Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Szpagin w 09 Sty 2011, 21:34

Każda część Stalkera ma coś, za co ją kocham, i coś, za co jej nienawidzę. Zaletami Czystego Nieba jest przede wszystkim bardzo dobra grafika (najlepsza ze wszystkich 3 części), ciemne noce i genialne nowe lokacje: klimatyczne, rozległe bagna, Czerwony Las (moja ulubiona lokacja z całej serii) oraz urzekający Limańsk (choć zrobienie z niego liniowego poziomu uważam za zbrodnię). Plusem jest też większe oskryptowanie misji głównych, dzięki czemu są emocjonujące oraz znaczące ulepszenia w gameplay'u (naprawa i modyfikacja broni, więcej przejść między lokacjami, przewodnicy). Poważnymi wadami są przede wszystkim: błędy (gra na czystej wersji to prawdziwy hardkor), optymalizacja (no ludzie, Far Cry 2 i Crysis śmigają na najwyższych detalach, a CS się tnie), niedopracowana wojna frakcji (której ideę samą w sobie uważam za poronioną - za dużo ludzi w Zonie), powielanie starych poziomów, przez co gra była nudna. Gra nie była zła, choć w porównaniu z SoC i CoP trochę odstaje.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Czemu uwazacie CS za slaba gre?

Postprzez Floper Szczur w 19 Sty 2011, 02:04

Nie będę rozpisywał się na temat wad CC bo to nie ten temat. Ale powiem tak:
CN zmienił klimat Stalkera. Tu jest bardziej kolorowo podobnie jak w ZP. Jak ktoś napisał - ''CN przyniósł najwięcej zmian''
Mnie irytowało to że w Cieniu Czarnobyla Stalkerzy sobie stali a kawałek dalej był artefakt albo mutant. Nie chcieli zarobić i woleli zginać. To dopiero Hardkory. Tu jest dużo miejsc przyjaznych.
Wojna frakcji była fajna tylko na początek bo potem inteligencja NPC nie radziła sobie z odbiciem jakiegoś punktu strategicznego a sami nie mogliśmy tego zrobić i nie można było tego naprawić bez modów. Ale mimo to cieszę się że walczyło się razem a nie jak rambo w Cieniu. Dziwne tylko że najemnik walczył z najemnikami a raz sobie pomagali...
Plusem jest modyfikacja broni więc nie było podniety jak znalazło się przedmiocik z zielonym znaczkiem na dole :D .
Jednak w grze jest bardzo mało mutantów. Mogę to tłumaczyć tym że jeszcze aż tyle tego czegoś się nie zalęgło co Cieniu Czarnobyla ale jako że odległość czasowa nie jest tak wielka to może mutanty były na sterydach? To jest dziwne- tak niewiele czasu a frakcje ''dobre'' jak Powinność, Wolność , Samotnicy, Czyste Niebo są rozgromione i ograniczają się do 1 bazy później bandyci pojawiają się w wielu miejscach a dostali takiego łupnia...Artefakty wykrywamy z pomocą z detektorów ale się nie spawnują i się zmieniły. Więc najpierw(CN) używano detektorów później(CC) z nich zrezygnowano a potem znowu(ZP) wróciły do mody? Czyste Niebo ma fajne rozwiązania ale nie wyjaśnia ich fabularnie i nie ma encyklopedii tak jak w Cieniu. Ogólnie to fajna gra ale widać że twórcy poszli na łatwiznę chociaż wycinając biedne lokacje takie jak Prypec. Mimo to Czyste Niebo to dobra gra. Każdy Stalker ma inny klimat i chyba Czyste Niebo najmniej przypadło do gustu. Ale jeszcze moja rada:
Chcesz poczuć dobijająca atmosferę i żyć jak prawdziwy Stalker? Grac w Cień Czarnobyla.
Chcesz poczuć się jak członek frakcji która walczy o terytorium? Grać w Czyste Niebo.
Chcesz być Agentem Rządu i wtopić się w otoczenie i odcisnąć swoje wpływy na Zonę? Grać w Zew Prypeci.


Szczerze Czyste Niebo jest może ciut wyżej w moim rankingu oceniania :wink:
:

Tylko Monolit może was uratować.
Awatar użytkownika
Floper Szczur
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 01 Lip 2010, 02:08
Ostatnio był: 07 Sty 2013, 06:35
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 19

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez FaQuake w 01 Lut 2011, 18:39

Jeśli ktoś powie, że stalker czyste niebo, nie ma klimatu, zapraszam do czerwonego lasu, niech zapiszą sobie na samym początku i przechodzą sektor, dopóki stwierdzą, że jednak CS ma klimat. Wojna frakcji - najlepsze co mnie spotkało w stalkerze, jedyne co w tym złego, to długie czekanie na oddział obronny. Moim zdaniem, gdyby zew prypeci był trochę dłuższy i trudniejszy (pod względem misji, wyszukania artefaktów, łatwe zdobycie pieniędzy itp.) byłby idealny, a tak to uważam, że Clear sky jest lepszy od ostatnio, wydanej części stalkera. Nie grałem w "cień czarnobyla", dlatego nie będę go porównywać do CS'a.
Awatar użytkownika
FaQuake
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 16 Maj 2010, 11:00
Ostatnio był: 04 Sty 2017, 22:57
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez StalkerKlusek w 24 Lut 2011, 19:35

Mi najbardziej przypadła ta część do gustu razem z CoP
Awatar użytkownika
StalkerKlusek
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 23 Lut 2011, 11:33
Ostatnio był: 30 Cze 2012, 11:32
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -1

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Xen w 27 Lut 2011, 19:23

A mi się podobają wszystkie 3 części Tylko w SoC nie mam swobody ruchu i ta gra troche przynudzi, cs jest wspaniały a cop jeszcze lepszy nie wiem jak mogą być tacy ludzie co nie lubia cs XD

Za ten post Xen otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez MiedzianeJaja w 28 Lut 2011, 06:42

Czy komuś udało się przejąć halę na wysypisku na stałe ? Nie ? No to dlatego...
Ta część ma potencjał. Tylko jest słabo wykonana i ma wkurzające błędy.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Przemek77 w 28 Lut 2011, 10:15

CS jest jak na razie najgorszą jak dla mnie grą z cyklu. Czemu?
Po pierwsze i najważniejsze - przeludniona Zona. Za dużo ludków szwęda się dosłownie wszędzie, ciągle ktoś gdzieś strzela, ciągle jakieś walki - to ma być ta wyludniona strefa?
Po drugie - tak, jest lepsza grafika, ale.... moim zdaniem ona jest taka "komiksowa", nawet nieco efekciarska.
Po trzecie - gra się bardzo fajnie mniej więcej do połowy gry. Później robi się z tego ordynarne liniowe "Kalofdjóti".
Po czwarte - tak, są fajne nowe lokacje, ale bez wykorzystanego potencjału. No, może oprócz Bagien... Taki Limańsk - ile by tam fajnych rzeczy można umieścić - a tymczasem przez Limańsk "jedziemy jak po szynach", tak samo Szpital, o obciętej Elektrowni już nie wspominam bo to żałość.
Jak dla mnie Czyste Niebo byłoby już o wiele lepsze gdyby została zmieniona fabuła pod koniec - czyli byłaby możliwość spokojnego pozwiedzania Limańska, wyjścia zeń, tak samo tyczy się Szpitala. Natomiast ostatnia misja zmierzająca do zakończenia gry mogłaby już być sobie liniowa. I już.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez mateszew w 28 Lut 2011, 12:43

:arrowu:
Prawda ze stalkerami przegieli ostro ale ta gra ma potencjał można przecież ją tak przerobić żeby było mniej stalkerów a więcej mutantow :E lecz ta gra jest właśnie na to nastawiona,wojna frakcji,dominacja nad zoną itp. :!:
I racja co do limańska i szpitala linia linia linia i jeszcze raz linia niestety :(
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez MiedzianeJaja w 07 Mar 2011, 14:16

Oj dużo i za dużo. Zona to tylko w przybliżeniu 4769 km2. Czyli mniej więcej 70 km na 70 km. Za dużo osób ? :E
Na takim obszarze to nawet trzy osoby to już tłum. Jakbyśmy chcieli nawet bez tych frakcji, wojen, i innych, to właściwie cały czas byśmy i tak na kogoś wpadali.

To jest obszar jak jedna trzecia Województwa Małopolskiego.

[EDIT] To miał być post krytyczny do tych co stale jęczą że im za dużo osób. Ja osobiście uważam że CS jest świetny i nie ma tam "za dużo" ludzi.
Ostatnio edytowany przez MiedzianeJaja 07 Mar 2011, 20:39, edytowano w sumie 2 razy
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Kpuc w 07 Mar 2011, 14:46

Zapominając o masie błędów jakie powstały gdzieś pomiędzy uważam Czyste Niebo za najlepsza cześć stalkera :

Na plus zasługuję masa bandziorów do rozwalenia :D
-ciekawsze questy (np, kradzież naszych zabawek , abyśmy się za szybko nie zniechęcili posiadając najlepsza broń)
-podobały mi się mapy szpital , bagna , nowa wersja rudego lasu jak i ten mini limańsk widziałem już te lokacji w wczesnym stadium i po prostu :wódka:
-możliwość przespania się na pryczach
-wreszcie można było pobiegać przy elektrowni(wiem w pierwszej części była tez taka możliwość przy jednym z zakończeń o której )
-wojna frakcji (wiem mało oryginalne)
-detektory anomalii (i szukanie artefaktów)
-efekty poświaty słońca


na minus :
-nadal brak śpiwora
-pojazdy których znowu nie było ;/
-przeludniona zona (wiem to już tez było)
-Autorzy mogli zostawić stare modele pistacji (animacje) i w opcjach gry dać możliwość wyboru - ponieważ nie każdy posiada super sprzęt
-to co w prawdzie wyżej napisałem duży wzrost wymagań sprzętowych względem podstawki
-Kolejna fabuła gry gdzie grać ma amnezje ;/
-sama fabuł mogła by być dłuższa
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Kumpel111 w 07 Mar 2011, 15:30

Mi CS przypadł do gustu razem z SoC :D
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez LtRzosin17 w 07 Mar 2011, 15:52

Na moje to CS,CoP i SoC to równożędne gry tylko CS jest trochę krótki w porównaniu z CoP lub SoC.
Te gry są naj naj naj ze wszystkich gier na świecie :D
[...]Ludzie to zwierzęta, każdy o sobie pamięta, tu się zabija by przetrwać, droga do raju jest kręta. Ludzie to szuje, każdy na każdego pluje i się satysfakcjonuje że komuś życie rujnuje[...]- Siła Przekazu csw
http://www.myspace.com/silaprzekazucsw
Awatar użytkownika
LtRzosin17
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 27 Lut 2011, 17:21
Ostatnio był: 25 Mar 2011, 18:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość