Recenzje i dyskusja

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez KoweK w 19 Mar 2014, 02:26

To jest grafika stockowa, więc pewnie widnieje na setkach rzeczy...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 19 Mar 2014, 08:20

Wiem, już kilka osób mi o tym uprzejmie donosiło. Mnie bardziej cieszy okładka BlakOpz, swoją drogą zajebistej kapeli aggrotech (czyli rolno-przemysłowej):
Załączniki
0001908499_10.jpg
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 11 Kwi 2014, 21:33

Czytając OŚ po raz enty, zdałem sobie sprawę z jednej, potwornej bolączki. Meesh, ty nie przedstawiasz swojej wizji. Ty ją narzucasz. Okrutnie wyśmiewasz grę i elementy kanonu (w sumie rozumiem), używasz zwrotów "Prawda jest taka..." ; "Tak naprawdę..." - "Zamknij mordę, czytelniku, bo to jest moja wersja, i ona jest prawdą". W dodatku wkur*ia mnie czysto polaczkowa maniera nadużywania "idioty". Choćby i określenie Jaszczura i Askara idiotami. Why? Równie dobrze można Misia nazwać idiotą i tępą dzidą, bo lata jak głupi po labkach i podziemiach, w poszukiwaniu dokładnie tego samego co "idioci" - prawdy.
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Meesh.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez StalkerDziedzic w 03 Maj 2014, 15:38

Pozwolę sobie napisać własną recenzję:
Tytuł Ołowiany Świt nic mi nie mówił, tak samo jak nazwisko autora. Podczas czytania zorientowałem się jednak, że książka ma wiele wspólnego z bliską mojemu sercu serią gier S.T.A.L.K.E.R. Co zadziwiło mnie w stylu pisania autora to to, że opis świata rozgrywki i bohaterów rozpoczął się dopiero w 4 rozdziale ( co bardzo mi się podobało). Ogólnie warto przeczytać jeżeli ktoś interesuje się czarnobylem i Stalkerem. Klimat jest na prawdę wyjątkowy. :!:
Bezimienny

Za ten post StalkerDziedzic otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach,
Negative KOSHI.
Awatar użytkownika
StalkerDziedzic
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 02 Maj 2014, 20:08
Ostatnio był: 08 Maj 2014, 16:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -3

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez filazaf w 18 Lip 2014, 21:03

Jak wielkim sukcesm okazała się książka?
filazaf
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 28 Maj 2008, 02:04
Ostatnio był: 13 Cze 2017, 19:52
Kozaki: 0

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Adik w 13 Sie 2014, 15:55

Ja po przeczytaniu uważam że, książka jest ciekawa i godna polecenia ludziom którzy interesują się uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a. Potrafi wciągnąć na długie czytanie jest akcja, trochę tajemnicy i niepewności co zaraz się wydarzy, bardzo mi się podobał rozdział "Świniarnik" i "Obiekt Zero". Za tydzień wybieram się kupić "Drugi Brzeg"
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Pangia w 31 Sie 2014, 21:44

Małe odświeżenie tematu. Na kanale IRC, na którym się często pojawiam nieco zaraziłem paru ludzi pasją do Stalkera i namówiłem ich do zagrania w grę, a jeden z nich nawet przeczytał książkę. Oto krótka rozmowa (wyciąłem tylko wypowiedź bota kanałowego, czyli ową „Maryś” i nicki rozmówców), pisownia oryginalna:


21:27 <********> o, właśnie, doczytałem do końca ten ołowiany świt, i czemu ten buc i k*tas wymyślał tam takie zje*ane nazwy własne, że żadna się nie zgadzała z grą?
21:27 <Pangia> bo tak
21:28 <Pangia> kwestia jest tego że wg niego tłumaczenie w grze jest spie*dolone
21:28 <********> z mutantów chyba tylko snorki były snorkami
21:28 <********> on ma łeb spierdo*ony
21:28 <Pangia> bo cenega tłumaczyła na polski nie z rosyjskiego oryginału tylko z angielskiego tłumaczenia
21:28 <Pangia> inna sprawa że jego teoria również nie trzyma się kupy co sam raz niechcący udowodnił przy okazji pisania o czymś innym ale już mu tego nie wytykałem
21:29 <Pangia> bo np. krowosos czy tam krawasos, jak w plikach nazwana jest pijawka, to po rosyjsku nic innego, jak ku*wa pijawka
21:29 <********> i lepszy jest juchociąg według niego, bo sam se wymyślił?
21:29 <Pangia> tak
21:29 <********> no
21:29 <********> jak to przeczytałem w takim opisie niby budującym napięcie, to wyje*ałem na plecy ze śmiechu
21:30 <Pangia> i przy tym nie dotarły do niego argumenty że byłoby ok gdyby np. główny bohater mówił juchociąg, jakiś napotkany stalker mówił pijawka, inny mówił krwiopijca itd
21:30 <Pangia> w sensie że to taki język zony i każdy se mówi jak chce ale jednocześnie każdy wie o co chodzi
21:30 <***************> juchociąg... taa...
21:30 <Pangia> a on się uparł że tak to powinno wyglądać i nie przegadasz wielkiego pana autora
21:30 <********> zje*any na łeb jest
21:31 <Pangia> ***************: w grze, i w książce również zresztą, masz zmutowanego dzika
21:31 <*******> pisali tam, ale nie chciało mi się czytać do końca :P
21:31 <Pangia> ot, dzik jak dzik, tylko większy
21:31 <********> może jakiś mokry sen miał z tym juchociągiem
21:31 <Pangia> zgadnij jaką nazwę mu dał
21:31 <Pangia> strzel cokolwiek
21:31 <********> ch*j
21:31 <Pangia> gwarantuję że nie trafisz
21:31 <***************> zmutowany ryjec?
21:31 <Pangia> nie
21:31 <Pangia> "prypeć-kaban"
21:31 <***************> hahahaha
21:31 <********> no
21:31 <Pangia> kwestia jest tego że kaban to rzeczywiście dzik
21:32 <Pangia> ale ku*wa, taki łamaniec językowy jest ledwo poprawny
21:32 <***************> a kto mu zabroni po lesie zz pastowanym kabanem chadzać, a?
21:32 <********> ja w ogóle ku*wa nie wiem o czym on tam do mnie pisze w tej książce
21:32 <***************> kaban to chyba wieprz po prostu
21:32 <Pangia> *****, mogę wyciąć kawałek loga i wrzucić tam do tematu?
21:32 <********> artefakty to samo, wiedziałem co jest czym mniej więcej po efektach
21:32 <Pangia> tak dla wyśmiania do reszty
21:32 <********> możesz
21:32 <Pangia> ok
21:32 <********> chomiki też jakoś chu*owo nazwał, jak im tam było
21:33 <Pangia> maryś tylko wytnę
21:33 <********> o, to jeszcze pozdrowienia napiszę:
21:34 <********> panie pisarz, wypie*dalaj doić krowy a nie za książki się bierzesz, jesteś ch*j, buc, frajer, prostak, menda zapijaczona i ch*j
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, atikabubu, Dziki, Lego.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 31 Sie 2014, 22:28

Jakby to powiedzieć... Mnie też nie wszystkie nazwy się podobały, ale na miejscu Meesha, opinie gości, którzy dopiero TERAZ wyczaili, że jest coś takiego jak gra Stalker, a jeden nawet PRZECZYTAŁ :E :E :E książkę, miałbym w autentycznie głęboooookim... poważaniu :D

A te pozdrowienia na koniec... Są pewne granice ironii/sarkazmu/złośliwości, po ich przekroczeniu dostaje się po prostu po mordzie. I tyle.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 01 Wrz 2014, 08:52

Pangia, "krawasos" to nie jest po rosyjsku "pijawka"; możesz to wmawiać i sobie, i innym, ale nie stanie się to prawdą. Po rosyjsku "pijawka" to "pijawka" - w oryginale пиявка albo пьявка.
"Krawasos" to albo "krwiopijca" (człowiek), albo (wchodzimy w zoologię) hematofag, czyli pasożyt żywiący się krwią - np. komar, nietoperz, pijawka czy też kleszcz.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Dziki w 01 Wrz 2014, 10:37

slawek73 - Problem jest w tym że taką opinię wyrażają gracze-weterani jak i osoby, które dopiero co rozpoczęły przygody z "growym" Stalkerem. Osobiście do tego zdania jak najbardziej się przyłączam.

Szkopuł leży gdzie indziej i jestem w szoku że nikt o tym nie wspomniał. Nie czytałem jeszcze książek Meesha (bez bicia się przyznaje że przy kilku stronach oczy mi krwawiły przez te nazwy i nie dałem rady. Gdyby je zmieniono na pewno podjąłbym się próby ponownie. Innym czynnikiem było samo zachowanie autora), lecz w sprawie tłumaczeń sprawa jest dosyć jasna.

OTÓŻ. Nie wszystko co brzmi "fajnie" i "cool" po Rus, Ang czy Suahilli nie zabrzmi dobrze w tłumaczeniu Polskim. Dlatego właśnie nie mówimy Jacek Wróbelek tylko Jack Sparrow. Nie trzeba na siłę, wręcz z fanatyzmem przekładać wszystkich nazw tak jak to jest w oryginalne, jeśli po samym tłumaczeniu brzmią śmiesznie. Niestety, ale "Mutasy", "bandosy" czy "prypeć- kabany" biją po oczach batogami gimnazjum. Przykro mi, jednak to wygląda jak słownik 12-latka. Razi łamaniem języka i fatalnym wydźwiękiem Albo ktoś bardzo chce się popisać swoją znajomością językową albo to dziwaczny błąd. Nie mi to oceniać.

Nie chcę nikogo atakować. Po prostu mnie jako wieloletniego fana tej serii takie kwiatki niemiłosiernie bolą. Po co bronić czegoś co jest ewidentnie złym pomysłem ?
Ostatnio edytowany przez Dziki 01 Wrz 2014, 12:20, edytowano w sumie 2 razy
Привет от папы Путина! - Napis na hełmie żołnierza Rosyjskiego gdzieś w Gruzji.

"Sztuką nie jest mówić o wartościach i człowieczeństwie. Sztuką jest się samemu do tego stosować."

Za ten post Dziki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Dziki
Opowiadacz

Posty: 134
Dołączenie: 19 Lut 2010, 00:47
Ostatnio był: 23 Paź 2014, 10:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 69

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Pangia w 01 Wrz 2014, 11:11

Meesh, no to przyznaję, że się pomyliłem, bo gdzieś chyba na forum mi takie coś mignęło. Ale tak czy siak, pijawka to przecież nic innego nie wysysa jak krew, więc w sumie i tak na jedno wychodzi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 01 Wrz 2014, 14:19

"Nie czytałem jeszcze książek Meesha (bez bicia się przyznaje że przy kilku stronach oczy mi krwawiły przez te nazwy i nie dałem rady."

Dziki, bez urazy, ale dla mnie niepojete jest, jak fan uniwersum, do tego piszący, moze NIE PRZECZYTAĆ praktycznie jedynych książek o nim traktujących (nie liczac Noczkina), dostępnych na rynku.
Naprawdę nie ogarniam. z powodu 2-3 wyrazów które mu nie pasują?! Nie wierzę. O co ku*wa kaman?! Przejaw zazdrości? zawiści? Dziecinady? Foch jakiś? Jak mozna sobie odpuścić 2 z 4 słownie (czterech) ksiązek o Zonie?! Bo sie prypeć kaban nie podoba?! Matko boska, taki z Ciebie czytelnik, jak ze mnie snork ;)
Zaczynam chyba rozumieć czym jest ten powtarzany do znudzenia przez Meesha "ból dupy".

P.S. Obym sie mylił, ale stawiam na zawiść. Sam non-stop cos piszesz i tutaj wrzucasz. ja jestem baaaaardzo poczatkujący, ale mnie ten objaw trzymał króciutko bo ze 2-3 dni :E :E Musisz to Dziki zwalczyć ;)

bez urazy rzecz jasna :) I tak cie lubię :)

Czytam własnie Gre o tron i krew mnie zalewa jak widzę jak spartolone tłumaczenie jest... ale opowieść jest fajna, wciąga, i choć "oczy mi krwawią" to przeczytam wszystkie tomy, i oddam hołd autorowi. Bo to kawał przygody dla mnie jest i czytanie żem umiłował. Amen. Prawdziwy "czytacz" nie rzuci knigi w kąt, bo mu sie jakis pie*dolnik nie spodobał :P
Ostatnio edytowany przez slawek73, 01 Wrz 2014, 14:24, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości