Laptop do gier

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Laptop do gier

Postprzez GTR w 20 Lip 2014, 18:10

Cześć.

Braciak chce se kupić laptopa do gier, miał już dzisiaj kupować ale na szczęście do transakcji nie doszło, bo laptop ciulaty a się nań napalił bo promocja była.

Wymogi:
OS: Windows 7 lub 8
RAM: 6 lub 8GB
CPU: Najlepiej i7 czwartej generacji, chyba że trzeciej styknie
GPU: Nie wiem, ale coś konkretnego do grania, ale bez Titanów

Dodatkowo ma mieć ekran 17,3 cala oraz wejście HDMI bo brat będzie go podłączał do TV 42"

Ten laptop którego miał dzisiaj mieć był prawie idealny (i7-4200HQ, 8GB RAM, HDMI, 17,3") tylko karta graficzna jakaś dziwna, nawet jej nie znam i trudno znaleźć o niej informacje na necie - GeForce GT 740 2GB.

Ceny nie sprecyzował, więc podawajcie wszystko, oprócz takich Alienware za 7k :E
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Reklamy Google

Re: Laptop do gier

Postprzez Terminus w 20 Lip 2014, 20:15

CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Laptop do gier

Postprzez ViS w 20 Lip 2014, 20:46

Określ chociaż orientacyjnie zakres cenowy, bo w różnych przedziałach są różne propozycje.
Ta karta GT 740 tak nadaje się do grania w najnowsze gry, jak łysiejący architekt do dyskusji :E

Jeśli przedział do 3500PLN, to najlepszy będzie ACER V3-772G
http://allegro.pl/laptop-acer-v3-772g-i ... 47024.html

Karta GTX 760 nie jest już pierwszej młodości, ale w rozdzielczości 1366x768 będzie dawać radę

Jeśli taniej, to powinieneś pomyśleć nad Lenovo Y510 z kartą GT 755M, z tym, że on jest 15'
http://allegro.pl/szok-lenovo-y510-i7-8 ... 96473.html
Ew. wersja z dwoma kartami:
http://allegro.pl/laptop-lenovo-y510p-i ... 03241.html
Ale to już jest mały piekarnik, po za tym nie wszystkie gry "lubią" SLI :E

Od 3500 do 4000PLN trzeba szukać coś z MSI np.
http://msi.strefamarek.allegro.pl/lapto ... m-fhd.html
tylko nie wiem, czy wytrzymasz hałas jaki generuje wentylator w trybie turbo :E


Powyżej 4000PLN to możesz już rozglądać się za Clevo, Asus ROG
Jeśli chcesz pograć, to karta graficzna powinna mieć pamięć DDR5 - takich szukaj :!:

Jak będziesz miał jeszcze pytania, to spróbuję pomóc ;)

Co to za laptop, który chciał twój brat kupić??
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Laptop do gier

Postprzez djcycu w 20 Lip 2014, 21:25

Po h*j mu 17 calowy monitor jak go będzie chciał podłączyć do monitora zewnętrznego. Klawiatura o ile pełna jest w 15 calówce bardzo dobra moim zdaniem i idzie się raz dwa do niej przyzwyczaić. Poza tym można przecież sobie dokupić klawierkę i laptop można traktować jako "paczkę" zamykając go i kładąc gdzieś obok. Ja mam starego bo już półtora rocznego ASUSa. 15, i7, 8GB RAM i GeForce 635M. Może szału nie było ale dobrze się na nim grało i robi się to nadal. Poza tym laptop nie służy do gier. Jak się przegrzeje czy zabrudzi to różnie może być. Kumplowi się trochę karta przypaliła od wierzchu z przegrzania i mimo że działała była jak tykająca bomba. Ja gdyby nie to że biorę laptopa do auta to bym kupił sobie PC.

A Lenovo bym odradził. Znam takich co mieli z nimi problemy. Specyfikacja i cena niby dobra ale liche części albo niektóre podzespoły. Potem też z reklamacjami było śmiesznie tak że trochę bym nad tym pomyślał.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Laptop do gier

Postprzez Terminus w 20 Lip 2014, 22:00

djcycu napisał(a):Po h*j mu 17 calowy monitor jak go będzie chciał podłączyć do monitora zewnętrznego. Klawiatura o ile pełna jest w 15 calówce bardzo dobra moim zdaniem i idzie się raz dwa do niej przyzwyczaić. Poza tym można przecież sobie dokupić klawierkę i laptop można traktować jako "paczkę" zamykając go i kładąc gdzieś obok


Np. do pracy. Ja mam czteroletniego Asusa G73JH 17" - w pracy jest do niego podpięty 27" monitor + klawa bezprzewodowa. W domu ląduje na stole albo na kolanach i dalej się da pracować na 17"monitorze i klawiaturze z blokiem numerycznym. Nie wyobrażam sobie powrotu do 15" jaki miałem wcześniej. Ilu ludzi tyle potrzeb.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Laptop do gier

Postprzez GTR w 20 Lip 2014, 22:06

ViS napisał(a):Co to za laptop, który chciał twój brat kupić??

Lenovo Z710, Asus X751JB lub Asus F750LN

djcycu napisał(a):Po h*j mu 17 calowy monitor jak go będzie chciał podłączyć do monitora zewnętrznego.

Jak jest w domu, to wolałby podłączyć sobie laptopa do TV, ponoć o wiele lepiej przegląda się internet i nie tylko, a...

djcycu napisał(a):Ja gdyby nie to że biorę laptopa do auta to bym kupił sobie PC.

... 17 cali się przyda, bo też sporo spędza za kółkiem. ;) Może nie tyle za kółkiem, ale często wyjeżdża na weekend gdzieś, czy do znajomych albo rodziny.

I brat chyba skusi się na jednego z trzech laptopów które podałem wyżej, bo ceny tych lepszych go odstraszają, a GT 740M lub 840M (w przypadku drugiego Asusa) też jako-tako zdaje się jednak do gier. Co prawda nie pogra w najwyższych, ale odpali chyba większość gierek i będzie płynnie na najniższych lub średnich detalach.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Laptop do gier

Postprzez ViS w 20 Lip 2014, 22:39

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html

Tu masz rozpiski kart graficznych do laptopów
Może nie jest to jakiś 100% wyznacznik, ale warto zajrzeć na stronę ;)
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Laptop do gier

Postprzez Pangia w 21 Lip 2014, 11:54

>2014
>ludzie dalej szukają „laptopów do gier

Jeśli ten laptop ma się przemieszczać na trasie duży pokój -> mały pokój -> kibel -> mały pokój -> duży pokój, to są to pieniądze wyrzucone w błoto. Za połowę tych pieniędzy zrobi peceta od zera. No, chyba że to jakiś studenciak czy coś i często będzie poza domem, to OK – w innym wypadku wybij mu laptopa z głowy.

Uwagi moderatora:

Jeżeli chce laptopa to jego sprawa. Pomóż mu wybrać odpowiedni albo nic nie pisz. - xKoweKx
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Laptop do gier

Postprzez Iwaszka w 21 Lip 2014, 12:32

Od siebie dorzucę, że warto też patrzeć jaki dysk twardy bierzecie - i nie mówię o pojemności a o szybkości.

Posiadam Lenovo IdeaPad Y580
Gf GTX660m 2GBRAM
Intel Core i5 3ghz z bustem do 3,5
8GB RAM (było 4, ale dokupiłem kolejne 4 z biegiem czasu)
Windows 8.1

Wszystko śmigało na full detalach: Battlefield 4, Arma 3, Skyrimy z milionami modów, Metro Last Light - do czasu.
Otóż zawsze po ~2 miesiącach od formatu zaczęło ciąć strasznie i to tylko w BF'ie. Okazało się, że zużycie dysku po 10 minutach grania było na poziomie 99%. Problem rozwiązany nowym dyskiem Segate Hybryda - gdzie oprócz standardowego dysku jest mały SSD na pliki wymiany.
Dyski w laptopie są strasznie dupne więc uwaga.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Laptop do gier

Postprzez djcycu w 21 Lip 2014, 12:57

Pangia, to samo miałem na myśli kilka postów wcześniej. Pamiętam kiedy szukałem laptopa dla siebie ale zamiast określenia "laptop do gier" używałem określenia "dobry laptop co by jeszcze w miarę znośnie gry śmigały". Nie ma tak naprawdę laptopów do grania. Piec zawsze był lepszy bo i lepiej chłodzony, lepiej było z konserwacją no i podzespoły solidniejsze o cenach nie wspominam bo przecież dobry lapek przewyższa o wiele cenę zajebistego pieca. Gdyby nie to że moje życie składa się obecnie z 2/3 roku poza domem to bym zakupił solidny piec który by mi pewnie wystarczył na kolejne 5 lat ale tak to użeram się z lapkiem jaki mam. Nie jest źle, najlepiej też nie ale mi wystarcza bo gram w relikty a reszta to już tylko programiki.

PS: Mój laptop po powrocie do domu zawsze leży wpięty pod pad, mysz, joystick i nie rusza się z miejsca bo mi się nie chce tego rozpinać i przenosić mojego nerdziarstwa do innych miejsc w domu :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Laptop do gier

Postprzez Darth ReX w 21 Lip 2014, 14:27

SSD to do dzisiaj dość duży wydatek, ale nie ma co, dużo lepiej poszukać juz laptopa z sshd niż zwykłym hdd. Sshd ma dodany bufor flash, dzięki czemu jest i tak dużo szybszy od dziadowskich hdd, które w większości w laptopach działają z prędkością 5400Rpm, czyli po prostu załosną.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Re: Laptop do gier

Postprzez KoweK w 21 Lip 2014, 14:40

ViS napisał(a):Ta karta GT 740 tak nadaje się do grania w najnowsze gry, jak łysiejący architekt do dyskusji :E

Posiadam 740M w swoim Lenovo Z500 i nie narzekam - może dlatego, że jestem mało wymagający i dość mało spędzam czasu nad grami. Przechodząc do rzeczy... Watch_Dogs płynnie na średnich, Survarium na niskich, BF4 na wysokich, Bioshock: Infinite na ultra. Dałem za niego chyba 2800, ale wersja w brązie jest tańsza bodajże o 100 zł.

Btw. ta propozycja od Termiego jest super. :3 Tylko nie wyobrażam sobie targania takiego grubasa w mojej torbie w awaryjnych sytuacjach. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość