Tajniki fotografii cyfrowej

Chór Armii Czerwonej skończył się na Kill 'Em all - pomyślał rozczarowany Naznaczony.

Postprzez regnar w 12 Gru 2007, 15:35

Sony Alfa to dobry aparat, ale nie oszukujmy sie na rynku fotografii cyfrowej system Nikona i Canona wiodą prym. Samo body jest mniej więcej takie samo w każdej lustrzance (mniej więcej bo są gorsze i lepsze) ale dopiero obiektywy sprawiają ze aparat zaczyna nabierać wartości. A tak sie składa ze na dobra sprawę tylko Nikon i Canon są w stanie zaprezentować wystarczająco wysoki poziom, jak i wystarczająco dozą ilość obiektywów.
3k zł to naprawdę nie wiele jeśli wziąć pod uwagę ze niektóre "słoiki" kosztują po 5-6k zł i więcej...
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Chemical123 w 12 Gru 2007, 17:24

Ja jakos w ogole nie moge sie polapac o co chodzi :| nie wazne. Canony i Nikony guruja[goruja], owszem ale np taki pentax, tez nie ma niczego sobie do zarzucenia :)

A sprzetu foto-video od sony W OGOLE nie trawie. No ewentualnie z video jesli to sprzet z naprawde wysokiej polki [praktycznie nie dostepny cenowo dla zwyklego obywatela] to jeszcze przejda ;)
www.chemical123.deviantart.com
-----------------------------------------
...C'mon Devil! hold on tight!
C'mon Devil! Feel my pride...
Awatar użytkownika
Chemical123
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 30 Wrz 2007, 21:29
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 21:39
Miejscowość: Zgorzelec
Kozaki: 1

Postprzez Rzeznik Empiru w 13 Gru 2007, 16:27

S.T.4.L.K.3.R. napisał(a):(...)to z pewnością nie byłby to Sony, który wykupił Minoltę,

Jestem ciekaw skąd masz dane, że wykupił? Z tego co wiem koncern Minolta wciąż istnieje ima się dobrze, zaprzestał jedynie działalności związanej z FOTO a SONY zakupił technologię związaną ze stabilizacją matrycy oraz mocowanie minoltowskie bagnetu i sanek lamp, dzięki czemu wprowadzając swoją własną cyfrową lustrzankę (wpierw A100, teraz A700) poszerzyli sobie klientelę o użytkowników systemu Minolty. Posiadają też dzięki temu spory zbiór obiektywów; "stare" minoltowskie i nowe Sony i Carl Zeiss bo i takie są w ofercie sytemu Sony.
Awatar użytkownika
Rzeznik Empiru
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 24 Cze 2007, 15:50
Ostatnio był: 14 Gru 2017, 23:41
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 25 Mar 2008, 17:42

Troszkę odświeżę temacik.... Mam mały problem. Pojechałem narobić troszkę zdjęć no i niestety baterie mi siadły... Więc pojechałem na szybcika do sklepu elektronicznego, żeby kupić byle jakie no i kupiłem. Wiedziałem, że nie mogą być niklowo-kadmowe, więc wziąłem Panasia cynkowo-karbonowe, wsadziłem robię zdjęcie z lampą, próbuję kolejne a tu pisze że bateria słaba i się aparat wyłącza. No więc moje pytanie: Czy możliwe, aby takie baterie po jednym zdjęciu padły? Dodam, iż nie były to alkaliczne bo potrzebowałem tylko kilka zdjęć... Moje akumulatorki to Sanyo niklowo-manganowe i wszystko z nimi gra. Aparat obsługuje tylko jeden rodzaj baterii(niklowo-manganowe)? Czy można jeszcze jakieś inne do niego wkładać?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez SandFighter w 04 Kwi 2008, 09:40

Nie wiem o co może chodzić z tymi bateriami, ale wydaje mi się, że aparat źle sczytywał parametry baterii nieznanego typu.

W niedługim czasie zamierzam zakupić lustrzankę, i co wy na to:

Lumix DMC-FZ18EB-K.

Cena nie jest wygórowana, a parametry jak dla mnie są dość ciekawe. Poza tym ma obiektyw szerokokątny. Zastanawiam się tez o co chodzi z tym systemem Nikona. Swoją drogą uważam, że Lumix też jest wartościowym narzędziem do pstrykania naprawdę profesjonalnych fotek.
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez nagyatsu w 04 Kwi 2008, 10:21

Ja tam może bardzo się nie znam, ale mi się wydaje całkiem fajny.... Ma płynny zoom? Bo nie chciało mi się czytać ;P
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Sejtan w 04 Kwi 2008, 14:03

SandFighter napisał(a):Nie wiem o co może chodzić z tymi bateriami, ale wydaje mi się, że aparat źle sczytywał parametry baterii nieznanego typu.

W niedługim czasie zamierzam zakupić lustrzankę, i co wy na to:

Lumix DMC-FZ18EB-K.

Cena nie jest wygórowana, a parametry jak dla mnie są dość ciekawe. Poza tym ma obiektyw szerokokątny. Zastanawiam się tez o co chodzi z tym systemem Nikona. Swoją drogą uważam, że Lumix też jest wartościowym narzędziem do pstrykania naprawdę profesjonalnych fotek.

Od kiedy fz18 to lustrzanka? To najzwyklejsza w świecie hybryda, czyli dslr like, czyli tzw. ultra zoom. :E Co do samego zakupu, to IMO dużo lepszym rozwiązaniem będzie Fuji s9600 LINK Świetna matryca sCCD, Manual Focus na pierścieniu, wygodny zoom na pierścieniu, jednym słowem aparat niewiele ustępuje najtańszym lustrzankom.
Sejtan
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 11 Lip 2007, 12:03
Ostatnio był: 02 Wrz 2008, 21:32
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 05 Maj 2008, 12:30

Hej. Jaki filtr to Fujika s9500? Najlepiej kupić obydwa(UV+Polar)? I chodzi mi głównie o firmę i parametry, bo przeglądałem na aukcji i różne filtry mają rożne "mm" :] Coś poprzednio mówiliście, żeby unikać Hamy?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Rzeznik Empiru w 05 Maj 2008, 16:02

W doborze filtrów to radzę być ostrożny bo często tanie produkty i to "markowe" zamiast polepszać układ optyczny to go pogarszają i poza ochroną fizyczną obiektywu do jakości zdjęć nic nie wnoszą a czasami wprost przeciwnie.
Polecam Test:
http://www.optyczne.pl/5.1-Inne_testy-T ... 3w_UV.html

Jedna uwaga też co do tzw "hybryd". Kupując coś takiego trzeba mieć świadomość, że im większy zakres ogniskowych (zoom) tym większe błędy optyki tj. aberracje chromatyczne i winietowania. Dodatkowo przez to że mają one fizycznie mały przetwornik (nie chodzi mi o ilość pikseli ale o jego wielkość w odniesieniu do klatki filmu analogowego) pojawia się dość brzydki "szum" i to już przy czułości 400 ISO. Aparaty z 18krotnym zoomem typu Panasonic FZ18 lub Olympus SP 560 to wydatek ok. 1200 zł. Wolałbym dołożyć 100 zł. więcej i kupić lustrzankę np. Nikona D40.
Image
Awatar użytkownika
Rzeznik Empiru
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 24 Cze 2007, 15:50
Ostatnio był: 14 Gru 2017, 23:41
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 05 Maj 2008, 23:06

No to z testu wynika, że: HOYA HMC UV(0) 58mm... Poczytam dokładniej jeszcze ten test, ale wydaje mi się, że bawić się nie będę i kupię tego Hoya... A 100 zł to chyba nie dużo za dobry gadżecik do aparatu ;P
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez maciekt w 11 Maj 2008, 21:45

.
Ostatnio edytowany przez maciekt, 14 Lip 2019, 22:32, edytowano w sumie 1 raz
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Postprzez nagyatsu w 12 Maj 2008, 12:38

Nie istnieje coś takiego do innych modeli niż Canon? ;P

PS: Co myślicie o tym zdjęciu? Zrobiłem go wczoraj moim Fujikiem xD Oczywiście M jak Manual ^^
Aha i aparat był goły, tj. żadnych filtrów dodatków, do tego bez statywu ;P

Image
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Multimedia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość