Recenzje i dyskusja

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 01 Wrz 2014, 14:22

Boże, człowieku, bo ci coś pęknie, tak się spinasz.
Przypominasz mi typowego WoW-owca - "Jesteś fanem MMO? Grałeś w WoWa? NIE?! JAK TO? JESTEŚ FANEM MMO I NIE GRAŁEŚ?!" - to śmieszne, żałosne w dodatku. Można być fanem stalkera i nie przeczytać, co za problem...
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Reklamy Google

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Dziki w 01 Wrz 2014, 14:30

No powiem ci że dziwi mnie ta twoja ostra reakcja o.O Czy krytyka pewnych aspektów to "ból dupy" litości ?

Zadowalam się wieloma forumowymi opowiadaniami wypadającymi niestety nie raz lepiej niż twórczość Meesha. Mi po prostu poza tymi koszmarkami nie pasuje jego styl pisania ;) za Noczkina się jeszcze nie wziąłem chociaż przerażają mnie opinie o gęsto zaludnionej zonie. Jak wspomniałem kolejnym czynnikiem jest osobowość autora, dla mnie to niesamowicie ważne. Widząc niestety pewne zachowania nie jestem w stanie wyrozumiale chwycić za te książki. Dla mnie piszący MUSI sobą coś reprezentować bo staje się osobą publiczną i wielu ludziom chcąc nie chcąc może być przykładem.

Ej, ej muszę czytać książki Meesha żeby być "True" fanem ? Nie wystarczy że od 4 lat czytam opowiadania i gram w Stalkera od kiedy wyszedł ? To w takim razie 3/4 forum nie jest fanami uniwersum ;)

Jaka zawiść znowu ? Wiedziałem po prostu WIEDZIAŁEM że jak tylko się tutaj wypowiem to zostanie postawione nawiązanie do faktu że sam coś piszę. Po prostu zwracam uwagę na pewne rzeczy i jestem gotów poczytać coś co napisze Meesh jeśli pewne błędy (w moim mniemaniu) podciągnie. Przecież ten dział nazywa się "recenzja i DYSKUSJA". Gdybym był hejterem to z startu napisał bym "Gówno" a każdemu autorowi na forum wypijałbym kozaki. Sam uważam się za co najwyżej średniego pisarza (ło matko to i tak duże słowo). Wszystko weryfikuje czytelnik.

Też cię lubię, ale strasznie bezkrytycznie do tego podchodzisz. Jestem fanem nie tylko uniwersum Stalkera i czytam masę innych lektur. Bardzo się minąłeś w tej opinii i nie mierz mnie taką negatywną miarą ;)

Żeby nie było, doceniam to że dzięki Meeshowi uniwersum przeżywa drugą młodość ale jego książki po prostu mi nie podchodzą. Tak jak np lektury w temacie World of Warcraft. Niektóre chętnie czytam a inne chowam po dwóch stronach ;) może jeśli się przemogę skończę Meeshowe książki ale na chwilę obecną nie jestem w stanie. To po prostu kwestia gustu. Przecież jeśli komuś nie podoba się moja twórczość to nie zwyzywam go od zawistników i wariatów.
Привет от папы Путина! - Napis na hełmie żołnierza Rosyjskiego gdzieś w Gruzji.

"Sztuką nie jest mówić o wartościach i człowieczeństwie. Sztuką jest się samemu do tego stosować."
Awatar użytkownika
Dziki
Opowiadacz

Posty: 134
Dołączenie: 19 Lut 2010, 00:47
Ostatnio był: 23 Paź 2014, 10:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 69

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 01 Wrz 2014, 15:36

Red Shoahert napisał(a):Boże, człowieku, bo ci coś pęknie, tak się spinasz.
Przypominasz mi typowego WoW-owca - "Jesteś fanem MMO? Grałeś w WoWa? NIE?! JAK TO? JESTEŚ FANEM MMO I NIE GRAŁEŚ?!" - to śmieszne, żałosne w dodatku. Można być fanem stalkera i nie przeczytać, co za problem...


:E :E :E

DZiki, ja? bezkrytycznie? No proszę Cię :) Ile razy pisałem, ze nie podchodzi mi pierwszoosobowa nararcja w czasie teraźniejszym, ze tez mi sie prypeć kabany nie podobają itp itd Ale ksiązki Meesha moim zdaniem z łatwościa sie bronią, pomimo tego. Ja oceniam Całość. I w zyciu nie bede hejtował z powodu paru uchybień... bo... bo to głupie jest i źle świadczy o czytelniku, jako takim. A juz osoba autora... bożesz tym mój... widziałes kiedys Pilipiuka? To jest dopiero "artysta" ale z tego powodu nie przekreśle jego twórczosci, na litośc boską...

do kolegi wyżej - nie rozsmieszaj mnie :D
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez KOSHI w 01 Wrz 2014, 15:47

Przepraszam, że coooo? Slawek, nie rób boruty proszę cie ja. Ja książki wszystkie przeczytałem. Jakbym nie przeczytał to też by się nic nie stało bo warte przeczytania nie były. Ot tak z ciekawości je łyknąłem i to też po czasie, jak mi się nawinęły pod rękę.Czerepu mutanta nie zmordowałem nawet do końca. Także uszanujcie chłopcy własne zdanie, a nie róbcie gównoburzy, jak niektórzy w takim jednym temacie. Mnie też niektóre nazwy rozpie*dalają i słabnę przy niektórych fragmentach, ale czytam dalej. Dziki jest pewnie bardziej wymagający. :E

Uwagi moderatora:

Po co cytujesz ostatnią wypowiedź? Poprawiam. - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 01 Wrz 2014, 15:51

KOSHI, bez przesady, jaka burza? My tylko sobie z dzikim rozmawiamy, a ze od czasu czasu jakis przechodzień krzyknie w naszą stronę, to jeszcze zadymy nie czyni :D
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Dziki w 01 Wrz 2014, 15:53

Tak, czytam tylko coś co trzyma poziom co najmniej Tolkienowski :E

Nie no ale tak na poważnie. KOSHI słusznie zauważył że to po prostu kwestia gustu i tego czy jesteś w stanie wytrzymać rzeczy, które cię strasznie irytują. Zwróciłem uwagę na jedną, bardzo wyrazistą problematykę, lecz nie tylko ona mnie zniechęciła. Jednemu się spodoba drugiemu nie, ot normalna rzecz.

Sławek - Pilipiuka nie znam i nie czytałem jego twórczości. Jednak żaden z autorów, których mam na półkach nie kłócił się z ludźmi na forach :D
Привет от папы Путина! - Napis na hełmie żołnierza Rosyjskiego gdzieś w Gruzji.

"Sztuką nie jest mówić o wartościach i człowieczeństwie. Sztuką jest się samemu do tego stosować."

Za ten post Dziki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Dziki
Opowiadacz

Posty: 134
Dołączenie: 19 Lut 2010, 00:47
Ostatnio był: 23 Paź 2014, 10:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 69

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez KOSHI w 01 Wrz 2014, 15:56

No i to mi się podoba. Ja np. nie mogłem Gry w klasy Cortazara przeczytać, czy Imienia róży. Za bardzo mnie męczyły. A inny powie, że to świetne książki i nie znam się. Co prawda nie czytać książki za parę głupich wyrazów mi by nie przyszło do głowy, ale je*nąć książkę w kąt za całokształt po 1 rozdziale już tak. Pewnie gdyby mnie stalker nie interesował, to poprzestałbym na Ołowianym, bo nie specjalnie mi leży styl pisania Meesha jak i jego wizja Zony. Ale Noczkin też nie był lepszy w niektórych aspektach. Parę lepszych opków na forum czytałem, niż cała wydana obecnie saga, ale to już moje prywatne zdanie.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 01 Wrz 2014, 16:52

Jakby to ująć... Tylko mi się nie ciskać koledzy i kolezanki. Chodzi o społecznośc literacką na tym forum.

Po paru miesiącach bytności tutaj widzę to tak: 95% userów z tego działu siedzi w okopie, z przekrwionymi oczyma, w milczeniu obserwujac przedpole i gdy tylko ktoś tam sie pojawi z tekstem: "Ej, wy tam, Meesh napisał coś dobrego", rozpoczyna zmasowany ostrzał takiego delikwenta.
Gdy intruz zostanie juz wysmiany, towarzystwo siada w pocie czoła i zaczyna pisać własne "dzieła".
Kanoniczne ku*wa.
Z uzyciem trzeciej, czwartej i piatej osoby, naszpikowane takimi figurami retorycznymi, że się we łbie zaczyna kręcić, tylko że praktycznie zawsze nadaje sie to nawet nie do szuflady,... Tylko wprost do kosza. Ale nikt tego nie powie wprost, bo przeciez to towarzysz z okopu napisał... I się zaczyna... :
Dobre, zaje*iste, czekam na wiecej, pisz tak jeszcze, błędów nie widzę, drobne sprawy tylko, jakiś przecinek,.
ku*wa.
Na oczy wam padło? Jak to świadczy o guście takiego osobnika? I ja potem mam spokojnie słuchać takiego delikwenta, gdy jeździ po OŚ jak po burej suce? jak takiego nazwać? :P
LITOŚCI.
A pamietacie to drobne opowiadanko Meesha które kiedyś dał tu do konkursu i które z powodów dla mnie KOMPLETNIE niezrozumiałych, nie wygrało, chociaż miało WSZYSTKO: i warsztat, i pomysł, i klimat, co go mozna nozem kroić. Rece mi opadły jak zobaczyłem wyniki. Czytało się toto jak najlepsza literaturę. Przepadło, widac było chu*owe.
Spłaszczacie to uniwersum, ot co.
Owszem, jest paru, ale to na palcach jednej reki można policzyć, co czują Zonę i chwała im za to. Ale to promil zaledwie.
Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Gówno prawda.
Powtarzam, nie ciskać się :)
Doceńcie moją szczerość :)

O, w okopie poruszenie, wychłeptali mi nawet kozaka :D
Dziki, niech ten szary czytelnik przeczyta tut. opinie na temat prozy Meesha. W życiu tych książek nie tknie. Bo tak to działa. Kto jeszcze chętny ma moje kozaki? tylko uprzedzam zaraz sie skończą :D
I w ogóle w czym problem? Po OŚ i DB mozna jeździć, a po waszej nie? Kali i jego krowa koledzy, mowi wam to coś? :E :E :E

A tak jest tutaj rysowana Zona:
Ostatnio edytowany przez slawek73, 01 Wrz 2014, 17:20, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post slawek73 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus,
Negative Pangia, Dziki.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Cromm Cruac w 01 Wrz 2014, 17:20

A ja wreszcie znalazłem na wakacjach czas by ten (nie)sławny OŚ przeczytać. I powiem wam, że choć opowiadań forumowych nie czytam, bo jakoś nie chce mi się przedzierać przez wspomniane wyżej wypociny (nie mówię, że nie ma wśród nich perełek ale po prostu nie chce mi się ich szukać) to książka mi się podobała. Z paroma rzeczami w przedstawionej przez autora wizji Zony się nie zgadzam, niektóre nazwy mutantów też mi nie przypadły do gustu a nawet rozśmieszyły, ale takie już prawo autora. Tak czy inaczej jako całość uważam, że jest to solidne rozrywkowe czytadło. Połknąłem książkę prędziutko i jak tylko wpadnie mi w łapy kontynuacja to też chętnie łyknę.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Pangia w 01 Wrz 2014, 17:34

slawek73 napisał(a):O, w okopie poruszenie, wychłeptali mi nawet kozaka :D

Robisz z siebie idiotę, świadomie bądź nie.
Raz, że w dziale „Literatura” mam może 10 postów, bo ani nie czytam opowiadań, ani mnie one nie interesują, ani nie czytałem żadnej książki o Stalkerze, bo po prostu nie przepadam za książkami. Trudno się mówi, wolę inne rozrywki, głównie granie w gry. Zresztą tak też trafiłem na forum: poprzez grę, nie „Piknik na skraju drogi”, nie przez film „Stalker”, nie poprzez LA, nie poprzez serię Metro, nie poprzez rosyjskie książki.
Dwa, że Dzikiego długo na forum nie było i chociaż jest ważną częścią jej społeczności, to nie zaliczyłbym go jednak do „okopu” nawet pomimo jego rangi. A już na pewno ja się do niego nie zaliczam.
I wreszcie trzy, że z owego „okopu” nikt od momentu mojej wklejki się nie wypowiedział w tym temacie (no, może wyłączając Cromma, ale opowiadania to nie jego działka, co sam zresztą powiedział), a wręcz przeciwnie – na SB już ktoś mówił, żeby zamknąć temat, póki większy syf się tu nie zrobił.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Dziki w 01 Wrz 2014, 17:40

Podbiję tylko coś do słów Pangii. Krytyka jest, chociażby KOSHI w jakimś dziale pisał że moja twórczość mu nie odpowiada i jest mierna. No i ok, przecież nie zmuszam go do tego żeby wychwalał to pod niebiosa. Jego biznes i jego upodobania. A z tym okopem naprawdę popłynąłeś. Bardzo długo mnie na forum nie było a i tak rzadko udzielam się w innych działach niż literatura.
Weź przykład z Cruaca. Ja napisałem co mi w książce nie leży a on co mu się podoba i podkreślił że będzie czytać dalej. I nikt nie ma zamiaru go za coś takiego atakować. W ogóle nie pojmuje tych emocjonalnych postów bo ostatnie wypowiedzi były normalną dyskusją.
Привет от папы Путина! - Napis na hełmie żołnierza Rosyjskiego gdzieś w Gruzji.

"Sztuką nie jest mówić o wartościach i człowieczeństwie. Sztuką jest się samemu do tego stosować."
Awatar użytkownika
Dziki
Opowiadacz

Posty: 134
Dołączenie: 19 Lut 2010, 00:47
Ostatnio był: 23 Paź 2014, 10:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 69

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Gizbarus w 01 Wrz 2014, 18:00

slawek73 napisał(a):Z uzyciem trzeciej, czwartej i piatej osoby, naszpikowane takimi figurami retorycznymi, że się we łbie zaczyna kręcić, tylko że praktycznie zawsze nadaje sie to nawet nie do szuflady,... Tylko wprost do kosza. Ale nikt tego nie powie wprost, bo przeciez to towarzysz z okopu napisał...


Przykłady, jeśli już, bo nie uwierzę. A jeśli to picie do mnie, to jak już mówiłem wcześniej - pisałem w pierwszej osobie czasu teraźniejszego zanim jeszcze Meesh planował wydanie swojej pierwszej książki w uniwersum. Poza tym - że ku*wa co? TUTAJ? Kadzenie i słodzenie? Pomyliłeś fora - tutaj niewiele jest osób, które byłyby w stanie z sympatii zafałszować ocenę i powiedzieć, że coś jest dobre.

slawek73 napisał(a):A pamietacie to drobne opowiadanko Meesha które kiedyś dał tu do konkursu i które z powodów dla mnie KOMPLETNIE niezrozumiałych, nie wygrało, chociaż miało WSZYSTKO: i warsztat, i pomysł, i klimat, co go mozna nozem kroić.


Tu akurat się zgodzę, co zresztą sam Meeshowi mówiłem i kilku innym osobom zaznaczałem. Przy czym jego opowiadanie miało jeden problem - błędy. Masę błędów. Przynajmniej tak wyglądała wersja, którą dostałem od jury konkursowego - a to właśnie stanęło różnicą pomiędzy opowiadaniem Marcela, a Meesha. Naturalnie ktoś może się tutaj doszukiwać spisków, droga wolna. Ale nie miały one by większego sensu, bo jeszcze wtedy większość z nas nie miała zielonego pojęcia, że za jakiś czas na scenie zaistnieje ktoś taki, jak Gołkowski i wyda swoją książkę w uniwersum.

Podsumowując - po części się zgadzam, bo mnie tez irytuje sranie żarem na Meesha bez powodu i wyolbrzymianie jego ch*jowatości. Z drugiej strony, sugerowanie spisków na forum i zarzucanie istnienia klubu wzajemnej adoracji jest śmiesznie mniej więcej jak żarty Woranta.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości