Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Wojak w 13 Sty 2013, 19:30

W takim razie czemu udzielasz się w tym temacie i usiłujesz tłumić każdą teorię dotyczącą kosmitów, mając na swoją obronę jedynie mocne:
Terminus napisał(a): :facepalm:

Jeśli chcesz dyskutować, to dyskutujmy, wymieńmy się teoriami, spekulacjami, faktami. Używasz w kółko tego samego argumentu, a piszesz tu prawie co drugi post. Jeśli masz "opory religijne", to chociaż ignoruj moje posty, ale skoro mamy rozmawiać o kosmitach, to najlepszym źródłem wiedzy o nich jest właśnie Biblia. Od osób z zupełnie odmiennym zdaniem można się wiele dowiedzieć. Ja usiłuję od Ciebie, ale jak widać nadaremno. Może po prostu nie umiem do Ciebie odpowiednio podejść.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez scigacz1975 w 13 Sty 2013, 20:39

Jakoś nigdzie się nie doczytałem że aniołowie to duchy - to że są lub nie widzialni (w zależności od potrzeby/widzimisię) nie czyni z nich chyba duchów. Może bardziej istoty z innego wymiaru. Poza tym - podobno jesteś @Terminus racjonalistą, wierzysz w dowody. Daj mi na to dowód że, 2000 lat do tyłu, nie przyleciały tu istoty na wyższym, niż nasz obecnie, stopniu rozwoju. A chyba nie muszę tłumaczyć co takie spotkanie, lub może jak takie spotkanie, prawdopodobnie zostało by odebrane przez współczesnych (wtedy - 2000 lat temu). Krajowcy na wyspach Polinezji w czasie IIWŚ traktowali samoloty jako bogów. A było to zaledwie 70 lat temu.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 13 Sty 2013, 21:11

: Facepalm : nie było żadną obroną tylko oceną poziomu spekulacji dotyczących aniołów.

Jeżeli
"najlepszym źródłem wiedzy o nich (tj. kosmitach) jest właśnie Biblia"
to właśnie jedną teorię możesz sobie skreślić. Zdaje się mylisz średniowieczną ikonografię z wyobrażeniem aniołów w Biblii, gdzie na ogół występują jako mężowie w białych szatach. Tylko Izajasz miał wizję, w której opisuje aniołów ze skrzydłami, ale opisuje je na tyle dokładnie, że nie ma mowy o "silnikach". Tyle odnośnie tematu.

scigacz1975 napisał(a): Daj mi na to dowód że, 2000 lat do tyłu, nie przyleciały tu istoty na wyższym, niż nasz obecnie, stopniu rozwoju.
Nie. To Twoja teza i na Tobie spoczywa obowiązek dowodowy.

Anioł oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz jak się nazywa ta natura? – Duch. Pytasz o funkcję? – Anioł. Przez to czym jest, jest duchem, a przez to co wypełnia, jest aniołem. -św. Augustyn Mówiąc prościej aniołowie w Biblii pojawiają się w formie "widzialnej" tylko żeby wypełnić określoną misję.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Wojak w 13 Sty 2013, 21:21

Przeczytaj jeszcze raz mój post o aniołach. Tą spekulację wymyśliłem sam, jako przykład wielu podobnych rzeczy mających miejsce w Biblii, takich jak manna z nieba, motyw z żoną Lota, albo wieloletnia wędrówka przez pustynię bez żywności. Nie mówię o ikonografii (miałem na myśli ogólną treść Biblii, np. cytat Jezusa, który przytoczyłem, albo Księgi Ezechiela), w ogóle już nie mówmy o tych aniołach, bo to może był kiepski przykład.

Forma widzialna... może to był najzwyczajniejszy hologram? Ludzie takie rzeczy mogli uznawać za cuda i magię, i dlatego tak, a nie inaczej zostały opisane. Cieszę się, że zacząłeś sięgać po dowody.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez pan kozaq w 13 Sty 2013, 21:30

Nie uwieżę dopuki nie zobaczę. Podobno amerykanie kilku w meksyku (strefa 51) trzymają. Pewnie pracują nad jakąś NADbronią albo mają tam własną Zonę...

Uwagi moderatora:

I tower you.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 13 Sty 2013, 21:51

Prosiłbym o niemylenie słowa "dowód" ze słowami "spekulacja" czy "argument".
Manna: przecież od dawna funkcjonuje teoria o wydzielinie krzewów tamaryszkowych.
O żonie Lota wzmianka jest na tyle enigmatyczna, że trudno cokolwiek powiedzieć. Może to być bardzo poetycki opis śmierci poprzez zawał serca wywołany stresem i tyle.
Pustynia, pustyni nierówna, a sposób liczenia czasu w Biblii to zupełnie inny temat. Izraelici szli przez jakiś czas przez "pustkowia Sin" gdzi była manna i przepiórki a potem dotarli do ziem zamieszkałych i wtedy zostali skazani na tułaczkę po Synaju. Są to na ogół pustkowia ale z pustynią w wyobrażeniu sacharyjskim nie ma mowy.

Hologram - posługujesz się dzisiejszą terminologią i wyobrażeniami z filmów sci-fi. Jednocześnie mówisz o niskim rozwoju człowieczeństwa. Więc jeżeli hipotetyczna cywilizacja byłaby rozwinięta w sposób niewyobrażalny dla nas to nie posługiwaliby się technikami będącymi w zakresie naszego pojmowania jak holografia. Czyli idąc za Twoim sposobem rozumowania określając aniołów mianem "hologramów" robisz to samo co prehistoryczni określając to niezrozumiałe "coś" mianem "aniołów". Taki paradoksik.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Pilot w 13 Sty 2013, 22:06

Skoro o aniołach mowa to istnieje kolejna teoria która wiąże religie i obcych:

Na ziemię przybyły dwie rasy( narody, nacje, wyznawcy religii czy coś podobnego) kosmitów
Walczyły ze sobą a przez ludzi i biblię zostały ochrzczone ''Anioły'' na czele Bóg i ''Demony'' na czele Szatan.
Kto czyta, czytał czy przeczytał wie że te istoty przeplatały się ze sobą jako arcy wrogowie a Demony to zbuntowane anioły. Coś jak dobry i uczciwy rząd oraz grupa buntowników: parszywcy, mordercy itp. Aniołowie są dobrzy dla ludzi i nie robią im krzywdy lecz demony opętują ludzi i wyrządzają im krzywdę.
Wszystko to dąży do ''Apokalipsy'' czy ''Dnia sądu'' kiedy to odbędzie się ostateczna walka pomiędzy demonami a aniołami.

Tak z grubsza przedstawia się ta teoria.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 13 Sty 2013, 22:12

I co w związku z tym?

Dwie potężne kosmiczne cywilizacje walczą ze sobą ganiając po pustyni bandę kłótliwych pasterzy w tą i z powrotem?

Kolejna "teoria" zerżnięta z opowiadań S. Lema ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Wojak w 13 Sty 2013, 22:21

Co do żony Lota, w pełni się z Tobą zgadzam. Powinienem napisać o Sodomie i Gomorze, jednak chodzi tu o sam fakt, że "skamieniała", jak zobaczyła to, co się tam dzieje. To jest już większa spekulacja, bo równie dobrze mogła zobaczyć Boga "na chmurce" (przepraszam za określenie), który faktycznie zsyła na miasto deszcz ognia, ale jest to dość zastanawiające i sposób, w jaki zniszczono miasto też jest dość podejrzany. Hologram jest przez nas opanowany, jednak nie musi być w tej samej mierze, jak opanował to "ktoś tam". Samoloty też wynaleziono dawno i to, jakie były wtedy nie jest nawet porównywalne do tych dzisiejszych (na pewno masz o tym większe pojęcie, bo historia to Twoja dziedzina), więc samolot samolotowi nierówny, tak samo jak hologram hologramowi. Co do pustkowi, pomyślę o tym. Manna... każdy już pewnie słyszał o tym urządzeniu, które przekształca deszczówkę w mannę i myje się je raz na tydzień (stąd ten dzień postu, w którym manny nie jedzono), co zdołali zrobić już współcześni naukowcy.

Dlaczego ciągle wypominasz mi moje słowa o "poziomie rozwoju"? Chodziło mi o pojmowanie wszechświata i otwarcie umysłu (stąd wspomniany rozwój duchowy i psychologiczny). W ekspansji kosmosu też nie jesteśmy świetni, przykładowo technologia napędu, albo sam fakt, że do tej pory żywy człowiek ledwo przedarł się na księżyc (stąd rozwój technologiczny). Hipotetyczna cywilizacja nie musi być niewyobrażalnie wielce zaawansowana, wystarczy, żeby potrafiła nawigować w przestrzeni bez jakichkolwiek problemów.

Właśnie Pilot wtrącił się ze swoim opowiadaniem o aniołach i demonach, więc na temat:
Upadłe anioły kopulowały z ludzkimi kobietami (tak, tak dokładnie to jest napisane) i tak powstała rasa Nefilim (olbrzymów). W takim razie te upadłe anioły (duchy) już jakimś cudem się zmaterializowały? A cudowna ciążą Matki Jezusa, która była brzemienna, mimo iż wciąż dziewica? Może to po prostu było takie zaawansowane in vitro? taki przypadek zdarzył się tez w rodzinie Noego. A skoro już o nim mowa: zapakował wszystkie zwierzęta świata na arkę? Może to było DNA tych zwierząt, moim zdaniem łatwiej takie rzeczy zapakować na arkę, aniżeli zbierać wszystkie zwierzęta z globu na jeden statek.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Pilot w 13 Sty 2013, 22:27

Terminus, uwierz że nie śledzę opowiadań jakiegoś S.Lema a z tego co sam usłyszałem bodź z nudów naoglądałem się na kanale History o starożytnych kosmitach i tylko dodaje kilka teorii a jedna z nich może być prawdziwa.

O fakcie ''skamienienia'' też słyszałem i podobno to tylko takie opowiadanie gdyż w rejonach w których prawdopodobnie znajdowały się oba legendarne miasta tworzyły się słupy soli i niektóre z nich mogły by przypominać ludzką sylwetkę.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Odp: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez jalkavaki w 14 Sty 2013, 09:54

@Wojak, zabawne. Z moich dwóch niekrótkich postów wyciągasz niepełne zdanie, zupełnie mając w poważaniu resztę wypowiedzi i twierdzisz, że zaśmiecam temat. Po czym radośnie zmieniasz temat na "Czy Bóg i UFO to to samo".
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Voldi w 14 Sty 2013, 10:09

A ja pozwolę sobie ugryźć temat z trochę innej strony. To też będzie tylko moja spekulacja, nie poparta dowodami, niestety, acz wydaje mi się, że logiczna.

Opowieści o wizytach 'pozaziemskich cywilizacji', porwaniach, uprowadzeniach, eksperymentach itd. doskonale wszyscy znamy. Jedni wierzą mocno, innych ani ziębi ani grzeje, a jeszcze inni pukają się w głowę. Okej. Spójrzmy na to jednak z drugiej strony - My, Ziemianie, rasa ludzka w pewnym momencie swojej historii odkrywa planetę leżącą w 'strefie życia' jednej z sąsiednich gwiazd. Ba! Da się tam nawet zaobserwować płynną wodę i plamy przypominające lasy! Tworzymy technologię pozwalającą nam dotrzeć tam w miarę szybko i lecimy. Załogowo czy bez. Naukowcy, astronomowie odkrywają tam faktycznie żyjące istoty, rozbudowane ekosystemy. Nie wiedzą jeszcze, który z gatunków to ten 'najinteligentniejszy', ale ustalmy, że są na etapie ludzi lat 50 XX wieku, zaczynają interesować się otaczającym ich kosmosem i mają technologie, która umożliwia spoglądanie w świat. Ziemia postanawia zebrać próbki - zabiera sobie coś w rodzaju krówki, przesadza pół drzewka, zbliża się za nisko do powierzchni i zostawia w polu ślad, a potem znika. Wszyscy się cieszą: JEST ŻYCIE, NIE JESTEŚMY SAMI! a tymczasem na tamtej planecie trwoga, bo jakiś dziwny statek kosmiczny porywa nam krowy!

Prawdę mówiąc, trochę się tym interesuję, tzn. zjawiskiem 'UFO' itd., oglądamy programy popularnonaukowe, czytam jakieś artykuły w sieci, ale takiego wyjaśnienia jeszcze nie słyszałem. Należę do tych, których to ani ziębi, ani grzeje, aczkolwiek wydaje mi się, że to co napisałem może mieć jakiś sens, jakby się tak głębiej zastanowić. A "obcy" nie są wcale tak mega-zajebiście-bardziej rozwinięci od nas.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości