Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez wobes w 13 Lis 2012, 01:18

@Szpagin: praw fizyki nie przeskoczysz póki będziesz myślał ziemskimi kryteriami. Nauki typu matematyka, fizyka itp. oparte są o pewne założenia, punkty wyjścia. Ktoś bardzo dawno temu coś wymyślił i tak powstała cała otoczka, którą my dziś nazywamy naukami ścisłymi. Kiedyś czytałem pewną pracę w której jakiś gość stworzył teorię zakładając nieprawdziwość teorii względności Einsteina. I wiesz co? Wszystko tworzyło mu logiczną całość, nie napotkał na sprzeczności, mógł dowodzić różne twierdzenia opisujące świat, tak samo jak przy założeniu że jest ona prawdziwa. Kolejna sprawa, że nie ma póki co dowodów, że teoria względności jest prawdziwa nawet w kontekście używanym obecnie przez fizyków, bo to że pasuję do tego co wiemy w chwili obecnej, to zbyt mało by mieć 100% pewności. Jeśli zamiast liczby Pi będziesz brał 3 zamiast 3,14... to cześć obliczeń da się wykonać z wystarczającą dokładnością, co powszechnie stosowałeś w szkole. Podobnie może być z ową teorią.

Jeśli chodzi o obce cywilizacje, to na pewno gdzieś coś istnieje. Wszechświat jest zbyt duży, żeby mogły w nim istnieć jakiekolwiek unikaty, takie jak np. ludzie. Nie wierzę natomiast w ich wizyty na Ziemi, bo co tak bardzo zaawansowana cywilizacja, zdolna do podróży na tak wielkie odległości, miałaby szukać u takich prymitywów technicznych jak my, w takim śmietniku jak nasza planeta? To tak jakby pojechać na drugi koniec świata do jakiejś zabitej dechami wiochy, żeby zobaczyć jak chłop orze konno kawał pola przeklinając swój los pod nosem i (niepotrzebne skreślić):
-powiedzieć: przybywamy w pokoju
-zniszczyć go i jego wieś
-dokonać na nim jakichś eksperymentów (np. próby rozmnożenia go).
A już na pewno nie uwierzę, że statek obcych dałby się zestrzelić przez jakiś śmieszny myśliwiec nawet nie próbując się bronić.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez djcycu w 13 Lis 2012, 01:55

Ja powiem tyle... Każdemu się dało wpoić że kosmita (reprezentant obcej rasy) to obrzydliwy stwór z mega niesamowitą technologią którą podobno mieli byśmy zazdrościć. A może jest całkowicie na odwrót? Te całe zdjęcia, sekcje, widziane statki to fikcja na dzień dzisiejszy. Już oglądałem te całe filmy które miały to potwierdzić i materiały jakie pokazywano powtarzały się w innych dokumentach tyle że o innej tematyce :facepalm:

Niby mam uwierzyć że jestem efektem działania w kosmosie obcej rasy? No to zapraszam niech mi się pokażą bo jakoś nie wierzę... Dla mnie to całe szukanie obcej rasy i innych pierdół to dziecinada i pchanie kasy w błoto. Prędzej szukał bym dowodów na obalenie twierdzeń o prehistorii które możliwe mogli byśmy wykopać z ziemi. Kto wie czy wcześniej my nie byliśmy lepiej zaawansowani technicznie aniżeli w dzisiejszych czasach? Chyba nie muszę tłumaczyć że średniowiecze pokazało jak człowiek się mógł cofnąć w rozwoju patrząc na starożytność...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lis 2012, 08:30

A ja powiem tak: Kosmici i ufo pojawiły się wraz rewolucją przemysłową, fascynacją technologią i literaturą fantastyczno-naukową typu Wojna Światów H.G.Wellsa a potem całą popkulturą z komiksami na filmach kończąc. Mówiąc prościej "UFO" nie istniało dopóki je popkultura nie wymyśliła.
Jakoś w czasie Oświecenia nikt zielonych ludzików nie widział a przecież wg "ufologów" kursują nad nami jak auta na Marszałkowskiej.
Za to po każdej głośnej premierze filmów o kosmitach w takich USA lawinowo rośnie ilość zgłoszeń "nalotów" i "porwań". Najwięcej ponoć odnotowano po "Bliskich spotkaniach 3-go stopnia" i "Dniu Niepodległości" :E

djcycu: ja bym tak średniowiecza nie deprecjonował. Pod wieloma względami (np. inżynieria, higiena) górowały nad następnymi epokami.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Szpagin w 13 Lis 2012, 10:18

@Terminus: słyszałeś kiedyś o trójkącie falkirskim? To rejon w Szkocji między Glasgow, Edynburgiem i Falkirk, gdzie notuje się najwięcej zjawisk typu UFO na świecie, głównie w postaci świateł na niebie. Widziałem program, w którym rozmaici "eksperci" przedstawiali swoje teorie o współpracy wojska z Obcymi, rzekomych portalach w kaplicy w Roslin (leżącej wewnątrz Trójkąta) czy grobach kosmitów(!). Przebadano obszar na różne sposoby, ale nic nie odnaleziono.

Później wyjaśniono tajemnicę owej olbrzymiej ilości zaobserwowanych świateł na niebie. Otóż nad Trójkątem Falkirskim przebiegają trasy podejścia do lądowania na dwa duże międzynarodowe lotniska w Edynburgu i Glasgow. Podchodzące w nocy do lądowania samoloty włączają specjalne reflektory, które odpowiadają za owe światła (reszta materiałów to fałszywki).

Dodatkowo zbadano historię owych zjawisk. Pierwsza informacja o UFO nad Trójkątem pojawiła się w 1992 roku w dniu, w którym nie wydarzyło się nic ciekawego. Lokalna gazeta wydrukowała wówczas artykuł o tajemniczych światłach. Od tego momentu liczba obserwacji zwiększyła się do niesamowitych ilości, choć wcześniej nie było ich prawie wcale.

Edit: trafiłem na taki oto film.
:


Nie wiem, czy inne filmy dokumentalne o UFO wyglądają podobnie, ale do tego autorzy się nie przyłożyli. Rzekome zdjęcia z katastrofy pojazdu kosmicznego wyglądają jak wybuch rakiety na wyrzutni. Marina Popowicz, wbrew temu, co twierdzą autorzy, nie była kosmonautką (za to jej mąż poleciał w kosmos). No i najlepsze: w 1997 roku Polska miała przekazać Rosji wrak statku kosmicznego... W 1997...
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez vandr w 13 Lis 2012, 12:06

Coś takiego ktoś mi kiedyś podesłał.

http://socyberty.com/paranormal/ancient ... rehistory/

http://www.maya12-21-2012.com/images/UFO/ufoas1400.jpg

Gdzieś tam były jeszcze inne przykłady malarstwa, ilustrowania ksiąg, fresków i innych bzdetów na których były umieszczane owe obiekty. Nawet ciekawe.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez impulse_101 w 13 Lis 2012, 12:41

Zapewne w tym przekazanym wraku UFOków też wkryto trotyl :D

Sadze ze uzywanie pojazdow i ogolnie mechanicznych srodkow transportu jest dobre na male odleglosci w skali kosmosu wydaje sie idiotyczne. To tak jakby do komunikacji z drugim miastem naustawiac pełno głośników i napieprzać komunikat na cały regulator tak aby dzwiek czyli fala mechaniczna był uslyszany w owej miescinie. Do takich celów stosuje się radiostacje z falami elektromagnetycznymi, myśle że analogicznie jest z podróżami miedzygwiezdnymi ...nikt nie bedzie się pakować w blaszaną puszkę w kształcie spodka z jakimś smiesznym napędem, to jest zbyt 'ziemskie' :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Tormentor w 13 Lis 2012, 13:08

Jak kogoś interesuje tematyka istot poza ziemskich to polecam tę o to książkę.
:

Image


Ja tam wierzę w obce cywilizacje :) Temat bardzo ciekawy ogólnie. Zawsze lubiłem oglądać na discovery programy o UFO czy innych podobnych. Najbardziej pamiętam wspomnianą już kaplicę w Rosslyn, gdzie tamtejsi ludzie twierdzą, że kościołek ten był odwiedzany przez obce cywilizacje.
Zapadł mi w pamięci pewien fakt, mianowicie na filarach czy sklepieniach widniały małe rzeźby kukurydzy, rośliny która niebyła wówczas znana, bo sama katedra wybudowana została przed "odkryciem ameryki". :)
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lis 2012, 13:09

@impulse_101
Widać tak twórczość H.G. Wellsa oddziaływała na wyobraźnię, że te "latające spodki" weszły do świadomości społecznej. Poniżej okładka pierwszego wydania.
Image

A poza tym trudno sobie wyobrazić coś niewyobrażalnego jak technologię pozwalającą hipotetycznie na podróże międzyukładowe a "latające spodki" to coś co mieści się w naszych wyobrażeniach i nie koliduje z naszymi wyobrażeniami na tematy techniczne.

@Tormentor:
Przypomniała mi się historia jak w czasie XIXwiecznej renowacji jednej z niemieckich katedr ówcześni konserwatorzy odkryli romański fresk na którym były wśród innych zwierząt namalowane ... indyki. Na 100 lat przed podróżą Kolumba do USA i pierwszym spotkaniem Europejczyków z tymi ptakami. No i zaczęła się dyskusja historyczna na temat skąd się wzięły te indyki? Pojawiały się twierdzenia, że to pewnie Wikingowie dotarli wcześniej i je przywieźli.
Kilka lat później sprawa się wyjaśniła.
Te "freski" były namalowane przez samych "konserwatorów", którzy zapomnieli gdzie żyły indyki a zapotrzebowanie pod koniec XIXw. na "historię narodową" w Niemczech było tak duże, że nie chcąc zawieść "klientów" trochę "podrasowali" katedrę. I nie było to wydarzenie jednostkowe - patrz np. freski w Malborku.
W historii było bardzo dużo fałszywek - patrz choćby kryształowa czaszka Mitchella-Hedgesa, szkielety prehistorycznych "brakujących ogniw" itp.
Z jednej strony kukurydza była uprawiana w Afryce i znana w Europie od I w.n.e. (jeżeli wierzyć wiki) z drugiej strony te "kosze" które wykuł rzeźbiarz można różnie interpretować.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez scigacz1975 w 13 Lis 2012, 14:37

Jak to mówią nasi wschodni sąsiedzi - pożywiom - uwidim. Dużo jest fałszywek, dużo jest też rzeczy trudnych do wytłumaczenia. Nie tylko w Egipcie czy u Azteków. Są jeszcze tabliczki sumeryjskie czy staroindyjskie poematy. W nich też opisują wojny bogów, latające statki vimana, czy słupy ognia. No i miejsca na ziemi noszące ślady uderzeń bronią atomową. Nie wszystko da się wytłumaczyć na dzień dzisiejszy.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lis 2012, 15:45

W bajkach Andersena są latające kufry a w perskich latające dywany. Tego też się nie da wytłumaczyć :E

Już słyszałem interpretacje Biblii jak to Eliasz odlatuje statkiem kosmicznym ;-)

A ilu "kosmitów" jest na obrazach Hieronimusa Bosha....

No i w internecie pełno jest opisów "tajemniczych" miejsc, których nikt nie widział, którą ktoś ponoć kiedyś zbadał i mamy tylko po tym jakąś marną rycinę albo nieczytelne zdjęcie - w czasach, gdy turyści z aparatami cyfrowymi są wszędzie i wszystkiemu robią zdjęcia :E
No i po tych wybuchach atomowych powinno zostać zwiększone promieniowanie a w skałach izotopy, które powstają tylko w czasie obróbki materiału rozszczepialnego a potem eksplozji...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez StalkerCiastek w 13 Lis 2012, 16:31

Może najpierw zacznijmy od tego czym jest UFO. Bo jeśli rozmawiamy o zielonych ludzikach latających swoimi świecącymi spodkami po nocnym niebie porywając przy okazji ludzi to nie, nie wierzę. Tak samo nie wierzę w spotkania "naziemne" z wszelkimi przedstawicielami obcych gatunków (chupacabra chociaż).

Ale jeśli mówimy o pozaziemskiej cywilizacji, takiej jak nasza, a może bardziej zaawansowanej to oczywiście wierzę. I głupcem jest ten, co nie wierzy. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu w naszej galaktyce funkcjonuje jeszcze jakaś cywilizacja, a pewnie i więcej. Jest tyle gwiazd, tyle planet, że bardziej prawdopodobne jest to, że taka cywilizacja istnieje, niż że nie istnieje. To czy opanowała międzygwiezdne loty to inna sprawa. To zwyczajnie niemożliwe, żeby ludzie byli sami. Bo to nieprawda, że jesteśmy jacyś wyjątkowi. Nie jesteśmy. Takich jak my jest wielu.

Prawda jest taka, że bardziej wierzę w UFO niż w Boga.
LOL

Za ten post StalkerCiastek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive wobes.
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez scigacz1975 w 13 Lis 2012, 17:43

Terminus napisał(a):No i po tych wybuchach atomowych powinno zostać zwiększone promieniowanie a w skałach izotopy, które powstają tylko w czasie obróbki materiału rozszczepialnego a potem eksplozji...


Coś na temat promieniowania, jego ilości i innych (nie)zagadek
http://historyk.republika.pl/arty/awb3.htm
http://www.urnammu.republika.pl/indus.htm

Współcześni naukowcy tak jak ich koledzy historycy czy archeolodzy już wiele razy rozmijali się z prawdą, niekoniecznie w wyniku pomyłki. Mniej wiesz - lepiej śpisz? Czy może - mniej wiesz - łatwiej Tobą kierować.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość