[Zone Cell Mod]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje w produkcji" służy do dyskutowania o modyfikacjach, które są w trakcie procesu tworzenia. Nie piszemy, ani nie zadajemy tutaj żadnych pytań odnośnie modyfikacji ukończonych (gotowych)!
Przy tworzeniu tematu nowego, jego nazwa powinna wyglądać tak:
[Nazwa moda] krótki opis/tekst, np. [Cebul mod] by Stalker.pl

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez djcycu w 06 Lis 2013, 18:06

Już drugi raz widzę jak się ktoś czepia za AK 47 tylko nie wiem po co... Jak ktoś tak napisze to wiem że chodzi o wzór z 1947 roku i wiem że to chodzi o karabinek na amunicję 7.62. Poza tym nic nie zabrania nazywać pierwowzoru jako AK 47 gdyż powstały jego kolejne modernizacje i by OKREŚLIĆ dokładnie model można stosować nazwę AK 47 bo samo AK to pojęcie w tym wypadku względne.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Red Liquishert w 06 Lis 2013, 19:09

No to ci tłumaczę, że AK-47 to właśnie karabinek AK - samo "AK" faktycznie jest nieco względne, ale jak powiesz "karabinek AK" to już wiadomo, że chodzi o "AK 47" (ile jeszcze błędnych form masz w zanadrzu?). Już rozumiesz?

karabinek AK - "AK47","AK 47", "AK-47"
Cała reszta - możesz pisać AKM, AK-74 i tak dalej... ale "AK-47" to - jeszcze raz powtórzę - "karabinek AK". I takie łopatologiczne wyjaśnienie powinno sprawę załatwić, off-topa zakończyć, ale jak nie załatwi. Jeśli wewnętrzny leniwiec, którego trochę każdy w sobie ma, nie pozwala ci pisać "karabinek AK", to pisz chociaż "kbk AK", da się przeboleć.
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gwizdek.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Cromm Cruac w 06 Lis 2013, 19:33

Ja pierniczę :facepalm:
Nie można po prostu powiedzieć 'kałach'? :E
Przecież i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Leo0502 w 06 Lis 2013, 19:41

"Karabinek AK" - no kurcze raczej nie strzelba :facepalm:

To teraz mój argument. Jeśli powiesz (karabinek) AK to w pierwszym momencie myślę czy chodzi o model 47 czy 74, więc nie bez powodu jest numer. Poza tym jest AKM, AKS, AKSU, AKMS, AK-103, AK wzór 53 i pewnie jeszcze jakieś. A zresztą to nie temat na takie dyskusje, tylko o modzie ZCM. Dziękuję dobranoc
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez djcycu w 06 Lis 2013, 19:42

@Red Shoahert

Wiesz kolego, masz 13 lat dopiero i jak miewam zaczynasz podniecać się dopiero bronią i każdą nazwę chcesz bezwzględnie pisać poprawnie. Rozumiem to bo też byłem młody ale potem by się z kimś dogadać i nie wchodzić w szczegóły (tudzież nie robić z siebie profesora) zmieniłem nastawienie i mówię wprost że kałach a jak ktoś zapyta jaki to mówię że czterdziestka siódemka albo inny. W tłumaczeniach czy modach też stosuję sobie nazwę AK 47 by każdy wiedział z góry o co chodzi. To tylko gra a nie encyklopedia wiedzy. Na nazwie powinno się szlify kończyć a nie zaczynać gdyż i tak balans broni jest niezbyt realistyczny.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Pangia w 06 Lis 2013, 19:58

Leo0502 napisał(a):Poza tym jest AKM, AKS, AKSU, AKMS, AK-103, AK wzór 53 i pewnie jeszcze jakieś

No, akurat S [prawie?] zawsze oznacza „składany”, czyli ze składaną kolbą, parę deko lżejszy od tego bez S.
Heh, skojarzyło mi się z S. Orzechowskim i jego „No, czyli Psikutas bez s!” w „Chłopaki nie płaczą” :D
A co do listy życzeń to nie przesadzajcie, dopiero Cell zrobił temat, bo mu się dodana mapa nie wczytuje, a wy chcecie link do downloadu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez StalkerCell w 08 Lis 2013, 17:35

Trochu mnie nie było, więc należy się "wyjaśnienie":
Zrobiłem sobie kilkudniową przerwę (poprawić oceny, pouczyć się itp.). Dziś mam wracać do modyfikowania, a tu bach, rozciąłem palec. Rana nie jest poważna, ale krew leciała (i leci) jak sraka z dupy :/ .

Co do nazewnictwa to nie wiem jak to jest, ale często słyszę pojęcie 'karabinek AK" lub "AK-47". W ZCM będzie "AK-47" i już. To tak samo, jak czepiać się M16 (z tym że jest to odwrotna sytuacja). Ktoś powie, że mówi się np. "M16A2". Samo "M16" wystarczy, bo te wersje różnią się długością lufy lub pojemnością magazynka.

Jeszcze coś do broni - są dwie wersje AK-47 - ze stałym celownikiem PSO i zwykły z montowanym celownikiem, granatnikiem i tłumikiem.


Kiedy ZCM wyjdzie? Dobre pytanie, na które sam chciałbym znać odpowiedź :P . Przez rozcięty palec przedłużę przerwę w modowaniu, ale mam już bardzo dużo zrobione. Najgorzej z mapami, bo trochę ważą, dodają więcej roboty przy naprawianiu BugTrapów i zapełnianiu ich.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Pangia w 08 Lis 2013, 18:01

StalkerCell napisał(a):To tak samo, jak czepiać się M16 (z tym że jest to odwrotna sytuacja). Ktoś powie, że mówi się np. "M16A2". Samo "M16" wystarczy, bo te wersje różnią się długością lufy lub pojemnością magazynka.

No niestety nie, Cell. Tak samo „M16”, jak i „AK” są zbyt ogólnymi pojęciami, bo poszczególne wersje AK różnią się budową (głównie użyte materiały oraz składana bądź nie kolba), rodzajem amunicji (nieszczęsny pierwszy AK, potocznie AK-47 i pochodne - 7.62x39mm, AK-74 i pochodne - 5.45x39mm, AK-101 - 5.56x45mm, AK-103 - 7.62x39mm, RPK-74 - 5.45x39mm), zaś poszczególne wersje M16 odróżnia przede wszystkim tryb strzelania (M16A1 i A3 mają tryb auto, a A2 i A4 tryb 3-strzałowej serii). Przy tym wszystkim laik i tak powie na dowolnego AK „kałach” i na dowolne M16 „M16” lub, co gorsze, „duże M4”.

A „karabinek AK” rzeczywiście brzmi tak samo jak „SWD Dragunow”, czyli niby dobrze, ale nie ma sensu.
Cholera jasna, a miałem się nie włączać w tę głupią dyskusję :/ Widzisz, Cell, co narobiłeś? Jeszcze powiedz, że Magnum i Desert Eagle to to samo i już całkiem wszyscy będziemy szczęśliwi.

A co do moda to wypełniłeś luki w uzbrojeniu gracza tzn. czy dodałeś nowe bronie wielkości SMG (np. Bizon) i automatyczne pistolety? Jakieś bronie specjalne na bazie już dostępnych też byłyby ciekawe (na przykład, no nie wiem, M1911 z tłumikiem i 9-nabojowym magazynkiem).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez StalkerCell w 08 Lis 2013, 19:53

Dobra, zakończmy to pierdzenie o nazwach, bo nie jest to najważniejsze.

Specjalne wersje broni będą, ale nie mam jeszcze na nie pomysłu. Będą nowe medykamenty (np. "bandaż laboratoryjny"), itemy (np. kanister, który można brać do plecaka i handlować) i zapewne pieniądze z ciał. Z SMG to SR-3 "Wichr" i Kriss Super V. Bizona mam, ale w Milku wykorzystałem okres próbny i nie zrobię animacji, więc go nie będzie.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Pangia w 08 Lis 2013, 20:38

Wrzuć tego z TFW. Nie wiem co prawda które meshe dokładnie trzymają jego animacje, ale u mnie działa (wrzuciłem wszystkie meshe broni z TFW, więc nie miało prawa nie działać, a nie chce mi się sprawdzać które dokładnie by wystarczyły).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez tytan900 w 08 Lis 2013, 23:41

Kiedy download ? Bo już doczekać się nie mogę przetestował bym nowe bronie :E A co do dyskusji AK 47 to to 47 jest ponieważ potem wychodziły kolejne wersje i przyjęto tak od roku produkcji 1947 roku .Tak się dodaje ponieważ ak 47 miał nabój 7,62mm a 74 5,56mm jest różnica , a poza tym o co my się kłócimy :P ważny jest mod a nie nazwy broni
Intel c2d e8400 (3.0x2 6mb) - Nvidia geforce 9600gt - ASUS P5KPL-AM - 3gb ddr2

Za ten post tytan900 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Red Liquishert.
Awatar użytkownika
tytan900
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Wrz 2013, 11:13
Ostatnio był: 23 Lut 2014, 00:52
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -8

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez StalkerCell w 09 Lis 2013, 00:18

Kiedy ZCM wyjdzie? Dobre pytanie, na które sam chciałbym znać odpowiedź :P . Przez rozcięty palec przedłużę przerwę w modowaniu, ale mam już bardzo dużo zrobione. Najgorzej z mapami, bo trochę ważą, dodają więcej roboty przy naprawianiu BugTrapów i zapełnianiu ich.


Tu jest odpowiedź :E . Ale skończmy ten off-top, bo zamiast "AK-47" wpiszę "Dupa, dupa, dupa" :caleb:
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość