[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez yozue w 02 Maj 2017, 17:57

caleb59 napisał(a):@dezodor zarzucił na moddb testowymi plikami dla kart AMD: https://mega.nz/#!KNZBVQRR!mk6_RLGrXtcS ... 7eBgTLKpQ4


Dalej coś jest nie tak :(

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : The application has made an erroneous API call that it had enough information to avoid. This error is intended to denote that the application should be altered to avoid the error. Use of the debug version of the DXGI.DLL will provide run-time debug output with further information.
[error]Function      : CHW::UpdateViews
[error]File          : ..\xrRenderDX10\dx10HW.cpp
[error]Line          : 614
[error]Description   : R
Awatar użytkownika
yozue
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 10 Lis 2008, 11:31
Ostatnio był: 13 Sie 2023, 17:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 34

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez caleb59 w 02 Maj 2017, 18:09

dezodor napisał(a):If someone has AMD vga, and cant play the game because it keeps on quiting when the level is almost loaded, try this in user.ltx

change

r3_gbuffer_opt on

to

r3_gbuffer_opt off

and try!
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez yozue w 02 Maj 2017, 18:23

Mam to wyłączone cały czas. @utak3r mi o tym wspominał. Zresztą, u mnie ogólnie wersja 1.4 coś się gryzie z kartą. DX 10, DX 11, obojętnie czy w/w mam na on czy off, z nowymi binarkami czy starymi, z patchem (1.4001,14002), zachowuje się tak samo. Czasami się włączy, ale nawet z bunkra sidora nie wyjdę, wylot.
Awatar użytkownika
yozue
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 10 Lis 2008, 11:31
Ostatnio był: 13 Sie 2023, 17:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 34

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Eros w 02 Maj 2017, 18:40

Dżuz napisał(a):Czy zgon Wilka i Proverba wpływa jakoś znacząco na przebieg fabuły?

Bo tych dwóch jegomościów poległo w starciu z tą samą pijawką, niedaleko od bunkra Sidora :suchar: Pomijam pytanie, po kiego diabła w ogóle zapuszczali się w stronę tego jeziorka gdzie szukamy artefaktu w pierwszym zadaniu i co w ogóle robi pijawka w Kordonie na tym etapie gry :E

Poza tym da się grać :suchar:


W 1.4002 istotne postacie są nieśmiertelne dopóki mają jakąś rolę(zadania). Jeśli zginęli to znaczy że już nie są do niczego potrzebni xd
Z Proverbem masz tylko to bieganie za świniami, Wilk odsyła cię do chłopaków pod mostem.
Co do pijawki, to ludzie chyba kiedyś narzekali że nic się nie dzieje i nie ma życia w Zonie LA, więc dodano trochę respawnu i już trochę mniej nudno ;D

Teraz ode mnie, jakie bajery poza Sun Raysami, grass distance/density i antyaliasingiem wyłączyć i jak poustawiać żeby chodziło optymalnie sprawnie ale nie za szkaradnie(DX9)?

Za ten post Eros otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Eros
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 28 Paź 2013, 00:55
Ostatnio był: 27 Gru 2018, 03:02
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez caleb59 w 02 Maj 2017, 20:07

Eros napisał(a):Teraz ode mnie, jakie bajery poza Sun Raysami, grass distance/density i antyaliasingiem wyłączyć i jak poustawiać żeby chodziło optymalnie sprawnie ale nie za szkaradnie(DX9)?

@dezodor radzi najprostsze rozwiązanie, które w sumie sam zacząłem popierać (2-3 dni tańcowałem z ustawieniami i albo jest ładniej i fpsy spadają albo jest brzydko ale fpsy lepsze) - ogólnie chodziło mu o nie ruszanie ustawień zaawansowanych (głównie suwaki) tylko uruchomienie gry, ustawienie rozdzielczości, wybór presetu (low, medium, high, maximum), zaakceptowanie, restart gry i granie, gdyż jak to ujął w jednym z komentarzy na moddb opcje zaawansowane (głównie suwaki) służą celom testowym i nie powinny być ruszane manualnie przez graczy i powinni oni korzystać z gotowych presetów dla własnego spokoju...

W sumie tak jak w podstawce LA 1.3002 mogłem olać takie podejście i grać praktycznie na ultra i wszystkie suwaki maksymalnie na prawo tak teraz przychylam się do jego opinii - ustawiam rozdzielczość, wybieram preset maximum (w moim wypadku) i gram bo dosyć mam tańcowania z opcjami i regulacjami suwaków, które i tak jak wspomniałem wyżej obrzydzają grę wizualnie dodając fpsy lub upiększają grę wizualnie kosztem fpsów...

Jedyny wyjątek z mojej strony w zaawansowanych opcjach to włączenie vsync i całkowite wyłączenie sun rays by fpsy z czasem nie spadały do poziomu ~30 klatek na stałe co miało miejsce gdy sun rays były włączone (nieważnie czy low, medium, high - muszą być OFF)...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez dawbra w 02 Maj 2017, 23:04

z tym Vsyncem of to tak nie do końca bo trzeba scapować fpsy a i tak nie bardzo to wychodzi i gra skacze ponad 60.
Ale to zawsze można spod karty graficznej zrobić.
dawbra
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 26 Mar 2011, 14:23
Ostatnio był: 01 Sty 2022, 14:47
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez RaZZoR w 02 Maj 2017, 23:20

caleb59 napisał(a):@dezodor radzi najprostsze rozwiązanie, które w sumie sam zacząłem popierać (2-3 dni tańcowałem z ustawieniami i albo jest ładniej i fpsy spadają albo jest brzydko ale fpsy lepsze) - ogólnie chodziło mu o nie ruszanie ustawień zaawansowanych (głównie suwaki) tylko uruchomienie gry, ustawienie rozdzielczości, wybór presetu (low, medium, high, maximum), zaakceptowanie, restart gry i granie, gdyż jak to ujął w jednym z komentarzy na moddb opcje zaawansowane (głównie suwaki) służą celom testowym i nie powinny być ruszane manualnie przez graczy i powinni oni korzystać z gotowych presetów dla własnego spokoju...


Zdecydowanie popieram, gra przy takim podejściu funkcjonuje najlepiej. Musimy pamietać jak już wcześniej wspomniano że to jest darmowy mod tworzony w wolnym czasie, sam fakt że potrafili panowie stworzyć tyle dobrego jest naprawdę imponujący. Chcę bardzo podziekować za wkład każdego i wiedzcie że było warto. Dziekuję! :wódka:
i7 6700 3.4GHz|Gigabyte-H170N-WiFi-CF|Kingston FURY HyperX 16Gb DD4 2133Mhz|MSI GTX 970 4GB|Windows 10 Pro|PS4|New3DS XL JB|iPhone 6 JB
Image

Za ten post RaZZoR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
RaZZoR
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 13 Wrz 2010, 14:27
Ostatnio był: 28 Sie 2018, 14:54
Miejscowość: DE
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez HitFan w 03 Maj 2017, 00:21

Jak jest zadanie od Sidora, żeby nocą wykraść walizkę, to którędy trzeba iść? Idę wzdłuż jednego płota, Sidor mówi, że źle i zadanie anulowane. idę wzdłuż tego po drugiej stronie mapy, dochodzę na wysokość pola minowego i Sidor znów mówi, że źle. W takim razie jak tam isć?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Diegtiarov w 03 Maj 2017, 00:28

Na prawie całym terenie jest ustawiony jakiś lamerski trigger (tak jakby zmienienie paru wartości we wzroku AI było problemem). Idź do oporu w lewo i podążaj szczytem zbocza - dosłownie na granicy mapy.
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 23 Sie 2020, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez misiaczek6666 w 03 Maj 2017, 02:00

@HitFan Następnie, kiedy dotrzesz do "poprzecznego" płotu, miń go a potem łukiem obejdź zarośla, dopóki nie podejdziesz wystarczająco blisko budynku nikt się nie odezwie. Kiedy będziesz na miejscu dostaniesz wiadomość od Sidora, że jesteś na miejscu i następnie możesz spokojnie iść do drzwi a nie okna jak było widać na trailerze.
misiaczek6666
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 12 Sty 2010, 15:36
Ostatnio był: 21 Maj 2018, 09:57
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez caleb59 w 03 Maj 2017, 09:46

HitFan napisał(a):Jak jest zadanie od Sidora, żeby nocą wykraść walizkę, to którędy trzeba iść? Idę wzdłuż jednego płota, Sidor mówi, że źle i zadanie anulowane. idę wzdłuż tego po drugiej stronie mapy, dochodzę na wysokość pola minowego i Sidor znów mówi, że źle. W takim razie jak tam isć?

Image

A poza tym to w innym temacie jeden z userów dał znać, że sterowniki AMD 16.12.2 pozwalają mu na granie w LA DC bez bsodów i crashy - warto sprawdzić...

Dodatkowo @dezodor znowu podrzucił pomysła odnośnie AMD:

dezodor napisał(a):Noticed, that on rspec_default (medium settings) the game works even on those amd cards, but as soon as you enter the advanced options and change something, it crashes. So if you create a new user.ltx file, go to options and select medium settings and whatever resolution, then it should be good to go. Maybe you dont even have to create new user.ltx, just change resolution and select medium preset in the graphics options. You should test both.

Czyli w wolnym i szybkim tłumaczeniu korzystając z presetu Medium teoretycznie gra nie będzie się sypać od razu, jeśli ktoś manualnie zmienia opcje zaawansowane (suwaki i cała reszta) wtedy gra będzie się sypać na pulpit. Trzeba usunąć user.ltx, uruchomić grę, wybrać preset Medium, wybrać rozdzielczość ekranu i powinno działać - nie ruszać wcale opcji zaawansowanych. Można też spróbować bez usuwania pliku user.ltx - po prostu wejść w opcje gry, zmienić rozdzielczość, ustawić preset Medium i przetestować.

Od siebie dodam jeszcze, że dez0wave stale pracuje nad fixem dla kart AMD, powyższe porady można traktować jako ciekawostkę...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive HitFan.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez RainbowHunterPL w 03 Maj 2017, 09:48

Wystarczy zainstalować sterowniki 16.12.2 i żadne kombinacje nie są potrzebne gra śmiga aż miło ;).

Za ten post RainbowHunterPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, RaZZoR.
RainbowHunterPL
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 28 Kwi 2017, 09:46
Ostatnio był: 15 Maj 2017, 17:27
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości