Nowe forum!

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Nowe forum!

Postprzez klawisz w 01 Wrz 2008, 23:49

Drodzy Użytkownicy!
Witajcie na nowym forum Stalker.pl!


Zmieniło się wiele ale nie mam już siły opisywać co dokładnie. Forum jest (jak widać po znaczku w logo) w fazie beta, tak więc występują na nim niedoróbki. Kiedy będzie ostatecznie gotowe? Powinniśmy zdążyć przed premierą Czystego Nieba.

Więcej dziś nie napiszę bo jestem baaaaaardzo zmęczony. Nawet nie wiecie jak dużo pracy i nerwów mnie to forum kosztowało. Dodam, że mam jedno oko tak czerwone, jakbym nie spał od kilkunastu dni ale przeżyję :D

Tymczasem zapraszam do przeglądania nowych funkcji, starych itd. :)
Zapraszam również do wyrażania opinii w tym temacie (pomijając "stare było lepsze", "niech wróci stare" - nie wróci).
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: Nowe forum!

Postprzez xyz_pl w 01 Wrz 2008, 23:57

Bardzo mi się się podoba, nowe forum robi duże wrażenie. Mile zaskoczony jestem 6/6 :) Czy strona główna też przejdzie taką przemianę? Mam nadzieje że tak.
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nowe forum!

Postprzez Crisu w 02 Wrz 2008, 00:52

O tak... Długo na to czekaliśmy i okazuje się, że na prawdę było warto.
Faktycznie, BB3 jest bardziej przyjazne i znacznie efektywniejsze niż dwójeczka.

Dla niewiedzących - teraz nie musimy odświeżać strony głównej by zobaczyć czy ktoś napisał coś w SB.
Pozostaje wszystkim przyzwyczaić się do nowego sposobu aktualizacji wiadomości właśnie w SB.
Teraz najnowsze wpisy postępują ku górze, odwrotnie niż we wczesnej wersji forum.

Wydaje mi się, że trochę wody upłynie zanim wszyscy rozkminią działanie nowego skryptu...

Aha, jeszcze coś. Zapraszam do aktualizacji profilu.
Teraz do wyboru jest frakcja oraz ulubiona broń z gry.
Ale do wszystkiego dojdziecie z czasem.

Pozdrawiam.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Nowe forum!

Postprzez adin w 02 Wrz 2008, 07:52

Ostatnio na innym forum także "przeżyłem" przejście na tyn nowy skrypt :) Tam niestety ktoś poleciał w kulki i wszystko zostało delikatnie mówiąc spierniczone - tutaj widzę jednak że zmiana ewidentnie in + :D

Dobra robota, szkoda że się na tym nie znam bo chętnie bym pomógł hheehehe

Wiem że to dopiero beta i jeszcze sporo zmian zastosujecie ale brakuje mi podglądu innych wiadomości w temacie podczas pisania nowej.

-CRISTO- napisał(a):Aha, jeszcze coś. Zapraszam do aktualizacji profilu.
Teraz do wyboru jest frakcja oraz ulubiona broń z gry.

Ja tu bym się rozejrzał za jakimiś logosami tych frakcji.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Nowe forum!

Postprzez Terminus w 02 Wrz 2008, 08:35

Rozumiem, że pustka w oknie "OSTATNIE DYSKUSJE" na stronie to tylko problemy wieku niemowlęcego?
Nie wiem czy zmiana "skąd" [czy jak tam było] na "miejscowość" w profilu to trafiony pomysł. Poprzednia wersja dawała większe pole dla inwencji :wink:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Nowe forum!

Postprzez dorian w 02 Wrz 2008, 08:46

Sory, bo nikogo nie chcę urazić i trzeba docenić włożony trud w zmianę wyglądu forum, ale moje zdanie jest takie : nowy wygląd forum (ciekawe jaka będzie str. główna) jest całkowicie przekolorowany ,prawdziwa choinka różnokolorowa, że aż daje po oczach i mało czytelny (niebieskie napisy na niebieskim tle..., może właśnie zmiana koloru tła by pomogła?) do tego wytłuszczone tematy z różnokolorowymi podpisami, no nie wiadomo na czym wzrok najpierw skupić. Do tego obok jakieś wielgaśne ikony, po prostu za dużo tu wszystkiego na raz :(
Mnie osobiście wygląd dawnego forum i w ogóle strony bardzo sie podobał, bo był dużo bardziej czytelny i nie taki przebajerowany, od razu było wiadomo, gdzie, czego szukać...
W/g mnie, póki co zmiana ewidentnie na :(
No ale cóż, trzeba będzie się przyzwyczajać :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Nowe forum!

Postprzez klawisz w 02 Wrz 2008, 10:00

Już w pierwszym poście pisałem, że opinie "stare było lepsze", "niech wróci" są niemile widziane bo nie wróci.

Całe forum jest przemyślane - chociażby panel autora postu po prawej stronie jest czymś nowym i dlatego jesteście nieprzyzwyczajeni i mówicie, że to złe. Tak naprawdę nie jest złe bo wzrok skupia się zwykle na lewej stronie strony gdzie jest nawigacja oraz najczęściej główna treść (np. blogi - notki), stąd takie rozwiązanie jest słuszne i pozostanie.

Zupełnie nie zrozumiałem Terminusa, który chyba żartuje z tym polem Skąd / Miejscowość. To, że niektórzy wpisywali tam różne rzeczy, to nie znaczy, że muszą to robić dalej - wiadomo do czego to pole służyło i dalej służy. Jeśli chcą mogą to pole pozostawić puste.

adin napisał(a):Wiem że to dopiero beta i jeszcze sporo zmian zastosujecie ale brakuje mi podglądu innych wiadomości w temacie podczas pisania nowej.


Nie wiem jak Ty ale ja mam Przegląd tematu podczas pisania posta. Jeśli rzeczywiście nie masz to prześlij mi screena na PW i się tym zajmę.

Pustka w oknie Ostatnie dyskusje na stronie wynika z tego, że to jest BETA i nie wszystko jest (chociażby brakujące ikonki). W każdym razie "OD" wróci.

dorian napisał(a):nowy wygląd forum (ciekawe jaka będzie str. główna) jest całkowicie prze kolorowany ,prawdziwa choinka różnokolorowa, że aż daje po oczach i mało czytelny (niebieskie napisy na niebieskim tle..., może właśnie zmiana koloru tła by pomogła?) do tego wytłuszczone tematy z różnokolorowymi podpisami, no nie wiadomo na czym wzrok najpierw skupić.


Śmieszne - całkowicie prze kolorowany? Lista kolorów (pomijając kolory grup); granatowy, błękitny, pomarańczowy, czarny, szary, biały. Czy to jest oczojebne? Nie. Czy to jest wiele kolorów? Nie - to głównie odcienie.
Wielgaśne ikony? :D Na jakiej rozdzielczości przeglądasz nasze forum? 640x480?
Mnie się stary wygląd również podobał ale był stary (miał cztery lata) i po prostu mnie nudził jak i wielu innych użytkowników. Chciałem iść bardziej w Web 2.0 i to mi się chyba udało.
Do wszystkiego można się przyzwyczaić i zobaczysz, że zmiana wyszła na plus.

Jeszcze jedno - Adi Anakonda ma problem, który innym może się również pojawić i nie jest to wina forum ale użyszkodnika ;)
Mianowicie pisząc post lub temat możemy go Zapisać jako szkic i potem go otworzyć. Fajna funkcja na pewno wielu Wam się przyda. No ale co jeśli chcemy wysłać post? Po prostu klikamy Wyślij :P
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: Nowe forum!

Postprzez adin w 02 Wrz 2008, 10:10

klawisz napisał(a):
adin napisał(a):Wiem że to dopiero beta i jeszcze sporo zmian zastosujecie ale brakuje mi podglądu innych wiadomości w temacie podczas pisania nowej.


Nie wiem jak Ty ale ja mam Przegląd tematu podczas pisania posta. Jeśli rzeczywiście nie masz to prześlij mi screena na PW i się tym zajmę.


Już wszystko git, nie ma problemu :D

klawisz napisał(a):chociażby panel autora postu po prawej stronie jest czymś nowym i dlatego jesteście nieprzyzwyczajeni i mówicie, że to złe.

Nikt nie powiedział że to złe a jedynie że być może lepszą drogą było po pozostawienie tego po tej stronie gdzie prawie zawsze było. Piszę "być może" bo tak jak napisałeś trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić.

Ogólnie "Nie bój się zmiany na lepsze" jeżeli ktoś wie o co chodzi hehehee

-Może przenoszenie do strony w profilu w nowym oknie?
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Nowe forum!

Postprzez Neo w 02 Wrz 2008, 11:30

Miło. :)
Widzę że nawet jest już na phpbb3. :)
Gratki Klawisz. :)




Pozdro
Image
Awatar użytkownika
Neo
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 28 Cze 2008, 16:57
Ostatnio był: 15 Cze 2016, 19:01
Miejscowość: Olsztyn /k Częstochowy
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Nowe forum!

Postprzez Terminus w 02 Wrz 2008, 11:33

klawisz napisał(a):Zupełnie nie zrozumiałem Terminusa, który chyba żartuje z tym polem Skąd / Miejscowość. To, że niektórzy wpisywali tam różne rzeczy, to nie znaczy, że muszą to robić dalej - wiadomo do czego to pole służyło i dalej służy. Jeśli chcą mogą to pole pozostawić puste.

Akurat to pisałem serio ale cóż, de gustibus non est disputandum...
Kolory akurat mi się podobają, bardziej niż poprzednie.
Niektóre ikony wymagają dopracowania np."przesunięty", "brak nowych postów" ale wiadomo to tylko Beta.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Nowe forum!

Postprzez de99ial w 02 Wrz 2008, 11:43

Hmm... Pierwsze wrażenia - ossssooo chodzi?? Brakuje mi panelu Logowanie na górze strony.

Reszta - czcionka, wielkość, czytelność, kolorystyka - na plus. Mi się póki co podoba. Po głębszym zapoznaniu więcej wieści.
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
www.wrota.com.pl - w nowej szacie!
Image
Awatar użytkownika
de99ial
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 22 Sie 2008, 16:37
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 21:59
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Nowe forum!

Postprzez Adam w 02 Wrz 2008, 16:02

No, możliwe, że wszystko stanęło do góry nogami, ale za to forum zostało wyposażone w ciekawe opcje, np. "Przyjaciele i wrogowie". Jedno mnie denerwuje: ten szary pasek po prawej stronie forum, nie widać ostatnich tematów! :(
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Następna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość