Survarium - ogólna dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium

Postprzez StalkerKlusek w 25 Kwi 2012, 19:27

Miałem Info od boga że stalker 2 będzie a nie jakieś Siurvarvium czy jakoś tak ..
nie no żart .
ja i tak dalej jestem dobrej nadziei że S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie . I będę aż do USRANEGO KOŃCA ..... KONIEC
Awatar użytkownika
StalkerKlusek
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 23 Lut 2011, 11:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Survarium

Postprzez nismoztune w 25 Kwi 2012, 19:50

Na stronce panowie ze studia Vostok Games wspominali o swoim autorskim silniku Vostok Engine. Może na tym samym silniku miało powstawać S.T.L.K.E.R 2? Na razie mało jest informacji na ten temat. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się więcej informacji.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: Survarium

Postprzez Fender w 25 Kwi 2012, 20:14

Niestety dupa blada. Wielka szkoda, gdy gry z tak ogromnym potencjałem i niewyczerpanym źródłem klimatu po prostu upadają, kiedy jakieś cody-srody, nfsy etc. mają się jak najlepiej. MMO będzie morderstwem na tym, co było w stalkerze najlepsze- na klimacie. Nie ma co się oszukiwać. Klimat budowany był najlepiej podczas gry 1 osobowej, góra mógłby być w coopie do 4 ROZGARNIĘTYCH graczy. Już widzę dzieciarnię na serwerach i ustawianie się w 30 do kolejki, ażeby zabić bossa-nibyolbrzyma jak to było np. w DC universe. Poza tym płacenie co miesiąc za możliwość grania? Nie, jakoś to do mnie nie przemawia. Raz zapłacić i mieć z głowy, a nie pipczyć się z tym co jakiś okres czasu. Z całym szacunkiem dla twórców, ale klimat w duchu stalkera umarł. Czas odnowić przyjaźń z Blizzardem i smutno ocierać łzy, wspominając ohydną i jakże piękną zonę...
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Survarium

Postprzez Szpagin w 25 Kwi 2012, 20:18

Moim zdaniem Stalker 2 jednak wyjdzie, ale nie będzie tą samą grą, co legendarne już SoC, CS i CoP. Mam wrażenie, że Siergiej Grigorowicz staje się powoli ukraińskim Bobby'm Kottickiem: kasa, kasa, jeszcze raz kasa, eksploatowanie marki na każdy możliwy sposób, na każdej platformie. Dlatego dalej działa sklep, niedawno pojawiły się plany stworzenia "bitewniaka". Pewnie Stalker 2 również się ukaże, ale będzie to wieloplatformowa strzelanka w stylu Call of Duty...

A o samym Survarium: już mówiłem, jak każde MMO F2P, gra będzie nastawiona na szybki zarobek na mikropłatnościach, ku uciesze twórców i rozpaczy graczy. Mam jednak nadzieję, że zarobione na tym tworze pieniądze pozwolą na stworzenie nowej gry, którą będzie prawdziwy duchowy spadkobierca Stalkera.

PS: Lost Alpha będzie.
PPS: W internecie pojawiają się głosy nawołujące do zbierania pieniędzy na Stalkera 2 na Kickstarterze. Taki pomysł sprawdziłby się, gdyby Vostok robił jakąś małą gierkę. Na kontynuację ukraińskiego hitu potrzeba jednak milionów dolarów. Nie ma opcji, by fani zdołali tyle uzbierać.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Survarium

Postprzez StalkerCiastek w 25 Kwi 2012, 20:44

Co to ma być? Podobno już się wszystko w GSC poukładało, były wycinki animacji ze Stalkera 2, wywiady, zapewnienia, że gra będzie kontynuowana! A tu nagle ot tak po prostu news, że GSC nie ma, "dwójki" nie będzie a szykuje się inna gra. Jak to!
Niby kiedyś tak myślałem, że taki Stalker-MMO byłby świetny. Przemierzanie Zony we frakcjach, opuszczone miasta itd. Ale nie spodziewałem się tego. Cóż, szczerze mówiąc nie wróżę Survarium świetlanej przyszłości. Stalker był marką znaną i lubianą tu, na wschodzie. Mógł się sprzedać, bo Stalkera ludzie znali. A tutaj pojawia się nowa gra, nowy tytuł, nowe studio i to jeszcze jakieś MMO. Życzę Vostkowi powodzenia, ale wątpię, żeby odnieśli spektakularny sukces. Więcej by ugrali na Stalkerze.
Cóż, szkoda. Pograłbym w kontynuację. Dobrze, że seria skończyła się na tak znakomitej grze jaką był Zew Prypeci.

:

LA też nie będzie. Przez sovieta.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Survarium

Postprzez paintball_0 w 25 Kwi 2012, 20:55

Uwaga, będę szerzył herezję!!

Otóż mnie się pomysł podoba :E A dlaczego? O tym w punktach:

1. Gra nie będzie miała słowa "STALKER" w nazwie, a więc koniec mojego biadolenia o zniweczeniu założeń Zony.
2. Według fabuły cała planeta jest terenem gry, a więc argument przeludnienia traci sens.
3. Grę robią ci sami ludzie, co robili Stalkera, więc ogólna militarność świata zostanie zachowana.
4. Gra nie jest oparta na żadnym znanym mi universum, więc będzie można podejść do niej na świeżo i bez rozdmuchanych nadziei.

Mechanika Stalkerów bardzo mi się podoba. Naprawdę. Po prostu nie pasuje do mojego wyobrażenia o Zonie. Survarium przenosi tę mechanikę w zupełnie inny świat. Bardziej dla nich odpowiedni, niż kameralny obszar Zony. Jeśli Survarium ma na celu zarobienie pieniędzy, to przecież nie musi zarabiać na nas.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nismoztune, STALKERPL2420.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Survarium

Postprzez StalkerCiastek w 25 Kwi 2012, 21:10

Obejrzałem ten wywiad z Vostok Games i nabrałem trochę nadziei. Dobrze chociaż, że grę robią ci sami ludzie. I nie zrezygnują z post-sowieckich klimatów. To świetnie, bo właśnie to w moim odczuciu decydowało o sukcesie Stalkera. Klimat zony + klimat rdzewiejącego Sowieckiego imperium, promieniowanie i mutanty. To się musiało udać. A skoro ma się to pojawić w Survarium... to jest się czego obawiać?
Ano jest. To zależy jak to zostanie zrealizowane. Porównuje to do znanych mi MMO. Runes of Magic, WoW, Conan, Stars Wars? Mam nadzieję, że Survarium będzie czymś innym. Nową jakością, czymś zupełnie innym od reszty gier, tym, czym był Cień Czarnobyla. Usiądę kiedyś przy tym MMO i poczuję się jak wtedy gdy pierwszy raz grałem w Stalkera... wątpliwe, bo to nie do powtórzenia, ale skoro mamy do czynienia z nową marką i nieograniczoną wyobraźnią Vostok Games to może być ciekawie (ale i tak wolałbym S2).
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Survarium

Postprzez echelon w 26 Kwi 2012, 00:08

Też to polubiłem na fejsie. Jeśli w nowym projekcie pozostaną anomalie, artefakty, promieniowanie, mutanty i frakcje, to może będziemy mieli jakąś namiastkę stalka. Ale żeby gra odniosła sukces to, jak można się spodziewać, będzie bardziej dostosowana do zjadaczy hamburgerów zza oceanu, więc mimo wszystko o starym dobrym stalkerskim klimacie możemy zapomnieć :(.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Survarium

Postprzez Universal w 26 Kwi 2012, 10:19

To, że klimat będzie inny, nie znaczy, że będzie zły. Myślę, że wszystko zależy od rozległości świata, jeszcze będziecie się cieszyć z wejścia do lokacji w której jest pełno ludu, po powrocie z dzikiej głuszy. To, że nie będzie to rewolucja, nie sprawia, że na pewno będzie kaszana.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Survarium

Postprzez Soviet w 26 Kwi 2012, 12:19

Trochę nowych imformacji dla posługujących się murzyńskim:

http://www.eurogamer.net/articles/2012- ... -community
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Survarium

Postprzez Szpagin w 26 Kwi 2012, 12:30

:arrowu: Wszystko było w dev diary.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Survarium

Postprzez Soviet w 26 Kwi 2012, 12:54

A komu się chce patrzeć na te smutne, ukraińskie mordy.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GonZoo.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron