FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 19 Maj 2018, 04:13

Microtus napisał(a): Radzę administracji być czujnym, bo pogwałcenie dyrektywy wiąże się z chorymi karami finansowymi.

Już widzę jak dają nam 10 mln euro kary za gówniane forum na phpbb :E Albo ew. 2%/4% od obrotu... no właśnie obrotu czym skoro nie zarabiamy?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darth ReX.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Akinaro w 19 Maj 2018, 10:21

RODO to jest czysty chaos. Technicznie to nic nowego, ale jest to tak napisane że, nikt tak naprwadę nie wie o co chodzi, RODO nie ma żadnych specyficznych wytycznych, nie ma żadnych konkretów. Ogólnie chodzi o to by nie zapisywać danych jako dane tylko jako niezwiązane z osoba i jego danymi ID... Z jednej strony tyczy się danych osobowych, jednak "zależnie od sytuacji" dane jak IP czy email też się liczą.
Nie ma znaczenia czy to firma, korpo, czy osoba prywatna, z reklamami czy bez. Jeśli strona przetrzymuje dane osobowe musi się przystosować... ale nie ma tak że nagle stalker.pl dostanie karę 20mil to się tyczy dużych firm.

Ogólnie fora i prywatne strony mogą zwalić całość prac na hosta, bo to host trzyma dane, ale można się przyczepić do tego że w tym wypadku właściciel strony jest osoba trzecią która nie powinna mieć dostępu... więc kij wie jak to rozwiązać...

Spora część właścicieli for internetowych i stron po prostu przerabia je by użytkownicy logowali się przez zewnętrzne konta jak google/facebook/twitter. Masz taki system logowania nic nie nie obchodzi, bo strona/forum nie trzyma danych osobowych, jedynie je wyświetla. Ale z drugiej strony RODO jest tak nieczytelne że znajdują się przypadki gdzie nawet jeśli masz logowanie przez zewnętrzną stronę, funkcja taka jak prywatne wiadomości między użytkownikami są uznawane przez RODO... i dupa, trzeba kombinować znów bo RODO to jest nic więcej jak tylko ogólnych stwierdzeń i wszystko zależy od tego czy jak urząd/kontrola sobie wymyśli czy to się liczy czy nie.

Inna sprawa to rejestrowanie zbioru danych do GIODO. Tego to już całkiem nie kapuje bo niby 25 maja to ma być nie aktualne... ale też ma być... nikt nic nie wie...

Na forach prawnych to jest taki chaos że nikt nic nie wie. Kolejne prawo które już istniało ale nie było wymagane, teraz jest wymagane pod inną nazwą i jest tak ogólnikowe że istnieje TYLKO poto by zgarnąć kasę z firm które tego nie zrobią... Małe strony i fora nie muszą się tym martwić aż tak bardzo, bo nie zbierają danych osobowych, jedynie loginy i emaile, z powodu ogólników jakie RODO ma nikt nie będzie wertował stron i ich zgłaszał przez to.

Najśmieszniejsze jest to że EU chwali się że RODO zaoszczędzi jakieś 2miliardy rocznie... i wszyscy się pytają jak ku*wa ma to zaoszczędzić jak firmy w ostatnich miesiącach tracą już setki milionów na zmianę systemów :sidor: :sidor:
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez doomer77 w 21 Gru 2018, 17:19

Po kliknięciu w "Pokaż nowe posty" forum pokazuje zarówno najnowsze jak i dawno już przeczytane posty. Oznacza jako przeczytane poprawnie, ale ciągle daje je jako nowe i teraz mam już dwie strony takich postów.
Teraz jeszcze skisił się zegar i pokazuje, że ostatni raz byłem na forum w styczniu 1970 roku albo 24 września 2018:D Może to tylko efekt jakichś konserwacji, ale tak czy inaczej zgłaszam.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 21 Gru 2018, 18:37

doomer77 napisał(a):Może to tylko efekt jakichś konserwacji

:u3: nikt się nie zajmuje takimi rzeczami od lat, może kiedyś się naprawi
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive jedrek777.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez tom3kb w 21 Gru 2018, 19:16

Będzie naprawione po premierze STALKER 3.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Józio w 14 Lis 2019, 21:38

Mam pytanie, czy prawo tutaj działa wstecz? Tzn. jak coś np. nabroję, ale admin to zobaczy nawet po kilku latach to może mi dać bana/warna za to? Jeżeli tak, to czy każdy punkt temu podlega? No i jak admin coś odwali, też może dostać bana?
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Cromm Cruac w 14 Lis 2019, 22:11

Jak kogoś zabijesz i po 10 latach odkryją, że to ty, to nie pójdziesz siedzieć? Ty chyba nie rozumisz pojęcia działania prawa wstecz. :facepalm:
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Józio.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Józio w 15 Lis 2019, 00:56

No wiesz morderstwo to trochę inna sprawa niż, ku*wa, łamanie regulaminu na martwym forum o martwej grze. :u3:
Chodzi mi np. o piractwo, czy jak ktoś piracił dawno, ale już tego nie robi, to dostanie permbana? (pomijam fakt, że ten punkt wg. mnie powinien zostać wywalony)
Co do działania prawa wstecz, to źle słów dobrałem
Ostatnio edytowany przez Józio, 26 Mar 2020, 14:46, edytowano w sumie 1 raz
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 15 Lis 2019, 02:51

Nie sprawdzamy starych postów pod tym kątem, bo przeczytaliśmy wszystko, więc jeżeli ktoś zasłużył to bana już wyrwał za piractwo - za piracenie stalkerów jest i będzie perm.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Józio w 15 Lis 2019, 04:34

Bezsensu, każdy kiedyś piracił, nawet ty Kowek raz się przyznałeś, że piraciłeś stalkera, idąc tą logiką już dawno cie nie powinno tu być. Fakt, piractwo to zło, ale permban jest moim zdaniem zbyt surową karą.
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Universal w 27 Lis 2019, 23:40

Każdy przełazi na czerwonym, ale nie każdy się tym chwali. Przejrzyj swoje skromne 244 posty i je edytuj jeśli już musisz chwalić się zacieraniem śladów, tylko - na Siergieja Grigorowicza - nie chwal się tym :E

Perm za Stalkery ma sens - kiedyś wyglądało to dobrze przy dogadywaniu się z wydawcą. Nie ma powodu by tego zmieniać
a) ktoś srałby się niepotrzebnie za "niezasłużonego" perma sprzed dekady w związku ze zmianą regulacji
b) jak się nie myśli, to się dostaje bany
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Józio w 05 Gru 2019, 13:23

Tak naprawdę chciałem udupić kowka, żeby dostał perm bana :u3: :suchar:
Tutaj dowód jego zbrodni: viewtopic.php?f=97&t=6108#p73172
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości