystkiego poza systemem do D/ zwiększy szybkość systemu (jednym słowem chcę zmienić C/ w partycję systemową)?
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Reklamy Google

Re: Partycje

Postprzez Pangia w 25 Mar 2014, 20:40

Jeśli coś zmieni, to nieznacznie. Głównym problemem zazwyczaj jest defragmentacja dysku i jego jakość (jak jest to np. 10-letni dysk, to nie spodziewaj się, że będzie demonem szybkości). Poza tym co masz na myśli, mówiąc „szybkość systemu”? Tempo jego uruchamiania? Szybkość działania programów?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Partycje

Postprzez frosth w 13 Kwi 2014, 22:46

w sumie nic nie zmieni, chyba że awaryjnie wyłączy ktoś zasilanie to mniejsza partycja szybciej zostanie przywrócona do porządku.
Poza tym to co Pangia pisał, mniejsza partycja = szybsza defragmentacja, ale nie wiem czy mikrosoft robi defragmentację systemowej w locie?

Bawienie się w partycje TYLKO dla systemu ma swoje wady:
wszystkim programom ręcznie zmieniasz ścieżkę instalacji (chyba, że da się definiować)
wszystkie piki jakie masz trzymasz z dala od pulpitu, moich doksów, obrazków itp. (kiedyś dało się definiować lokalizację ale teraz w nowych oknach to nie wiem)

dla mnie za dużo kłopotów, bo w razie problemów z systemem (formatem) i tak musisz wszystko ogarniać od początku.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości