Książki,magazyny itp, itd.

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Przemek77 w 26 Sty 2009, 15:38

xKoweKx napisał(a):Od wielu lat CD Action ;d Właśnie dorwałem nowy numer :> Z ciekawości kupiłem co tam napisali o ARMA'ie 2 :>

Dawniej czytałem każdy numer, potem miałem dłuuga przerwę a teraz znów kupuję.

wszelkie książki o narkomanach, ćpunach etc.

Wow, ja też takie ksiązki lubię - oczywiście znane już "Dzieci z dworca Zoo" - ale też "Pamiętnik narkomanki" Rosiek - choc ta druga dużo mniej mi się podobała. Z takich najlepszych powieści w tym temacie to "Gady" Sokołowskiego. Moim zdaniem lepsza od "Dworca Zoo".

Aha, no i "Lalka" B.Prusa jest fajna :F

xKowekx - to chyba tylko Ty i ja mamy takie zdanie. Wszyscy psioczą na tą - bardzo dobrą skądinąd - książkę. Moim zdaniem nie umywa się do niej np. głupawy i autoplagiatorski Sienkiewicz.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Terminus w 27 Sty 2009, 21:23

Przemek77 napisał(a):
xKoweKx napisał(a):Aha, no i "Lalka" B.Prusa jest fajna :F

xKowekx - to chyba tylko Ty i ja mamy takie zdanie. Wszyscy psioczą na tą - bardzo dobrą skądinąd - książkę. Moim zdaniem nie umywa się do niej np. głupawy i autoplagiatorski Sienkiewicz.

Nie tylko Wy Panowie jesteście fanami Wokulskiego i Rzeckiego :wink:
I nie ma to nic wspólnego z tym, że urodziłem się w tym samym mieście co B.Prus [A. Głowacki]...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez von Carstein w 11 Kwi 2009, 21:44

No to może i ja coś wniosę nowego w tą zapomnianą przez lud dyskusje.
W dzisiejszych czasach mało ludzi czyta książki. Przynajmniej w moim otoczeniu. To bardzo boli, gdy widzi się co z tej młodzieży wyrasta...
Ja osobiście czytam wiele książek. Głównie są one związane z historią: Starożytność, II w.ś. Obecnie trochę zainteresowałem się też Bizancjum (a raczej CESARSTWEM WSCHODNIORZYMSKIM), wojnami Husyckimi (Żiżka) i XVIII/XIX wiekiem (dopiero raczkuje...). Gorąco polecam serie "Historycznych Bitew" - małych, względnie tanich (23zł) książeczek, które w dość fajny sposób opisują konflikty minionych epok. Z pisarzy pana Aleksandra Krawczuka i mniej znanego pana Daniela Gazde. Co do wydawnictw... Obecnie prym na naszym rynku wiedzie "Bellona". Jej książki są pełne faktów historycznych. Dla tych, którzy chcieli by coś lżejszego - wyd. "Amber". Mam kilka pozycji z tego wydawnictwa. Łatwo i szybko się czyta.

Rzecz jasna czytam też innych autorów. Chodzi tu głównie o Tolkiena (Świetny pisarz, Jego "Hobbita" i Trylogię czytałem kilka razy. I jeszcze zapewne nieraz przeczytam...), Sapkowskiego (Fajny świat, fajny opis i dialogi, fajne postacie. Dość życiowa lektura), I PANA (szacun, winko stawiam) Andrzeja Pilipiuka. Nie wiem ilu z was słyszało o jego działach... ONE SĄ PO PROSTU PIĘKNE (łzy w oczach). Po prostu Egzorcysta i Kozak rules!

Mam nadzieje, że opłacało mi (i wam) pobawić się w górnika. Skoro Kowek ZASUGEROWAŁ... A jutro pokopie głebiej...
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Przemek77 w 17 Kwi 2009, 13:26

Ostatnio znów czytam "Chłopów" Reymonta - obok "Lalki" to moja ulubiona z tzw. lektur szkolnych. Klimat i jeszcze raz klimat, Reymont wpadł na świetny pomysł aby dzieło traktujące o polskiej wsi napisać gwarą chłopską i wyszło to niesamowicie. Uwielbiam tą książkę, czytałem ją sam nie wiem ile razy.
Polecam, naprawdę.

Kilka co ciekawszych cytatów: :)

"A ruchali się żwawo, bo mróz prażył i poganiał galanto."

"Hanka nie miała serca wypytywać go o nic, ale dogadzała mu, jak mogła, przyciszała wciąż dzieci , starego nagnała, by buciarami nie hałasował, sama boso chodziła po izbie, by go ino nie przebudzić, a na świtaniu, kiedy się zabierał do roboty, uwarzyła mu garnuszek mleka do ziemniaków, by se podjadł i rozgrzał się lepiej.
- Psiakrótka, tak mię gnaty bolą, że ruchać się nic mogę! - wyrzekał.
- To ino tak zrazu, boście niezwyczajni, niewłożeni...tłumaczył stary."


"- Gospodyni idą! - zawołała dziewka, ruchając mocno koziełkiem w kierzance, jaże śmietana wypryskiwała wokoło."

I coś na deser:

- Głupiś, parobek tyli, a boja się... już ja przełożę tatusiowi.. .
- Przełożysz, Józia? - zawołał radośnie - bo to borowy mię wygnał z krowami, bo...
- Przełożę, Witek, ino się już nie bojaj!
- Kiej tak... to naści tego ptaka! - szepnął z radością i wyjął z zanadrza drewniane cudło. - Obacz ino, jak się sam rucha.
(...)
- Jezu! to z ciebie mechanik! I to się sam tak rucha, co?
- A sam, Józia, ino go kołeczkiem nakręcę, (...)
Zaczęli się śmiać serdecznie i bawić jego ruchami tylko Józia czasami podnosiła oczy na chłopaka - podziw w nich był a zdumienie.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Terminus w 17 Kwi 2009, 14:02

Ppor. Wasiłow napisał(a):PANA (szacun, winko stawiam) Andrzeja Pilipiuka. Nie wiem ilu z was słyszało o jego działach... ONE SĄ PO PROSTU PIĘKNE (łzy w oczach). Po prostu Egzorcysta i Kozak rules!

Jak nie chcesz skończyć jak Bardaki, to nie imputuj nam nieznajomości Jakuba i Semena, bo kuszokołkownica już narychtowana i jakaś cytrynka z przyklejonym Leninem się znajdzie...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Przemek77 w 17 Kwi 2009, 14:41

Terminus napisał(a):
Ppor. Wasiłow napisał(a):PANA (szacun, winko stawiam) Andrzeja Pilipiuka. Nie wiem ilu z was słyszało o jego działach... ONE SĄ PO PROSTU PIĘKNE (łzy w oczach). Po prostu Egzorcysta i Kozak rules!

Jak nie chcesz skończyć jak Bardaki, to nie imputuj nam nieznajomości Jakuba i Semena, bo kuszokołkownica już narychtowana i jakaś cytrynka z przyklejonym Leninem się znajdzie...

No ba, że tak po poznańsku powiem. W końcu miejsce akcji opowiadań o Jakubie i jego kumplach to niemal moje rodzinne strony, a i sam Jakub w Lublinie bywał.... :P
Pana Pilipiuka miałem nawet okazję poznać osobiście, niezwykle sympatyczny i zakręcony człowiek :)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez dorian w 17 Kwi 2009, 14:54

Żeby się nie rozwodzić za bardzo:
Książki: tu głównie powieści Stephena Kinga oraz horrory Mastertona i innych, ale King to mój ulubiony pisarz.
Czasopisma: głównie o grach i komputerach typu Click i CD-Action, Komputer Świat itp., trochę muzyczne i komiksy. Kiedyś zbierałem wytrwale przygody Tytusa, Romka i A' Tomka, teraz jak miałbym zbierać to wolę "komiksy z gołymi babami."
A w ogóle to już mi się nie chce czytać, wolę eliminować mutanty, ale za to muszę przyznać, że nie jest aż tak źle, bo jestem namiętnym czytelnikiem programu TV .

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Terminus w 17 Kwi 2009, 15:03

Mały off top:
Wojsławice to naprawdę ciekawe miejsce. Jest tam i fajny kościółek, cerkiewka z dzwonnicą i zachowała się nawet synagoga. Do tego parę fajnych zaułków i małomiasteczkowej zabudowy. Jednym słowem klimatycznie.
Mała pamiątka z wizyty: Digart
koniec off topa
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez DanielF w 17 Kwi 2009, 15:18

Ulubieni autorzy: Dick, Lem, Zajdel, i inni (Suworow, Strugaccy, King). Ciekawe czy istnieje zależność między upodobaniem do Dicka a Stalkerem - 3ech miłośników Dicka na 21 postów, to na pewno powyżej średniej krajowej :D
Quinn napisał(a):Blade Runner", zwany czasem "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" - moja ulubiona książka,(...) Do tego "Opowiadania najlepsze", "Ubik", "Zapłata"
A 'Przez ciemne zwierciadło'? to chyba jedna z moich ulubionych, no i opowiadania (np. 'Roog'!!).
Przy okazji - jeśli ktoś jest zainteresowany to mam trochę książek w wersji 'elektrycznej', np. kilkadziesiąt tytułów Dicka, Lema, Zajdla, Sheckleya, kilkanaście Suworowa, Sapkowskiego, Pilipiuka, Bułyczowa itd. (ogólnie kilkaset tytułów, w tym zbiory opowiadań). Jak coś, to na PW pisać - wyślę listę jakąś. Ew. na wymianę też coś przyjmę jak dobre, a nie mam :D
DanielF
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 25 Mar 2009, 11:55
Ostatnio był: 06 Lip 2009, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez PrzemoC w 19 Kwi 2009, 15:41

Ja czytam głównie publikacje związane z moimi zainteresowaniami, czyli o militariach. Głównie Marek czerwiński, znany czytelnikom "Strzału" czy "Komandosa". W jego książkach jak "Broń precyzyjna" czy "Broń palna" podoba mi się to, że skierowane są do młodzieży, a to moja kategoria wiekowa. Jeszcze ciekawa jest "Armia -instrukcja obsługi" gen. Ramana Polko. Kiedyś czytałem CDA, ale przestałem z powodu braku funduszy.
A szkoda, bo pisemko wybitne. Osobiście brednio lubię SF, ale czytałem "Krzyżacki Poker" Dariusza Spychalskiego, gdzie mamy do czynienia z alternatywna historią. Polecam, chociaż autor nie wykorzystał całego potencjału świata, który stworzył. Podobają mi się też lektury szkolne, chociaż większość moich znajomych czytanie boli...
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Papa Mobile w 20 Kwi 2009, 16:55

Hm, dawno dawno temu, kiedy miałem lat pięć, ojciec nauczył mnie czytać literki, na "Mikołaja", kiedy mój braciak dostawał zabawki, ja cieszyłem się z otrzymanych książek. Pamiętam jak dostałem "Piotra pierwszego" Aleksego Tołstoja.W szkole podstawowej Aleksander Fredro "Zemsta" miauu. W liceum zniechęcił mnie polonista do lektur, ponieważ jak miałem zinterpretować lekturę, to się zazwyczaj kończyło mniej więcej tak, siadaj Papa na miejsce, to co opowiadasz to jest metafizyka, dziewczynki proszę powiedzcie Papie, co autor miał na myśli i się zaczynała recytacja, z tych czasów pamiętam "Przedwiośnie" Żeromskiego. Kiedy studiowałem, każdą "stypę", przeznaczałem na zakup książek. W ten sposób pojawił się na półkach cały Nietzsche, Dostojewski, Proust, Gombrowicz. W pewnym momencie zauważyłem, że nie mam miejsca na książki w domu i zacząłem nimi wzbogacać księgozbiory okolicznych bibliotek jako darowizna. Zostawiłem najcenniejsze, a do tych należą książki Lwa Tołstoja, Alberta Camusa, Samuela Becketta, Franza Kafki, Platona "Uczta", Arystotelesa "Etyka nikomachejska", wszystko Stanisława Lema. Lubię czytać książki Emila Ciorana, braci Strugackich, Kiryła Bułaczowa ("Nie drażnić czarownika" majstersztyk), Italo Calvino, Umberto Eco, Romain Rolland "Colas Breugnon", Moliera i wiele, wiele innych. Ostatnio wróciłem do Czesława Białczyńskiego "Stworze i zdusze, czyli starosłowiańskie boginki i demony" oraz "Mitologia słowiańska- księga Tura", lubię Lecha Janerki "Puszko-cacuszko"- to będę czytał mojemu dziecku:P. U mnie w norze nie ma TiVi, więc się dużo czyta i rozmawia o książkach. Btw mój brat przeczytał jedną książkę pt. "Makbet" Szekspira i powiedział, że więcej nie czyta, bo ta książka jest dla niego "zajebiaszcza", więcej czytać nie potrzebuje, od tej pory ogląda Eurosport i obstawia u bukmacherów.
Jeśli chodzi o magazyny to CaD/HD- Action, Dialog, Literatura na świecie, Teatr.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez tokto w 20 Mar 2024, 15:51

Agonia Pawła Kapusty,Mali bogowie-chyba też ten autor-fantastyczne reportaże medyczne,Łowcy skór (o działalnosci łódzkiego pogotowia),Grupa Wagnera i inne prywatne armie Artura Górskiego (super ciekawa i mnóstwo wiedzy).

Dodam, ze dużo dobrych promocji miała ostatnio księgarnia Matfel https://matfel.pl/ Warto zajrzeć.
tokto
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 05 Kwi 2023, 12:38
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 3 gości