Wrażenia z wersji beta

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez grzesiek1945 w 19 Sty 2014, 18:17

Niestety tak to wygląda, ciekawe kiedy wydadzą aktualizację.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez Omnibus w 19 Sty 2014, 21:28

Udało mi się zagrać kilka meczyków, więc zdam moja opinię:
Po pierwsze, próba zagrania w toto była droga rpzez mękę. Wejście przez launcher jest zbyt prymitywnym rozwiązaniem dla Vostoka, bo ja musiałem pozmieniać pamięć dedykowaną dla gry, poszukać różnych dokumentów, i teraz wchodze do gry bez launchera. Tylko szkoda, że napisy mam po rusku, a gra nieodpowiada na zmiany w rejestrze... ech.
Potem dochodzi kolejny mankament: Regularne wypieprzanie z serwera. Zawsze się da dołączyć, więc problem nie jest duży. Za to jest inny: W połowie wypadków, podczas ładowania mapy crash wywala do pulpitu. Zaś taka mapa wczytuje się u mnie godzinami...
Ale kiedy już wejdziesz do gry... kiedy wyjdziesz z nory swej bazy... to zazwyczaj giniesz. Nowicjusz, z pistoletem w łapie nie ma najmniejszych szans. Najlepiej będzie, jak się zajmiecie czyms niewymagającym strzelania- noszeniem komputerów do bazy. Niczego innego poza tym robić nie można. Jak uciupiecie trochę kasy (A zbieracie ją za wszystkjo, ja sporo dosta łem za grę, do których mnie zalogowało, i wywaliło po sekundzie) to możecie sobie kupić cuś porządniejszego np. strzelbę i próbować. A nadal jest bardzo trudno.
Jesli chodzi o rozrywkę, to najwazniejszą w moim wypadku rzeczą było powstrzymanie się od pierwszego strzału, gdy widze kogoś, kto mnie nie widzi. Bardzo trudna sztuka, ale próba prócia na ślepo to tylko rozczarowanie.
Jesli chodzi o efekty- gra jest piękna. zwłaszcza w ładna pogodę, bardzo rpzyzwoite tekstury modele (np. czołg w bazie radarowej). W zasadzie jedynym problemem z kategorii audio-video są urywane dźwięki strzałów.
Grałem póki co, na dwóch mapach: radarze i zakładach chemicznych.
W zakładach piłka jest krótka: Oba teamy musza przekraść się, obok budynku z torami kolejowymi tak, by niedac się snajperom. Ja się już przejdzie flankę, to można śmiało dostac kuklkę na przedpolu bazy. Albo kryć się w budynku ze snajperami.
Radar... Główne miejsca akcji to tytułowa instalacja na środku mapy, wielopiętrowa, z wieloma ściankami działkowymi.Jak na razie to znajduje się tam jedyna anomalia zmieniająca coś w polu bitwy: naelektryzowana podłoga. Czesto zmienia swe położenie: Raz blokuje jedno wejście, potem schody, albo mości się w korytarzu. wierzcie mi, momenty zmiany położenia to rzecz śmiertelnie denerwująca: Bez wyposażenia, schodzicie na miejscu, jesli trafi na twój skrawek podłoża. świetne miejsce dla snajperów, aczkolwiek polecam brać jakiegos towarzysza- radar ma 4 balkony, więc nawet gdy jakis smieszek chce wam zasadzić z tył€, to drugi go dorwie. Drugim miejscem akcji sa budynki po bokach.. Częste miejsce emocjonujących pojednków wewnatrz. Prócz tego mamy przedpola baz, które sa stosunkowo bezpieczne, oraz teren wokół budynków. Problem ten sam co zwykle-snajperzy.
Najważniejszym problemem gry sa snajperzy, którzy zadziwiająco dobrze radzą sobie także z bliska, jesli Cię zauważą.
Anomalie zazwyczaj niczemu nie służą, poza uprzykrzaniem niektórym zycia, oraz ew. ściezki do niespodziewanegokontrataku.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez Glaeken w 19 Sty 2014, 21:51

A ja już się nauczyłem jak się w to gra - coraz częściej udaje mi się ustrzelić kilka osób, i to nawet tych w zbrojach. Zaczyna mi do dawać przyjemność :) Celuję zwykle w okolice głowy. Największą frajdę miałem gdy usiekłem upierdliwego snajpera który kosił moich kompanów, z biegu zaszedłem go z boku i potraktowałem pistoletem... prócz snajperki chyba nie miał nic innego bo się zbytnio nie potrafił postawić.

Zaczynam też powoli dostrzegać sens twórców gry co do taktyki i strategii oraz nieprzypadkowe rozstawienie anomalii w niektórych lokacjach. Dotychczas grałem na 4 mapkach: Szkoła, Radar, Chem. i Rudnia... i jakoś mi bardziej leżą prostsze mapy czyli Szkoła i Rudnia. Radar jest za bardzo przekombinowany a Chem. zbyt otwarty jak na mój gust.

Trafiłem tez na pierwszą niedoróbkę: nie zawsze skrzynkę którą przyniesiemy do bazy zaliczy naszej drużynie... trzeba ją wtedy podnieść i wrzucać do wielkiego pojemnika aż do upadłego do momentu aż się "dopasuje". Odgłosy potyczki też niewiadomo skąd dochodzą - czy tuż obok, czy piętro wyżej, nie sposób odróżnić właściwego źródła dźwięku.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez Omnibus w 19 Sty 2014, 23:25

Ach zapomniałbym o dwóch ale:
1. Zabawne. Czasami jak zeskoczę z wysokości 4 metrów, to nic się nie dzieje. A jak skoczę z pół metra, to może się skończyć uziemieniem.
2. Strzelby nie mają szans w porównaniu do takiego uzi. Nie wiem jak to działa, takim tozem cięzko jest cokolwiek ubić, mimo 3x wyższych obrażen, i reszty parametrów wyższych. W zasadzie na polu bitwy królują snajperki i małokalibrówki.
Rudnia- kapitalna mapa, dla ludzi chcących się gdzies ukryć w chatkach przy wrogiej bazie, ew. snajperów, bo nawet nie trzeba na cerkiew włazić, by widzieć kazdego spacerowicza.
Glaeken: Ja też się pomału uczę, ostatni wynik 5:4 przed logoutem, po zmianie broni na uzi :realcaleb:
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez grzesiek1945 w 20 Sty 2014, 00:10

Toz jest super tylko trzeba odpowiednie naboje zastosować i celnie strzelać :) co do skoków z wysokości, w bazie gdzie się zaczyna misję można z wysoka skakać, nie zginiesz, ale tylko w tych miejscach gdzie się respawnujemy, po za tymi miejscami trzeba uważać. Ogólnie fajnie się gra ale jak na razie mało rozbudowana gra, mam już level 18 i kasy 410 000 i nie mam co z nią robić :/

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez Omnibus w 20 Sty 2014, 10:10

To się popatrz czasem na ikonki śmierci, wsłuchaj się w wystrzały. Badzo rzadko na polu bitwy używane sa strzelby. Zresztą ja nie wiem dlaczego, ale coś z tymi strzelbami jest. Zazwyczaj mimo wycelowania nie trafiają w cel, chociaż ciężko jednoznacznie orzec co się dzieje.
Niemniej ogółem podsumowywując: Gra bardzo miodna, lecz jeśli twórcy nie wprowadzą w szybkim czasie choć 1/4 ficzerów które zapowiedzieli, to się szybko znudzi ludowi. Bo póki co, jest to prosta strzelanka w klimatach, z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. No i to powolne ściąganie, problemy z launcherem, wywalanie z serwera...
@up: A w domu to jeszcze kolege pamiętają? :caleb:
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez grzesiek1945 w 20 Sty 2014, 10:49

Aż tak długo nie gram żeby o mnie zapomnieli, jak grasz dobrze, dużo zabijasz i dużo skrzynek przynosisz to kasa szybko wpada na konto :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez Herezja w 20 Sty 2014, 10:52

Chwilę popykałem. Tak jak przedmówca napisał.
Jeśli nie dodadzą (i to sporej ilości) zmian do gry to szybko się znudzi i pójdzie na przysłowiową półeczkę.

Czekam na możliwość zdobywania i wykorzystywania artefaktów + mapy w których będzie coś więcej poza kilkoma poziomami do przejścia. Dla przykładu jakieś działka elektryczne czy zasieki pod prądem + możliwość wykorzystania artefaktów aby je wyłączyć czasowo itp pomysły.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Kozaki: 71

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez grzesiek1945 w 25 Sty 2014, 00:27

Jest nowa wersja, jakoś nie zauważyłem poprawy w niczym :(

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez KoweK w 25 Sty 2014, 03:29

A tego, że więcej ludków na mapie jest też? :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez QiJi w 26 Sty 2014, 14:08

Naprawdę nie wiem co wy macie z tym, że nie widzicie innych graczy. Przeciwnika można zauważyć na drugim końcu mapy jeśli oczywiście się rusza.
Potwierdzam to, że jak ja muszę w gościa załadować pół albo i cały magazynek, a on tylko 2 strzały. Choć mam na to sposób po prostu zmieniam tryb strzału na serie 3 strzałową mam większą celność i 1-2 serie w zupełności wystarczą.
Awatar użytkownika
QiJi
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 09 Lut 2011, 11:32
Miejscowość: Legnica
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 6

Re: Wrażenia z wersji beta

Postprzez Glaeken w 06 Lut 2014, 14:17

http://survarium.pl/patch-0-19a/

Bardzo dużo ważnych zmian zapowiadanych w terminarzu, chwilę pograłem i gra w tym trybie zaczyna nabierać odpowiednich rumieńców :)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron