[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 10 Lip 2020, 18:01

igla2008 napisał(a):I jak Ci idzie kolego? Można gdzieś już zobaczyć twoje dzieło albo po testować? Jakbyś szukał testerów wal jak w dym :) Na pewno pomogę

bardzo dobrze.. sam mam dużo na głowie ale ekipa też robi swoje...
betatesty są w chmurze.
dziękuję jak będziemy potrzebować testerów na pewno się odezwę ;)
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 12 Lip 2020, 22:47

W czeluściach dysku znalazłem instalkę TFW z fixami, dodajcie do #1 postu.
The_Faction_War_all_fix.7z
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super

Za ten post Junx otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, lukasgol, Leo0502.
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 29 Sie 2020, 20:11

Witam wszystkich serdecznie.
Wracam do zabawy z modem po kilku latach przerwy.
Jak narazie jest dużo stabilniej niż jak grałem ostatnio. Wszystko jest tak dopracowane i dające dużo frajdy jak to zapamiętałem.
Świetna robota smoq2 ;)

Nurtuje mnie jedno pytanie:
Ilu można mieć maksymalnie kompanów bo nie pamiętam a jest trochę postów do przeszukania? :P
Dobrze pamiętam że 3?
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 03 Wrz 2020, 09:19

Standardowy, Mrówka i ekstra kompan z perka, czyli tak, trzech
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 06 Sty 2021, 21:04

Chyba że jesteś bandytom to wtedy tylko dwóch.
------------------
Wieść gminna niesie że pojawiła się nowa wersja moda. The Faction War Redux przygotowana przez Painchillera. Pobieram i będę pewnie testował ;)
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MrFler w 17 Lis 2021, 21:49

igla2008 napisał(a):Chyba że jesteś bandytom to wtedy tylko dwóch.
------------------
Wieść gminna niesie że pojawiła się nowa wersja moda. The Faction War Redux przygotowana przez Painchillera. Pobieram i będę pewnie testował ;)


Odkop roku :D...

Poza tym 2 rzeczy:
1. Będąc Bandytą też możesz mieć 3 kompanów. Jeśli masz już Mrówkę i dołączysz do bandytów, ten powie, że nie pisał się na to i odejdzie wraz ze wszystkim co miał. Nie oznacza to jednak ilościowej straty.
Pierwszego kompana Bandytów możesz zrekrutować tuż po dołączeniu (jak w każdej innej). Drugiego po zajęciu pierwszej bazy (w tym wypadku Wolności w Magazynach Wojskowych). No i 3 z perka Dowódca, czyli standardowo.

2. Sprawdziłem reduxa i mam kilka przemyśleń:
- Nowy wygląd podstawowych broni czy pancerzy fajny, ale imo zbędny (co kto lubi).
- Nowe bronie nieco rozczarowują, bo nie są jakieś szczególnie wybitne.
- Mam wrażenie, że jest ciut bardziej niestabilny.
- Odnoszę również wrażenie, że jest nieco trudniej - NPC stali się bardziej celni. Na szczęście dotyczy to również kompanów przez co wkońcu są dość użyteczni i co ciekawe - bardzo "tankowni" (kompan Oporu - Niedźwiedź - w skórzanej kurtce wytrzymuje 4x więcej niż ja w podstawowym kombinezonie Najemników mającym te same parametry).
If you see the flash, it's already too late...
"Go out there and give them hell, you were born to do this"
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky The Faction War - Kompani - skąd i kiedy "zdobyć" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865

Za ten post MrFler otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
MrFler
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 30 Paź 2011, 15:12
Ostatnio był: 17 Lip 2023, 21:37
Miejscowość: Tychy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 25 Lis 2021, 22:34

Witajcie Stalkerzy.

Mam przykrą wiadomość :( otóż po awarii dysku w tamtym roku... a długo nie mogłem również używać komputera (sprawy osobiste) cała zawartość mojej pracy znajdowała się na tym wyłącznie dysku.. niestety dysk odwiedził mechanik i stwierdził że w wyniku jego błędnej pracy cała zawartość z partycji na której był mod nie nadaje się do odczytu, cały dysk z resztą też.. podejrzewam tu kontroler dysku że nawalił.

mogę spróbować część z tego zrobić na nowo ale dużo tego co było niestety nie dam rady już zrobić.

Trzymajcie się i miłego polowania stalkerzy.

p.s. apropo właśnie.. jak mój poprzednik napisał wyszła odświeżona wersja moda w którą raczej nie będę się zagłębiał.. jak już będę coś robić to do starszej wersji.

Za ten post max1071 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk, MrFler, trolololo.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 28 Lis 2021, 20:13

Kruci, to już chyba trzeci raz kiedy przy TFW komuś nawala dysk. Wniosek jest jeden. TFW jest przeklęte :caleb:

A tak na serio, trzymaj się. I kolejny dowód na to, że dobrze jest jednak trzymać swoje prace w chmurze.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 28 Sty 2022, 02:11

Grałem i nie polecam tej nowej części.

1. Strasznie nie stabilna. Nie idzie w nią grać. Losowe wyloty w różnych miejscach ogólnie dramat.
2. Opis niezgodny z tym co jest dodane. Nowe frakcję to żart, trzy karabiny na krzyż dodane na szybko bez optymalizacji. A idź pan z takim czymś.
3. Nawet opracowanych fixów tutaj nie chciało im się dodać znaczy się twórcą. W składzie trwa strzelanina na całego.

Ogólnie dramat. Stawiam tezę, że chodziło tylko o przywłaszczenie dobrego moda na swoje potrzeby.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.

Za ten post igla2008 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Mruk, MrFler.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 01 Paź 2022, 23:01

Witajcie Stalkerzy ;)
znalazłem dysk zapasowy i pendrive.
ale jest pewny problem, do komputera nie mam dostępu, niestety... na nim mam wiele prac odnośnie samego TFW rozpoczęte... więc to na razie odpada.
ale... no właśnie ku*wa ale :D
znalazłem w odmentach jego stare już przezemnie nie używane mnóstwo czasu ACDC! Czaicie? ACDC!
a więc otwieram folder a tam część mojej pracy nad poprawą pliku all.spawn :D

jak mnie się uda to postaram się na tym złomo-lapku (Acer Aspire 6930G) coś skleić ;)
także trzymajcie kciuki by Lapek nie wybuchł i by wszystko ładnie się powiodło...

co jest dziwnego z tym laptopem?
otóż... jobany czasami przymula ale dziś 1.10.2022 22:56 jak to piszę... to na max detalach jadę w shadow of chernobyl.. znośne konsolowe 30 FPS ale daję radę.
ale... no właśnie zawsze jakieś ale () nie zawsze tak jest czasem nie chcę się nawet gra włączyć w 800x600 na minimum... muszę rozwiązać ten problem również.

także trzymajcie bracia stalkerzy kciuki, a ja lecę szukać PERL-a zgodnego do użycia na tym lapku ;)

p.s. najgorsze jest to że na kompie została już praca złożona na nowych skryptach i configach... by można było grać "nowymi" frakcjami otóż... monolitem i ekologami. więc to zapewne będę musiał wyciąć z pliku all.spawn by błędów nie robiło na domyślnym TFW.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 11 Paź 2022, 09:55

"Gupie" pytanie, ale czy nie możesz po prostu przerzucić stare pliki na nowego lapka? Nie byłoby ci wygodniej?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez max1071 w 20 Gru 2022, 19:24

Siemka ;)
jako że mam trochę mało czasu a bardzo by chciał wam umilić rozgrywkę to gdzie mogę wrzucić wam betę/alphę moich poprawek?

jakiś google dysk? czy coś takiego?
z góry jak już gdzieś wrzucę i ktoś pobierze to moglibyście mi pisać w temacie od razu o problemach jakie w modzie napotykacie to co jakiś czas wydałbym wam fix-a, bo co jak co ale taki zacny mod zasługuję na trochę uwagi

----

w znalezionych odmentach dyskowych i pendrive-ów... znalazłem jakaś wersję chyba z 30 paź 2020
ale jest pewnien problem aczkolwiek kompani nie używają broni w walkach :/
także zanim wrzucę to gdzieś to spróbuję to rozwiązać

---

kolejny update z sytuacji:
otóż kompani co jakiś czas nie wybierają broni by nie wywalało błędów typu C stackoverflow
i nie wiem jak to rozwiązać a często i gęsto niestety to występuję poprzez to że kompani na bierząco mają wychwytywanie najlepszej broni jaką posiadają w eq do sytuacji
...
spróbuję to jeszcze jakoś rozwiązać i dam znać

---

dobra jest sprawa jeśli wyłączy się zabezpiecznie przed stackoverflow gra działa i jest wszystko ok bug jest w takiej postaci że jak który ze stalkerów weźmie i zacznie wyjmować broń i nie zdąży na czas wtedy będzie bez broni...
także jedno z dwóch albo co jakiś czas crash z wykonywaniem się skryptu w nieskończoność... a wybierają ciągle tą broń nie ma np execute "wyjmij tą **** broń" tylko robią to na bierząco
druga sprawa mam cholerny problem z którymś ze skryptów bądź cokolwiek zbliżonego....
otóż...
co jakiś czas pada funkcja update i nie mam pojęcia jaki może być tego powód tak po prostu się nic nie odświeża łącznie z obiektem aktora... gra co najlepsze działa ale czasami wystarczy wyjść do menu głównego i crash...
spróbuję to jeszcze rozwiązać...

taki mały offtop mimo że może i być związany z drugim problemem.
zauważyliście że na nowszych systemach niż windows 7 stalkery działają do dupy?
w sensie dużo więcej z nich działa na starszych systemach lepiej niż na nowych
no niby logiczne bo były konstruowane na tamte systemy....
ale nie powinno być między nimi jakiejś zgodności?

----------

swoją drogą ostatnio stalkieła takiego jak ja wzięło na nfs-y
zainstalowałem sobie most wanted z 2005 roku i co dupa :E :facepalm:
okazuję się otóż że tam były jakieś dziwne zabezpieczenia które blokują gry...
a więc może coś jest jednak skopanego z samym silnikiem? (X-Ray Engine 1.5.10)


----

kolejny miniupdate
po tym jak zdobyliśmy wszystkie bazy wrogich frakcji po 12 h w grze występuje bug z tym że zapisujemy do pakietu za dużo
log:

! Cannot find saved game ~#i#:set_save_marker result - _se_sim_faction check - t
! [LUA][ERROR] ATTENTION!!! ATTENTION!!! ATTENTION!!! ATTENTION!!!
! [LUA][ERROR] ENFORCED ABORT: Post everything below this line in your report!
! [LUA][ERROR]
! [LUA][ERROR]
! [LUA][ERROR] ERROR: You are saving too much

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line : 180
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...\common\stalker clear sky\gamedata\scripts\_g.script:1004: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)


stack trace:

kolejna zatem rzecz do naprawy

-----

kolejny edit kolejny problem a zarazem jest to samo co w ostatnim edit...
otóż gdy przejmiemy całą zonę... mamy wyloty "! [LUA][ERROR] ERROR: You are saving too much"
przebudowałem markery zapisu i mamy o to taki wynik:
markery:

! Cannot find saved game ~#i#:set_save_marker result - _se_sim_factionlim_sim_faction_monolith check - t
! Cannot find saved game ~#i#:_se_sim_factionlim_sim_faction_monolith: load dif: 10201

literka t na końcu oznacza że to jest początek zapisu...
pod spodem mamy load dif: (cyfra)
no i tu jest pies pogrzebany muszę przerobić strukturę zapisu tak jak znalazł to rozwiązanie kiedyś smoq
zapisywać do pliku gdzie jest dodatkowe info z zapisu ponieważ gdy.... "load dif" bądź "save dif" przekoroczy wartość 10240 nie może zapisać więcej do pakietu... niestety próba podniesienia tej wartości nic nie da.

także trochę roboty przede mną mimo że zaczynam praktycznie od nowa od jakiegoś czasu...
dodatek wcześniej w przejętych bazach handlarz źle działał ponieważ nie wywalał przedmiotów po czasie...
teraz jest na to rozwiązanie w postaci że jak sprzedamy jemu towar bądź coś od niego kupimy to podczas wyjścia z menu dialogowego(handlu) poinformuje on nas o tym że musi uzupełnić zapasy i upłynnić szmelc co jemu sprzedaliśmy i musimy zaczekać na innego członka frakcji.

także trzymajcie kciuki ponieważ teraz to ostra jazda bez trzymanki... no bo tak(tm) :facepalm:
w sensie.... pakiety od sim_faction są podzielone na trzy różne części wystarczy w logu zobaczyć.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Poprzednia

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości