Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Adek19 w 05 Paź 2014, 18:25

Witam która z tych trzech gier miała według was naj-Fabułę,Grafikę,klimat ogólnie? Moim zdaniem najlepszą grafikę ma Zew Prypeci ale i Czyste Niebo całkiem. :D Z fabułą jest różnie Cień Czarnobyla do pewnego momentu pod koniec gry gdy kończymy misje dla naukowców dalej nie miałem ochoty grać(i nie przeszedłem ani razu) trochę mnie już znudziło i ta część trochę mi nie przypadła do gustu mimo świetnego klimatu a wam :?: Z kolei Czyste Niebo przeszedłem raz ale(o zgrozo te bugi) i wojny frakcji były męczące lekko ale ta część mi przypadła do gustu. :E A Zew Prypeci przeszedłem raz i parę razy próbowałem znowu ale nie wychodziło mi ale też mi się podobała. :wódka: :E A co do kontynuacji czy Survivarum to kontynuacja nieoficjalna wątpie i wątpie w to czy kiedykolwiek powróci S.T.A.L.K.E.R. 2 lub inna kontynuacja a wy? :/ :+:
Awatar użytkownika
Adek19
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Paź 2014, 12:27
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 20:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Nieznajomy X w 05 Paź 2014, 18:42

Hmm... łeee... jak można stawiać Czyste Niebo ponad Cień Czarnobyla?? Doprawdy niepojęte. No ale przecież każdy ma swój gust. Wybacz mi, ale Cień Czarnobyla to moja pierwsza gra z trylogii i zarazem ulubiona i to że ta część jest najlepsza to dla mnie jedyna słuszna ideologia :D Ale bynajmniej jej nie narzucam. Bo mnie tu jeszcze z kacapami porównają :E

A co do S.T.A.L.K.E.R.-a 2, to jak dla mnie to że wyjdzie jest tak prawdopodobne jak to że Rosja nas zaatakuje albo że taliby nas zaczną nękać. Czyli praktycznie niemożliwe, ale niektórzy będą się kłucić.

Ale żeby nie było PRAKTYCZNIE niemożliwe, a nie całkowicie. Cuda się zdarzają :E

Dalej.

Najlepsza grafika-Zew Prypeci

Najlepsza fabuła-Cień Czarnobyla

Najlepszy klimat-Cień Czarnobyla

A Survarium (czy jak to się tam piszu) to jak dla mnie nijak się ma do Stalkera. Ale niektórzy będą polemizować. Zresztą jest przez neta, czyli dla mnie nie istnieje, bo nie lubię przez neta grać.
Pozdro.
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X 05 Paź 2014, 19:45, edytowano w sumie 2 razy
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Adek19 w 05 Paź 2014, 18:51

Nieznajomy X napisał(a):Hmm... łeee... jak można stawiać Czyste Niebo ponad Cień Czarnobyla?? Doprawdy niepojęte. No ale przecież każdy ma swój gust. Wybacz mi, ale Cień Czarnobyla to moja pierwsza gra z trylogii i zarazem ulubiona i to że ta część jest najlepsza to dla mnie jedyna słuszna ideologia :D Ale bynajmniej jej nie narzucam. Bo mnie tu jeszcze z kacapami porównają :E

A co do S.T.A.L.K.E.R.-a 2, to jak dla mnie to że wyjdzie jest tak prawdopodobne jak to że Rosja nas zaatakuje albo że taliby nas zaczną nękać. Czyli praktycznie niemożliwe, ale niektórzy będą się kłucić.

Ale żeby nie było PRAKTYCZNIE niemożliwe, a nie całkowicie. Cuda się zdarzają :E



Być może Czyste Niebo dla mnie jest trochę ciekawsze nie wiem czemu bo może było moją pierwszą grą z tej serii, nie stawiam czystego Nieba ponad Cień Czarnobyla bo fabułę Cień ma lepszą o wiele tylko kurde ja pod koniec wenę tracę do grania zawsze ale może teraz przejdę całą i Zew Prypeci po raz drugi . :E A co do kontynuacji kiedyś też mówiono o takiej gierce nie pamiętam nazwy i powstała w cuda można wierzyć. :D A w zewie Prypeci co ci się podobało tak w szczegółach? :E :wódka:

Za ten post Adek19 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Red Liquishert.
Awatar użytkownika
Adek19
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Paź 2014, 12:27
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 20:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Nieznajomy X w 05 Paź 2014, 19:14

Oto co mi się podoba w Zewie:

1.Dużo swobody i misji pobocznych.
2.Lokacja Zaton, klimatyczna taka jest.
3.To że Strieloka można spotkać.
4.Niezła nawet grafika.
5.Postać sprzedająca unikatowe przedmioty(Żwawy), bo to fajna rzecz.
6.Sporo unikatowych broni.
7.To że można normalnie spotkać nibyolbrzyma(w Jupiterze), a nie tylko w niektórych miejscach.
8.To, że można wreszcie PORZĄDNIE zarobić na artefaktach i że jest to nasz główny sposób zarobku jak na stalkera przystało.
9.To że jest freeplay.
10.Mamy normalnie Gaussa od pewnego momentu fabuły, a nie tylko na koniec gdzie nie było czasu się nim nacieszyć jak należy :E
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez kaczor_1991 w 05 Paź 2014, 19:17

Nieznajomy X napisał(a):Hmm... łeee... jak można stawiać Czyste Niebo ponad Cień Czarnobyla?? Doprawdy niepojęte. No ale przecież każdy ma swój gust. Wybacz mi, ale Cień Czarnobyla to moja pierwsza gra z trylogii i zarazem ulubiona i to że ta część jest najlepsza to dla mnie jedyna słuszna ideologia :D Ale bynajmniej jej nie narzucam. Bo mnie tu jeszcze z kacapami porównają :E

A co do S.T.A.L.K.E.R.-a 2, to jak dla mnie to że wyjdzie jest tak prawdopodobne jak to że Rosja nas zaatakuje albo że taliby nas zaczną nękać. Czyli praktycznie niemożliwe, ale niektórzy będą się kłucić.
(...)


A no można. Np. dla mnie ulubioną częścią jest Zew Prypeci. jest najlepiej przemyślaną technicznie grą serii (już sam fakt, że można było bezproblemowo grać bez żadnych patchy wyciąga grę mocno w górę w porównaniu do poprzedniczek, a do tego detale tylu podpinanie dowolnych przedmiotów pod skróty klawiszowe sprawiały, że seria nareszcie pod względem technicznym zaczynała przypominać grę powstającą faktycznie współcześnie a nie grę sprzed kilku lat). Fabularnie... cóż, znowu najlepsza. Ok, wątek główny najbiedniejszy w całej serii ale gdzie rusz było mnóstwo ciekawych fabularnie i często w miarę rozbudowanych zadań pobocznych. Zadań które aż chciało się przyjmować ze względu na samą historię. A w poprzednich? Zadania poboczne były tak żałosne, że mogłoby ich w ogóle nie być... A że dla mnie fabuła w grach jest najważniejsza (gra idealna to dla mnie film w którym mogę aktywnie brać udział) to postawię na samym szczycie zew prypeci za technologię i fabułę a potem równorzędnie cień czarnobyla, lost alphę i czyste niebo bo każde ma swoje plusy i minusy.

Stalker 2 wyjdzie na pewno - ktoś w końcu przypomni sobie, że ta gra na siebie zarobiła a fani wygłodzeni na pewno rzucą się na sequela więc zbyt zapewniony. To, że Rosja w nas wjedzie też jest właściwie pewne, ale to akurat nie miejsce na rozwijanie tego tematu...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez kajzerPL w 05 Paź 2014, 19:18

Najlepsza grafika-Nie mogę się zdecydować czy Cień Czarnobyla czy Czyste Niebo

Najlepsza fabuła-Jak dla mnie to Cień Czarnobyla ponieważ stopniowo się rozkręca a w Czystym Niebie dość szybko poznajemy nasz najważniejszy cel.

Najlepszy klimat-Ponownie Cień :E dlatego, że jest w nim najwięcej ciekawych, ponurych miejsc np. Prypeć, Czerwony Las ( bardzo mi się podoba również w CS ), Elektrownia, Wysypisko.
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 26 Kwi 2024, 21:36
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Adek19 w 05 Paź 2014, 19:23

kajzerPL napisał(a):Najlepsza grafika-Nie mogę się zdecydować czy Cień Czarnobyla czy Czyste Niebo

Najlepsza fabuła-Jak dla mnie to Cień Czarnobyla ponieważ stopniowo się rozkręca a w Czystym Niebie dość szybko poznajemy nasz najważniejszy cel.

Najlepszy klimat-Ponownie Cień :E dlatego, że jest w nim najwięcej ciekawych, ponurych miejsc np. Prypeć, Czerwony Las ( bardzo mi się podoba również w CS ), Elektrownia, Wysypisko.


A w Zew Prypeci grałeś? Bo jak dla mnie porównywanie grafy tylko między Czyste Niebo a Zew Prypeci z tym że zew Prypeci ma jednak lepszą grafikę. :E :wódka:
Awatar użytkownika
Adek19
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Paź 2014, 12:27
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 20:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Nieznajomy X w 05 Paź 2014, 19:39

kaczor_1991 napisał(a):To, że Rosja w nas wjedzie też jest właściwie pewne, ale to akurat nie miejsce na rozwijanie tego tematu...

Sorry za offtop.

@kaczor_1991
Bez urazy przyjacielu, ale dałeś się nakręcić telewizorni i rudemu "dzieci we wrześniu nie pójdą do szkoły!". Mamy październik, ja żyję, a moje technikum jeszcze stoi :E
Rosja w nas "nie wjedzie" bo po co? Nie mamy żadnych złóż ani nic. Więcej mieli by z tym zachodu niż korzyści, a przecież inne kraje patrzą.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Adek19 w 05 Paź 2014, 20:13

Nieznajomy X napisał(a):
kaczor_1991 napisał(a):To, że Rosja w nas wjedzie też jest właściwie pewne, ale to akurat nie miejsce na rozwijanie tego tematu...

Sorry za offtop.

@kaczor_1991
Bez urazy przyjacielu, ale dałeś się nakręcić telewizorni i rudemu "dzieci we wrześniu nie pójdą do szkoły!". Mamy październik, ja żyję, a moje technikum jeszcze stoi :E
Rosja w nas "nie wjedzie" bo po co? Nie mamy żadnych złóż ani nic. Więcej mieli by z tym zachodu niż korzyści, a przecież inne kraje patrzą.


To że na razie nie mają takiego zamiaru nic nie oznacza bo kiedyś chcieli ten kraj i teraz też chcą są dwa powody pierwszy to strategiczne położenie a drugi to gaz łupkowy którego nie wydobywamy z drugiej strony nie chcą nas ponieważ kto by im płacił tyle za gaz? :E Po za tym Polska to kraj węgla konkurencja dla rosyjskiego badziewia. :+:

Za ten post Adek19 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative DarthAvalon.
Awatar użytkownika
Adek19
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Paź 2014, 12:27
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 20:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez kajzerPL w 05 Paź 2014, 20:16

:arrowu: Adek 19
Oczywiście, że grałem w Zew ale niestety się trochę na nim zawiodłem :( . Do grafiki nic nie mam podobna do Czystego Nieba a znajdą się tacy co powiedzą, że najlepsza. Klimat jest według mnie jest słabszy od Cienia z powodu mniejszej ilości lokacji. W nim są 3 główne mapy gdzie w Zatonie i Jupiterze jest za dużo otwartej przestrzeni. Prypeć mi się podoba, ma klimat, jest lepsza od tej z Cienia ale brakowało mi trochę żołnierzy Monolitu schowanych gdzieś w blokach, snajperów na dachach i w oknach. Fabuła jest dla mnie najsłabsza w porównaniu z dwoma poprzednimi częściami. Główny bohater jest też trochę bez charakteru.
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 26 Kwi 2024, 21:36
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Adek19 w 05 Paź 2014, 20:24

kajzerPL napisał(a)::arrowu: Adek 19
Oczywiście, że grałem w Zew ale niestety się trochę na nim zawiodłem :( . Do grafiki nic nie mam podobna do Czystego Nieba a znajdą się tacy co powiedzą, że najlepsza. Klimat jest według mnie jest słabszy od Cienia z powodu mniejszej ilości lokacji. W nim są 3 główne mapy gdzie w Zatonie i Jupiterze jest za dużo otwartej przestrzeni. Prypeć mi się podoba, ma klimat, jest lepsza od tej z Cienia ale brakowało mi trochę żołnierzy Monolitu schowanych gdzieś w blokach, snajperów na dachach i w oknach. Fabuła jest dla mnie najsłabsza w porównaniu z dwoma poprzednimi częściami. Główny bohater jest też trochę bez charakteru.



Mogliby jeszcze trochę ją zrobić gęstą w sensie klimatu bardziej mroczną więcej laboratoriów no i małe wojny frakcji jakieś miejsce dla monolitu jak w czystym niebie jakiś magazyn ich i ważne kłesty bardziej mapke rozbudować ale z drugiej strony mamy realistyczny klimat jest zabójcza Anomalia nie przyjmują sprzedawcy byle gówna zepsutego jak poprzednio jest pusto bo tak naprawdę powinno być od początku jest realistycznie no i głównie zajmujemy się zbieraniem artefaktów a nie ganianiem za jakimś ludkiem wiecznie. :) :wódka:
Awatar użytkownika
Adek19
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Paź 2014, 12:27
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 20:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -2

Re: Trylogia S.T.A.L.K.E.R.A. i kontynuacja?

Postprzez Adek19 w 05 Paź 2014, 20:29

Adek19 napisał(a):
kajzerPL napisał(a)::arrowu: Adek 19
Oczywiście, że grałem w Zew ale niestety się trochę na nim zawiodłem :( . Do grafiki nic nie mam podobna do Czystego Nieba a znajdą się tacy co powiedzą, że najlepsza. Klimat jest według mnie jest słabszy od Cienia z powodu mniejszej ilości lokacji. W nim są 3 główne mapy gdzie w Zatonie i Jupiterze jest za dużo otwartej przestrzeni. Prypeć mi się podoba, ma klimat, jest lepsza od tej z Cienia ale brakowało mi trochę żołnierzy Monolitu schowanych gdzieś w blokach, snajperów na dachach i w oknach. Fabuła jest dla mnie najsłabsza w porównaniu z dwoma poprzednimi częściami. Główny bohater jest też trochę bez charakteru.



Mogliby jeszcze trochę ją zrobić gęstą w sensie klimatu bardziej mroczną więcej laboratoriów no i małe wojny frakcji jakieś miejsce dla monolitu jak w czystym niebie jakiś magazyn ich i ważne kłesty bardziej mapke rozbudować ale z drugiej strony mamy realistyczny klimat jest zabójcza Anomalia nie przyjmują sprzedawcy byle gówna zepsutego jak poprzednio jest pusto bo tak naprawdę powinno być od początku jest realistycznie no i głównie zajmujemy się zbieraniem artefaktów a nie ganianiem za jakimś ludkiem wiecznie. :) :wódka:
A i fabuła jest moim zdaniem skromnym dobrze zbudowana nie lata się byle gdzie są rozbudowane i fajne questy poboczne a no i stalkerzy i bandyci przemieszczają się realistycznie szukają zwiedzają walczą moim zdaniem stawiałbym na realistyczność. :E

Uwagi moderatora:

Co to ma być? Cytujesz własny post żeby coś dopisać? Przeczytałeś regulamin forum? - Wheeljack
Awatar użytkownika
Adek19
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Paź 2014, 12:27
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 20:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -2

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość