Emisja

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Emisja

Postprzez Ranger801 w 13 Paź 2012, 11:57

Skąd według was wybucha emisja? Ja myślę że to przez generatory, ładują się one do oporu i BUM! Czekam na wasze pomysły
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Reklamy Google

Re: Emisja

Postprzez ArtemExplicitov w 14 Paź 2012, 00:36

cytując stalker wiki
Kiedy Grupa Stalkerów, wojskowych, bądź innych frakcji, zbliża się do centrum i stanowi zagrożenie, Sterownia Świadomości-Z Wytwarza wielką Falę Emisyjną, Jest to sposób obrony przed intruzem zmieżającym i próbującym się dostać do centrum elektrowni.
Awatar użytkownika
ArtemExplicitov
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 11 Sty 2012, 09:58
Ostatnio był: 31 Gru 2012, 02:50
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Re: Emisja

Postprzez Glaeken w 14 Paź 2012, 13:17

To co zacytowałeś powyżej dotyczy tylko gry Cień Czarnobyla i było stricte powiązane z fabułą gry. W niej występują tylko dwie Emisje: gdy próbujesz dostać się do sarkofagu i gdy Krugłow robi pomiary w Jantarze. W kolejnych grach twórcy to już zmienili i Emisje zdarzały się regularnie a więc niezależnie od tego czy ktoś próbuje przedostać się do centrum Zony czy też nie. Co do ich genezy...

Krótko o tym co się stało: Jednym z głównych aspektów projektu Świadomość-Z było badanie środowiska otaczającego umysł zbiorowy czyli tzw. noosfery. Celem projektu było opracowanie systemu wyrafinowanej kontroli umysłu na światową skalę poprzez manipulację noosferą. Niestety pierwsza próba manipulacji noosferą przeprowadzona przez projekt Świadomość-Z w 2006 roku skończyła się katastrofą. W głównym ośrodku badawczym projektu w pobliżu czarnobylskiej elektrowni (czyli w lokacji Generatory) doszło do potężnej eksplozji, w wyniku której otaczająca dotychczas ośrodek badawczy i będąca pod kontrolą noosfera uległa zniekształceniu oraz niekontrolowanemu rozrostowi, tworząc nowy obszar o nieznanych dotąd właściwościach, czyli Zonę.

Co do Emisji są dwie hipotezy:
1. Członkowie projektu Świadomość-Z nauczyli się kontrolować potok energii płynącej z noosfery jednak jej ilość była na tyle ogromna, że powstała potrzeba wyrzucania jej nadmiaru, a więc regularne wyładowania grawitacyjno-energetyczne w postaci bardzo silnej i śmiertelnej anomalii pogodowej która rozlewa się po całej Zonie to są właśnie kontrolowane Emisje
2. Emisje są zupełnie poza kontrolą i są wynikiem rozładowania nadmiaru energii która wydostaje się z noosfery gdzieś w centralnej części Zony.

Co do Generatorów, to właśnie tam nastąpił drugi wybuch który spowodował narodziny Zony. Wyglądają na uszkodzone więc nie sądzę aby cokolwiek z nimi się działo.

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Emisja

Postprzez djcycu w 02 Sty 2013, 17:11

A podpinając się do wypowiedzi o generatorach to przypomnijcie sobie rozmowę z Chaleckim z CS. Dajemy mu ten pistolet a ten nam opowiada żeby nie iść do centrum zony bo tam się chore rzeczy dzieją. Mówi że nawet satelity nie mogą tego miejsca żadnym pasmem ogarnąć by wykonać monitoring. W starych alphach owa opowieść się pokrywa. Patrząc na PDA widać elektrownię a za nią pewne charakterystycznie wyglądające miejsce (widać zarys generatorów) ale zdjęcie satelitarne jest tam zniekształcone i jakby naświetlone.

W zasadzie wiem że gra miała kilka zakończeń a owa lokacja musiała być jakoś zamaskowana by gracz się wiele nie domyślał. Tak czy inaczej fajnie to zrobiono w CS mimo że stary duch stalkera umarł zapisując się na alphach.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 02 Sty 2013, 17:54, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Emisja

Postprzez Pangia w 02 Sty 2013, 17:30

No, to jak już odświeżone, to coś dopiszę:
Glaeken napisał(a):W niej występują tylko dwie Emisje: gdy próbujesz dostać się do sarkofagu i gdy Krugłow robi pomiary w Jantarze.

Gdyby to była emisja, zabiłaby ona zarówno Strieloka, jak i Krugłowa - było to raczej uderzenie fal psionicznych z X16
A co do samej emisji, to jest to wyrzucenie nadmiaru energii wydzielanej przez noosferę. Pytanie tylko, czy jest to zupełnie przypadkowe (a więc i niezrozumiałe jak większość rzeczy w Zonie i ona sama), czy kontrolowane (a więc być może Świadomość-Z nie chce dopuścić do wyjawienia sekretu swojego istnienia, bo skoro Strielok zdołał przedostać się do elektrowni i jeszcze z niej uciec, to dlaczego nie miałoby się to udać także innemu stalkerowi?)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Emisja

Postprzez Voldi w 02 Sty 2013, 17:57

Przy X16 szczerze powiem, że nie wiem, chociaż raczej nastawiłbym się na fale psi - ukrycie się we wraku mając do dyspozycji betonowy kanał raczej nie miałoby głębszego sensu. Natomiast w elektrowni - ino emisja, co nawet potwierdza tezę, że są one reakcjami obronnymi Zony.

Co do generatorów - przypomina mi się tylko tekst z PDA, albo z jakiejś branżowej gazetki (może jedno i drugie...) gdzie opisano ShoC'a przed premierą. O potężnym wybuchu wypalającym chmury i zabijających wszystko i wszystkich w promieniu kilku km, którego epicentrum znajdowało się ok. 1km od elektrowni. Ktoś pamięta? To bodaj w CDA było. Kurde, zgubiłem tą gazetę, bym chętnie ten artykuł przeczytał.
Jeśli chodzi o same urządzenia - to trzeba pytać starych wygów, którzy pamiętają każdego builda, co który zmieniał.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Emisja

Postprzez impulse_101 w 02 Sty 2013, 18:14

Oni mieli protektory psoniczne, zapewne to ich uratowało przy blowoucie.
Czy tylko ja mam takie odczucia z tą Świadomość-Z że to straszny kicz w fabule, lepiej by było gdyby zostawili w spokoju zonę, oparli wszystko na promieniowaniu, mutacjach i niedomówieniu ....a tak jak pierwszy raz zobaczyłem tego zielonego fruwającego hologramo-typa to mało ekranu nie oplułem, w ogóle programowani agenci z idiotyczna dziara na ręce, już lepszego pomysłu nie mogli dać :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Emisja

Postprzez Pangia w 02 Sty 2013, 18:16

impulse_101 napisał(a):Oni mieli protektory psoniczne, zapewne to ich uratowało przy blowoucie.

Image
To niby co oni tam badali? Bo mi się wydaje, że poziom promieniowania psionicznego po to, aby móc skalibrować hełm psioniczny
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Emisja

Postprzez djcycu w 02 Sty 2013, 19:06

Impulse... A jak byś wytłumaczył potem te wszystkie laborki? Stalker był by zwyczajną grą złomiarską bez tego... Fallout też niby powojenne czasy przedstawiał a wszystko jednak kręciło się wokół krypt i ich prawdziwego przeznaczenia.

PS: Tych programowanych agentów da się ścierpieć. Ot złapali z 25 takich kolesi w całej historii (około 4 takie Ziły), nakarmili prochami, nabawili amnezji i potem wmówili że mają zrobić to czy tamto. Ot tyle, mały szczególik. Jakby nie poryty pomysł tych z THQ to pewnie spójniejszą wersję byśmy mieli gdzie Świadomość Z była by bardziej rozwinięta a nie do poziomu co to jest, gdzie i po co... Zaiste wiedzieli byśmy więcej. No ale THQ uznało że gracza interesuje tylko chodzenie i mordowanie i że w dupie będziemy mieli fabułę i jej założenia...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Emisja

Postprzez Auric w 14 Lis 2013, 04:03

Niewiele o niej wiem, ale w CS i CoP dodała mnóstwo klimatu :)
Szukanie schronienia w piwnicach i podziemiach.
Bardzo lubię jak trafiam na innych ukrywających się stalkerów,
można pogadać, pohandlować i przeczekać wspólnie to cholerstwo :)
Awatar użytkownika
Auric
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 14 Lis 2013, 02:04
Ostatnio był: 27 Kwi 2015, 19:29
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości