Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lis 2012, 20:36

Oj ścigacz, ścigacz [jak wolisz to Oj Ścigacz, Ścigacz]... U Ciebie zawsze ta sama śpiewka...

A może plotki o UFO to manipulacja, aby odwrócić uwagę od rzeczy bardziej realnych i np. tajnych?
A może nie ma sensu doszukiwać się drugiego dna w dziełach literackich, nawet w starożytnych? Indyjscy herosi, którzy bombardują się bronią atomową a potem okładają się maczugami? Nieważne.
Wg tych eposów 3-4tys lat temu na niebie nad Indiami latały całe eskadry "samolotów", okładali się na masę broniami energetycznymi itp. I...
I dzisiejsza archeologia mimo odnalezienia ruin miast opisanych w tych epokach nie znalazła żadnych śladów tych "wunderwaffen". A nie. Pewnie znaleźli tylko wszystko jest tajemnicą znaną tylko wtajemniczonym i świadomym ścigaczom a Indie dysponują "gwiezdnymi" broniami....
A nie. Wróć. Dalej importują dość prymitywne technologie od Ruskich... :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Iridiumvenom w 13 Lis 2012, 21:07

A ja podobnie nie wierzę w pozaziemskie cywilizacje A po co mi wiara w ich istnienie? DOWODÓW ich istnienia nie ma Więc po co sobie tym zawracać głowę?
Iridiumvenom
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Lis 2012, 01:33
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 13:59
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez scigacz1975 w 13 Lis 2012, 21:14

@Terminus czy ja Cię w jakikolwiek sposób zmuszam do przyjęcia mojego punktu widzenia? Ja po prostu nie ufam "oficjalnym" źródłom bo wielokrotnie miałem okazję się przekonać, że nawet jak nie kłamią, to prawdy do końca nie mówią. A Ty masz swoje zdanie i to Twoja sprawa. Lubię się z Tobą sprzeczać na forum - to fakt. Ale tylko tyle.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez El Diablo w 15 Lis 2012, 16:23

Krótko i zwięźle! Wierzę w obce cywilizacje, bo niby dlaczego mielibyśmy być wyróżnieni i być jedynymi "żyjątkami" w tym bezgranicznym wszechświecie?? Nigdy żadnego kosmity nie widziałem, ale to nie znaczy że nie istnieją gdzies tam lata świetlne od nas. Tak w ogóle to Boga też nikt nie widział, a całe rzesze w niego wierzą :P
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Szpagin w 07 Gru 2012, 20:40

Niedawno obejrzałem kilka odcinków programu (podobno) dokumentalnego pod tytułem "Starożytni kosmici" i naszła mnie jedna myśl. Kiedyś ludzie mieli znacznie mniejszą wiedzę o świecie niż my, Ziemianie żyjący w latach dziesiątych XXI wieku. Na przykład nie wiedziano, że piorun jest efektem różnicy potencjałów między chmurami burzowymi i ziemią. Tłumaczono to sobie w inny sposób: Grecy na przykład wierzyli, że błyskawice ciska bóg nieba, Zeus.

Tłumaczenie zachodzących na świecie zjawisk działalnością istot nadprzyrodzonych trwało do XVII wieku, gdy uczeni zaczęli w próbować w racjonalny sposób odpowiadać na dręczące ich pytania. Wtedy właśnie działali ludzie, którzy kładli podwaliny pod współczesną naukę: Galileusz, Pascal, Newton i inni. Potem nadszedł wiek XVIII, Oświecenie, wiek rozumu, następnie XIX wiek, czas szybkiego rozwoju nauki i techniki.

Bardzo podobnie wyglądała pod tym względem pierwsza połowa XX wieku, ale w drugiej zaszła już pewna zmiana. Mam tu na myśli zimnowojenną paranoję i ukrywanie pewnych informacji przez rządy po obydwu stronach Żelaznej Kurtyny. Doprowadziło to do upadku zaufania względem nie tylko polityków, ale i oficjalnej nauki. Wykorzystali to rozmaici cwaniacy i rezultacie ludzie, zamiast wierzyć ekspertom, wolą ufać "ekspertom" pokroju Ericha von Daenikena...

Koniec końców entuzjaści paleoastronautyki (przekonania, że w przeszłości istoty pozaziemskie w jakiś sposób przyczyniły się do budowy cywilizacji ludzkiej), zamiast spojrzeć na niezrozumiałe rzeczy racjonalnie, spróbować poznać je i zrozumieć, wierzą święcie, że nieznane jest dziełem kosmitów. Nie ma co, ludzkość cofa się w rozwoju...
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 03 Sie 2013, 22:40, edytowano w sumie 1 raz
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Wojak w 12 Sty 2013, 23:35

Nie wiem, czemu dopiero teraz odnalazłem ten temat. może dlatego, ze siedzi to w dziale (chómor), którego nazwa wręcz obraża zagadnienie obcych cywilizacji (nie UFO, UFO to tylko pojazd). Zainteresowanie tym tematem jest u mnie rodzinne, z czego jestem strasznie zadowolony. Ja polecam program "Starożytni Kosmici" (z gigantycznie wielkiej ilości powodów, ale wyciągniecie jakiekolwiek wnioski tylko i wyłącznie z własnego zainteresowania tematem i akceptacji czyjegoś zdania). My, jako ludzie, nie jesteśmy zbyt dobrze rozwinięci (technologicznie, psychologicznie i duchowo) by móc pojąć to, co dzieje się gdzieś na krańcu wszechświata. Racjonalny umysł prędzej by eksplodował, zanim pojąłby sam jego ogrom. W mojej życiowej filozofii eliminuję jakiekolwiek kwestionowanie czegokolwiek, choćbym był czegoś pewny w 100%, zawsze wszystko jest możliwe. Pomyślcie o tym. Pewien mądry człowiek powiedział: "Wszechświat jest na tyle ogromny, że wszystko co niemożliwe, musi się w nim stać". Może zaprzeczę teraz swoim ostatnim zdaniom, ale (bez obrazy) odrzucenie możliwości istnienia innych ras w kosmosie jest lekką ignorancją. Naprawdę taka mała pipeńka jak ziemia z małymi ludzikami wisi samotnie w nieograniczonej przestrzeni? Co zostanie we wszechświecie, jak wykończymy sami siebie coraz to efektywniejszą bronią? Chcecie dowodów na ich istnienie? Dowody te przelatują Wam koło nosa, bo jak już mówiłem, wnioski wyciąga się tylko z zainteresowania.

Uwagi moderatora:

Dlatego zmieniłem nazwę tematu. - xKoweKx
Oceniasz zbyt prędko.

Za ten post Wojak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Pilot w 13 Sty 2013, 00:30

Niewierzenie w UFO to jak nie wierzyć że coś co lata nie może zostać niezidentyfikowane przez grupę ludzi na danym terenie. UFO jako UFO to jakiś przedmiot który leci a nikt nie wie co to jest, szerszym postrzeganiem jest kosmita ale kto powiedział że taki kosmita powinien kiedyś czy nawet teraz przylatywać na ziemię skoro może być niedawno powstałym jednokomórkowcem na bardzo odległej planecie z warunkami pozwalającymi chociażby na występowanie pod powierzchnią płynnej wody. Także kto powiedział że rasa obcych wyprzedza nas o tysiące lat w technologi jak równie dobrze mogą być tak rozwinięci(Inteligencja) jak my, być kosmito-kształtnymi jaskiniowcami albo obcymi w ''kosmicznym renesansie'' a jeżeli naprawdę nas tak mocno wyprzedzają to są tak daleko że nawet nie wiedzą o nas i teraz taki jeden z ich przedstawicieli pisze że kosmici to bujda, drugi że odwiedzają ich planetę a trzeci skarży się na kosmo-rząd, kosmo-płemieła, Fotono-radary i katastrofę Roswell'ską czy tam inne problemy kosmicznego świata
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tajemniczy w 13 Sty 2013, 09:03

Po pierwsze powinniśmy zacząć od tego co znaczy skrót UFO-UFO ang. unidentified flying object, pol. NOL – niezidentyfikowany obiekt latający(wikipedia) czyli UFO można nazwać zarówno statek obcej cywilizacji jak i np jakiś stary 80-letni samolot przemytniczy bez papierów i bez niczego czy jakiś latawiec co się zerwał ze sznurka i ludzie myślą że to UFO.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Odp: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez jalkavaki w 13 Sty 2013, 10:16

Zabawny jest koronny argument tych wierzących w pozaziemskie cywilizacje: "niemożliwe żebyśmy byli sami w tak wielkim kosmosie". A dlaczego nie? Proszę podać choć jeden racjonalny argument poza Waszym "chciejstwem". Jak słusznie Terminus zauważył, UFO to wytwór popkultury. Jakoś wcześniej nikt nie zaprzątał sobie tym głowy. A myślę, że taki kontakt odbił by się szerokim echem i zachowały się o tym wzmianki.
Aby powstało gdzieś indziej coś takiego jak nasza cywilizacja trzeba milionów szczęśliwych zbiegów okoliczności. To tak jakby codziennie trafiać szóstkę w lotka.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez paintball_0 w 13 Sty 2013, 11:40

@jalkavaki, życie pleni się jak zaraza wszędzie, gdzie się tylko da. Jeśli istnieje we wszechświecie planeta, na której może istnieć życie na tyle złożone co na Ziemi, to dam sobie paznokcie obciąć, że prędzej czy później jakiś organizm osiągnie tam samoświadomość. Ewolucyjny wyścig zbrojeń- jak nie jesteś silny, to musisz być sprytny.

Wierzę w niezidentyfikowane obiekty latające (UFO), ale nie wierzę w kosmitów przylatujących se na Ziemię. Do tej pory w Internecie powinien się pojawić co najmniej jeden wiarygodny dowód na kosmitów, a pojawiają się same rozmyte zdjęcia. Zaskakujące, że UFO objawia się tylko tym ludziom, którzy nie mają przy sobie smartfona z porządnym aparatem...
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Odp: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez jalkavaki w 13 Sty 2013, 12:06

Aby powstało najprostsze białko, najprostszy związek chemiczny mogący być uznawanym za życie trzeba fenomenalnego wręcz zbiegu odpowiednich warunków, od temperatury otoczenia i jego wilgotności poprzez znalezienie się w jednym miejscu i czasie odpowiednich związków chemicznych na które zadziała odpowiednia energia wzruszająca je do połączenia się. Wydaje się to proste do osiągnięcia, jednak współcześnie, przy takim dorobku naukowym i możliwościach stworzenia w laboratoriach praktycznie każdych warunków, naukowcom dalej nie udało się stworzyć owego "życia". A teraz takie coś ma się zdarzyć gdzieś indziej po raz drugi?
Ewolucja mówisz? Zobacz ile zwierząt miliony lat temu zatrzymało się ewolucyjnie. Właściwie to wśród milionów(?), miliardów(?) gatunków na Ziemii tylko człowiek wyewoluował tak daleko. Skąd założenie, że gdzieś w kosmosie mogło zdarzyć się coś równie nieprawdopodobnego? Pomijając już wielce możliwe masowe wyginięcia i zagłady, których życie na naszej planecie podczas całego swego istnienia doswiadczyło kilkakrotnie. Przetrwało dzięki wielkiemu szczęściu, zbiegowi wypadków. Czy dalej wierzycie, że można codziennie wygrywać nagrodę główną?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez The Witcher w 13 Sty 2013, 12:23

Wiara w pozaziemskie cywilizacje odwiedzające naszą planetę jest co najmniej śmieszna, tak samo jak założenie że jesteśmy wyjątkowi we wszechświecie, owszem - jak zauważył jalkavaki do powstania życia potrzeba bardzo dużo zbiegów okoliczności, ale ktoś kto twierdzi, że życie może istnieć tylko na Ziemii chyba nie zdaje sobie sprawy z ogromu wszechświata, szacuje się że sama nasza galaktyka zawiera miliardy planet, a co dopiero cały wszechświat.

Wydaje się to proste do osiągnięcia, jednak współcześnie, przy takim dorobku naukowym i możliwościach stworzenia w laboratoriach praktycznie każdych warunków, naukowcom dalej nie udało się stworzyć owego "życia". A teraz takie coś ma się zdarzyć gdzieś indziej po raz drugi?


To, że nie udaje się to dzisiaj naukowcom, nie znaczy że nie uda się za 500 lat. A nie są wcale tak daleko, klonowanie już się udaje.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 13:20
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości