[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 07 Lut 2012, 09:17

Witam cię Anubis... To już taki standardowy czas te dwie godziny. Choć u mnie już rzadziej zdarzają się wyloty. Smoq pomimo zainstalowania tego fix nadal nie mam tekstur radia.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 07 Lut 2012, 10:05

@ Juraszka - Było tak od powstania pierwszego stalkera, i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. Trzeba by edytować każdy model w grze, a tego jest trochę za dużo.

@ igla - No bo w żadnym fixie nie dodawałem tekstury radia. Wrzucałem tylko skrypty do jego działania. Nie jest to priorytet, więc wrzucę ją w następnym patchu.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pilot w 07 Lut 2012, 10:40

Smoqu co mam zrobić otóż zapisałem grę w kordonie wyłączyłem grę później znowu włączyłem i kiedy chce wczytać jakikolwiek save to się gra tak jakby zawiesza i nic się nie dzieje wtedy tylko alt+ctrl+delete i opis stalkera: brak odpowiedzi, wtedy tylko zakończ zadanie i koniec. Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 07 Lut 2012, 11:37

@ Pilot - Wczytać save z przed kordonu, a zepsuty mi wysłać.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 07 Lut 2012, 11:54

@ Smoq: A czy przypadkiem nie jest to nowa tekstura do gry z tym radiem? Jeżeli nie to może gdzieś coś źle jest podane, jeżeli jednak nowa to czy przypadekiem nie trzeba gdzieś dopisać nowych tekstur?
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 07 Lut 2012, 12:25

Ta zwiecha z synchronizacją jest na bank powodowana przez stalkerów, którzy zajmują pozycje snajperskie na dachu południowego budynku w bazie Oporu. Wiem, bo jak ich "wyłączam" (wymuszony zakaz przejścia w tryb online) to zwiechy nie ma, a pojawia się jak tylko znowu ich włączę. Mogę sobie nawet pobiegać po pustej bazie i włączyć ich minutę po załadowaniu save'a. Dlatego u niektórych gra się wieszała, jak np. Szli w kierunku bazy Oporu. Wtedy jak przekraczali punkt 150m od bazy, modele się wczytywały, i te co są na tym budynku wczytywały się pod dachem, dosłownie w środku ściany. Walczę z tym jak się da, zmieniłem im punkty offline, żeby po przełączeniu w ten tryb przenosiło ich na środek bazy. Pomogło to przy "zbliżaniu się" do bazy, jednak przy wczytywaniu save'a, ten skrypt nie może być odpalony bo jest za mało czasu przy przejściu offline->online. Potrzebuje save od Pilota, żeby poszukać rozwiązania. :/
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 07 Lut 2012, 12:42

Dzięki Smoq za wytłumaczenie :wink: I taka prosa dało by radę zmienić przychylność frakcji samotników do naszego bohatera tak aby grając jako np najemnik móc ich mieć na zielono?
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 07 Lut 2012, 12:50

Może tylko u niego jest ten błąd, ja już byłem nie raz w Kordonie i nie miałem takiego problemu (jak mam save mogę podesłać) a teraz sprawozdanie z graniem samotnikiem:

- Mam już ponad prawie 7000 XP, i nie było problemów większych
- Pijawki już działają dobrze (miałem zadanie na oczyszcznie obszaru z 3 pijawek :E i nie było błędów)
- Grając samotnikiem Czerwony Las jest jakiś "pusty" nic się nie dzieje (można coś z tym zrobić?)
- Wykonując zadania dla frakcji nie było problemów z zadaniami i wypadami
- Zostały pokonale frakcję: Czyste Niebo, Najemnicy, Bandyci (których sam wybiłem) i mogłem sprawdzić błędy podesłane wcześniej
- Zadania od handlarzy działają bez problemów
- Płynność poszła w góre (zależy gdzie) przy burzach są "zwiechy", ale da się przeżyć

@ Smoq: Czy jest możliwość dodania przejścia Jantar :arrowl: :arrow: Czerwony Las? (jak w Vanilii jest)

:arrowu: Nie jest trudno to wykonać na zielono :wink:

PS. Od kiedy Najemnicy lubią Samotników :?:
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 07 Lut 2012, 13:46

@ igla - Jeżeli zapełnisz cały żółty pasek ich relacji, to na minimapie będą pojawiać się jako zieloni. Z wyjątkiem tych w składzie.

@ Junx - A po co to przejście?
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 07 Lut 2012, 13:51

Na chłopski rozum:
Jantar :arrow: Czerwony Las
Jantar :arrow: Agroprom :arrow: Wysypisko :arrow: Czerwony Las

Dla zaoszczędzenia czasu :wink:

PS. Planuje dać przejścia zgłoszone przez innych?
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 07 Lut 2012, 14:34

Bardziej chodziło mi o to aby pasek przy samotnikach można było zapełnić do końca.. A i Smoq zamierzasz poprawić lub zmienić tą ilość XP bo zdobyć 9000 jest łatwo a potem jest nicość i pustka, nie dało by rady wprowadzić większej liczby tych poziomów?
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Juraszka w 07 Lut 2012, 14:45

Jestem za przywróceniem przejść jantar-czerwony las, kordon-dolina mroku, agroprom-bagna TYLKO dla użytku gracza!
(i dać jakieś przejście między dolina a magazynami aby nie tłukli się na wysypisku )
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości