Laptop nagle się wyłączył i nie działa...

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Laptop nagle się wyłączył i nie działa...

Postprzez djcycu w 22 Paź 2020, 13:53

Jak w temacie... Siedziałem wczoraj przy lapku, oglądałem film i ni stąd ni zowąd nagle się wyłączył. Nie było żadnego hałasu, żadnego dymu czy smrodu. Zwyczajnie zgasł bez zamknięcia systemu niczym TV po wyjęciu wtyczki z gniazdka. Żadna dioda się nie pali, na włącznik też nie reaguje. Dodam że cały czas był podpięty do zasilania.

Rozebrałem go, robiłem reset, odpinałem baterię (wbudowana) i nic. RAM też wyjmowałem. Wizualnie nic nie wygląda na spalone. Po wyłączeniu się z resztą nie był gorący tak samo jak i zasilacz. Laptop to ASUS ROG GL504G.

Jeśli to pomocne to wcześniej bywały problemy z zasilaniem. Nie zawsze ale czasami bateria pomimo pełnego naładowania PO ODŁĄCZENIU zasilacza nagle spadała do zera po czym laptop zamykał system i się wyłączał. Po podpięciu ładowarki działał normalnie. Wczoraj natomiast był podłączony cały czas i mimo wszystko stało się tak jak napisałem powyżej.

Jestem aktualnie na wyjeździe więc ganianie po serwisach musi poczekać... Macie jakieś pomysły co się mogło zwalić?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Laptop nagle się wyłączył i nie działa...

Postprzez Darth ReX w 22 Paź 2020, 17:59

Laptop ma 2 klucze zasilania - jedna dla zasilania bateryjnego, druga dla gniazdka. Niektóre laptopy gamingowe wykorzystują oba klucze na raz ze względu na ogromne zapotrzebowanie na prąd. Twoje problemy sugerują, że coś tam się działo niedobrego.
Jeśli laptop padł całkowicie, to pozostaje tylko naprawa płyty głównej. Moim zdaniem jest gdzieś zwarcie na linii zasilania, ale teraz to tylko gdybanie - mógł paść równie dobrze KBC czy sam mostek - w przypadku zwarcia na kluczach napięcie może pójść dalej i usmażyć w sumie nawet wszystko.
Tl;dr pomoże ci wyłącznie serwisant. Laptop jest drogi, więc jeśli masz gwarancję, to zgłaszaj to jak najszybciej. Jak nie, to pozostaje współczuć, bo naprawa też nie będzie tania.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Laptop nagle się wyłączył i nie działa...

Postprzez djcycu w 24 Paź 2020, 05:57

Szperając po sieci też natrafiłem na informację że może być to KBC (objawy na to wskazują). Pocieszam się tym że ową usterkę idzie jeszcze jakoś naprawić bo kupno nowego lapka po dwóch latach i to w takiej kwocie raczej nie pociesza... Dzięki za odzew, odpracuję swoje, wrócę i zawiozę pacjenta na serwis.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Laptop nagle się wyłączył i nie działa...

Postprzez Darth ReX w 24 Paź 2020, 09:49

Wymiana KBC ok 300zł.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości