"Ślepa Plama" - zapowiedź

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Soviet w 27 Wrz 2013, 19:39

Meesh napisał(a):Wydaje mi się, że problem polega na tym, że każdy się po tych okładkach *czegoś* spodziewał i *czegoś* oczekiwał, tyle tylko, że zupełnie nie wiedział czego. I teraz patrzy na to i jęczy: "Łeee, nie tego się spodziewałem".

Cóż rzec? "Gdy nie wiesz, dokąd płyniesz, żaden wiatr nie jest ci przyjaznym". :facepalm:


Bardzo ciekawie prezentujesz urojone założenia o jakichś oczekiwaniach, żeby je zbić równie bezsensownym tekstem. To trochę jakbyś rozmawiał ze samym sobą :).

Ja osobiście żadnych oczekiwań nie miałem i nie rozumiem dlaczego tak bardzo bronisz tej okładki. Jest po prostu słaba, ale to treść książki się przecież liczy.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Wolfram w 27 Wrz 2013, 19:40

No ale tak w sumie to wszyscy wypowiadają się jaka to ta okładka jest chu*owa, brzydka i w ogóle do d*py ale może właśnie taka musi być. Może nawiązuje do fabuły powieści. Osobiście nie wypowiadam się na ten temat bo każdy ma swoje gusta. A tu drobny opis książki:
:

"Ślepy jest chyba jednym z najbardziej pechowych stalkerów. A jednak to właśnie jemu zaproponowano, by został przewodnikiem wybitnego uczonego Dietricha van de Meera. Dietrich nie płaci nazbyt hojnie i porywa się na niemalże samobójcze ryzyko – ale Ślepy, szczerze mówiąc, nie za bardzo ma w czym przebierać. Wkrótce tej dość dziwnej drużynie przychodzi się zetknąć z cokolwiek nietypowym problemem – zbadaniem sprawy tajemniczych zniknięć stalkerów, wciąż ginących w jednym i tym samym sektorze Zony. Co takiego im się przydarzyło? Jaki spotkał ich los? Tego nie wie nikt. Jedynym tropem Ślepego i Dietricha są pijackie opowieści byłego stalkera, przysięgającego na wszystkie świętości, że to właśnie tam znajdują się szczególnie bogate pola artefaktów…"
Awatar użytkownika
Wolfram
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:04
Ostatnio był: 30 Kwi 2014, 17:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Terminus w 27 Wrz 2013, 19:47

Kudkudak napisał(a):Jeden ch*j, wygląda jak przyrząd do zabijania Żydów w obozie zakłady a nie do pomiaru promieniowania.


Image

Czas to odszczekać Kudłatku
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Kudkudak w 27 Wrz 2013, 19:55

Skąd to masz, z Gros Rosen?

Image

Uwagi moderatora:

Starczy obrazków - caleb59
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Canthir.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Terminus w 27 Wrz 2013, 19:57

Twój też ładny.
Z Biedronki?

Dalej czekam na szczekanie...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Universal w 27 Wrz 2013, 20:09

Ja pitolę, od okładki do obozów koncentracyjnych. Tylko na stalker.pl :tm:

Okładka jest brzydka*, tu się muszę podpisać pod słowami Kudłatka:
:

Kudkudak napisał(a):Nie, po prostu wyglądają jak kupsko nietoperza. Okładka OŚ to nędza, nie będę ukrywał tego słowa. Szaro białe tło, chu*owa maska no i inne pomniejsze duperele. Ta okładka nie różni się za wiele - dodali tylko jakieś łańcuchy wychodzące z dupy mięsacza... nie wspomnę już o tym dozymetrze, czy co to - wygląda jak żelazko albo rzeźnickie narzędzie sadysty do rozłupywania czaszek. Według mnie powinni dać jakiś pejzaż Zony z niewyraźnym stalkerem w tle...

Chociaż może innych słów bym użył do wyrażenia podobnej treści ;) Ale właściwie czego można oczekiwać od Fabryki, której dobre okładki jakby "wyczerpały" się jakiś czas temu? Nie wiem, czy zmienili się graficy i stąd "bieda"? Od kogoś, kto zarabia na tym - choćby niewielkie sumy - można chyba oczekiwać czegoś bardziej estetycznego. Chociaż - jak widać po tym temacie - estetyka to rzecz bardzo względna.

* - brzydka, ale ja jestem dziwny i jest w niej coś odpychająco pociągającego.

Wolfram napisał(a):No ale tak w sumie to wszyscy wypowiadają się jaka to ta okładka jest chu*owa, brzydka i w ogóle do d*py ale może właśnie taka musi być. Może nawiązuje do fabuły powieści.

Jak "brzydota" okładki może nawiązywać do treści? Bez sensu, do treści mogą nawiązywać obiekty na niej umieszczone, jakieś przedmioty przewijające się w fabule, postacie, ale jakość jej wykonania?

Pierwsze co mnie uderzyło w tej okładce, to ten facet bez maski. Może powinien ją mieć? Jego twarz jest sztuczna, jak gdyby naklejona. To jest po prostu zrobione na odwal. I wciąż nie mogę pojąć, kto wpadł na pomysł umieszczenia oznaczenia radioaktywności. Wiem, że chodzi o oznaczenie serii, ale wraz z nazwą "S.T.A.L.K.E.R." i logo FS jest wciśnięte na siłę, bo gdzieś musi być, a grafik nie miał pomysłu gdzie to umieścić. Ja bym jej do druku nie puścił.

Tym niemniej chętnie ją przeczytam :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Gizbarus w 27 Wrz 2013, 20:15

PS Ja wiem, że najlepiej by było, gdyby zrobił nam okładkę ktoś z Rosjan, nie? Andriej Tatarczienka na przykład


Człowieku, opanujże się... Kto tu mówi, że chciałby kiczowate okładki z Rosji, które jako żywo pachną na kilometr stylem graficznym rodem z czasów komuny? Po prostu wyrażamy swoją opinię. Nie podoba się? Olej to. Zażądałeś uzasadnienia? Podałem ci je. Nie podoba się? Znów powtórzę to samo - olej to. Kasy ani sławy przecież ci moja opinia nie ujmie, więc w czy rzecz?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Omnibus w 27 Wrz 2013, 20:23

Te "klockowate" liczniki, w tym ten z okładki, to standardowe urządzenia, do dziś takie się używa. Aczkolwiek, kudłatku, zabiłeś mnie tym tekstem o żydach :E.
A teraz kończąc offtop, to też się dopieprzę. A co!
To na dolnej części strony, wygląda niczym sen hutnika-masochisty. Łańcuchy, ogień, magma, iskry (nawiasem mówiąc całkiem ładny efekt z iskrami w powietrzu na pierwszym planie).
Tymczasem, gdy popatrzę na ostatni plan, to myślę, że grafikę należy wstawić do działu z zagadkami, przez Maszt jakiegoś okrętu w tle. Termi, wiesz może co to?
Człowiek z nożem wygląda identycznie, z panem z reklamówek gry the division. I jak dla mnie bardziej nadaje się na dzielnicę bronx, niż do strefy. Zaś pan w białym, przypomina mi trochę białe umundurowanie sowietów z frontu wschodniego... ciekawe.
A wracając do dozymetru... mam dwie hipotezy:
a) Po raz pierwszy w szeroko pojętej literaturze stalkerowskiej pojawił się poltergeist, albo burer siedzi ukryty w zaspach złomu (chmmm) między tajemniczym statkiem, a dwoma postaciami.
b) Z urządzeniem tym w ręce trenował Tomasz Majewski, i przypadkiem wleciało ono w kadr. Daje to niezłe rokowania na następną olimpiadę.
Sama okładka... jest zła. Nie mogę ukryć- ma coś w sobie, ta sama "idea" (o ile dobrze ją rozumiem) mogła być zrealizowana lepiej, gdyby, autor nie wsadził tu wszystkiego o czym pomyślał. Nawet okładka OŚ była lepsza, z tą panoramą katowic w tle, fatalnym oświetleniem, scenerią rodem z planu budowy, i filtrowi od maski, przypominającym nieco kolumnę głośnikową.
Po prostu nic tu się nie trzyma ni kupy, ni d*py.
Meesh: Racz mi wytłumaczyć, bo widzę, że Ty masz o tym lepsze pojęcie. Czego oczekiwałem?
Ja sądzę, iż chciałem być zaskoczony, ciekawą ilustracją. A nie zostałem zaskoczony, lecz nie ilustracją, a tym, jaką cudowną zdolność ma FS do wybierania najgorszej okładki ze zbioru. Mówisz, że wiesz lepiej, a więc wytłumacz mi. Bo wynikałoby, że to my nie pasujemy okładce :E
PS: Drobna sugestia: Najlepiej, by szanowny pan Noczkin, nie widział tej abberacji. W ostateczności grozi to aferą na skalę Katynia, albo też konfliktem zbrojnym.

Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi, Kałach.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Terminus w 27 Wrz 2013, 20:32

Ludzie. Starczy.
Nie podoba się, trudno, de gustibus, każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii ale nie dorabiajmy do tego jakichś filozofii...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez TomPierwszy w 27 Wrz 2013, 20:56

Rzeczywiście z tą okładką jest coś nie tak. Człowiek z nożem jakoś tu nie pasuje, ale bez przesady. Nie ma aż takiej krzywdy jak co niektórzy piszą. Co do okładki OŚ, była elegancka.
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez Kenzelek w 27 Wrz 2013, 21:53

Okładka mi się podoba, ładnie kontrastuję. Faktycznie loga wrzucił bym gdzie indziej, ale to ujdzie. Postać z nożem i ten doktorek, jeśli ma to uzasadnienie fabularne to czemu nie? Pierwszy plan osobiście kojarzy mi się z anomalią, ale zobaczymy. :E Do licznika nie macie się co czepiać, Terminus już uzasadnił czemu. :) Na ostatnim planie jest w ch*j nie wyraźnie, więc przemilczę tą kwestię. Okładka jest na 8/10, za bardzo się czepiacie :D Opinie psuedo-grafika się szanuję ^^
Kenzelek
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 24 Mar 2012, 19:48
Ostatnio był: 31 Mar 2020, 14:49
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 20

Re: "Ślepa Plama" - zapowiedź

Postprzez BlackShaman w 28 Wrz 2013, 01:49

Macie problemy. Książki nawiązujące do gier są kupowane najczęściej przez fanów i mało,która osoba z poza tego grona kupi książkę o tematyce Mu nieznanej i nawet super okładka może tego nie zmienić.Chyba,że z ciekawości. Mi by wystarczyła czarna lub brązowa okładka imitująca starą skórę na dzienniku z wytłoczonym logo,tytułem,autorem i wydawcą.I tak do końca serii. Poza tym najważniejsza jest treść.

Za ten post BlackShaman otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive TomPierwszy.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ślepa plama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość