Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez LECH w 21 Sty 2013, 17:25

o Cieniu Czarnobyla dowiedziałem się od kolegi... i tak się zaczeło!
Nie sposób powiedzieć ile czasu spędzałem w każdej kolejnej lokacji,
ale momentem przełomowym było dla mnie zejście do podziemi Agropromu,
które mnie przeraziły!
Ostatnio edytowany przez LECH, 21 Mar 2013, 17:14, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 02 Cze 2024, 22:13
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Ranger801 w 26 Sty 2013, 15:46

Było to 24 grudnia 2008 roku miałem wtedy 9 lat. Chciałem go od rodziców jako prezent pod choinkę dlatego że w grze Full Spectrum Warrior był trailer jakiejś alphy S.T.A.L.K.E.R.-a :E . W tym wieku łatwo zachwycałem się grami więc kiedy zobaczyłem ten trailer byłem zachwycony :D . No i tak się zaczęło... Pierw SoC, potem CS a na końcu CoP
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez smadny w 28 Sty 2013, 15:59

na początku siema wszystkim, myślę że tu najlepiej sie przywitać, bo nie znalazłem wątku do powitań ...

Moja historia z całą seria STALKERa, zaczęła się bardzo prozaicznie, mianowicie, przy zwykłej wizycie w jednym z hipermarketów (jakoś w maju 2011), zaszedłem na dział z tanimi grami, i zainteresowała mnie gra z Czarnobylem w tle (a ten temat zawsze mnie interesował, fakt wypadku, zamknięcia strefy specjanej itp), kupiłem za pare złociszy SoC, zagrałem i zona mnie pochłonęła (tym bardziej że grałem w to niemal w czasie rzeczywistym, SoC przeciez dzieje sie w maju 2011), SoC, CS, CoP, przeszedłem każdą, każdą przynajmniej dwa razy, i dalej mi mało, myślami często wracam do zony.
Często upalając terenówą w polach, napotykam klimatyczne miejsca, jak opuszczone szyby, zabudowania na poligonach, opuszczone domy, odwracam sie wtedy do mojej towarzyszki, i mówie: "patrz jak tutaj stalkerowo !!"

Seria gier świetnie trafiła w moje zainteresowania, strefa, echa czasów dawnego "Systemu", militaria, zamiłowanie do spedzania wolnego czasu na powietrzu, stąd taki jej sukces w moim przypadku

Pozdrawiam reszte "naznaczonych"
smadny
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 30 Sty 2012, 00:21
Ostatnio był: 29 Kwi 2014, 08:42
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Wojorowskipl w 29 Sty 2013, 20:11

Ja pierwszy raz o Stalkerze przeczytałem w Playu, zapowiedź Czystego Nieba, ale kuzyn usilnie odciągał mnie od tej serii, jakoby "Gówniana strzelanka, a RPG w tym takie, jak w Call Of Duty". Nie miałem jakoś celowo zamiaru go kupić, aż zauważyłem CDAction. S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla, i Brothers Of Arms (<3 najlepsza gra wojenna co do klimatu moim zdaniem). Kupiłem, zachwyciłem. Kuurde, jakie zaj... Grafika wcale nie taka brzydka (jak na kogoś grającego w GTA III i Call Of Duty United Offensive ;] ). Super gra. Potem Clear Sky, i wreszcie, punkt kulminacyjny: Zakup Edycji Radioaktywnej SoC.
Wojorowskipl
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 25 Sty 2013, 17:29
Ostatnio był: 27 Mar 2015, 22:29
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Strelok_90 w 30 Sty 2013, 13:45

Po raz pierwszy o grze S.T.A.L.K.E.R przeczytałem w CD-Action. Na początku mało mnie to obchodziło, ale w drugiej połowie 2011 roku, gdy po raz drugi o niej usłyszałem w internecie,, spodobała mi się i zacząłem mieć na nią ochotę. Do grudniowego CDA dodano SoC-a. Ucieszony, zaraz po otrzymaniu płyty zainstalowałem, pograłem. S.T.A.L.K.E.R wciągnął mnie i nie mogłem się od niego oderwać. W czerwcu w CDA Czyste Niebo. Instalowałem z większym entuzjazmem niż SoCa, spodziewając się większych wrażeń niż przy poprzednim S.T.A.L.K.E.Rze. Nie zawiodłem się, ale mimo to Cień Czarnobyla bardziej przypadł mi do gustu. Po ukończeniu z niecierpliwością oczekiwałem na Zew Prypeci. W październiku, kiedy to mam urodziny, nie wytrzymałem i pojechałem do Wawy kupić najnowszego S.T.A.L.K.E.Ra.
Akurat w sklepie Games World był ostatni egzemplarz. Po instalacji byłem mocno "podjarany" możliwością zagrania w Zew Prypeci. Prawie stanęło mi serce gdy przy uruchamianiu plik aktywacyjny prosił o podanie klucza seryjnego, którego nie było w pudełku. Zrozpaczony szukałem w necie jakiegoś wytłumaczenia. Okazało się, że ze strony Cenegi trzeba było ściągnąć patcha pozwalającego ominąć okienko aktywacji.
Obecnie jestem wielkim fanem S.T.A.L.K.E.Ra i niecierpliwie czekam na S.T.A.L.K.E.R 2 :D

Strelok_90
Wygnany z Zony

Posty: 55
Dołączenie: 08 Sie 2012, 19:03
Ostatnio był: 28 Lis 2014, 22:45
Ulubiona broń: --
Kozaki: 17

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez CrosSs w 25 Lut 2013, 22:32

Ja miałem taką historię że kiedyś mój tata przyniósł stalkera z empiku i tak to się zaczęło potem czyste niebo i zew prypeci . :E
Udanych łowów Stalkerze .
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez StalkerCell w 26 Lut 2013, 13:56

Na początek - witam wszystkich Stalkerów!!!

Ja o STALKERZE dowiedziałem się późno i całkowicie przypadkowo. Otóż, w 2010 roku zakupiłem CD-Action (której też nie znałem :E) w którym był właśnie STALKER ShoC. Wtedy nie wiedziałem co to za gra, myślałem, że to kolejny FPS jakich wiele, nudna i głupia. Kiedy zacząłem w nią grać wydawała mi się nieciekawa, ale gdy dotarłem do Wysypiska natychmiastowo zmieniłem zdanie. Znalazłem tam pierwszy artefakt, co było dla mnie baaaardzo podniecające. Po roku kupiłem STALKERA Clear Sky i także mnie oczarowała, chociażby po ulepszaniu broni. Niestety STALKERA Call of Pripyat nie mam, ale w bliskiej przyszłości zakupię (znając mnie na pewno w CD-Action :E ).
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez darksmordor w 28 Lut 2013, 19:19

W 2010r byłem w empiku i miałem kupić jakąś grę (już nie pamiętam jaką). Gry tej nie było więc postanowiłem kupić S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo. Gra bardzo mi się podobała , przeszedłem całą.Później w CD-action kupiłem Cień Czarnobyla no i potem zew Prypeci.
Awatar użytkownika
darksmordor
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 27 Lut 2013, 17:44
Ostatnio był: 25 Gru 2013, 11:04
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez silos w 02 Mar 2013, 11:05

Mi Stalkera Cień Czarnobyla kumpel kupił na uroziny 3 lata temu :)
Awatar użytkownika
silos
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 12 Lut 2013, 18:05
Ostatnio był: 13 Cze 2015, 23:14
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Miki525ful w 02 Mar 2013, 14:29

Ja pierwszy raz ze stalkerem miałem kontakt w wieku 3 lat kiedy zobaczyłem jak mój tata czyta coś w gazecie wyborczej a na obrazku buł mutant a przednim stalker. Po kilku latach kupiłem grę w gazecie cd-action.
Miki525ful
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 17 Lut 2013, 12:11
Ostatnio był: 05 Maj 2013, 18:48
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez kupiszczan123 w 02 Mar 2013, 15:07

Ja S.T.A.L.K.E.R.'a pierwszy raz zobaczyłem w CD-Action w 2010 roku.Na początku byłem nastawiony neutralnie gra jak gra :| , lecz gdy zaczełem czytanie bardzo zaciekawił mnie opis pijawki. Pamiętam coś takiego "Doskonale rozwineła techniki kamuflażu dzięki czemu może stać się niewidzialna,a siła jej uderzenia jest równa siły lokomotywy więc staraj się unikać jej ciosów" coś takiego (było coś o latarce ale nie pamiętam :/ ). I to właśnie skłoniło mnie aby następnego dnia kupić S.T.A.K.E.R. Czyste Niebo.
Windows 7 Ultimate 64bit SP1 Nivida Ge Force GTX 960 2GB Intel Core i5 650 3.2GHz
Awatar użytkownika
kupiszczan123
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 16 Cze 2012, 22:13
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 02:41
Miejscowość: Tam gdzie nadzieja już umarła
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Gregorius w 02 Mar 2013, 15:29

W 2011 roku do cd-action dołożony został S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla.
Zainstalowałem żeby sprawdzić o co chodzi w tej grze bo opis ciekawy.
Nie mogłem przestać grać w S.T.A.L.K.E.R.-a przez długie miesiące.
Od razu po ukończeniu ShoC -a kupiłem CS.
Walka z Zoną jest naszą największą Powinnością.
Niech mnie Zona pochłonie jeśli kłamię.
Awatar użytkownika
Gregorius
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 18 Lip 2012, 10:28
Ostatnio był: 17 Gru 2017, 18:49
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości