Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez roc w 09 Mar 2011, 18:36

Wg. mnie CN to baaaaaardzo fajny S.T.A.L.K.E.R. np. SoC dla mnie to d*** a CoP no tak 2 miejsce i tyle mam do napisania.








Pozdro
roc
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 25 Paź 2010, 20:40
Ostatnio był: 11 Maj 2013, 08:57
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez MałyGłód w 09 Mar 2011, 21:44

Człowieku ! Pisz normalne tematy. A poza tym pisz z sensem tak, aby każdy mógł się podzielić swoim zdaniem.
Image
Podstawą szczęścia jest WOLNOŚĆ, a podstawą WOLNOŚCI odwaga.
Awatar użytkownika
MałyGłód
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 06 Mar 2011, 11:20
Ostatnio był: 14 Paź 2011, 22:36
Miejscowość: Galaktyka Kurvix
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Przemek77 w 10 Mar 2011, 13:52

Kpuc napisał(a):-możliwość przespania się na pryczach

:o - a gdzie tam można było spać na pryczach? Przeszedłem CS trzy razy i nigdzie - podkreślam nigdzie - nie zauważyłem, żeby można było spać.
-wreszcie można było pobiegać przy elektrowni

:o :o :o - ło matko, czy Ty piszesz o grze "STALKER Czyste Niebo"???
Przecież w CS Elektrownia była uciętą mapą z "jedynki", biegac tam nie za bardzo mogłeś bo nie było gdzie, poza tym trzeba było pilnować, żeby Strzeloka ustrzelić odp. szybko :)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez djcycu w 10 Mar 2011, 14:57

Czyste Niebo nie jest słabe... Jest jakby nieskończone? Zrobione na szybko? Do momentu się dobrze wszystko dzieje i jest aż gęsto od zadań do dotarcia do Czerwonego lasu... Kilka susów do Magazynów wojskowych i potem już Limańsk, Szpital i nieszczęsna Elektrownia. Czemu nieszczęsna? Bo moim zdaniem miejsce to powinno być bardzo niebezpieczne... Dużo łażenia ale oczywiście celowego... Powinna być pełna śmiertelnej ciszy a w momentach aż siejącą grozę meliną Monolitu lub samych anomalii... Elektrownia w CS ssie właśnie dlatego że wszystko robi się na szybko i w stylu amerykańskiego filmu akcji... Podsumowując, do 65% jest ok lecz reszta potem zbyt szybko leci i nie ma kiedy się lepiej po tych lokacjach końcowych przyjrzeć. Uważam tę grę za świetną tak czy inaczej bo ma swój klimat jednak końcówka pozostawia wiele do życzenia.

PS: Nie było też podziemi za dużo i zero laborek które w SoC były esencją. Dlatego ludzie mają tą grę jako "regres" fabularny...

PS2: Wycięto bar i resztę mapek które można było zrobić... Co byście powiedzieli na Bar i Dzicz jako Dzikie terytoria? Niebezpieczne, opuszczone? To by miało sens... A tak to wycięto i też się ludziom nie podobało. Na radar też można było zrobić parę questów. Czemu nie? Od strony Czerwonego lasu by można było zrobić taki smaczek gdzie po dalszych spacerach by nam mózg wypalało.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tylko Powinność.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Mataczo w 10 Mar 2011, 21:48

Gra nie tyle słaba co krótka, no i szkoda że brak baru i dziczy.
Awatar użytkownika
Mataczo
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 10 Mar 2011, 14:59
Ostatnio był: 13 Sty 2017, 23:02
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez jalkavaki w 11 Mar 2011, 00:49

Bar jestem w stanie wybaczyć. Jakaś rewelacyjną planszą nie był, ot Powinność, barman ze zleceniami skupujący sprzęt, przejściówka między kilkoma lokacjami (na wzór Wysypiska). Arena jedynie dodawała trochę klimatu (a to też do czasu). Jedyne co w nim mnie urzekło to to, że był swego rodzaju przystanią, miejscem odsapnięcia między kolejnymi wyprawami wgłąb Zony.
Dziczy natomiast nie mogę przeboleć. W zamian za nią dostaliśmy bardzo klimatyczne bagna. No i odnowiony Czerwony Las, w którym teraz straszno w nocy samemu iść, bo jak nie pijawka to snork czy inna anomalia :)
A CS słaby nie jest. Jego największą wadą jest największa liniowość spośród wszystkich STALKERÓW.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Przemek77 w 11 Mar 2011, 08:08

djcycu napisał(a):Podsumowując, do 65% jest ok lecz reszta potem zbyt szybko leci i nie ma kiedy się lepiej po tych lokacjach końcowych przyjrzeć. Uważam tę grę za świetną tak czy inaczej bo ma swój klimat jednak końcówka pozostawia wiele do życzenia.

Dokładnie tak samo myślę. Od pewnego momentu robi się liniowość i nie ma przeproś. Taki Limańsk - przecież jest to lokacja z ogromnym niewykorzystanym potencjałem. Przecież możnaby fabułę nieco inaczej poprowadzić, zrobić tam np. coś w stylu Baru, czy baze którejś z frakcji, czy opuszczone "martwe miasto" jako obiekt kilku (nastu) questów... a tymczasem jedzie się tam jak po szynach. Myślę, że raz - autorzy się spieszyli z wydaniem i dwa - chcieli zrobić grę na nieco młodszego "targetu" (jak ja nie lubie tego słowa), dla dzieciaków co narzekali, że w "jedynce" było za dużo gadania a za mało "szczelania".
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Tylko Powinność w 18 Mar 2011, 13:29

Zgadzam się z przedmówcami. Od Limańska totalna liniowość,choć walka z Monolitem w szpitalu podobała mi się. Ale są 2 rzeczy, które sprawiły, że CS jest 2 w moim rankingu ( CoP 1 , CS 2 , SoC 3 ). Mogłoby być 1 gdyby nie one, a mianowicie to o czym już wspomniałem, czyli liniowość oraz BugTrap. Jestem sobie w Jantarze, już wciągnęła mnie gra a tu zacina się gra wywala na pulpit i piękny zielony robaczek :)
Pomogłem? Daj Kozaka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
W Zonie nie wolno spacerować. Zona to nie jest miejsce do spacerów.

Zona żąda dla siebie szacunku. W innym przypadku karze - natychmiast i surowo.
Awatar użytkownika
Tylko Powinność
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 04 Kwi 2010, 16:54
Ostatnio był: 03 Gru 2013, 10:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 2

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez DeadMan w 18 Mar 2011, 14:06

Dlaczego słaba...hm. Mi osobiście nie podobało się w ogóle zakończenie. Jak skończyłem grę miałem wrażenie, że urwała mi się w połowie jakiegoś wątku... Limańsk, Radar, Szpital - jak dla mnie te lokacje miały potencjał. I bardzo mi się podobają. A tak na prawdę tylko przez nie brniemy do przodu przedzierając się przez dziesiątki przeciwników. Liniowo i nudno. Po za tym jak wielu z Nas, uważam, że w CS jest przeludnienie.

...bugtrap. Ja grałem od początku na Complete mod 1.1.3, doszedłem do Limańska i nagle savy przestały działać. Przy próbie wczytania quicks... lub z poziomu menu wywalało mnie do pulpitu bez żadnego "bugtrap" poprostu pulpit ;) . Musiałem cały Limańsk przejść na "nieśmiertelności ;| co mnie bardzo wkurzyło. Nie mam pojęcia co to mogło być.
MOBO Gigabyte Aorus Elite v2, CPU Ryzen 5600x, GPU Gigabyte RTX 3060Ti 8GB
RAM
PNY XLR8 Gaming Epic X RGB, DDR4, 32 GB, 4000MHz
SSD
Samsung Evo 250GB, Sabrent Rocket Q 1TB NVMe
SYS
Windows 11 Pro 64-bit
Awatar użytkownika
DeadMan
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 23 Wrz 2010, 15:23
Ostatnio był: 29 Paź 2023, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Pijawol w 19 Mar 2011, 07:32

Mnie zniesmaczył napis na opakowaniu gry - "Nowe tereny, w tym Czerwony Las, Limańsk i Podziemia Prypeci" - uśmiać się można. Z czego? A z Podziemi Prypeci, których w ogóle w grze nie ma.

Chociaż i tak lubię CS. Czyste jest u mnie na drugim miejscu po CoP. SoC najgorszy według mnie. :)
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Lebrenekka w 20 Mar 2011, 22:03

ja nie czułem w CS klimatu Zony... nawet w SOC-u nie leżał mi klimat, jestem fanem COP.
Darz Bór!
Awatar użytkownika
Lebrenekka
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 27 Lut 2011, 13:31
Ostatnio był: 04 Wrz 2019, 12:04
Miejscowość: Polska
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Pijawol w 22 Mar 2011, 07:57

Lebrenekka napisał(a):ja nie czułem w CS klimatu Zony... nawet w SOC-u nie leżał mi klimat, jestem fanem COP.
Ja też jestem fanem Zewu Prypeci. :wink: Chociaż co do CS... To jak dla mnie ma bardzo dobry klimat. O ile nie najlepszy z serii.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość