[składania kompu-kompu] Wolandowa Maszyna Chaosu - build

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

[składania kompu-kompu] Wolandowa Maszyna Chaosu - build

Postprzez Woland w 19 Mar 2019, 20:38

Pomoże ktoś, czy nie?!

:caleb:

Procesor: AMD 5 Ryzen 2600 [750]
Płyta główna: help me, ja nie znaju, każdy radzi co innego, na rozpisce z komputerowego mam wpisane Gigabyte B450 Soc AM4
Karta graficzna: RX580 8GB Sapphire [980]
Pamięć ram: 16GB (2x8), taktowanie 3000MHZ, z własnym radiatorem, celuję w niższą półkę cenową (Goodram, G.Skill, Adata, Ballistix czy coś podobnego). Planuję potem upgrade o kolejne dwie kości ramu (razem 32GB). [facet mi wsadził 600 xD ale dał gównoram, z moimi zamiennikami które zamierzam zamówić wyjdzie circa 450 max {jeden 8gb za 200-220zł}]
Dysk HDD: 2TB. Waham się między Seagate Barracudą a P300 Toshiby [300]
Dysk SSD: Brak. Będzie razem z upgradem ramu, celuję w 120-240gb, czysto pod system i inne bzdety.
Obudowa i zasilacz; tu w sklepie polecieli mgliście w "Obudowa midi ATX 600W Zalman/Silentium PC". W przypadku obudowy Silentium, zasilacz byłby Silentium Vero 600W. Zalman to jakiś zalmanowy odpowiednik, idk. [380]
System: Windows 10. [500]
+ napęd DVD dla starszych gier które mam na płytach. [75]

Budżet tej wersji zamyka się w okolicach 3855 złotych pi razy drzwi. Generalnie przewiduję budżet 3800 z wahaniem do 4000.

Chciałem się was spytać;
1. Jaką płytę główną zalecalibyście do tego zestawu?
2. Który dysk HDD wybrać? Dobierając, patrzcie na cenę. 300zł to max.
3. Co w ogóle doradzilibyście w tym zestawie? Weźcie poprawkę na budżet, bo jakiś geniusz uważał że smiało mogę zastępować RX580 kartą RTX 1660 TI bez różnicy w cenie... No, jestem Wolandem, ale nawet Woland ma granice absurdu której jego rozum nie przekroczy.
Ostatnio edytowany przez Woland, 19 Mar 2019, 21:16, edytowano w sumie 1 raz
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: [składania kompu-kompu] Wolandowa Maszyna Chaosu - build

Postprzez Darth ReX w 19 Mar 2019, 20:45

1. zgodną ze specyfikacją tego procesora, coś na B350/450, najlepsze co się uda ustrzelić i tyle.
2. żaden, SSD 1TB kosztuje 400zł, a ten chce HDD za 300 :E
3. Ryzen wybrzydza na ram i nie lubi kości dwustronnych, takie mogą być np ballistixy. Zważ na to przy zamawianiu.
Obudowy tego typu rzadko mają zasilacz w środku, a przecież obu tych rzeczy nie musisz łączyć. Thermaltake smart se 530W ma modularne kable i jest tani.
Co do karty to kwestia za ile go kupisz, bo nówek RX 580 się w zasadzie nie opłaca brać po premierze GTX 1660.
PS. po co ci 32GB RAM?
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: [składania kompu-kompu] Wolandowa Maszyna Chaosu - build

Postprzez Woland w 19 Mar 2019, 21:08

1. Od razu wyjaśniam. Facet w sklepie chce dać mi GIGABYTE B450 Aorus Soc. AM4 w cenie 420 złotych. Ja tymczasem mam sprzeczne rozumienie i opinie:

-Według porad skądinąd trzeba brać jakiś model B450 Pro bo z jakichś powodów niby on jest jedynym słusznym wyborem bo coś tam coś tam... Bo tak i już.
To prawda? Te modele mają aż takie znaczenie? Bo zdaje się, że dla Ciebie to obojętne.

-Dobrze rozumiem że to obojętne? Jeśli tak, brać Gigabyte B450 Aorus Soc. AM4 za 420 złotych? Czy jest lepszy ekwiwalent tej płyty za mniejsze pieniądze a z taką samą ofertą możliwości?

2. No niestety w tym sklepie to jak widzę, 530 1TB to najmniej. Bardzo mi zależy na dużej przestrzenii z tytułu chomikowania. SSD mocno przestrzeliwuje budżet w tej sytuacji. HDD na SSD mógłbym wymienić przy upgradzie.

3. Jak odróżnić kość dwustronną od normalnej? Co to są w ogóle kości dwustronne? Wybacz głupie pytanie, ale przyznam szczerze że pierwszy raz o czymś takim dane było mi usłyszeć, jak odróżnić dwustronne od innych?

4. Zobaczyłem cenę karty RX 1660... Pozwól że zapytam, za opłacalniejsze uznałbyś wstawienie RX 580 8GB +16GB ram, czy RTX 1660+8GB ram?

5. Bo mi mało ramu zawsze dawali gdym pacholęciem był, więc gdym dorosłym ludkiem stałżem się ja, chcę mieć go pod dostatkiem i w ram opływać XD

6. Znaczy, Silentium Vero 600W to jakieś 209 złotych bodajże (230 modularny), tak orientacyjnie. Obudowa wychodzi jakieś 150. Chyba byłoby ok? Czy jakbyś dobrał obudowę i zasilacz?
Uczciwie przyznam że Silentium Vero 600W (znów powtórzę markę, bo to jedyna której pewności jestem pewny przy niskiej cenie i podoba mi sie duży zapas mocy) to jedyny jaki brałem pod uwagę, odnośnie obudów nie znam się w ogóle i jedynie celuję w około 100, 150 złotych max.

Krótko: jaką obudowę i zasilacz byś polecił, żeby duży zapas energii był?

///Przepraszam za chaos, senność, zmęczenie, lekki stres bo przeglądam i porównuję ceny i warianty.

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW, KOSHI.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: [składania kompu-kompu] Wolandowa Maszyna Chaosu - build

Postprzez Mito w 28 Mar 2019, 16:02

O cholera, tak dawno mnie tu nie było że aż takie rzeczy się dzieją? :caleb:

Dobra, to zasadniczo takie pytanko - składasz to w jakimś stacjonarnym sklepie? Bo tak szczerze to to by wytłumaczyło wciskanie jakichś cudów niewidów za dziwne pieniądze. Najlepiej byłoby, żebyście się po prostu poprzerzucali nawzajem zawartościami konfiguratorów PC z morele.net i tyle. A jak nie chcesz sam tego peceta składać, to mogą przysłać ci z morelów już gotowego.
Żeby było zabawniej, to na morelach SSD 960GB na SATA3 zaczynają się od ok. 450zł, ale jak czujesz się burżuazyjnie to możesz spróbować z dyskami na M.2 - te faktycznie kosztują 530zł za 1TB. A płyty główne... za 420zł to tam możesz mieć cuda na kółkach z wbudowanym ekspresem do kawy, B450 zaczynają się od trzech setek a oferty za 350 wyglądają już na prawdę porządnie.
Ilość RAMu zależy raczej od tego, jak prędko będziesz go dokupywał - jeżeli jest to kwestia paru tygodni, to może i faktycznie bardziej się opłaca zainwestować w silniejszą kartę, jakoś się na 8GB przemęczyć przez ten czas, bo szczerze do grania w nowsze gry to po prostu za mało i tyle, mając nadzieję, żeby nie dostać ku*wicy :caleb: i w końcu zasadzić tą drugą kostkę.
O, tak sobie coś na pałę poskładałem bez większej wiedzy o sprawach. link Dosłownie 2300zł i zostaje ci z tego kasa na podokładanie grafiki, może jakichś wentylatorków czy innych szmerów bajerów ew. windowsów jak chcesz. Chociaż wolałbym jakby ReX w to nieco zajrzał.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości