ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Twoim zdaniem gra plaszowa o Zonie to:

Genialny pomys
112
49%
Ciekawa koncepcja.
104
45%
Nieszczeg
8
3%
Totalna bzdura!
6
3%
 
Razem głosów : 230

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez KOSHI w 09 Lis 2019, 10:11

Gra zakupiona. Było grane solo. Tak się działo:

Wylosowałem Najemnika na start. Dotarłem bez większych przeszkód do laboratorium botanicznego, ominąłem jakieś wirujące anomalie kwasowe by potem odstrzelić z pół automatycznego pistoletu chmarę zombi. Wyszedłem w chwale z 1 tajemnicą, ale już bez pukawki, bo się zużyła. W międzyczasie wykończyłem kombinezon najemnika, zdobyłem uraz po niefartownej przedwczesnej emisji (jak kolega wyżej), wyleczyłem się na full w wiosce po czy ruszyłem po 2 tajemnicę do schronu rządowego wspomagany Lepikiem i Dymkiem. Zanim się dowlekłem wpadły jeszcze 2 urazy, ale otwarłem schron i cudem zdobyłem 2 tajemnicę po morderczej walce z jakimś glutem, co to na koniec wybucha promieniotwórczym śluzem (fartownie mnie nie ubił tym swoim rozbryzgiem). W Czarnobylu ubiłem jeszcze Czarnego basiora i ruszyłem w stronę Zajazdu, by się podleczyć. Niestety w Czerwonym lesie zatłukł mnie Wyjec. Rest in peace my friend. A w plecaku już były 2 notatki, co pozwalają szybko awansować do Elektrowni i Sarkofagu...

Za niecałe 190 ziko (bo za tyle można wyrwać grę z dostawą) mamy Stalka na planszy. Gra nie jest wiernym odwzorowaniem uniwersum (sprawa licencji), ale klimatycznie to czysty Stalker. Wykonanie oceniam na dobre / b dobre. Świetna wypraska, masywna plansza, sporo stuffu w pudle, fajny podajnik i kostki. Czas gry też dobry. W 1,5 do 2 godz. można rozegrać grę. Polecam, jak ktoś lubi planszówki. Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Terminus w 13 Lis 2019, 17:25

Tyż mom. Dostałem od autorów jeden egzemplarz. Bartosz szczęśliwy, żona dalej nie rozumie zasad gry :E
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez KOSHI w 13 Lis 2019, 22:10

Ja już po 4 partyjkach solo. Moja nawet na to nie chce patrzeć. Jak jej powiedziałem, że zdobyłem tajemnicę sarkofagu na 5 kart wieści przed końcem (!) to popatrzała na mnie tak jak wiadomo kto patrzy z prawie 1 piętra i spytała, czy coś nie jebnąłem pod sklepem monopolowym. :u3: Zasady nie są takie trudne choć sama gierka nie wybacza zbyt wielu błędów. Ogólnie to jak zobaczyłem nazwę jednego mutka to prawie zgniłem. Piwniczak. :E Do tego pewnie pryszczaty, hłe, hłe...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Terminus w 15 Lis 2019, 15:19

Nom... Takie spotkanie Pijaczyny z Piwniczakiem i impra gotowa...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez GTR w 06 Maj 2022, 00:40

Pany, sytuacja dosyć sporej wagi. Razem ze znajomkami chcieliśmy kupić właśnie Zonę, ale trzeba czekać na dodruk do 3 kwartału i nie zdążymy z tematem. Ktoś z obecnych tutaj chce może sprzedać?
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez KOSHI w 28 Maj 2022, 06:12

Na allegro są używki po ok. 220 ziko. Ostatnio widziałem.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Zari w 22 Maj 2023, 15:04

A wiecie, że nadciąga dodatek do ZONY? Jaram się jak nowicjusz w spalaczu (che che, żarty z brodą) :D

Widzę, że szykują nowe postacie, jakiś nowy rodzaj mechaniki z dodatkową kością, nowe przedmioty, artefakty... sporo pysznego mięska.

Co więcej!

Niedawno zapowiedziano oficjalną, licencjonowaną planszówkę ze Stalkera. Za jakiś czas będzie finansowana na gamefound, a robią ją Polacy, twórcy m.in. planszowego This War of Mine (zatem chyba można się spodziewać dobrej jakości wykonania).
Co do mechaniki ciężko się wypowiedzieć, ale po blogu można zobaczyć, że może to być crawler, oparty o scenariusze (czyli coś jak w Gloomhaven).
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 596
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 09 Lis 2023, 22:15
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 60

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez KOSHI w 13 Paź 2023, 23:59

Ten dodatek to tyle już wychodzi, że pewnie przepadł w odmętach szczecińskich korków... :pogarda:
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Zari w 03 Sty 2024, 23:38

Update odnośnie dodatku, via Facebook:
Koniec roku to czas na podsumowanie. Wybaczcie nam brak aktualizacji, bardzo dużo się dzieje u nas prywatnie. Obecnie nasza rola jako autorów dodatku "Życzenia Szperacza" zakończyła się i projekt jest przygotowywany do wydania przez wydawnictwo Rebel. Wiemy, że wersja PL kart jest już gotowa i zamknięta i trwa tłumaczenie na język angielski. Póki co dodatek ma się ukazać w wersji PL i EN. Zapowiadaliśmy premierę jeszcze w tym roku, i wiele wskazywało, że tak się właśnie stanie, jednak pojawiło się kilka niespodziewanych przeszkód jak braki w zasobach ludzkich czy problemy ze zdrowiem. Mimo wszystko jesteśmy szczęśliwi, że tak niewiele brakuje do wysłania plików do druku, bo projekt kilka razy był zagrożony (m. in. przez wzrost kosztów papieru i transportu kontenerów z chin) i tylko wsparcie ze strony prawdziwych pasjonatów (pozdrawiamy Iksa i Szafę) pozwoliło przepchnąć ten projekt przez kolejne etapy produkcji.
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 596
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 09 Lis 2023, 22:15
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 60

Poprzednia

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości