Czy znów coś się stało na Ukrainie??

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Postprzez Filipppo w 06 Cze 2008, 21:53

Ale w Krszku, a nie w Czarnobylu?
Awatar użytkownika
Filipppo
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 31 Maj 2008, 18:56
Ostatnio był: 21 Sie 2008, 16:12
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez maciekt w 06 Cze 2008, 22:00

Skoro tylko rurka pękła, to dlaczego ludzie opowiadali takie historie i skąd mieliby o tym wiedzieć? Z resztą klik. Nie chce mi się snuć teorii spiskowych... Znowu wybuch reaktora, świetlna łuna od zjonizowanego powietrza, skażenie radioaktywne połowy Europy, a wyniki z monitora radioaktywności specjalnie sfałszowane. Eh...;) Whatever.
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Postprzez Przemek77 w 12 Cze 2008, 10:08

Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Kenji w 12 Cze 2008, 19:51

Wchodzę sobie na forum po dłuższym czasie i dowiaduję się strasznych rzeczy! :P Co chwile jakaś awaria... Załóżmy może jakieś biuro detektywistyczne STALKER Company czy co... będziemy badać promieniowanie, będziemy to podawać na specjalnej stronie i jak kolega powiedział do bananów jod pakujemy :P Moim skromnym zdaniem coś mi tu nie gra. Sądzę jednak, że wtedy na Czarnobylu były robione testy. Jednak nie mogę się doczekać kiedy zrobią taką elektrownię w Polsce. Będę tam pracować przy tym nieszczęśliwym reaktorze 4. Zainteresowały mnie te sprawy i będę sprawdzać czy nie było jakiś awarii w Europie. To znowu: Pakujemy jod do bananów, egzoszkielety, jakieś konserwy zrobione z niczego, wódka, jakieś tabsy, artefakty do pasa i Gauss :P Heh, fajnie by było taką przygodę przeżyć, ale z drugiej strony... chyba wiecie :|
Awatar użytkownika
Kenji
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 24 Maj 2008, 12:53
Ostatnio był: 29 Cze 2017, 18:08
Kozaki: 0

Postprzez Matthew w 11 Sie 2008, 17:02

"Witold Łada tłumaczy, że pogłoski o wybuchu mógł rozsiać ktoś, kto zaobserwował ćwiczenia na terenie elektrowni. Podczas takich ćwiczeń włącza się syreny i nadaje komunikaty przez sieć radiową - mówi."

Co to za ćwiczenia odbywają się na terenie Zony? Ktoś wie, to niech pisze, będe wdzięczny.

Ehh,wyobrazilem sobie skutki jakiejs wielkiej katastrofy atomowej...skażenie polowy Europy, krajów jak Polska,Rosja,Czechy,Białoruś.. To wszystko oczywiście 1. jest niemożliwe, 2. bylby to wielki dramat..ale po 3. dostalibysmy cos w zamian,wielką Zone,wiecie...


PS. Proponuje wszystkim już isc wyszukac pojemny plecak,konserwy, ew. zupki chinskie, do tego Wintara, maske gazową, napoje energetyczne, Powerade czy inny Redbull, no i licznik Grygiera,schowajcie wszystko pod lozko,i czekajcie na dzien zagłady :]
" Złota Kula wypełnia tylko najskrytsze życzenia, tylko takie, które muszą się spełnić, bo inaczej nie ma już po co żyć!".

" Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!".
Awatar użytkownika
Matthew
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 24 Maj 2008, 09:57
Ostatnio był: 25 Gru 2011, 14:47
Miejscowość: Piła
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Postprzez bufi w 11 Sie 2008, 17:07

Matthew napisał(a):Ehh,wyobrazilem sobie skutki jakiejs wielkiej katastrofy atomowej...skażenie polowy Europy, krajów jak Polska,Rosja,Czechy,Białoruś.. To wszystko oczywiście 1. jest niemożliwe, 2. bylby to wielki dramat..ale po 3. dostalibysmy cos w zamian,wielką Zone,wiecie...

Się nie ma z czego śmiać. Już w Czarnobylu był taki moment, że mogło
dojść do drugiej eksplozji. Po tym, nasz kraj byłby teraz raczej pusty...
Właściwie cała Europa byłaby opuszczona.
W promieniu 300km od punktu Zero, wszystko zostałoby zmiecione z powierzchni.

Lepiej nie marz sobie o takich dramatach. Wierz mi, nie chciałbyś aby to się stało.

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Scurko w 11 Sie 2008, 19:27

Tu nie ma nic do śmiechu. Po drugim wybuchu to już byś sobie raczej w "Clear Sky'a" nie pograł... a jeśli już, to napewno nie we własnym pokoju.

Co do Twojego posta, bufi, czytałem, że te informacje o drugim wybuchu nie były potwierdzone... ale nie jestem pewien, bo już nie umiem tych danych znaleźć, a mogło to być przekłamane.

Pozdrowienia

P.S Dzięki za link, Wilczarz :wink:
Ostatnio edytowany przez Scurko, 12 Sie 2008, 21:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez Wilczarz w 11 Sie 2008, 19:52

Scurko na Wikipedii wszystko pisze. Bufi ma rację.

Fragment: "Reaktor był tak zbudowany, że pod jego podstawą, grubą na metr warstwą betonu, znajdowały się zbiorniki rozbryzgowe na wodę z ewentualnych wycieków. Gdyby lawa przedostała się do tych zbiorników, mógł nastąpić wybuch kilkaset razy silniejszy (o sile 3-5 Mt), powodując jeszcze większe skażenie Europy. Ponieważ prawdopodobieństwo takiego zdarzenia szacowano na 10-15%, przedsięwzięto akcję zapobiegawczą. Ściągnięto setki wozów strażackich i beczkowozów do wypompowania wody, lecz mimo tej akcji w zbiorniku wciąż pozostawało kilka hektolitrów wody. Trójka inżynierów zgłosiła się na ochotnika i dotarła do zbiornika, by otworzyć dwa zawory główne."
"To have accuracy and agility
In a battle
Keep your rifle, soldier
as you keep your life"
Awatar użytkownika
Wilczarz
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 21 Maj 2008, 22:13
Ostatnio był: 29 Kwi 2015, 08:39
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 1

Postprzez Elektryk w 11 Sie 2008, 20:54

Tu jest to lepiej opisane:
http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl1.php

W tym całym chaosie ktoś przypomniał sobie, że pod reaktorem jest wielki zbiornik chłodniczy z wodą. Naukowcy boją się, że gorące szczątki (kilka tysięcy stopni Celsjusza) przetopią się przez beton i wpadną do zimnej wody. Gdyby do tego doszło, powstałaby ogromna chmura pary wodnej, która rozsadziłaby usypywaną bez przerwy górę betonu. W mgnieniu oka trud, opłacony zdrowiem setek likwidatorów, poszedłby na marne, a skażenie bez wątpienia byłoby jeszcze większe.
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Postprzez Wilczarz w 11 Sie 2008, 22:09

Według mnie, wybuch nie powstałby na skutek tego, że para wodna rozsadziłaby zbiornik, tylko od tego, że woda w zetknięciu z lawą o ogromnej temperaturze rozdzieliłaby się na wodór i tlen, w wyniku czego powstałaby mieszanina piorunująca i nastąpiłby wybuch.
"To have accuracy and agility
In a battle
Keep your rifle, soldier
as you keep your life"
Awatar użytkownika
Wilczarz
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 21 Maj 2008, 22:13
Ostatnio był: 29 Kwi 2015, 08:39
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 1

Postprzez CLEAR SKYline w 11 Sie 2008, 22:12

Tak czy inaczej pierwiastki promieniotwórcze zostałyby rozniesione po całej Europie.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Postprzez Wilczarz w 11 Sie 2008, 22:15

Albo i dalej, bo już w kilka dni po samej katastrofie pył radioaktywny dotarł do Ameryki, a po ok. tygodniu radioaktywny śnieg spadł na Antarktydzie i Arktyce.
"To have accuracy and agility
In a battle
Keep your rifle, soldier
as you keep your life"
Awatar użytkownika
Wilczarz
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 21 Maj 2008, 22:13
Ostatnio był: 29 Kwi 2015, 08:39
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość