Długa ścina podaczas szybkiego save/wyjścia do menu

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Długa ścina podaczas szybkiego save/wyjścia do menu

Postprzez astro919 w 09 Cze 2014, 18:16

Witam. Otóż od jakiegoś czasu gdy wcisnę ESC by wyjść do menu mam długą ścinę tzn. wciskam ESC, następuje dosyć długa ścina i dopiero wtedy następuje wyjście do menu. To samo przy próbie szybkiego zapisu. Nieważne czy z modami czy bez, świeżo po reinstalacji czy nie - taki sam efekt :(. W dodatku tuż po uruchomieniu gry gdy chcę wczytać jakikolwiek zapis czekam dosyć długo zanim się wczyta. Żadnych crashy jeszcze nie uświadczyłem. Mam 8GB RAM, procesor Intel Pentium CPU G630 2.70 GHz. Jeśli to pomoże - gram na wersji 1.6.02 (na razie z modami, ale jak już pisałem - nie ma różnicy). Żadnych niepotrzebnych programów w tle nie mam uruchomionych (no chyba że explorer.exe :D) Może ktoś zna sposób na "pozbycie" się tego problemu? Oczywiście stawiam :wódka: ;) .
Nudy :/
X-Ray jest jak polskie drogi - dziurawy i co chwila wywala :/
Awatar użytkownika
astro919
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Cze 2014, 23:13
Ostatnio był: 18 Sty 2016, 23:56
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Długa ścina podaczas szybkiego save/wyjścia do menu

Postprzez tom3kb w 15 Cze 2014, 21:15

To jest pewnie subiektywne odczucie z tą ściną ile to trwa sekundę dwie.
Ja jak wciskam f5 też widzę takie przycięcie przez ułamek sekundy.
Co do wczytawania gry świeżo po uruchomieniu to u mnie też trwa to znacznie dłużej niż później.
Nie mogę tego teraz sprawdzić, popsuł mi się komp :( ale wydaje mi się, że pierwsze wczytanie gry po uruchomieniu trwa ze 3-4 razy dłużej niż już każde następne.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 544
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 15:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Długa ścina podaczas szybkiego save/wyjścia do menu

Postprzez astro919 w 19 Cze 2014, 01:25

Ta ścina to raz nawet ok. 1,5 minuty trwała :/ Ogólnie to taka ścina średnio na pewno nie trwa ani 1 sekundę ani 10. Coś koło przynajmniej 15-20. Może powinienem formata zrobić? Przynajmniej miałbym trochę wolnego miejsca na moim miniaturowym (chodzi o pojemność) 160 GB dysku (mam takie dwa podłączone do kompa, szału nie ma, a wręcz przeciwnie :/). A więc, zanim zrobię formata poczekam na poradę, czy w ogóle warto. Zrobiłbym wszystko (no nie dosłownie), by pozbyć się tego uciążliwego problemu. Tom3kb - dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie się tym tematem. Przynajmniej ktoś coś napisał... ;)
Nudy :/
X-Ray jest jak polskie drogi - dziurawy i co chwila wywala :/
Awatar użytkownika
astro919
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Cze 2014, 23:13
Ostatnio był: 18 Sty 2016, 23:56
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Długa ścina podaczas szybkiego save/wyjścia do menu

Postprzez pend w 19 Cze 2014, 03:38

Gdyby ktoś znał odpowiedź, zapewne by napisał. Na 99% reinstalacja systemu rozwiąże Twój problem. Czego tu się bać? To ok. 2h z życia wyjęte, łącznie z instalacją sterowników, dxów, frameworków i całego szmelcu.

Swoją drogą explorer.exe nie jest potrzebny do działania aplikacji ;)
AMD Phenom II X6 1090T @3.8GHz + Thermalright HR-02 Macho B, Samsung 4x4GB DDR3-1600 @1755MHz (9-9-9-24), EVGA GTX 770 SC ACX, Samsung SSD850 EVO 120GB, Seagate 1 TB Barracuda @ Asus M4A89GTD PRO + SilentiumPC Deus G1 600W

Za ten post pend otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive astro919.
pend
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 29 Kwi 2014, 15:36
Ostatnio był: 07 Lip 2021, 02:32
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 3

Re: Długa ścina podaczas szybkiego save/wyjścia do menu

Postprzez astro919 w 20 Cze 2014, 08:28

Dzięki za wszelką pomoc, jak nabiorę ochoty to skopiuję najpotrzebniejsze rzeczy na inny dysk i zrobię reinstalkę systemu :) Jeszcze raz dzięki! Aha, a co do explorer.exe - po prostu kiedyś (za czasów świetnego IMO Windowsa XP) go wyłączyłem nie wiedziałem jak go od nowa włączyć :facepalm: Stąd właśnie ten proces jako przykład ;) Chociaż, może jak go wyłączę (tak, tak, wiem, jak uruchamiać procesy przy użyciu np. Menedżera zadań :P) będzie mniej cięło? :D Tak więc dziękuję za wszelką pomoc :) Mam nadzieję, iż nadejdzie okazja, przy której ja będę mógł wam pomóc ;)
Nudy :/
X-Ray jest jak polskie drogi - dziurawy i co chwila wywala :/
Awatar użytkownika
astro919
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Cze 2014, 23:13
Ostatnio był: 18 Sty 2016, 23:56
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości