Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez tomasz4815 w 10 Maj 2012, 10:07

Witam ponownie.
Grając ostatnio w Metro2033 znalazłem na powierzchni Karabinek "Sobaka z tłumikiem" i nie używając go szwędałem się po ruinach Moskwy. Przyszedł czas gdy zeszliśmy z Burbonem na Sucharevską, a bandyci schwytawszy naszego kompana zostawili nam cały jego sprzęt. W owym zawiera się m.in strzelba "Ubojnik", kilka pakietów amunicji oraz Kałasz. Do ubojnika nie mam żadnych wątpliwości, gorzej z automatem.
I teraz pytanie: Czy opłaca się wymieniać karabinek z tłumiczkiem na te jego AK? Mam niby rewolwer z tłumikiem, który kupiłem praktycznie za bezcen na Targowej, wymieniając egzemplarz z wydłużoną lufą na ten z tłumikiem oraz dopłacając 4 naboje. Ale co karabinek to nie jakiś rewolwer. Dodam jeszcze, że nie zamierzam wszczynać alarmu i pluć ołowiem w każdym kierunku. Zamierzam używać noża, a tych oddalonych likwidować bronią palną.
Więc co polecacie?
Aha i czy opłaca się kupować Helsinga zamiast tego Ciężkiego automatycznego shotguna?
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 12 Lut 2019, 14:53
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 97

Reklamy Google

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez caleb59 w 10 Maj 2012, 12:06

W misji z odbiciem Burbona najlepszą bronią są noże do rzucania jeśli preferujesz skradanie się, jeśli wolisz akcję to właśnie jego kałach będzie idealny - nie ma co porównywać kałacha do samoróbki jaką jest w tej grze Sobaka...

Helsing? Chodzi o te cudo pneumatyczne na strzały? Tak - jeśli preferujesz skradanie się, nie jeśli preferujesz akcję i strzelaniny...

Ostrzegam - elementy skradania się w tej grze zostały miejscami spie*dolone i raczej nie da rady przejść tej gry po cichu...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez tomasz4815 w 10 Maj 2012, 12:38

Oki doki.
A co do skradania to nie wiem tak na 100% ale chyba da się przejść tą grę bez zabijania więcej niż paru osób. Dostajesz wtedy alternatywne zakończenie. Na stacji "ArsenaŁ" można kupić jakiś płaszcz co to dobrze kamufluje...
Ktoś gdzieś chwalił tego Helsinga za to, że na 2-3 hity bierze bibliotekarza...Hmmm....
Dzięki za opinię, niemniej warto by poznać zdanie innych userów. :worms:
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 12 Lut 2019, 14:53
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 97

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez Rumcajs93 w 10 Maj 2012, 13:07

Helsing żeby położyć bibliotekarza potrzebuje minimum 5-ciu strzał - jeżeli strzelasz w okolice głowy oczywiście. Jeżeli w inne rejony to możesz nawet prawie 2 magazynki wpakować. Oczywiście na wyższych poziomach trudności.
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez M3Fis70 w 10 Maj 2012, 13:28

Ja osobiście korzystałem z noży u bandytów a całą tą misję przekradłem się, gdzie nie gdzie Chan nam pomagał przez co parę razy zrobiłem to z jego pomocą, parę razy po swojemu cichaczu, a innym razem na Rambo.
Ale powiem tak Sabaka z tłumikiem jest celniejsza od kałacha co daje mnie zużytej amunicji, skąd wiem?
Po zabawie w Rambo zostaje tam bandycka strzelnica :D
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka

Za ten post M3Fis70 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive tomasz4815.
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez tomasz4815 w 10 Maj 2012, 14:19

@M3fIS70 Dokładnie :E Postanowiłem zaryzykować i dać szansę "Wytłumionej sobace"...Efekt?
Powiem tak: Na tym etapie rozgrywki spisał się I D E A L N I E. Strzałami w szyję( ewentualnie w głowę gdy oponent nie miał kasku/hełmu) zlikwidowałem większość (jeśli nie wszystkich :D ) tamtejszego towarzystwa, a co najważniejsze nikt nie podniósł alarmu i nikt nie pociągnął za spust ani razu. Wystrzeliłem raptem 2 magazynki + 2 magazynki rewolwerem na eliminowanie źródeł światła, do których nie mogłem się zanadto zbliżyć. Można było jeszcze lepiej ale jestem zadowolony ;)
Helsing'a można znaleźć już przy pierwszym wypadzie na powierzchnię(jeśli ktoś nie wiedział), ta broń ma ciekawą zaletę, mianowicie amunicja prawie się nie zużywa. Chodzi mi o to, że z ciał można podnosić wystrzelone bełty...
Niemniej zostanę chyba przy klasycznym "Ubojniku", a potem przerzucę się na Ciężki Automatyczny Shotgun.
Aaaa...bym zapomniał. Wie ktoś gdzie można znaleźć Ubojnika z Bagnetem? Wiem, że kiedyś go gdzieś znalazłem mniej-więcej na tym etapie rozgrywki. Owy feature bardzo dobrze spisuje się w walce z nosalisami pozwalając na zaoszczędzenie tak cennej amunicji.
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 12 Lut 2019, 14:53
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 97

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez jalkavaki w 10 Maj 2012, 20:53

Strzelba z bagnetem jest na stacji z bandytami - tam gdzie opuszcza nas Bourbon. Szukaj labiryntu ze skrzyń, gdzieś w nim znajduje się ta broń. Ale bądź czujny ;)
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Sobaka z tłumikiem vs. Kałasz Burbona [Sucharevska]

Postprzez Rumcajs93 w 10 Maj 2012, 21:20

Jak coś to jeszcze jeden ubojnik z Bagnetem jest na linii frontu. Po przejściu na drugą stronę "frontu" idziemy w przewiną strone niż wskazuje nam kompas (kompas każe nam iść wgłąb strefy wroga) znajdujemy boczne wyjście idziemy nim tak długo jak można na końcu szlaku jest trup z ubojnikiem uposażonym w bagnet.

A ten Helsing na powierzchni to leży w jednym z wielu śmietników - tylko ten akurat jest chyba jako jedyny zamknięty
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości