Zew Prypeci Screen Tearing

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zew Prypeci Screen Tearing

Postprzez _Karol w 13 Sie 2022, 18:50

Witam

Po zmianie sprzętu w przypadku Zewu Prypeci pojawił się u mnie nieprzyjemny screen tearing. Ostatni raz grałem jeszcze na i7 2600k + GTX 1070Ti i żadne problemy nie występowały. Obecnie mam i9 9900k + RTX 3080 i co bym nie zrobił nie mogę tego problemu wyeliminować, zmiana detali, ograniczenie klatek nie pomaga. Włączenie v-sync powoduje, że problem się jeszcze bardziej tylko nasila i występuje to tylko w Zewie. Cień Czarnobyla i Czyste Niebo działają prawidłowo. Wersja GoG, żadne mody nie były instalowane.


Próbowałem to uchwycić na nagraniu i nie wiem czy będzie to wystarczająco widoczne. Podczas rozgrywki wygląda to kiepsko.

https://www.youtube.com/watch?v=sKNTWovQnc8
_Karol
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 13 Sie 2022, 18:09
Ostatnio był: 13 Sie 2022, 23:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Zew Prypeci Screen Tearing

Postprzez caleb59 w 13 Sie 2022, 21:11

Osobiście to ja tam nic nie widzę, próbuj bawić się z g-sync compatible bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive _Karol.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Zew Prypeci Screen Tearing

Postprzez _Karol w 13 Sie 2022, 23:46

Właśnie na filmiku to słabo widać. Na jakimś punkcie odniesienia np. NPCu to było widać, takie "przeskoki" Ale jeśli ktoś będzie miał podobny problem to może się przydać. Kłopot faktycznie wystąpił z G-Synciem. Po włączeniu wskaźnika w panelu Nvidii okazało się, że w grze G-Sync już nie działał. Gryzły mi się profile, które miałem utworzone dla Clear Sky i CoP. Wykonałem czystą instalację sterownika i usunęła one oba profile. Potem ponownie zrobiłem nowy z wyłączonym V-Synciem, włączonym G-Synciem i ograniczyłem fps do 140. G-Sync działa, nic nie szarpie i pięknie chodzi :)

Za ten post _Karol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
_Karol
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 13 Sie 2022, 18:09
Ostatnio był: 13 Sie 2022, 23:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości