Laboratoria klasy X

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Glaeken w 12 Lut 2013, 16:17

Dementorin: jeśli gdzieś wyczytałeś w dokach ze jest tak i tak... to skopiuj tu ich treść, nie fragmenty a całą ich treść. Jeśli wynika to z rozmów.. to skopiuj pełny tekst rozmowy, jeśli z PDA to tekst z PDA etc. etc. etc. I tak przy każdym Twoim wniosku.
Inaczej to nie ma dla mnie żadnej wartości merytorycznej.

Druga sprawa ze wkrotce sie pogubicie i zaczną sie niepotrzebne kłotnie typu... nie masz racji bo w X jest to i tamto, a w Y zauwazylem to siamto i bedzie bajzel. Nic wam nie narzucam, to Wasza sprawa czy wziasc to pod uwage czy tez nie.

Przykład:
Źródło #1
Gra: NAZWA GRY
Mapa: NAZWA LOKALIZACJI
Misja: NAZWA MISJI jesli powiazane z jakaś
Dokument/postać: NAZWA dokumentu, jesli rozmowa to NAZWA POSTACI NPC z która rozmawialiscie
Lokalizacja: NAZWA MIEJSCA w którym znaleziono bądź POSTACI od której dostaliście doki badz rozmawialiscie
Treść: SKOPIOWANA TREŚĆ DOKUMENTU/ROZMOWY/PDA (pogrubienie najważniejszych informacji)
Wnioski: na podstawie pogrubionego w/w info => wnioski z tego wynikające.

Niech kazdy dorzuca w temacie a Dementorin bedzie zbierał i aktualizował TYLKO swoj pierwszy post.
Oczywiscie info wyciagajcie z gier bez zadnych modyfikacji bo w nich sporo materiału dorzucono ;)

Przykład pierwszego postu:
Lab X16: ble ble ble (źródło #1), ble ble ble (źródło #2). itd.

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Reklamy Google

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Bambo w 12 Lut 2013, 19:14

Glaeken bardzo dobry pomysł myślę że wszyscy z chęcią skorzystamy. Zaraz zapuszczam Zew i idę do X8 po papiery, czekajcie na edit tego posta będzie niebawem.

edit.

Witam koledzy Stalkerzy wracam z X8 i mam dla was dokumenty.

Rozkaz przeniesienia:
Dokument odnosi się do przeniesienia zespołu badawczego i wszystkich materiałów do innego laboratorium, zwanego X7, w którym będą prowadzone badania dotyczące wpływów noosfery. W skład zespołu badawczego wchodzą N. A. Lebiediew, E. F. Kałancza i W. I. Susłow.
PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.


Dokumenty badawcze:
Te dokumenty dotyczą jednego z odkryć pobocznych, które wykazało, że istoty żywe są w stanie generować emisje psioniczne. Biologiczny emiter pola, będący właściwie olbrzymim mózgiem, został wyhodowany w laboratorium X16 w ramach prowadzonych tam badań. PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.


Generator tęczy - główne cechy techniczne
Dokument opisuje właściwości techniczne anten i tego jak różnią się od zakładanych wartości. Na odwrocie jest notatka, która wskazuje że dokumenty przygotowano w laboratorium X10. PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.


Notes z opisem eksperymentu
Notes zawiera dokładny opis eksperymentu związanego z oceną efektu pola psionicznego na obiekty na drugiej półkuli. Grupa naukowców na Karaibach odebrała sygnał, ale był on zniekształcony. Zmiana syganłu była niezwykła, zupełnie, jakby ktoś ją skorygował. Możliwe jest wyjaśnienie mówiące, że teoria noosfery jest słuszna i że zmiany zostały wprowadzone przez samą noosferę. PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.


Raport z badania próbek
Raport szczegółowo przedstawia badanie próbek biologicznych przysłanych z laboratorium X18. Próbki poddano działaniu pól transferowych o zmiennym natężeniu. Raport drobiazgowo opisuje mutacje istot żywych wywołane oddziaływaniem emisji. PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.


Instrukcja obsługo obiektu 62
Ta instrukcja opisuje sposób korzystania z obiektu 62. Jest wyraźnie podkreślone, że nie trzeba wprowadzać żadnych zmian w zakresie trajektorii kuli czy naciągu, ponieważ na dystansach, na których broń jest skuteczna, czynniki te nie mają znaczenia. PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.


To tyle. Mam nadzieje że pomogłem a kosztowało mnie to sporo nerwów. Chciałbym dodać że nie zmieniałem nic w treści dokumentów i wszystko jest tak jak w grze.

edit.2

Postaram się jeszcze dodać dokumentacje i rozmowy na temat broni Gaussa. Papiery z fabryki Jupiter zostawiam Voldi-emu który postanowił się tym zając, także dajcie mi jeden góra dwa dni.

edit.3

No i mam zapiski wszystkich rozmów i dokumentów na temat Karabinu Gaussa.

Niezidentyfikowana broń
Nieznana broń, której mechanizm ogniowy nie został zidentyfikowany. Wydaje się uszkodzona - po naciśnięciu spustu nic się nie dzieje.

1.Rozmowa z Kowalskim na temat Gaussa:

Major Diegtiarow: Mam broń. Została uszkodzona w trakcie walki.

Pułkownik Kowalski: A więc nie możemy ustalić, czy została użyta do zestrzelenia helikopterów. Słuchajcie majorze: wy macie znajomości w kręgach stalkerów. Możliwe, że oni już kiedyś natknęli się na tę broń. Powinni być wśród nich technicy. Porozmawiacie z nimi?

Major Diegtiarow: Dobrze

2.Pierwsza rozmowa z Kardanem na temat Gaussa (mogą się tu znaleźć ważne szczegóły)

Major Diegtiarow: Mam tu nieznaną broń.

Kardan: Co rozumiesz przez "nieznaną"? Dawaj ją tutaj, niech się przyjrzę.....

Major Diegtiarow: Obejrzyj ją... Widziałeś już kiedyś coś takiego?

Kardan: Co? 62? Niemożliwe!

(W tym miejscu Kardan zalicza zgona i musimy czekać aż wytrzeźwieje)

3.Druga rozmowa z Kardanem na temat Gaussa

Kardan: Ach, to ty.. Niezłą mieliśmy zabawę. hehe. Śniło i się, że przyniosłeś mi coś z przeszłości.... Dobra
popijawa

Major Diegtiarow: Czy to przypadkiem nie ta broń ci się śniła?

Kardan: O, stary.. To chyba jednak nie był sen. To jest karabin Gaussa, oficjalnie nazywany obiektem 62. Uff... Kiedyś wykonywałem robotę kontraktową dla fabryki Jupiter. Jeśli dobrze pamiętam, projektowałem broń "wykorzystującą zasadę przyśpieszenia pocisku przez pole elektromagnetyczne". Widzisz te bębny? To ja je zrobiłem... Szkoda, że w 2004 projekt został zamknięty. Nigdy nie udało nam się znaleźć wystarczająco małego źródła energii.

Major Diegtiarow: Z tej broni już kiedyś strzelano. Co mogło się zmienić?

Kardan: A skąd mam wiedzieć, do cholery? Szczerze mówiąc, nie ośmieliłbym się wsadzić śrubokręta w tę baterię. Poza tym system zasilania ma jakieś mechaniczne uszkodzenie. Teraz naprawdę przydałyby się jakieś plany tej broni. Warsztat testujący, w którym pracowałem, prowadził całą dokumentację produkcyjną. Może plany i dodatkowa dokumentacja tego karabinu wciąż tam są... Co ciekawe, nadal mam kartę wstępu do warsztatu...

Major Diegtiarow: Dałbyś mi tę kartę?

Kardan: Taa, no... No dobrze. Tylko jej nie zgub. Jeśli przyniesiesz mi te dokumenty, może uda mi się naprawić twoją broń.

4.Po zdobyciu dokumentów

Dokumenty dotyczące obiektu 62
Dokumenty opisujące mechanizm i główne właściwości techniczne urządzenia elektromagnetycznego.
Pośród dokumentów znajduje się następująca notatka:
"Dokumenty muszą zostać zwrócone do X8, do laboratorium centralnego. Ja będę zajęty, więc dostarcz je sam. Użyj karty magnetycznej w centrum usługowym Jubilejny w Prypeci, żeby zjechać na drugi poziom pod ziemią. Stamtąd już sobie poradzisz. Załączam kartę dostępu.
N. Lebiediew. PÓŹNIEJ TAK JAK W KAŻDYM DOKUMENCIE PISZE ZE TE DOKUMENTY NIE MOGĄ WPAŚĆ W CUDZE RĘCE.

Zmiana nazwy i podpisu Niezidentyfikowanej broni na Karabin Gaussa

Karabin Gaussa
Ten supercelny, zaawansowany karabin, znany jako obiekt 62, został zaprojektowany w laboratoriach Zony. Dzięki systemowi elektromagnesów naboje są wyrzucane z ogromną prędkością, co daje niewiarygodną moc obalającą przy praktycznie zerowym odrzucie. Broń jest zasilana umieszczonymi w bateriach fragmentami artefaktów.

5.Trzecia rozmowa z Kardanem na tema Gaussa

Major Diegtiarow: Przyniosłem plany i dokumentację obiektu 62

Kardan: Udało ci się! Super! Wiedziałem, że te gnojki nie zdążyły wszystkiego zniszczyć. Niech no spojrzę.. Mm-hmm.. Więc to chcieli zrobić, gnojki jedne. Dobrze!
Potrzebuję kilku godzin, żeby to rozpracować Zostaw karabin Gaussa u mnie, spróbuję go naprawić. Poczekaj tu, daj mi chwilę, a to maleństwo znów zaśpiewa!

6.Czwarta rozmowa z Kardanem na temat Gaussa

Kardan: Tylko popatrz! Wsadzili do baterii elektrostatyczny artefakt! Ha! Wiedziałem, że to jakiś anormalny szajs! Zasada jest bardzo prosta - teraz sam mogę robić takie baterie.

Major Diegtiarow[/b]: Skończyłeś z karabinem Gaussa?

[b]Kardan
: Bułka z masłem. System zasilania jest już czyściutki. Jeśli znowu zacznie figlować, przyjdź tu z nim do poprawki.

7.Druga rozmowa z Kowalskim na temat Gaussa

Major Diegtiarow: Mam informację na temat niezidentyfikowanej broni, to karabin Gaussa.

Kowalski: Świetnie! Jak on działa? Można z niego zestrzelić helikopter?

Major Diegtiarow: Technicznie rzecz biorąc tak ale Ogończa 4 i 5 rozbiły się z powodu awarii elektroniki. Przyśpieszone kule nie mogłyby tego spowodować.

No i to byłoby na tyle. Ponieważ mam wszystkie kartki na temat Striełoka to z niego też spróbuje coś wyciągnąć.
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Za ten post Bambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dementorin, jos, Voldi, nismoztune, PRZEMEK ŁOWCA.

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Voldi w 13 Lut 2013, 14:47

Papiery z fabryki Jupiter STALKER: Zew Prypeci
DOKUMENTY ADMINISTRACYJNE
Plik dokumentów zawierających dane czysto administracyjne. Wspomina się w nich, że zgodnie z rozkazem z laboratorium centralnego, dokumentacja techniczna obiektu 62 została przekazana do warsztatu testującego.

HARMONOGRAM DOSTAW
Harmonogram dostaw obiektu 62: 14.07 - 20 jednostek (jedna uszkodzona); 21.07 - 32 jednostki (2 uszkodzone); 28.07 - 26 jednostek (jedna uszkodzona). List przewozowy dotyczący strat w wyniku transportu został przesłany do administracji zakładu, wysłano też kopię do warsztatów naprawczych.

KARTKA Z NOTESU
Podczas spotkania podjęto następującą decyzję: dział dostaw ma się skupić na ewakuacji kompleksu produkcyjnego obiektu 62.

TECZKA Z ROZKAZEM
Dokumenty wspominają o ewakuacji zakładu produkcyjnego fabryki Jupiter do podziemnych laboratoriów. Ta kwestia miała zostać omówiona w części laboratoryjnej.

LIST DOTYCZĄCY DOSTAW OBIEKTU 62
Ze względu na występowanie aktywności anomalnej, transport obiektu 62 przez otwarty teren jest niemożliwy. Należy użyć podziemnego tunelu Prypeć 1. Plan dostawy i mającego po niej nastąpić zamknięcia tunelu został wysłany do Departamentu 1.

PLAN TUNELU
Plan tunelu Prypeć 1, z którego widać, że tunel przebiega pod miastem Prypeć. Dokument zawiera kilka notatek: 1. Zamknąć drzwi luku transportowego. 2. Użyć gazu z warsztatu chemicznego do zamknięcia tunelu.

DOKUMENTY Z NOTATKAMI
Dokumenty mówią, że zgodnie z rozkazem Departamentu 1, po zamknięciu śluzy transportowej tunel Prypeć 1 został wypełniony dwutlenkiem węgla zmieszanym z jakąś substancją chemiczną. Następnie całemu personelowi nakazano nosić ochronne kombinezony z zamkniętym obiegiem powietrza.

RAPORT ZE ZMIANY
18:30 - zakończono szczelne zamykanie wszystkich sekcji tunelu P 1.
19:00 - zakończono szczelne zamykanie drzwi linii kolejowej. Konieczne było ich zaspawanie.
19:45 - zamknięcie drzwi luku transportowego. Obsługa mechanizmu drzwi wymagała uruchomienia zasilania awaryjnego, ponieważ wcześniej odcięto już dopływ prądu do tunelu.
20:00 - warsztat chemiczny rozpoczął wypełnianie tunelu gazem.
22:00 - zakończono działania zmierzające do zamknięcia tunelu, wszystkie dokumenty przesłano do Departamentu 1.

Obiekt 62 - Karabin Gaussa.
P 1 - skrót od Prypeć 1.

_____________________________________________________



Z dokumentów wynika, że w fabryce Jupiter zajmowano się składaniem karabinu Gaussa, nad którym pracowano w "warsztacie testującym" znajdującym się w podziemiach miejsca katastrofy Ogończy w anomalii Żelazny Las. Wynika z nich również fakt posiadania tak dużej ilości eksperymentalnej broni przez Monolit - dostawy odbywały się przez tunel. Jak widać z harmonogramu dostaw - w czasie trzech dostaw w lipcu tunelem przewieziono 78 karabinów z czego 4 były uszkodzone.
Zauważyłem też drobną nieścisłość - skoro ewakuacja i zamknięcie tunelu było w gruncie rzeczy zaplanowane, dlaczego w środku pozostawiono taką masę sprzętu, m.in. dziesiątki zniszczonych, poprzewracanych, porozbijanych ciężarówek i BTRów?
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bambo, nismoztune.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości