Lost Alpha DC 1.4007 - brak system.ltx i inne problemy

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Lost Alpha DC 1.4007 - brak system.ltx i inne problemy

Postprzez cann w 17 Kwi 2020, 21:44

Dobry wieczór, postanowiłam sobie ponownie zainstalować Lost Alphę po formacie komputera, ale pojawia się problem za problemem ;).
Odpalając przez utworzony automatycznie skrót lub bezpośrednio przez Lost Alpha Configurator pojawia się znany komunikat.
Image
Kod: Zaznacz wszystko
[2020-04-17 09:18:26] I:Check for update...
[2020-04-17 09:18:27] E:Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.
[2020-04-17 09:18:27] E:   w LostAlphaConfigurator.Services.UpdateService.<CheckUpdateAsync>d__1.MoveNext()
--- Koniec śladu stosu z poprzedniej lokalizacji, w której wystąpił wyjątek ---
   w System.Runtime.CompilerServices.TaskAwaiter.ThrowForNonSuccess(Task task)
   w System.Runtime.CompilerServices.TaskAwaiter.HandleNonSuccessAndDebuggerNotification(Task task)
   w LostAlphaConfigurator.ViewModels.MainViewModel.<<CheckUpdate>b__50_0>d.MoveNext()
--- Koniec śladu stosu z poprzedniej lokalizacji, w której wystąpił wyjątek ---
   w System.Runtime.CompilerServices.TaskAwaiter.ThrowForNonSuccess(Task task)
   w System.Runtime.CompilerServices.TaskAwaiter.HandleNonSuccessAndDebuggerNotification(Task task)
   w LostAlphaConfigurator.ViewModels.MainViewModel.<CheckUpdate>d__50.MoveNext()
--- Koniec śladu stosu z poprzedniej lokalizacji, w której wystąpił wyjątek ---
   w System.Runtime.CompilerServices.AsyncMethodBuilderCore.<>c.<ThrowAsync>b__6_0(Object state)
   w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
   w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.TryCatchWhen(Object source, Delegate callback, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)


Próbowałam podmienić Lost Alpha Configurator, ale wtedy pojawia się kolejny problem - albo przestaje działać sam z siebie, albo po wybraniu Launch Game pojawia się komunikat "Your video card doesn't meet game requirements. Try lowering settings.". Po reinstalacji, a nawet pobraniu LA jeszcze raz od nowa configurator po prostu przestaje działać sekundę po uruchomieniu - niezależnie czy otwieram jako administrator czy nie. Log pojawia się następujący:
Kod: Zaznacz wszystko
[2020-04-17 09:24:28] I:Check for update...
[2020-04-17 09:24:29] E:Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.
[2020-04-17 09:24:29] E:   w LostAlphaConfigurator.ViewModels.ModsViewModel.<Init>d__69.MoveNext()
--- Koniec śladu stosu z poprzedniej lokalizacji, w której wystąpił wyjątek ---
   w System.Runtime.CompilerServices.AsyncMethodBuilderCore.<>c.<ThrowAsync>b__6_1(Object state)
   w System.Threading.QueueUserWorkItemCallback.WaitCallback_Context(Object state)
   w System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
   w System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
   w System.Threading.QueueUserWorkItemCallback.System.Threading.IThreadPoolWorkItem.ExecuteWorkItem()
   w System.Threading.ThreadPoolWorkQueue.Dispatch()
   w System.Threading._ThreadPoolWaitCallback.PerformWaitCallback()

Nie wiem czy to kwestia karty graficznej - poprzednia Lost Alpha działała bardzo ładnie, ale podam specyfikacje:
:

Procesor - Intel Core i5-4210U
Karta grafiki - NVIDIA GeForce 840M - 4096 MB, rdzeń: 1029 MHz, pamięć: 900 MHz, DDR3, dodatkowo Intel HD Graphics 4400, ForceWare 340.52, Nvidia Optimus
Pamięć - 8192 MB, Samsung DDR3L 1600 MHz, 2x 4 GB, maks. 16 GB
Chipset - Intel Lynx Point-LP
Dysk twardy - Seagate ST1000LM014 Solid State Hybrid Drive, 1000 GB , 5400 obr/min

DirectX został pobrany, jak samo jak XviD, Visual C++ i OpenAL Installer, o które poprosili mnie przy instalacji. Sterowniki do karty graficznej też są pobrane. Za poradą niektórych forów folder z modami został usunięty (kiedy wyłączenie modów w configuratorze nie poskutkowało), ale nic to nie dało - podobnie jak obniżenie i wyłączenie wszystkich możliwych rzeczy dotyczących grafiki w configuratorze.

Próbując otworzyć przez XR_3DA.exe w C:\Program Files (x86)\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins, pojawia się taki komunikat:
Image
Brak nowego loga - ale w gamedata\config rzeczywiście brakuje system.ltx.
Co można z tym zrobić?
cann
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 17 Kwi 2020, 21:14
Ostatnio była: 01 Sty 1970, 02:00
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Lost Alpha DC 1.4007 - brak system.ltx i inne problemy

Postprzez Józio w 18 Kwi 2020, 03:41

Nie jestem ekspertem w tych sprawach BUT

Ja też nie mam system.ltx, a gra włącza się normalnie przez launcher, ale jak próbuję odpalić tak jak ty poprzez XR_3DA.exe to już wyskakuje ten błąd, więc raczej nie przejmowałbym się brakiem tego pliku.

cann napisał(a):Dobry wieczór, postanowiłam sobie ponownie zainstalować Lost Alphę po formacie komputera, ale pojawia się problem za problemem ;).
Odpalając przez utworzony automatycznie skrót lub bezpośrednio przez Lost Alpha Configurator pojawia się znany komunikat.
Image


Mi też ten komunikat za każdym razem się pokazuje, normalnie daje 'ok' i gram. Czyżbym rozwalił czasoprzestrzeń? :u3:
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Lost Alpha DC 1.4007 - brak system.ltx i inne problemy

Postprzez cann w 18 Kwi 2020, 13:51

Józio napisał(a):Mi też ten komunikat za każdym razem się pokazuje, normalnie daje 'ok' i gram. Czyżbym rozwalił czasoprzestrzeń? :u3:


Chyba tak, w dodatku naprawiłeś mi moją. Usunęłam jeszcze raz i wgrałam ponownie, odpaliłam konfigurator, dałam ok, obniżyłam wszystko do zera i Lost Alpha działa, co więcej śmiga też na minimalnych i niskich ustawieniach :facepalm:. Nie mam pojęcia co musiało wywalać pierwszą i drugą, ale wychodzi na to że do trzech razy sztuka.
cann
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 17 Kwi 2020, 21:14
Ostatnio była: 01 Sty 1970, 02:00
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Lost Alpha DC 1.4007 - brak system.ltx i inne problemy

Postprzez Gizbarus w 18 Kwi 2020, 19:18

Józio napisał(a):Mi też ten komunikat za każdym razem się pokazuje, normalnie daje 'ok' i gram. Czyżbym rozwalił czasoprzestrzeń? :u3:


Pojawienie się komunikatu to nic takiego, tak długo jak nie będziesz próbował nic zmieniać w ustawieniach, tylko zwyczajnie uruchomisz nową grę. W większości przypadków winna jest stara wersja launchera - po pobraniu LA nie aktualizuje launchera do najnowszej wersji, tylko sypie błędami. W moim przypadku pomogło pobranie nowszej wersji launchera i podmiana.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości