Stroje frakcji

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Stroje frakcji

Postprzez Krzyk19 w 14 Cze 2014, 23:19

W Powinności nie chodzi o siedzenie i udawanie krzaka(Wolność), nocne ataki(bandyci), albo o szukanie artefaktów w anomaliach(stalkerzy). W Powinności chodzi o poświęcenie, heroizm na polu walki i męstwo. Ideologia lub to co członkowie frakcji robią w grze ma wielki wpływ na to jakie pancerze dla nich stworzono. To tylko informacja, a nie deklaracja wojny.

Za ten post Krzyk19 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Reklamy Google

Re: Stroje frakcji

Postprzez Yoavek w 16 Cze 2014, 07:25

@2UP
Ja jakoś nie zauważyłem, żeby te wstawki były oczojebne ;_;

Czy ja napisałem, że trzeba się w krzakach chować? ;_: Żeby wgl. się chować? Miałem na myśli to, że z daleka ich się nie rozpozna bo można pomylić z wojskowymi, albo najemnikami.
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Stroje frakcji

Postprzez Wiewi0r w 16 Cze 2014, 08:44

Dobsz, przyjmijmy, że pałki z Powinności wierzą, iż mają szczytny cel (patrz Barin ;) ), i ich uniform ma być symbolem, niczym niebieskie hełmy SIł Pokojowych Narodów Zjednoczonych... Niech będzie, jest w tym jakaś idea.

Ale, w każdym razie, wciąż jest to w pewnym stopniu głupota. Grając w MISERY, gdzie kamuflaż naprawdę działa m. in. przez brak minimapy i mocno stonowane kolory, najłatwiej odstrzelić widocznych z daleka czarno-czerwonych chłopców P. :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Stroje frakcji

Postprzez Szagart w 16 Cze 2014, 09:12

Taa,a wielki cel anarchistów z Wolności (patrz Sroka,Lingow,Pawlik),czyli rozszerzanie czegoś,czego sami nie ogarniają,jest dobre,niczym grupa jajogłowych przy budowie bomby atomowej :facepalm: . Niech będzie,że to też idea.

A wracając do tematu,to wielce zakamuflowane Egzo Wolności, na pewno pomoże w zasadzkach i operacjach,brakuje tylko tabliczki na hełmie ''traf mnie''. Czarno-czerwonych? Tylko lekki kombinezon ma czerwone elementy z przodu,a PSZ-9 jest całe czarne tylko z tyłu mało widoczny napis frakcji,a to właśnie ci z pancerzami szturmowymi są do walki,a nie tamci co mają kombinezony do anomalii.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Stroje frakcji

Postprzez Grzechu300 w 16 Cze 2014, 14:34

Yoavek napisał(a):Czy ja napisałem, że trzeba się w krzakach chować?

Rozumiem, że jak będą pod ostrzałem/będą chcieli urządzić zasadzkę to się nie schowają, bo "ideologia nie pozwala"?

A ogólnie to za frakcjami w Zonie w ogóle nie przepadam. Powinnośc i Wolność w miarę są ok, ale reszta ssie. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Stroje frakcji

Postprzez Wiewi0r w 16 Cze 2014, 15:01

Grzechu300 napisał(a):Rozumiem, że jak będą pod ostrzałem/będą chcieli urządzić zasadzkę to się nie schowają, bo "ideologia nie pozwala"?


Dzielni wojacy Powinności nie będą się kulić się po krzakach jak tchórzliwe anarchisty i bandyty!
Tylko się schowają... za kamieniem. Twardym jak ich zakute łby, i mocnym jak ich przekonania. :caleb:
:suchar:

Jak brniemy w nonsensy, pod względem realizmu - te stroje Najemników to jakaś kpina. Jakoś nie wierzę, że taka zebrana grupa ludzi, doświadczonych bojowo, łazi w ładnych, a'la policyjnych (czyt. niebieskich) strojach. :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Stroje frakcji

Postprzez Yoavek w 17 Cze 2014, 09:06

Grzechu300 napisał(a):
Yoavek napisał(a):Czy ja napisałem, że trzeba się w krzakach chować?

Rozumiem, że jak będą pod ostrzałem/będą chcieli urządzić zasadzkę to się nie schowają, bo "ideologia nie pozwala"?

Widać, że mało czasu spędziłeś w Zonie. W ciągu moich 2 lat grania tylko raz widziałem jak Powinność się ukrywała... Gdy szedłem do ich bazy w SoC-u a Oni zabili na powitanie patrol Wolności. A tak to ani w CS ani w CoPie nie widziałem żeby się ukrywali ...

Wiewi0r napisał(a):Jak brniemy w nonsensy, pod względem realizmu - te stroje Najemników to jakaś kpina. Jakoś nie wierzę, że taka zebrana grupa ludzi, doświadczonych bojowo, łazi w ładnych, a'la policyjnych (czyt. niebieskich) strojach. :P


No, fakt. Niebieskie stroje Najemników są okropne. Pod względem Dizajnu ( wiem, że źle napisałem - specjalnie ) jest ok, lecz strasznie widoczna. Ale sama logika frakcji mnie przeraża.
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Stroje frakcji

Postprzez Gizbarus w 17 Cze 2014, 14:49

Z kolorami strojów sprawa jest prosta - z racji, że to gra, wszystko musi być zauważalne na pierwszy rzut oka. Stąd też aż takie różnice w doborze kolorów każdej z frakcji. W realu wyglądałoby to tak, że każdy praktycznie miałby taki sam kamuflaż (najbardziej dostosowany do warunków), a przynależność do jakiejś grupy byłaby określana tylko co najwyżej naszywką czy jakimś znakiem szczególnym.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Stroje frakcji

Postprzez Grzechu300 w 17 Cze 2014, 17:11

Yoavek napisał(a):Widać, że mało czasu spędziłeś w Zonie. W ciągu moich 2 lat grania tylko raz widziałem jak Powinność się ukrywała...

Widać za dużo czasu spędziłeś przed komputerem grając w stalkery, a za mało na zdobywaniu pożytecznych informacji.

Jeżeli Twoje zainteresowanie stalkerstwem kończy się na paru grach to nie mamy o czym rozmawiać.

Jasne, w grze uberwojaki z Powinności nie kryją się po krzakach, bo po prostu nie mają takiego skryptu.
Jakoś nie zauważyłem, żeby jakikolwiek oddział specjalny stał sobie w miejscu u czy szarżował na wrogt- raczej stosuje się zasadzki, czy taktyczne akcje. ;)

A co do gry - bardziej lubię oczywiście Wolność, ale dostają ostre wciry od Powinności. Niestety taka prawda - Powinność jest lepiej wyszkolona, lepiej zorganizowana i ma lepszy ekwipunek. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Stroje frakcji

Postprzez Yoavek w 21 Cze 2014, 10:09

Grzechu300 napisał(a):
Yoavek napisał(a):Widać, że mało czasu spędziłeś w Zonie. W ciągu moich 2 lat grania tylko raz widziałem jak Powinność się ukrywała...

Widać za dużo czasu spędziłeś przed komputerem grając w stalkery, a za mało na zdobywaniu pożytecznych informacji.

Jeżeli Twoje zainteresowanie stalkerstwem kończy się na paru grach to nie mamy o czym rozmawiać.

Jasne, w grze uberwojaki z Powinności nie kryją się po krzakach, bo po prostu nie mają takiego skryptu.
Jakoś nie zauważyłem, żeby jakikolwiek oddział specjalny stał sobie w miejscu u czy szarżował na wrogt- raczej stosuje się zasadzki, czy taktyczne akcje. ;)


A Araby Terrorysty? ;_; W końcu.. dla nich to też oddziały specjalne ;_; I nie. Moje zainteresowanie Stalkerstwem nie kończy się na paru grach. Interesuję się militariami i survivalem i to mi wystarczy.
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Stroje frakcji

Postprzez Grzechu300 w 21 Cze 2014, 14:13

Yoavek napisał(a): Interesuję się militariami i survivalem i to mi wystarczy.

To coś słabo się interesujesz - Strefa to raczej tereny zalesione (wiem, mnóstwo budynków/fabryk itp. też, ale roślinność dominuje), więc czarny "kamuflaż" moim zdaniem jest nieco bez sensu. ;) No, ale fajne zainteresowania, rozwijaj je dalej - sam mam podobne. ;)

Coby nie offtopić - w serii gier irytuje mnie brak zachowania maskowań w Zonie typowych dla wschodnich armii/wojska. Fakt, pewnie budżet nie pozwalał na wykorzystanie ich w grze, ale liczę, że ktoś kiedyś stworzy odpowiedniego moda. :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości