Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Który system Microsoftu jest według ciebie najlepszy?

Windows 95
2
4%
Windows 98 SE
4
8%
Windows Millenium
0
Brak głosów
Windows 2000
0
Brak głosów
Windows XP
27
53%
Windows Vista
7
14%
Windows 7 build 7000 i powy
11
22%
 
Razem głosów : 51

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez Terminus w 18 Kwi 2009, 14:39

Evilijo: Jakiż piękny obraz nam tu kreślisz. Szkoda tylko, że nie do końca prawdziwy...
SP 1 sprawił, że wydajność Visty spadła [dane z serwisów internetowych],
Zabezpieczenia, zmuszające do potwierdzania kliknięć wyłączyłem nawet przed wyłączeniem kompozycji graficznych. OS jest dla mnie do uruchamiania programów a nie do przyglądania się na niego.
Sterowników do urządzeń, z którymi miałem problem jak nie było tak nie ma [np.Minolta Di300], Programy, które nie chodziły, dalej nie chodzą [np.Photoshop 5LE].
Nie podkręcam laptopa, więc nie mam problemów z wysypującymi się sterami, trudno mi ocenić przydatność gadżetu, który opisujesz.
Dx 10 nie potrzebuję, bo gier to wykorzystujących jest "3 na krzyż" i na ogół są to strzelanki, z których dawno temu wyrosłem.
Kompa wykorzystuję głównie do pracy, więc na co mi system na którym CAD chodzi mi dużo wolniej?

Widzę że z Vistą jak z kobietą: "każda potwora znajdzie swojego amatora" :P .
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez dorian w 05 Maj 2009, 13:17

Można już testować Windowsa 7 RC (ma wyjść do sprzedaży na jesieni):
Krótki opis + link do demonstracji progsa:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=33&Rzut+okiem+na+polski+Windows+7+RC

albo :
http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/Windows_7_RC_juz_dostepny_do_pobrania_dla_wszystkich-19012.html

Wer. ang. można ściągać po zarejestrowaniu się na stroni Microsoftu:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx

Gry pewnie na nim jeszcze nie polatają, nie wiem, ale jak ktoś akurat będzie robił format dysku, to dla porównania np. z Vistą co i jak można by obadać.

A dlaczego z Vistą?
Bo :
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=213&Windows+7+RC+pierwsze+wrazenia

Poza tym, jakiś taki do XP-ka ten system podobny i dość prosty się wydaję sądząc po demonstracji j/w.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez caleb59 w 05 Maj 2009, 14:30

Otoz tak sie dziwnie sklada ze pozbylem sie Windows 7 RC1 build 7100 z dysku a dlaczego?Glownie dlatego ze to nie jest system na moj sprzet - niby wszystko dzialalo ok ale najbardziej dreczylo mnie jedno - przegladarka internetowa zamulala przesuwanie stron - tak samo wszelakie filmiki youtube itp zacinaly sie - poki co brak kompatybilnosci z roznymi programami - ja mialem szczescie bo u mnie wszystko gralo oprocz SubEdita (sterowniki zainstalowalem w trybie kompatybilnosci z XP) - kolejny blad - wyswietlanie filmow .wmv bylo niemozliwe - robila sie sieczka przy odtwarzaniu obrazu...
Najwazniejsze - wydajnosc w stosunku do Visty - opisujac na przykladzie mego sprzetu wydajnosc w stosunku do Visty byla lepsza tylko o jakies 10% - system przy normalnym uzytkowaniu (nie gry) z wlaczonym Aero zzeral ponad 600MB pliku stronnicowania kiedy Vista lekko brala ponad 1GB wiec korzysci oczywiste - filmy .avi, .mpeg itp (oprocz .wmv) dzialaly plynnie czego na Viscie nie uswiadczylem...Zauwazylem wzrost wydajnosci systemu przy wylaczonym efekcie Aero - strony internetowe przesuwaly sie normalnie i szybko (filmiki youtube itp nadal sie przycinaly niestety) ale za to system wygladal juz gorzej (mimo wszystko Windows 7 bez efektu Aero jest IMO brzydkie poprostu)...Gier nie testowalem bo skoro nawet przegladarke internetowa mi mulilo to gry tym bardziej - klasyfikacja wydajnosci u mnie 3.8 punkta - nie polecam do PC mojego pokroju ani Visty ani Windows 7 - u kolegi na Core Quad, 4GB RAM system smigal pieknie i bez problemow ale i tak mowil mi ze cos wolniej on dziala niz poprzedni build (zdaje sie 7077)...
Chcialem tym postem zdementowac te smieszne pogloski jakoby Windows 7 mozna spokojnie uzywac na kompie z 1-2GB RAM co jest brednia do szescianu...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez dorian w 05 Maj 2009, 17:59

Najwazniejsze - wydajnosc w stosunku do Visty - opisujac na przykladzie mego sprzetu wydajnosc w stosunku do Visty byla lepsza tylko o jakies 10%


To dopiero kandydat na finalny system.
Poza tym, na słabszym sprzęcie będzie mulił bez wątpienia, ale wychodzi na to, że Vista jeszcze bardziej. A z kolei sam pisałeś, że u kumpla na lepszym śmigał raczej bez wniku i myślę, że jednak lepiej też od Visty, a niezapominajmy, że jak już będzie ogólnodostępny, czyli do jesieni pewnie jakiś twiksy, czy packi razem z nim wyjdą, może go jeszcze lepiej dopicują do tego czasu.
Szkoda, że nie pograliście na tym systemie w gry nowe i te starsze też, bo przydałoby się już coś wiedzieć jak na nim chodzą i czy w ogóle np. w porównaniu do XP, czy Visty, do której osobiście nic nie mam :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez caleb59 w 05 Maj 2009, 18:19

Poczytaj sobie na windows7.pl rozne opinie/porady...
Wiem ze na 100% nie dziala Diablo 2! :P
Osobiscie pozostaje na Windows XP Professional SP3 PL...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez Tayli w 06 Maj 2009, 08:37

Osobiście nie używałem Windows 7, ale znajomy miał i mówił, że całkiem niezły. Łączy wygląd i możliwości Visty z prostotą i wydajnością XP.
Co do tematu: sam siedzę na Vista Premium 64 bity i nie narzekam. Z systemem nie mam żadnych problemów. Kupiony wraz z kompem w sierpniu roku pańskiego 2008, służy mi do dziś, bez ani jednej reistalacji. Szybki, stabilny i co najważniejsze - z grami nie ma problemów. Dodatkowo ładnie wygląda. Na początku najważniejsze jest odpowiednie skonfigurowanie. Zaraz po kupieniu i przesiadce z XP na Vistę, było mi trochę trudno się połapać, ale po jakimś tygodniu już wiedziałem co i jak.
Poza tym kocham opinie "eksperto-fanów XP ", którzy jak tylko usłyszeli o Viście - skazali ją na banicję i wieczne oplówanie. Mimo, że ani razu nie używali jej. To jest bardzo przykre, bo system jest dobry. Kwestia nastawienia. :P

P.S.
Jest kilka opcji do których, trzeba się przyzwyczaić (Kontrola konta użytkownika. Mający Vistę wiedzą o co chodzi. Ale to da się wyłączyć) i muszę przyznać, że Vista bardziej podoba mi się, niż XP. Użytkownicy XP - nie bijcie mnie, proszę. :)
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
-----------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Tayli
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 26 Kwi 2009, 18:31
Ostatnio był: 26 Kwi 2010, 14:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez Terminus w 06 Maj 2009, 10:33

Tayli napisał(a):Poza tym kocham opinie "eksperto-fanów XP ", którzy jak tylko usłyszeli o Viście - skazali ją na banicję i wieczne oplówanie. Mimo, że ani razu nie używali jej. To jest bardzo przykre, bo system jest dobry.


Akurat na tym forum/ w tym wątku nie zauważyłem żadnego psycho-fana. Większość narzekających podobnie jak, miała Vistę na kompie i mogła podziwiać to "cudo" w pracy. Ja ją odinstalowałem z lapka po ok. pół roku. Więc nie można mówić, że znam ją tylko ze słyszenia...
Znasz takie powiedzenie "lepsze wrogiem dobrego"? Owszem Vista jest dobra. Problem w tym, że XP jest lepszy. Odinstaluj V i zainstaluj XP - zdziwisz się jak komp "odżyje" [przyśpieszy].
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez dorian w 06 Maj 2009, 10:47

Owszem Vista jest dobra. Problem w tym, że XP jest lepszy. Odinstaluj V i zainstaluj XP - zdziwisz się jak komp "odżyje" [przyśpieszy].


Myślę, że Terminus ma rację :D
A tu bieżący i szczegółowy opis Windowsa 7 RC, ale póki co nie jestem jego fanem :wink: :

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1932,1,Test_Windows_7_RC_kompilacja_7100.aspx

Ciekaw jestem głównie, jak na nim gierki by "latały".

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez caleb59 w 06 Maj 2009, 11:43

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez dorian w 06 Maj 2009, 11:56

Nie no caleb59 piękne info, dzięki :D
Od razu wiadomo, co lata na tej 7, a co mniej. Wyłazi na to, że system zapowiada się całkiem nieźle, a to dopiero finalna beta jeszcze.
Jak wyjdą fixy do niego to będzie latało pewnie wszystko na maxa i raczej na pewno lepiej od Visty :wink:
Pzdr,
P.S. caleb59, tu masz też szczegółowy opis Windy 7 działającej na trochę słabszym sprzęcie:

http://blog.arekf.net/2008/12/29/windows-7-beta-1-recenzja-systemu/

a tu, dość ciekawy cytat "z życia wzięty" :
Oki testuje go już sporo czasu.. w sensie Win7 (dokładnie x64) [Żeby nie było mam zainstalowane na kompie również Ubuntu i WinXP x64]. Moje wrażenia? Sprawuje się świetnie.. mój uptime to już 7 dni. A jedynym powodem dla którego sam wyłączyłem komputer było że wyjeżdżałem. Sterowniki->Tak jak recenzentowi wszystko pobrało się same z internetu, jedyne z czym se nie poradziło to sony ericsson usb flash:P ale to jakoś mnie nie martwi. No i na dodatek dosłownie wszystkie sterowniki [oprocz SCSII deamon toola] pisane z myślą o Vista x64 działają na Win7 ×64. System chodzi bardzo szybko, dokładniej identycznie jak nowo zainstalowany czyściutki xp a mam go zawalone jakimiś 500GB syfu. Gry uzyskują nawet wyższe fps niż w xp w tych samych lokacjach i ustawieniach. Nie spotkałem się również z jakąkolwiek niekompatybilnością programów bądź gier które chodzą na xp. Nawet podciwy Virtual PC się nieźle sprawuje na 7. jakieś pytania? A i tak.. 7 to jest dokładnie to samo co Milenium do win 98 tylko, że tym razem ilość optymalizacji naprawdę jest warta uwagi. Jestem również pewien, że posiadacze Visty będą mogli za grosze uaktualnić swój system do 7.


Lista gier działających z Windows 7 :
http://www.forum.pcfoster.pl/viewtopic.php?t=1227

EDIT:
Tak jakby co, to UWAGA :!: :

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Uwaga_na_Windows_7_RC_z_torrentow-19382.html

EDIT 2:
NVIDIA udostępniła nowe pakiety sterowników układów płyt głównych serii nForce dla systemu Windows 7. Sterowniki mają certyfikaty WHQL.

http://pclab.pl/news36639.html

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez STA1KERpl w 19 Cze 2009, 14:30

Postawiłem na XP, bo...
a) Nie muli się (tylko wtedy, kiedy włączam)
b) Ładnie wygląda
c) Gry nie wyrzucają się same do pulpitu, jak to z Vistą miałem
d) Prosty, łatwy, przyjemny i pożyteczny/użyteczny
e) Nie miałem styczności z Windows 7
f) Gry chodzą płynnie
g) Na starszych modelach nie ma mowy o graniu


Takie moje zdanie, nie podważy tego nic (chyba że "siódemka" bydzie lepsiejsza). I polecam, co jest przecież rzeczą oczywistą.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez dorian w 28 Lip 2009, 10:03

Nieuchronnie zbliża się Winda nr 7, warto więc poczytać :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=225&Edycje+systemu+Windows+7
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11906&Oficjalne+terminy+dostepnosci+Windows+7

Mam XP SP3 i jak wyjdzie ogólnodostępna 7-ka to zamieniam na bank :wink: :soviet:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

PoprzedniaNastępna

Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość