Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Omnibus w 13 Lip 2013, 16:31

@ścigacz: Wiem z własnego doświadczenia :) Ale kiedy ktoś obala jedną połowę mojej wypowiedzi, pomijając przy tym drugą, albo dorabia do tego jakąś ideologię, to sorry-po prostu musze się włączyć
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez scigacz1975 w 13 Lip 2013, 16:39

Ja np. uważam że człowiek jest na ziemi o wiele dłużej niż się to oficjalnie podaje. I są na to dowody, oczywiście wyśmiewane. I często zadaję sobie pytanie - którą z kolei cywilizacją jesteśmy (na takim poziomie technicznym) i ile nam jeszcze czasu zostało.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Kudkudak w 13 Lip 2013, 16:48

Jak popatrzyć na posty Wolanda to jest co obalać, jeśli chodzi o teorie ewolucji :caleb:

No i po co te spory. Ważne że żyjemy my i nasze rodziny. Co było, minęło.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez frosth w 13 Lip 2013, 18:29

To też może być dowód na istnienie cywilizacji pozaziemskiej - Wolandian...? Po prostu inaczej u nich przebiegała ta ewolucja.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lip 2013, 18:32

Omnibus napisał(a):Ale kiedy ktoś obala jedną połowę mojej wypowiedzi, pomijając przy tym drugą, albo dorabia do tego jakąś ideologię, to sorry-po prostu musze się włączyć


Głowę bym dał, że obaliłem całość :E
(obalenia wcześniej miodu pitnego nie liczę)
"Dorabianie ideologii"? Jakiej?

Skrzywienie osi Ziemi, wg. współczesnych teorii naukowych, nastąpiło ZANIM pojawiło się jakiekolwiek życie na niej. Na dodatek w wyniku zderzenia z innym ciałem niebieskim prawdopodobnie inną planetą. Więc to nie ma związku z ewolucją.

Średnio ogarnięty student geologii potrafi rozróżnić układ warstw odwrócony w wyniku naturalnych kataklizmów. Więc jak to się mówi, twój przykład jest inwalidą :P

Poziom życia w Skandynawii w średniowieczu czy starożytności nie był wyższy niż w Imperium Romanum a byli wyżsi. Podobnie dostęp do jedzenia był z przyczyn klimatycznych trudniejszy w Europie niż Afryce. A murzyni zbijający bąki w Afryce nie są inteligentniejsi od tych co się dali złapać i robili w bawełnie. Tego nie da się tak łatwo wyjaśnić. Podobnie jak ze słoniami: nawet przyjmując, że słonie skarlały dostosowując się do życia w lesie/dżungli to jest to co najwyżej zmiana adaptacyjna a nie przemiana w inny gatunek - co jest kluczową tezą w teorii ewolucji.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Omnibus w 13 Lip 2013, 19:54

Gwoli wyjaśnienia, bo z sił opadam od powtarzania po raz trzeci:
1. Ty obaliłeś moje twierdzenie o tym, że szansa na powstanie skamielin jest relatywnie niewielka- można by to zinterpretować tak, że na kilka milionów osobników powstaną jedna, czy dwie skamieliny. Ale o dalszej części mej wypowiedzi- na temat tego jak niewielki obszar "przeoraliśmy" w poszukiwaniu tych skamielin- zapomniałeś :P
2. "Dorabianiem ideologii" na mój gust jest też twierdzenie iż wierzę w jakieś cuda na kiju- Ja tylko podałęm tą dość nietypową teorię jako przykład tego, że są ludzie, którzy dają dowody , że to co proponują nam naukowcy głównego nurtu jest fikcją. Nie powiedziałem czy ta teoria jest prawdziwa.
3. Wydaje mi się ( choć równie dobrze właśnie pieprze trzy po trzy), że po wielu tysiącach lat takowe różnice mogą sie zatrzeć
4.
wyobraźcie sobie, że mamy dwóch sprzed np. 200 lat ludzi: afrykanina, i europejczyka-obaj są mniej więcej podobnych rozmiarów. To porównując teraz ich potomków, europejczyk jest wyższy.

Panieeee Imperium romanum to przeca 18 wieków przed nami, ja tu podaje "świeższą" hipotezę :)
Z tymi czarnymi to był tylko ŻART :E
Przemiana ze słonika w słonika afrykańskiego leśnego to jest (na moje oko) wyodrębnienie się dwóch gatunków. Najprawdopodobniej było to tak: Kilka słoni poszło "w las" a kilka zostało na sawannach. Pierwsza grupa została na kilka dziesiąt tysięcy lat w lesie, i się przystosował do zycia w lesie, wykształcając cechy pomagające mu w poprawnym funkcjowaniu w tym środowisku- niewielkie gabaryty, (tak jak widze po zdjęciach) śladowe w zasadzie kły itd. A tamte drugie wykształciły inne cechy, przeciwne- duże kły i rozmiary, by bronic sie przeciw drapieżnikom. Schemat podobny jak w przypadku homo sapiens i neandertalis.
ale tez niektórzy uważają słoniki leśne za podgatunek afrykańskich ---> najpierw były słonie afrykańskie, potem część "poszłą do lasu" i wyodrębnił się gatunek, który wyeliminował te wszystkie niepotrzebne elementy, jak ogromne kły itd. itd...
Czy aby nie na tym polega ewolucja? Wykształcanie cech pozwalających na sprawne funkcjonowanie w środowisku, i niwelowanie negatywnych. Dążenie do perfekcji :E
I powtarzam: NIE JESTEM EKSPERTEM OD SŁONI :!: - wsadze sobie to do podpisu chyba
Kończmy juz lepiej ten offtop
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Dark Dante w 13 Lip 2013, 19:56

Ja w sumie uwarzam że to całkiem możliwe. Są miliardy gwiazd, wokół nich jest wiele planet, więc niewykluczone, że na jednej z nich rozwinęło się jakieś życie.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Szpagin w 13 Lip 2013, 20:22

Życie w kosmosie istnieje na pewno. Ba, może nawet w samym Układzie Słonecznym - naukowcy twierdzą, że pod lodową skorupą, która pokrywa jeden z księżyców Jowisza, Europę, znajduje się ocean ciekłej wody. To najbardziej prawdopodobne miejsce, gdzie mogłoby powstać życie. Z drugiej strony, w szare ludziki w latających spodkach, które przemierzają pół Wszechświata tylko po to, żeby porwać jakiegoś amerykańskiego wsioka i pogrzebać mu w odbycie, zupełnie nie wierzę.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez frosth w 13 Lip 2013, 23:42

Dla mnie jest to jak najbardziej możliwe zakładając, że powiedzmy Unia Galaktyczna zabrania fiksacji analnych to taki kosmita wsiada w gwiazdolota leci na ziemie i "dawaj" chłopa bo na polu stoi.
A tak na poważnie to jest to wynik zainteresowaniem Hollywoodu tematem. Wiadomo, że cierpienie Amerykanina sprzeda się lepiej. Jak przypomnę sobie ciary, jakie miałem oglądając Solaris Tarkowskiego to wierzę, że można zrobić dobre kino o cywilizacji pozaziemskiej bez szarych(wg. innych naocznych świadków zielonych) z dużymi oczami, wąskimi ustami stworków.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Vidic w 14 Lip 2013, 01:48

W obce cywilizację i życie poza ziemią wierzę jak najbardziej. Nie będę się tu wymądrzał bo do tego się nie nadaję :E . Ale ogólnie istnieje tyle planet, że nawet nie da się sobie tego wyobrazić, najróżniejsze. Istnieją także inne '' Słońca '' Przy którym nasze to malutka gwiazdeczka, są pewnie planety 28193128949 razy większe i o wiele mniejsze. Wierzycie w istnienie innych planet ? wierzycie. To dlaczego by nie wierzyć w obce cywilizacje które mogą zamieszkiwać inne planety. Fakt. Tych cywilizacji nie widzieliśmy, a planty tak. Ale może akurat w naszym układzie słonecznym się trafiło tak, że albo żadnych nie było albo na innych planetach dawno wymarły. Bo czemu miały by nie istnieć inne cywilizacje tylko my ? Nie chodzi tu o Zielone ludki i jakieś istoty z szarą skórą pokrytą śluzem. Pewnie są też jakieś ''zwierzęta'' o których możemy sobie nie zdawać sprawy. Wierzę także, że istnieją planety na których są także ludzie. Może są kilkanaście tysięcy lat za nami albo do przodu. Może są trochę inni od nas i czymś się różnią, albo na ich planetach jest o wiele więcej minerałów i innych rzeczy. Może mają planetę o wiele większą od naszej, lepszą ? Czemu mam w to nie wierzyć skoro istnieje 32091920321040921 planet ? Czemu skoro mogą istnieć rzeczy o których nawet nie potrafimy marzyć ? Po prostu trochę śmiać mi się chcę jak ktoś tłumaczy, że nie ma innych religią. Nie chce tu obrażać wierzących i szanuję ich, ale po prostu tak myślę. Nawet dla wierzących są pewne teorie. Bo skąd wiecie, że ludzie przez tysiące lat nie zmienili czegoś nie namieszali. Skąd wiecie, że bóg nie stworzył innej cywilizacji, innych stworzeń? Po prostu co do pewnych tematów. Cywilizacji,istnień,planet i wielu innych. Nie poznamy odpowiedzi nigdy i się nie dowiemy. Możemy się jedynie domyślać. Ja się osobiście trzymam swojego myślenia. Trochę tu namieszałem, mam bardzo banalne i może ''dziecinne'' myślenie, a może wielu mnie nie zrozumiało . Możemy się spierać w nie nieskończoność a i tak nam to nic nie da. Niech każdy wierzy w co chce ;)
Awatar użytkownika
Vidic
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 04 Kwi 2011, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2014, 00:49
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 11

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez TomPierwszy w 14 Lip 2013, 08:51

kAm4ch napisał(a):
Tylko w jeden dzień to widziałem bo na razie nie mam ochoty na to patrzeć, ale w godzinach 00:00 - 01:00 było tego pełno, dosłownie co kilka minut było można coś takiego zauważyć.


Poważnie? Jaki kupić teleskop żeby można zobaczyć coś konkretnego?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez frosth w 14 Lip 2013, 12:04

najlepiej fifkę....bez obrazy Kam4ch :)
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości