[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: Droga do Janowa na tfw

Postprzez max1071 w 14 Mar 2019, 11:31

DiegtiariowTM napisał(a):Niestety Limanska z modem TFW nie można odwiedzić


yyy... normalnie nie można ale teleportować się, spawować tam npc-ów itd da radę ;)

wiem sam próbowałem później zaraz po tym sprawdzałem czy będą wyloty do pulpitu... jak na razie żadnego.
zastanawiałem się czy nie dodać własnego fix-a że spawnowali by się tam monolitowcy a przy magazynach wojskowych co wita nas ten "szufla" XD czy jak mu tam to powiedziałby że może nas zaprowadzić przed wejście normalne do limańska ale na tym koniec nie ma zamiaru zarobić kulki...

po za tym nie można normalnie zagrać monolitem a ja za pomocą swoich narzędzi zrobiłem że mogę grać w każdej frakcji i podbijać zonę... choćby to miały być zombie :D
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 24 Cze 2019, 07:15

max1071 napisał(a):
DiegtiariowTM napisał(a):Niestety Limanska z modem TFW nie można odwiedzić


yyy... normalnie nie można ale teleportować się, spawować tam npc-ów itd da radę ;)

wiem sam próbowałem później zaraz po tym sprawdzałem czy będą wyloty do pulpitu... jak na razie żadnego.
zastanawiałem się czy nie dodać własnego fix-a że spawnowali by się tam monolitowcy a przy magazynach wojskowych co wita nas ten "szufla" XD czy jak mu tam to powiedziałby że może nas zaprowadzić przed wejście normalne do limańska ale na tym koniec nie ma zamiaru zarobić kulki...

po za tym nie można normalnie zagrać monolitem a ja za pomocą swoich narzędzi zrobiłem że mogę grać w każdej frakcji i podbijać zonę... choćby to miały być zombie :D


Jeśli faktycznie to zrobiłeś ;) I jesteś wstanie dodać takiego fixa to czapki z głów ;) Było by to piękne ukończenie tego moda, grywalny Limańsk i Monolit. Jakbyś miał czas, chęci i umiejętności to mógłbyś też nad jakaś krótką fabułą pomyśleć ;) Ale nic na siłę. Jak możesz to działaj, na pewno ludzie będą chcieli zobaczyć twoje dzieło.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 20 Sie 2019, 00:00

wszystko da się zrobić tylko trzeba wiedzieć jak ;)
aktualnie testuje różnego rodzaju funkcje związane z monolitem
domyślnie i tak jest wsparcie aż dla trzech kompanów z tej frakcji Scar-a, Marka, strider-a.

ImageImage

taki mały przedsmak tego co robię ;)

Za ten post max1071 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Leo0502, trolololo, MrFler, igla2008.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MrFler w 13 Mar 2020, 18:55

Co do fabuły dla monolitu, to kiedyś wysłałem smoq2 swoją "wizję" jak możnaby w jakiś możliwie logiczny sposób zaimplementować monolit i dołączenie do niego w TFW (wiadomo, fanatycy zwykle najpierw strzelają, potem upewniają się, że nie oddychasz, i dopiero zadają pytania). Jeśli ktoś byłby ciekaw to piszcie, tylko będę musiał dać tag spojler bo trochę tekstu było.
If you see the flash, it's already too late...
"Go out there and give them hell, you were born to do this"
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky The Faction War - Kompani - skąd i kiedy "zdobyć" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865
Awatar użytkownika
MrFler
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 30 Paź 2011, 15:12
Ostatnio był: 17 Lip 2023, 21:37
Miejscowość: Tychy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 14 Mar 2020, 12:41

Witajcie stalkerzy ;)

miałem do was kilka pytań i tego co chcielibyście zobaczyć w takim postapo co każdy naparza do siebie bez żadnego ale.. ale gdzieś mi uciekło, ostatnio oddałem dysk na gwarancje gdzie był cały mod mam nadzieje że danych nie stracę, Mam kilka beta testów Wojny Frakcji już z uzupełnionymi fix-ami itd.. na szczęście w chmurze googla,
poza tym od grudnia do marca nie miałem dostępu do komputera więc prace musiałem wstrzymać na jakiś czas
ale na szczęście już jestem i pracuje nad wszystkim ;)

ktokolwiek chciałby pomóc w rozwoju tegoż pięknego moda to zapraszam

odpowiadając MrFler

jeśli możesz to napisz mi to w wiadomości prywatnej a ja obgadam to z moimi współautorami i zobaczymy co uda się zrobić.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MrFler w 14 Mar 2020, 22:14

Max, wysłałem Ci PW.

Co do pomysłów i sugestii, tych też się trochę znajdzie :P... Niektóre dość "egzotyczne", ale podejrzewam, że wszystko byłoby wykonalne.

Zadania:
:

Co do zadań, obecna pula jest dość uboga, a zadania powtarzalnie nudne. Pomyślałem, że możnaby dodać przynajmniej kilka nowych.
W przypadku Samotników byłyby to:
- Ratunek - Dostajemy informacje od handlarza, że Samotnik (lub oddział) zauważył zagrożenie ze strony Wojska/Renegatów/Mutantów i prosi o pomoc. Musimy się jednak spieszyć, zwłaszcza jeśli mamy uratować jednego Samotnika. Jeśli jest to grupa, to stawka odnosi się do całości (np. 600 Ru za uratowanie 3-osobowego oddziału). Jeśli przeżyje tylko jeden, stawka spadnie proporcionalnie (w tym wypadku 200 Ru).
- Eskorta - Handlarz informuje nas, że Samotnik, Naukowiec lub grupa chce się udać do pewnej lokacji (w ramach max. 2 sektorów) i prosi o eskortę. I podobnie jak w przypadku ratunku, stawka jest proporcionalna do ilości Samotników, którzy dożyją dotarcia do celu.
Zaś w przypadku handlarzy frakcyjnych, może mało oryginalne, ale:
- Pomoc w ataku - praktycznie to samo co zadaje nam dowódca oddziału „w polu“, tyle, że zawsze mamy takie zadanie pewne, bo nieraz zdarzyło mi się, że żaden oddział frakcyjny nic nie chciał i szlag mnie trafiał bo nie mogłem bardziej dźwignąć reputacji.
- Pomoc w obronie - j/w, tyle, że obrona pozycji.


Zadania specjalne:
:

Co do zadań specjalnych, tu byłoby więcej roboty z tego tytułu, że ciężko byłoby je zorganizować w strefie wojny. Można pomyśleć o tzw. zadaniach wielowątkowych.
Np.
- Odnajdź grupę w celu uzyskania od niej informacji na temat X.
- Grupa nie chce współpracować za darmo - musimy coś dla nich zrobić by nam pomogła.
- Pomogliśmy grupie, dostaliśmy informację X, wracamy do dowódcy.
- Dowódca chce byśmy udali się w miejsce A1 po przedmiot Y, jednak dostęp do niego będzie dość trudny ze względu na wrogów/mutanty.
- Zdobywamy przedmiot Y, musimy wrócić w jednym kawałku z tym przedmiotem do Dowódcy.
- Dowódca zadowolony, nagroda jest nasza (Kasa, jakaś fajniejsza broń lub pancerz).

Musiałbym dłużej nad tym posiedzieć, by to logicznie ogarnąć. Ewentualnie można te zadania specjalne pominąć. Możnaby też rozważyć opcje wykorzystania tych „reprezentantów“ frakcji w składzie jako któryś wątek zadania.


Zmiany/Fixy:
:

- Wycięcie Kompanom zbierania broni (te kilka PP-19 u każdego naprawdę wnerwia).
- [W przypadku rezygnacji z zadań specjalnych] Wycięcie „reprezentantów“ frakcji w składzie.
- Usunąć bug pozostawania „dźwięku“ kontrolera po jego śmierci, który niejednokrotnie powoduje CTD lub np. niemożność opuszczenia lokacji.
- Usunąć bug zacinania się ikon hełmu taktycznego, który ZAWSZE powoduje CTD przy próbie zmiany lokalizacji.
- O ile to możliwe, możnaby ustawić coś jakby „blocker“ w krzakach, na wzór tego, który ukrywa nas przed wrogami. Naprawdę dobijające jest to, że wróg wali do nas zza krzaków praktycznie bez kary do celności, podczas gdy gracz praktycznie nie ma szans go zobaczyć. Ów blocker zmusiłby wroga do znalezienia takiej pozycji, w której musiałby mieć z nami kontakt wzrokowy. Ewentualnie można to rozwiązać tak, żeby NPC miały obniżoną celność strzelając do celu za krzakami.
- Również o ile to możliwe, uniemożliwić NPC strzelanie np. przez drzwi, bramy czy ściany, gdy wystaje im zza nich tylko kawałek karabinu i ręki.
- W wolnej chwili (również jesli to możliwe) możnaby urozmaicić niektóre pozycje „upiększaczami“, np. dodając do punktów zaopatrzeniowych skrzynie z bronią, lub do niektórych zwykłych, pustych pozycji jakichś namiotów (o ile są) lub czegokolwiek co mogłoby nieco wzbogacić taką pozycję.
- Więcej rozmówek Samotników.
- Ewentualnie po dołączeniu do frakcji - rozmówki frakcyjnych.
- Komentarze kompanów na pewne sytuacje (zabicie potężniejszego mutanta, udany atak na bazę, opinia o „naszej“ frakcji, wykonanie zadania itp).


Proszę o opinie i ewentualnie, konstruktywną krytykę :P...
If you see the flash, it's already too late...
"Go out there and give them hell, you were born to do this"
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky The Faction War - Kompani - skąd i kiedy "zdobyć" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865

Za ten post MrFler otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive igla2008.
Awatar użytkownika
MrFler
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 30 Paź 2011, 15:12
Ostatnio był: 17 Lip 2023, 21:37
Miejscowość: Tychy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 15 Kwi 2020, 22:08

Pomysł uważam za bardzo dobry i dobrze, że się za to zabrałeś.
Co do zadań kolega wyżej napisał Ci ich bardzo dużo.
Ja ze swojej strony dodał bym, większe bitwy
Np ktoś atakuje twoją bazę w dużej liczbie i musisz zdążyć ją obronić.

Jak również aby gra nie była monotonna to wprowadził bym odradzanie się frakcji. Wtedy nagle gdzieś pojawiało by się z 20 chłopa i szturmowało twoją bazę. Ale to takie moje luźne przemyślenia.

Oby tak dalej rób to co robisz.. i pisz jak idą postępy prac. Bo jest to bardzo ciekawe. :E
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.

Za ten post igla2008 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MrFler.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez dogmadrinkers w 29 Kwi 2020, 12:48

szymon72 napisał(a):Witam.

Gram na tym modzie już dosyć długo i nigdy z nim problemów nie miałem.

Do przedwczoraj.

Otóż kilka dni temu kupiłem w składzie [baza samotników] u handlarza pendrive'y, które odblokowują dodatkowe przejścia [np. z Jantaru na Magazyny Wojskowe] i nie chciało mi się już grać, bo była późna godzina, więc postanowiłem, że sprawdzę te przejścia na następny dzień. Wszystkie działały, oprócz jednego... Mianowicie Agroprom - Bagna. Jest to przejście na południu Agropromu przez zniszczoną siatkę... Wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że przejście blokuje niewidzialna ściana.

I tu naradzają się moje dwa pytania.
Czy istnieje jakiś fix, który to "naprawia"?
Jeżeli nie... To jak to zrobić? Tzn. jak przesunąć to przejście przed siatkę tak, aby żadna ściana nie blokowała przejścia?


Czy ktoś rozwiązał ten problem? Bo odpowiedzi na to nie znalazłem nigdzie
dogmadrinkers
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 20 Kwi 2020, 17:08
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 29 Kwi 2020, 20:24

Dziękuję za informację sprawdzę i jeśli i u mnie będzie występował ten błąd to go naprawię.
mam tylko pytanie do starej wersji chcesz ten fix czy do tej co jest na razie w fazie produkcji? bo naprawdę dużo już jest zrobione beta a testy na bieżąco są wysyłane do chmury google.

update to tutaj.
https://imgur.com/3Qtkit7Image
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 03 Cze 2020, 00:31

I jak Ci idzie kolego? Można gdzieś już zobaczyć twoje dzieło albo po testować? Jakbyś szukał testerów wal jak w dym :) Na pewno pomogę
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Problem z Faction War'em

Postprzez filipek290 w 06 Cze 2020, 18:10

Siemanko,mam jeden problem z modem Faction War! Wszystko działało spoko,ukończyłem pierwszą misję i kiedy mam zrobić drugą,gra się całkowicie wyłącza, (dokładnie chodzi o postać handlarza,kiedy chcę nacisnąć "Słyszałem że masz dla mnie robotę" gra całkowicie się wyłącza

o to log

Kod: Zaznacz wszystko
Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
Line          : 180
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...alker clear sky\gamedata\scripts\random_tasks.script:1049: attempt to perform arithmetic on a nil value
filipek290
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 30 Maj 2020, 20:16
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 07 Cze 2020, 10:53

A wrzuciłeś fixa z pierwszego posta?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości