Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez Ogorek69 w 09 Sty 2009, 21:07

No tak.. ale mnie nie rusza Prypeć w cod4, niezależnie jak pięknie jak zrobili. Bolało mnie, gdy setki ludzi biegały jak nigdy nic wokół najbardziej napromieniowanych obiektów tego miasta. Gdy ich zabiliśmy, ich trupy musiały rozjaśniać noc.

Gratuluję prezentu. - C16
Awatar użytkownika
Ogorek69
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 19 Sie 2008, 21:39
Ostatnio był: 21 Gru 2013, 04:33
Miejscowość: Szczecińska Zona
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez Dimitri w 22 Lut 2009, 18:05

ShIzone napisał(a):zrobili kawał dobrej roboty......tylko szkoda że niema żywszych kolorów..

Bo to jest Czarnobyl..Tu nie ma byc tryskajacych kolorami barw tylko bury,szary klimat.I dobrze,bo jakby było taka "fauna"kolorów to nie było by takiego fajowskiego,ciężkiego klimatu(wiem bo w CoD 4 grałem).

Jaja se robisz? W górnika się bawimy? Do widzenia. -S3


W CoD 4 nie miałem przyjemności grać. Wzorując się na screen'ach mogę tylko powiedzieć, iż do mnie dawno temu przestał przemawiać mroczny klimat, wręcz "czarny" w grach. Zamiast bać się to więcej mnie to irytuję.
Jak to powiedział całkiem niedawno mój znajomy na temat "Half Life" (bodajże episode 1): "<...> już dawno nie grałem w grę, w której w biały dzień (błękitne niebo, białe chmurki, zielona trawka) srałem po gaciach."

Reasumując, uzyskać mroczny i ciężki klimat, który będzie na poziomie nie trudno uzyskać (patrz "Dead Space" - przynajmniej początkowe 35 min) jednak uzyskać taki klimat że będą Ci ciarki w biały dzień po plecach przechodzić to jest nie byle wyzwanie. ;)

P.S. Jakoś Prypeć na zdjęciach nie jest mroczny i ciężki tak btw ;)

Co do porównawczych screenów z CoD 4 i rzeczywistych fotografii: Moim zdaniem twórcy CoD'a odwalili kawał solidnej roboty ale szału nie ma.

http://screenshots.filesnetwork.com/29/ ... 073_83.jpg
http://screenshots.filesnetwork.com/29/ ... 432_66.jpg

Miejsca podobne jednak nie postarali się o szczegóły. Dzisiejsze silniki w grach pozwalają dużo więcej osiągnąć ;)

pozdrawiam
Dimitri
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Gru 2008, 13:10
Ostatnio był: 18 Mar 2009, 00:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez bezimienny4 w 16 Cze 2009, 07:45

Na tym zdjęciu z bramą trochę ją "odnowili".Nigdy nie grałem w CoDa 4 ale w 2 tak.Zaciekawił mnie ten fakt.
Mam pytanie.Co się tak właściwie dzieje w grze na terenie Prypeci ??
"Kill him"
Awatar użytkownika
bezimienny4
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 04 Cze 2009, 19:31
Ostatnio był: 21 Wrz 2013, 12:49
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez Spirit w 17 Cze 2009, 23:04

Najogólniej mówiąc, najpierw musisz przedostać się z towarzyszem niezauważony do hotelu, potem ustrzelić jednego "badassa" z m82 i zwiewać gdzie pieprz rośnie :wink:
Spirit
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 13 Maj 2008, 19:08
Ostatnio był: 22 Paź 2010, 19:18
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez Naukowiec w 19 Lip 2009, 12:56

Nie można było napisać Typowa misja snajperska....ale ok I nie m82 tylko Barett 24calowa broń "SNAJPERSKA" tak naprawde barett to lekka rusznica ppnc przerobiona na Karabin do eliminacij celów z dóżej odległości...:)
Naukowiec
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 14 Lip 2009, 11:40
Ostatnio był: 24 Gru 2009, 16:56
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 0

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez Crisu w 19 Lip 2009, 13:07

Panowie, a jaki to ma związek z fotorealizmem Prypeci odwzorowanej w Call of Duty 4?
Nie sądzę by Barrett był hotelem czy jakimkolwiek budynkiem.
Rozmawiamy o mieście-widmie, jego odwzorowaniu w grze, a nie uzbrojeniu.
Trzymajcie się tematu.

By nie offtopować...
Gdyby nie ograniczenia narzucone przez autorów gry to ta misja byłaby na prawdę godna.
Przydałyby się jakieś sekrety do odkrycia, większa mapa, generalnie dokładniejsze odwzorowanie.
Owszem, poszczególne miejscówki jak basen czy hotel zostały odwzorowanie bardzo detalicznie.
Praktycznie nie różnią się od ich prawdziwych odpowiedników.
Jednakże narzekanie już nic nie da. Gra została wydana w taki sposób jaki przewidzieli panowie z Activision. Ahh, gdyby nie ta liniowość...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez kondoslaw w 07 Cze 2010, 22:01

A ja przeszedłem CoD-a 4 chyba z 5 razy i za każdym razem bez nudy.. a co do odwzorowania terenu to bardzo mnie ucieszyło jak oglądają bodajże "Radiophonie" czy jakoś tak to ujrzałem bardzo duże podobieństwo, co widać dobrze na screenach. A gierkę jak najbardziej poleczam.


pozdro
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez Kontroler w 07 Cze 2010, 22:28

Wygląda idealnie, a co do silnika graficznego haha czemu nie ma takiego w stalkerze - inaczej by się grało, lepsza grafa i bardzo dobra optymalizacja.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez thebesciak125 w 07 Cze 2010, 23:25

dokładnie,no tylko że liniówka na maxa i pewnie dlatego chodzi tak płynnie,zauważ że jakiekolwiek zboczenie z kursu objawia sie promieniowaniem i cykaniem dozymetru a autorzy właśnie przez to poszli na maxa na łatwizne bo nie musieli robić płotków itp. :) ale ogólnie jeśli chodzi o odwzorowanie to wg mnie najlepiej odwzorowana prypeć z wszystkich gier,no i ta SZAROŚĆ,ten klimat,który rzeczywiście sie tam czuje,ten kurz ten pył,te ptaki kraczące i ta muzyka :) marzyło by mi sie CoD w całości o czarnobylu ale nie na tym liniowym na maxa silniku :)
Awatar użytkownika
thebesciak125
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 31 Paź 2009, 11:44
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 20:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: Call of Duty 4 a Prypeć - Videorealizm

Postprzez KoweK w 08 Cze 2010, 00:28

Kontroler napisał(a):Wygląda idealnie, a co do silnika graficznego haha czemu nie ma takiego w stalkerze - inaczej by się grało, lepsza grafa i bardzo dobra optymalizacja.


lol, widać, jak małą masz wiedzę na ten temat. Optymalizacja... w CODzie nie ma przez co się ciąć - tekstury są płaskie, niektóre modele maksymalnie uproszczone, levele małe. Nie będę dłużej opisywał tego, gdyż jest to bez sensu... polecam temat o Crysisie. :P

Odkopaliście temat i to bez sensu. Temat o Call of Duty - ogólnie - istnieje, i tam proszę rozmawiać. Wątek ten zamykam. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 28 Maj 2024, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Poprzednia

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość