[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Ogon w 01 Gru 2010, 00:14

Lepiej później niż wcale. Obecne filmiki mimo pewnych widocznych problemów (które niby już są poprawione, co wierze na słowo) i tak oferuje więcej starego klimatu niż te wszystkie obecne wydawane modyfikacje. dez0wave bardzo fajnie opracowało fabułę Priboi Story (mimo że sam mod, ma wiele problemów) i mocno liczę na to że rozwiązanie "zagadki zony" nie rozczaruje gracza, jak C-Consciousness.

Za ten post Ogon otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Messiah.
Ogon
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 26 Lis 2010, 21:09
Ostatnio był: 27 Kwi 2012, 02:28
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Messiah w 02 Gru 2010, 21:15

ViS napisał(a):Tylko, że ta "tekstowa" robota to się ciągnie, ciągnie i końca nie widać :( Prawdę mówiąc spodziewałem się, że szybciej skończą tego moda, bo pierwotny termin miał być do końca poprzedniego roku. Więc miałem nadzieję, że ten rok to już na 100% będzie a tu lipa :( . No cóż, trza czekać dalej...

juz kiedys pisałem ;p

wd mnie ten mod nigdy nie wyjdzie, za duzy projekt
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez jaras76 w 02 Gru 2010, 22:53

Pewnie zaliczy kolejną obsuwe o następny rok, twórcy mogliby jasno określic kiedy, ewentualnie podzielić mod na mniejsze części.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 03 Gru 2010, 13:41

Wyjdzie wyjdzie... Nie straszcie ludzi nie wyjściem. Za dużo roboty przy nim i za to takie obsuwy. Moim zdaniem wyjdzie na wakacjach przyszłego roku. Zobaczycie. Będzie po testach i po spolszczeniu. Tak mniej więcej ja rokuję zobaczymy co przyniesie los.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez pzengota w 03 Gru 2010, 15:12

Chyba szybciej połączą się kontynety niż to wyjdzie :D Ile można czekać, czy oni chcą się upodobnić do oryginalniego Stalkera i wydać go za kilka lat? Chociaż żeby pokazali trochę fabuły, jakieś gameplay'a czy cokolwiek, a nie same dosyć nie ciekawe screeny.
Pozdrawiam
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 03 Gru 2010, 15:18

Ale pisane było że fabułą dopiero rozrysowana jest na karteczce... Chłopaki... Fabuły się na piechotę nie robi. Napiszcie jakieś sensowne opowiadanie... Uda się wam? No? No właśnie. Chłopaki chcą zrobić coś bombowego aby dorównywało temu co stworzyli z terenem i wgl. Gra wyjdzie z byle fabułą i co? I zasypiecie ich gadkami że hu*owe itp itd... No taka prawda. Chcą zrobić coś w całości fajnego. Dajcie jeszcze trochę czasu niż się rozczulać nad tym że przekładają. Nic nie przekładają. Rokują na razie ile zejdzie ale w dalszym ciągu pisze TBD.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 03 Gru 2010, 16:09

djcycu... masz całkowitą rację... tylko co z tego, skoro większość w tym temacie aż skręca, żeby sobie pograć w LA po tych wszystkich zapowiedziach i obietnicach. Ludzkiej natury nie przeskoczysz;]
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Fenishi w 03 Gru 2010, 16:53

Ludzie... chill out! Mod wyjdzie na pewno. Zbyt dużo roboty przy nim było, żeby teraz tak to olać. Poza tym, zamiast niektórzy marudzić, to niech się najpierw postawią w sytuacji takiego moddera - chciałoby się Wam siedzieć całymi dniami nad kompem kosztem nauki, życia towarzyskiego i swojego hobby? Bo przecież to też są ludzie - też mają swoje sprawy na głowach, też mają swoje życie, potrzeby i mniejsze lub większe zmartwienia. I to bynajmniej nie związane z pracą nad modem. Więc wypadałoby bardziej podziękować, że ktoś w ogóle poświęca swój czas na pracę nad czymś tak wielkim, aniżeli besztać za "obsuwy" itp....
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 03 Gru 2010, 16:57

Ja ich poważam ponieważ sam robię podobne rzeczy w innych grach. Wiem ile kosztuje zrobić głupi konwert do gry jakiegoś modelu... JEDNEGO modelu. A oni zrobili tego w piździec jasny. Radzę każdemu wziąć i spróbować wykonać jakiś ładny karabin i go wstawić do gry tak aby mi się zajarzyście podobał. Zobaczycie że wykonanie tego będzie bardzo trudne a więc? Oni chcą nam dogodzić... Więc pozamykać mordy i czekać :) A tak poza tym to ja wiem że oni nie tylko modele wskrzeszali. Ja opisałem teraz to co wg mnie wydaje się najłatwiejsze dla każdego.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez BJ Blazkowicz w 03 Gru 2010, 17:01

Radzę każdemu wziąć i spróbować wykonać jakiś ładny karabin i go wstawić do gry tak aby mi się zajarzyście podobał.


Z tego co mi wiadomo w LA nie będzie nowych broni oprócz PKM i mosina które zrobił gosuke. Robienie modeli jako obiektów do map to zupełnie co innego niż robienie modelu i huda broni (np. podstawowa różnicą jest brak animacji)

EDIT: Wykonanie broni łatwe? widać że nic o tym nie wiesz, to prawdziwa katorga nawet gdy korzystasz z gotowych animacji. Jak jeszcze chcesz robić własne to jest to istna droga krzyżowa. Poza tym przed chwilą Sam mówiłes że wykonanie broni jest trudne a teraz mówisz że jest to coś łatwego. Motasz się w zeznaniach ;)
Ostatnio edytowany przez BJ Blazkowicz 03 Gru 2010, 17:33, edytowano w sumie 3 razy
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 03 Gru 2010, 17:15

Opisałem że wiem o tym że robią inne rzeczy ale dla przykładu opisałem coś co jest w miarę łatwe. Chciałem by zrozumieli że takie robienie moda kosztuje trochę roboty i ciężkie próby.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez MatrixSTR w 03 Gru 2010, 17:40

Akurat zrobienie całkowicie nowej mapy jest łatwiejsze niż zrobienie nowej broni. Do map jest pełno różnego rodzaju programów wspomagających (jak na przykład generatory terenu itd. itp.) Ktoś kto sobie dobrze radzi w programach 3D może całą mapę ze spawnem zrobić w ciągu tygodnia. A broń to no cóż, trzeba mieć dobry model, trzeba przemyśleć animację a potem je przenieść do programu, do tego dochodzi jeszcze konfig broni. Samo ustawienie celownika zajmuje dość sporo czasu...
A jeśli chodzi o fabułę to tutaj problem jest troszkę większy. Po pierwsze trzeba ją dobrze rozpisać co i jak ma być, potem odpowiednio wszystko ustawić na mapach, trzeba dużo w skryptach grzebać, czyli ogólnie to jest najtrudniejsza i najbardziej skomplikowana rzecz...
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość