S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Gorianov w 30 Cze 2021, 14:31

Tak, ale w LA eksplorjowało sie w praktycznie puste mapy z masą mutantów, gnojku co wypija kozaki.

Uwagi moderatora:

Warn. - xkx

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Józio.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez BroVaR w 28 Lip 2021, 21:00

Czołem stalkerzy. Chciałbym poruszyć temat nieznajomego z gameplay trailera. Ten, którego Skif spotyka na dachu (z dosyć bujną fryzurą :)). Otóż tak sobie gdybam, kim ten nieznajomy może być. I tak zachodzę się w głowę, czy czasem nie jest nim major Diegtiariow. Otóż porównałem sobie jego rysy twarzy z artworkiem Diegtiariowa ze stalker.fandom.com i... Wyglądają na pierwszy rzut oka dość podobnie. Podejrzewam wręcz, że niestety, ale Diegtiariow może się okazać kolejną ofiarą Świadomości-Z. Dostał się do sakofagu, doszedł do Spełniacza Życzeń i stamtąd stał się sługą Zony (a raczej marionetką w rękach Świadomości-Z), przez co będzie głównym wrogiem Skifa. Z kolei zastanawiam się, kim może być cel Skifa dla Strangera. Tu też gdybam, czy czasem nie będzie to postać Doktora, który dostał od Spełniacza Życzeń dar leczenia zarówno ludzi, jak i mutantów. No i w jakiś sposób wie, jak zniszczyć tytułowy Heart of Chernobyl, którym jest zapewne Monolit tudzież Spełniacz Życzeń.
Ostatnio edytowany przez BroVaR, 28 Lip 2021, 21:32, edytowano w sumie 1 raz
BroVaR
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Lip 2021, 20:41
Ostatnio był: 03 Sie 2021, 01:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez doomer77 w 28 Lip 2021, 21:27

Nieznajomy z dachu wygląda na młodzika, nie więcej niż 30 lat, major z kolei jest starszy już w Zewie Prypeci. Przynajmniej tyle można wywnioskować z informacji z samych gier jak i internetu. Poza tym zachowanie nieznajomego w ogóle nie pasuje do Diegtiarowa, który był spokojnym, opanowanym, niemal pozbawionym emocji oficerem.

Poza tym - jeśli GSC miałoby w scenariusz wplatać postacie znane z poprzednich części, to wyłącznie te, które trwale i mocno zapisały się w pamięci starszych graczy a jednocześnie są na tyle wyraziste, że dla nowych graczy będą interesujące. Doktor mimo wszystko to postać marginalna i przyznam się, że wcale nie zapadła mi w pamięć w jakiś szczególny sposób. Już bardziej pamiętam Leśnika czy Noe.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez BroVaR w 28 Lip 2021, 21:46

doomer77 napisał(a):Nieznajomy z dachu wygląda na młodzika, nie więcej niż 30 lat, major z kolei jest starszy już w Zewie Prypeci. Przynajmniej tyle można wywnioskować z informacji z samych gier jak i internetu. Poza tym zachowanie nieznajomego w ogóle nie pasuje do Diegtiarowa, który był spokojnym, opanowanym, niemal pozbawionym emocji oficerem.

Poza tym - jeśli GSC miałoby w scenariusz wplatać postacie znane z poprzednich części, to wyłącznie te, które trwale i mocno zapisały się w pamięci starszych graczy a jednocześnie są na tyle wyraziste, że dla nowych graczy będą interesujące. Doktor mimo wszystko to postać marginalna i przyznam się, że wcale nie zapadła mi w pamięć w jakiś szczególny sposób. Już bardziej pamiętam Leśnika czy Noe.


W życiu bym mu nie dał wieku poniżej 30-ki, co najwyżej 36-40 lat. No chyba że doświadczenie w Zonie tak specyficznie wpływa na ludzką cerę :). Fakt, zachowanie nieznajomego wydaje się być dość gwałtowne i buntownicze. Widać ewidentnie, że jest ofiarą Świadomości-Z. Widzi w Zonie piękno zamiast potencjalne zagrożenie dla ludzkości i będzie jej bronić za wszelką cenę za danie mu "nowego życia". Ale w sumie Monolit może z powodzeniem wpłynąć na osobę, która dotychczas mogła okazywać się spokojną, opanowaną i niemal pozbawioną emocji personą, zmieniając jej diametralnie charakter na bardziej fanatyczny.

Co do Doktora, to owszem, jest to marginalna postać. Lecz mimo wszystko w Zonie uważany jest za legendarnego stalkera, który jako jeden z nielicznych nie postradał zmysłów po kontakcie ze Spełniaczem Życzeń. Więc myślę, że jest to postać ze sporym potencjałem na zaprezentowanie go lepiej graczom. Byłoby ciekawie, jakby odegrał dość znaczącą rolę w fabule 2-ki.
BroVaR
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Lip 2021, 20:41
Ostatnio był: 03 Sie 2021, 01:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez caleb59 w 28 Lip 2021, 22:10

To może być nawet sam Strielok. Pamiętajcie, że na potrzeby nowego silnika wygląd twarzy może ulec zmianom tym bardziej, że nagrywają aktorów i robią motion capture również ich twarzy.

Równie dobrze może to być kompletnie nowy antagonista, czas pokaże.
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Józio w 29 Lip 2021, 00:14

Dajcie sobie spokój, to jest nowa postać, a nie jakieś diegtarjowy czy streluloki. Nie wiem po czym wy wnosicie, że to jest jedna ze znanych postaci :E To wszystko zaczyna przypominać teorie dotyczące Snoka jak epizod siódmy gwiezdnych wojen wyszedł

@caleb59

Tak, typ który ma zakola na pół Ukrainy nagle takie zaje*iste włosy zapuszcza :E
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez BroVaR w 29 Lip 2021, 00:59

Józio napisał(a):Dajcie sobie spokój, to jest nowa postać, a nie jakieś diegtarjowy czy streluloki. Nie wiem po czym wy wnosicie, że to jest jedna ze znanych postaci :E To wszystko zaczyna przypominać teorie dotyczące Snoka jak epizod siódmy gwiezdnych wojen wyszedł


Ale to są ogółem całe te czcze gdybania :D. I na ten temat to właśnie chciałem powiedzieć :).
Ostatnio edytowany przez BroVaR 03 Sie 2021, 01:16, edytowano w sumie 2 razy
BroVaR
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Lip 2021, 20:41
Ostatnio był: 03 Sie 2021, 01:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 29 Lip 2021, 13:31

Według mnie nie będzie w ogóle nawiązań do starej fabuły chyba że w postaci easter egów. To będzie to samo uniwersum, ale historia, postaci itd. zgoła odmienne. Wydaje mi się, że GSC chce zrestartować markę.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Imienny w 29 Lip 2021, 19:33

Zaraz będzie tu dyskusja niczym ta, kim jest Charon (pamięta ktoś tą debatę? :) ). Major - nawet pomijając wygląd - jakoś średnio pasuje mi do wizji kogoś związanego z Zoną w stopniu znacznym. A na takiego wygląda mi jegomość z zapowiedzi Serca Czarnobyla. Koncepcja ta przypomina mi do pewnego stopnia Szramę i w sumie tyle.

Co do nawiązywania do poprzednich odsłon, to w zapowiedzi Serca Czarnobyla jest Mitaj. O ile to ten sam Mitaj, co handlarz Powinności z Czystego Nieba.

ps. A co jeśli nasz nieznajomy to Leon Kennedy z serii Resident Evil? Bo dziwnie podobni. :E
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Darth ReX w 31 Lip 2021, 10:41

kow3k napisał(a):Według mnie nie będzie w ogóle nawiązań do starej fabuły chyba że w postaci easter egów. To będzie to samo uniwersum, ale historia, postaci itd. zgoła odmienne. Wydaje mi się, że GSC chce zrestartować markę.


I dlatego wrzuca kordon do trailera? Jak zobaczę tę mapę w grze to się zrzygam
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 31 Lip 2021, 15:09

Darth ReX napisał(a):I dlatego wrzuca kordon do trailera?

Przecież napisałem że uniwersum będzie to samo, tylko gra będzie opowiadała całkiem inną historię niezwiązaną z poprzednimi częściami. Chyba nawet samo GSC tak pisało o fabule. Dlatego podejrzewam lekki restart marki i o Sidorowiczach, Striełokach będzie można co najwyżej pomarzyć :(
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Imienny w 11 Sie 2021, 11:55

Wydawcą wersji pudełkowej nowej odsłony serii został Koch Media, a w Polsce dystrybuować ją będzie Koch Media Poland. Polski dystrybutor potwierdził przy tym, że będzie lokalizacja kinowa (jakby to nie było już znane od dawna :P).
Źródła: 1, 2 (tłumaczenie), 3

Edycja #1
Gra korzysta z Unreal Engine 5 - źródło
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)

Za ten post Imienny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości