[ROAD TO THE NORTH]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mayer99 w 06 Sie 2019, 20:49

Stosunkowo świeża modyfikacja na bazie "Call of Misery", z elementami "Dead Air". Niektóre ciekawe i nowatorskie rozwiązania w RTTN:
- zupełnie nowa i ciekawa fabuła, oprowadza nas po praktycznie wszystkich mapach znanych z Call of Chernobyl,
- "disguise system" polegający na możliwości wkradania się do wrogich frakcji poprzez wkładanie ich kombinezonu
( osobiście na ten aspekt czekałem od początku serii STALKER),
- nowa frakcja "Beyond",
- nowe mutanty naprawdę robiące wrażenie,
- pamiętnik znajdujący się w inventory, opisujący postęp w wątku głównym, pomocny gdy nieco pogubimy się w naszych poczynaniach.
- zmieniona topografia mapy Zony, podobno bliższa rzeczywistości,
- multum broni, z całkiem przyzwoitym balansem, przykładowo M4A1 jest w 5 odmianach: zużyty, klasyczny, wariant Wolności, custom, camo,
- z poległych możemy zbierać pancerze, broń, kasę etc,
- dynamiczny system wiadomości i informacji nt tego co się dzieje aktualnie w Zonie,
- plecak ma swoją pojemność, nie można pakować do niego nieskończonej ilości przedmiotów,
- możliwość gry kobietą, w Zonie są również panie, zahacza to też o wątek główny,
- maski gazowe wymagają filtrów, a kombinezony z zamkniętym obiegiem butli z tlenem, oba zużywają się z czasem,
- do tej pory mod dostępny jedynie po angielsku i rosyjsku.

Mod dostępny jest na MODDB pod linkiem: https://www.moddb.com/mods/zoneexpanded ... -the-north. Ściągamy, rozpakowujemy i gramy.
Dostępnych jest kilka dodatków - ja osobiście polecam minimapę.

MOJE WRAŻENIA:
1. Stabilność jest absolutnym atutem. Zdarzają się losowe wyloty, ale naprawdę sporadycznie. 10/10
2. Balans rozgrywki jest naprawdę dobrze zoptymalizowany: walka, ekonomia, ulepszenia wszystko wymaga wysiłku, ale nie powoduje frustracji, jak bywało z innymi modyfikacjami :P. 10/10
3. Grafika na wysokim moderskim poziomie używa 64 bit Engine Code, w moim odczuciu najbardziej przypomina Dead Air. 9/10
4. Fabuła naprawdę oryginalna, gra zawiera autorskie cut-scenki, nie zdarzyło mi się by coś powodowało błędy umożliwiające kontynuację wątku głównego. Zupełnie nowe misje poboczne jak i te z CoC. Bezapelacyjne 10/10
5. Gameplay w zasadzie nie ma się do czego przyczepić; dla mnie osobiście pojemność plecaka jest nieco męcząca, nie wyeliminowałem jej jednak. Jedna rzecz jest niedopracowana ( IMAO ): żeby móc brać zadania poboczne od NPCS trzeba mieć na sobie kombinezon Samotników lub rozebrać się do sweterka...coż taka sytuacja 9/10.

Ciekawostką jest fakt, że autor RTTN pracuje nad dodaniem do moda części broni z najnowszej części TAZ, przyznacie że brzmi nieźle.

Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mietek1986.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Reklamy Google

Road to the north - kilka pytań xF

Postprzez nelson w 01 Paź 2019, 00:34

Siema!

Otóż postanowiłem powrócić do Stalkera ale w nowym wydaniu...
Nie wiem czy ktoś stąd już odkrył interesujące mnie rzeczy - a kto pyta ten nie błądzi ;)
1. Gdzie do ch*ja wacława i ćwiercia z zawiercia mogę znaleźć narzędzia dla mechaników?
Ogarniałem wszelakie lokacje w których były w Zewie prypeci, nawet te z Call of Chernobyl - nada null xF
2. Jak mogę rozpakować zawartość moda "road to the north"? Unpacker rozpakował mi tylko zew prypeci, ale moda już nie chce (a brakuje w nim wszelakich folderów do edytacji - w szczególności potrzebuję plików handlarzy)
3. Gdzie mogę dorwać/kupić egzoszkielet bądź sevę? Człowiek sobie zbierał graty, sprzedawał a nie ma gdzie kupić czy ew znaleźć.
4. Dlaczego schowki które znajduję w terenie są często puste? Teraz miałem opcje że zwiedzałem sobie cmentarzysko maszyn i był jeden schowek który był pusty - po czym zrobiłem jedną misje dla stalkera i dostałem lokalizację akurat tego schowka - nagle się wypełnił XD

Ktoś coś?
nelson
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 22 Gru 2008, 23:29
Ostatnio był: 11 Kwi 2020, 01:28
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mayer99 w 02 Paź 2019, 17:13

1. Narzędzia są w losowych schowkach, przy większej reputacji mogą pojawić się też u handlarzy. O schowkach z Zewu możesz zapomnieć i Wacława do tego nie mieszaj :O.
2. Do rozpakowania plików .db najlepiej użyj AXRToolset master, daje radę ze wszystkimi plikami stalkera.
3. Lepsze pancerze pojawiają się u handlarzy, ale dopiero po uzyskaniu lepszej reputacji u poszczególnych frakcji.
4. Losowe schowki, które odnajdujesz mogą być pełne lub puste ( losowo). Dopiero gdy schowek pojawi się na mapie - masz pewność, że będą w nim jakieś graty.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mietek1986 w 20 Paź 2019, 21:53

Siema, gra się fajne tylko dlaczego broń przy celowaniu oddala obraz??? klikając prawy myszy powinien się obraz nieco przybliżyć.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez nelson w 31 Paź 2019, 22:40

Mam to samo, to wręcz irytujące.
A ja dalej nie mogę znaleźć w ogóle plików do rozpakowania. Chciałem wyedytować pliki handlarzy -(czytaj wgl je wypakować) A ich totalnie tam nie ma w tym modzie. AXRtoolset też nie chce współpracować.
Spróbowałem z DATABASE, ale dalej nada null xF
nelson
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 22 Gru 2008, 23:29
Ostatnio był: 11 Kwi 2020, 01:28
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mietek1986 w 01 Lis 2019, 10:11

Wiem, ale z kasa w modzie niema problemu i dobry ekwipunek można mieć na starcie po jakichś 15 może 20 minutach gry, tylko pierwsza kasę np po zadaniu od wilka musisz wydać na podróż na rostok i zaliczyć arenę i tu zarobisz tyle że na start wystarczy, następnie na kordon i na atp po amunicje z bandytów i części zamienne z ich gratów, jak to sprzedasz to weź od sidora zadanie na zabicie celu, i jak masz szczęście to dostaniesz zabić najemnika w martwym mieście, ja tam się przeniosłem ze switem maska i ak 74(wypadł z bandyty na atp) i 45 nabojami i celownikiem tulip i wystarczyło na nich, do tego fanty były fajne i gra już była łatwa od tego momentu a z miasta na rostok(i na arenie wykończ mutanta, bedzie walka średnio co odwiedziny lokacji, dajesz kase i stawiasz że w 30 s go zabijesz i zgarniasz pomnożona kaske) i z powrotem do sidora, jeden czy dwa rajdy na atp i posterunek i masz wypas na dlugo =D

a co do plików to są w gamedatach, musisz wiedzieć w której i ja rozpakować i dopiero zmienić.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez nelson w 13 Lis 2019, 14:46

Ja w game data mam pusto w sensie program nie ma co rozpakować... a potrzebuje dostac sievdo plikow handlarzy xF Chyba ze możesz mi ich podeslac na @
nelson
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 22 Gru 2008, 23:29
Ostatnio był: 11 Kwi 2020, 01:28
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mietek1986 w 14 Lis 2019, 19:47

Nie wiem gdzie są, trzeba szukać plików z rozszerzeniem .db i w nich szukać, w katalogu database są wszystkie
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mayer99 w 15 Lis 2019, 13:16


Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nelson.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez nelson w 18 Lis 2019, 17:18

Ja prdl!!! Dziękuję tak baaardzo <3

//edit:
Jak by ktoś mógł podpowiedzieć które parametry trzeba zmienić żeby zamiast oddalenia było przybliżenie albo było "0" przy używaniu kolimatora/przyrządów mechanicznych - to będę wdzięczny. Bo przy celowaniu z niewiadomych przyczyn po prostu przy celowaniu przyrządy się oddalają xD
nelson
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 22 Gru 2008, 23:29
Ostatnio był: 11 Kwi 2020, 01:28
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [ROAD TO THE NORTH]

Postprzez mietek1986 w 09 Gru 2019, 20:23

Siema, an modb jest nowy patch 13.8 i twórcy moda się pytałem o to oddalenie, pisał że zoom jest robiony pod FOV 75 i w opcjach masz standardowo 55 ustawione jak zmienisz na 75 zoom będzie gitara.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości